Nemilosrdný

(neoficiální název)

Vengeance

Akční / Drama / Krimi / Thriller

Hong Kong / Francie, 2009, 108 min

Osobne ma to veľmi nevzalo... cítiť tu ten starý šmrnc tohto žánru, ale netreba sa vždy snažiť tváriť strašne cool... v podstate za každú cenu. Johny Hallyday je možno dobrý spevák, avšak ako herec s kameným ksichtom mi nesadol. Inak skoro rovnaka partia ako v "Fong juk", ba dokonca podobná zápletka, prevedenie... Johnny To sa nezaprie, ale umelec, ktorý nestojí o väčší rozhľad je iba "priemerný" umelec. 5/10(19.12.2009)

Najdu je! Slibuji! Pomstím Tě!..... Co dodat. Po zajímavém úvodu se dostavuje půlhodinové nic moc. Pokusy o nevšední scénáristické a kamerové nápady mne nechávají v klidu. Přestřelka v domě, v parku, na smetišti. Tam lítá listí, tu zase papíry. Ale že by to bylo něco extra... Z netuctového filmu o pomstě tento francouzsko asijský snímek dělá jen zamotanější příběh. Film má průměrné vypravěčské tempo, J.Hallyday nemá charisma a k dokoukání mě nutí jen asijské zvláštnosti a zvědavost. Protože nevědět jak to dopadne je horší, než si tento film vůbec pustit. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(11.1.2010)

Costello je borec. Vydává se pomstít svou dceru, ale má to jeden háček. Costello totiž zapomíná. Jeho paměť už není to co dříve. Dostává se tak do zajímavých situací a tvůrci snímku mají spoustu možností, jak mu cestu za pomstou pořádně zkomplikovat. Nádherná je scéna okolo 25 minuty, kdy se prolíná děj událostí z minulosti a následně ze současnosti. CITÁT - Kde to jsme ?......... Ve filmu je celá řada zajímavých záběrů. Jako příklad určitě poslouží šlapací kolo ze kterého si udělají terč nebo duhový létací talíř. Úchvatná je přestřelka při svitu měsíce a spolu z nádherným hudebním doprovodem je nezapomenutelná, zvláště věta řečená na jejím konci - ta dokáže pořádně zamrazit v těle. Po této scéně se situace komplikuje a jméno muže, který má prsty v událostech kolem Costellovi dcery je vepsáno černou fixou na zbraň jenž nese název Double Eagle...ta paměť. Film je krutý, plný zabíjení, ale jsou v něm momenty, kdy cítíte lítost a smutek. Úplně nádherně to vystihuje scéna, kdy Costello zůstane stát sám v dešti a podle fotografií které u sebe má se snaží najít své "přátele", z jeho pamětí je to totiž stále horší a horší. CITÁT - Jakou pomstu ?.......... Zásadní otázka zazní docela pozdě : Jaký má smysl pomsta, pro někoho, kdo si nepamatuje, proč se mstí......... CITÁT - Bože můj, zachraň mě !!!!.......(27.1.2012)

Johnny To se nezapře, způsobem natočení to totiž značně připomíná jeho starší parádní kousek Exiled, jenomže tohle, ač to má v sobě několik hustých a vizuálně perfektních přestřelek, tak to i tak prostě působí strašně utahaně a bez jiskry a nedokážou to zachránit ani Anthony Wong s předpisově kamennou tváří a vrchní záporák Simon Yam, kterej tu ale bohužel moc prostoru nedostal(13.12.2009)

• bourec

Důvod,proč sem koukal na další hong-kongskej film,nebo spíš čínskej film,bylo rozšíření obzorů.Asi před třema dny sem začal čumět na další film J.T.,a to Mad detective,ale ve chvíli,kdy ten bejvalej polda nachcal ve svejch představách na nohy tý ženský na hajzlu,sem to utnul,to byl děsnej zážitek,ještě horší než Volba.No a tady ten film je taky děs.Jimmy Hallyday se svym netopýřím ksichtem,dokonce trochu vypadá jak gremlins,tady mstí smrt svejch blízkejch,ale nějak to drhne.Divná poetika,spoustu pomalejch,chvílema i debilních záběrů,spoustu bizárních scén,nelíbí se mi to.Zlatej John Woo.30%.(5.12.2010)

• - Převážně se natáčelo v Hong Kongu a Macau. Od listopadu 2008 do ledna 2009. (Terva)

• - V roce 2009 byl snímek nominovám na Zlatou palmu "za nejlepší film" na filmovém festivalu v Cannes. (Terva)

• - Film měl premiéru roku 2009 na filmovém festivalu v Torontu. (Terva)