Nemilosrdný

(neoficiální název)

Vengeance

Akční / Drama / Krimi / Thriller

Hong Kong / Francie, 2009, 108 min

Tak tohle mě hodně zklamalo. Po výtečném Exiled jsem čekal podobně kvalitní pecku, ovšem nestalo se. Příběh je podivně stavěný, bez nápadu a bez tempa, navíc hodně věcí včetně přestřelek, hudby, herců a mnoha nápadů je jenom vydestilováno ze jmenovaného Exiled, bohužel všechno je to kvalitou o dva stupně níže.(18.12.2009)

Škoda toho ťažkopádneho a ťarbavého spracovania, pretože príbeh mal naozaj veľmi slušnú zápletku a viem, že potenciál Johnnyho Toa je v tomto štýle filmov omnoho väčší, než výsledok, aký predviedol v tomto snímku. Akčné scény sa chceli podobať woo-ovkám, ale väčšinou to strácalo účinok a hromadilo sa klišé. Meno Johny Hallyday hovorí dnešnej generácii príliš málo nato, aby prostredníctvom neho dokázali tvorcovia upútať pozornosť a nakoniec ani samotný výber tohto príležitostného herca nebol najšťastnejší. 60%.(7.9.2010)

Nebudem znova opakovat, ze Johnny To nie je dobry reziser. Asi jeho styl nesedi iba mne. Celych 45 minut som bol uchvateny a myslel som si, ze sa bude jednat o dalsiu vynimku v jeho filmografii, ktora mi dokonale sadla (dalsie filmy su Mad Detective, PTU, Running Out of Time). Jednoduchy, priamociary, drsny film o pomste. Proste vau. Bohuzial potom To rozohral ten jeho pre mna nepochopitelny humor a divnu stylizaciu akcnych scen, ktora ma vobec nebavi. Film potom uz nezachrania ani skveli herci, ktori nemaju co hrat.(29.12.2009)

• Looser

Režisérova onanie dostoupila vrcholu, vše se soustředí na efekt a zapomíná se na obsah, neustále zpomalovačky a pomalá hudba mně po půlce tak znechutily, že už mně úplně přestalo zajímat jak je Johnny vlastně všechny pozabíjí. Preferuji raději přímočaré asia ganster movie a ne do sebe zahleděné art hokusy pokusy. A Johhny taky vypadal tak trochu divně ............(6.1.2010)

• Chrustyn

V krátké době druhé setkání s Johnnym To nebo-li slabší verzí Johna Woo. Tentokrát se jedná o oblíbené akční téma pomsty, ale bohužel ve velice nevýrazném zpracování. Nechybí pár -opět efektivně neefektivních- akčních scén a mezi nimi neskutečná nuda a přehršel nezáživných dialogů. S tímhle Johnnym si rozumět bohužel nebudu.(12.7.2011)

• - Převážně se natáčelo v Hong Kongu a Macau. Od listopadu 2008 do ledna 2009. (Terva)

• - V roce 2009 byl snímek nominovám na Zlatou palmu "za nejlepší film" na filmovém festivalu v Cannes. (Terva)

• - Hlavní postava filmu Francis Costello (Johnny Hallyday) je založena na charakteru Jefa Costella (Alain Delon) ze snímku Samuraj (1967). Podobnost lze najít například ve stylu oblékání. (Jigvell)