Nemilosrdný

(neoficiální název)

Vengeance

Akční / Drama / Krimi / Thriller

Hong Kong / Francie, 2009, 108 min

Osobne ma to veľmi nevzalo... cítiť tu ten starý šmrnc tohto žánru, ale netreba sa vždy snažiť tváriť strašne cool... v podstate za každú cenu. Johny Hallyday je možno dobrý spevák, avšak ako herec s kameným ksichtom mi nesadol. Inak skoro rovnaka partia ako v "Fong juk", ba dokonca podobná zápletka, prevedenie... Johnny To sa nezaprie, ale umelec, ktorý nestojí o väčší rozhľad je iba "priemerný" umelec. 5/10(19.12.2009)

• KOZEL84

Miluju filmy o pomstě,ale tenhle byl tak špatný že nevím kde začít.Režisér si myslí že je John Woo,ale opravdu není.Nudný,nenápaditý scénář s rutiníma přestřelkama a hlavním hrdinou sympatickým asi jako hovno na mojí botě.Celou dobu sem si přál aby toho vola sejmuli.Rozhodně nejnudnější Revenge movie co sem viděl.(10.2.2010)

Když je mu v Macau zavražděn zeť a vnuci, a jeho dcera jen tak tak přežije násilný útok neznámých ničemu, vydává se Costello (Johnny Hallyday) na dálný východ, aby svoji dceru pomstil. Zaplatí si tři nájemné zabijáky, aby mu pomohli vrahy najít a pomstít se - je tu ale jeden problém, Costello má od války problém s pamětí, a tak si musí vše zapisovat a fotit. Podaří se mu pomstít svoji dceru, než zapomene že vůbec nějakou má? ... Vůbec jsem netušil, do čeho shlédnutím tohoto filmu jdu - ani jeden z protagonistů ani režisér mi nic neříkal, takže jsem čekal tak maximálně nějaké "čínské" béčko - ale byl jsem docela mile překvapen. Samotná zápletka není moc originální, ale když se trochu šmrcne tím Mementem, dodává to filmu takový zvláštní nádech. Johnny To ve filmu nikam nespěchá, a naopak si akční scény vychutnává, takže taková přestřelka v lese trvá dobrých deset minut - ale nějak mi to vůbec nevadilo, právě naopak. Škoda trochu toho nepříliš povedeného závěru, ale s tím se dokážu smířit. 3.5*(22.12.2009)

Přestože byl Johny Hallyday jeden z nejvyhledávanějších herců snad někdy v osmdesátých letech (jedou snad vyšel i na nějakých samolepkách v nějakém německém časopisu - snad Piffovi), nikdy jsem ho v žádném filmu neviděl až do teď. A myslím, že to je právě ta role, na kterou sedí jako prdel na hrnec. Váhal jsem mezi 3*** a 4****, protože film má vynikající obsazení, parádní akční sekvence a sice omletý, ale dobře zpracovaný náměť. Nicméně musím ubrat za trochu nelogické chování postav (hajzlové jsou zase kámoši a podobně), nebo přehršel zpomalených záběrů. Jinak ale doporučuju.(7.6.2011)

Tohle není normální akční film, to je jako malování na plátno pistolemi. Pravidla reálného světa tady neplatí. Jednu chvíli není problém za pomoci střelby rozjet bycikl po poli (to se nedá popsat), ale o půl hodiny později je obtížné trefit člověka. Zásahy nebolí, jedinou reakcí je červená sprška ve vzduchu. V jiném filmu by mě některé vážně míněné scény rozesmály svojí trapností, ale v podání Johnnyho To je "žeru i s navijákem".(9.6.2011)

• - Film měl premiéru roku 2009 na filmovém festivalu v Torontu. (Terva)

• - Hlavní postava filmu Francis Costello (Johnny Hallyday) je založena na charakteru Jefa Costella (Alain Delon) ze snímku Samuraj (1967). Podobnost lze najít například ve stylu oblékání. (Jigvell)

• - V roce 2009 byl snímek nominovám na Zlatou palmu "za nejlepší film" na filmovém festivalu v Cannes. (Terva)