Známá pařížská advokátka zachraňuje muže odsouzeného k trestu smrti.
Podařilo se mu uprchnout přímo z elektrického křesla. Jediný člověk, kterému může věřit, je jeho obhájkyně Annie Girardotová, avšak ani ta ho nemůže chránit věčně. Claude Brasseur proto bere spravedlnost do vlastních rukou, aby očistil své jméno... (oficiální text distributora)

MJMilan

Celý film je poměrně slušnou detektivkou - Anni, Bruno i Claude Brasseur jsou do určité míry zárukou kvality. Konec je ještě trochu více zamotaný než by asi divák čekal a povyšuje tak tento snímek o pomyslnou příčku výš. ()

vesper001

Jak by řekl V, tento příběh je věnován madam Spravedlnosti na počest dovolené, kterou si vzala, a je to taktéž hold šejdířům uzurpujícím její místo. Annie Girardot role rázné advokátky sedne jako ulitá, stejně tak Claude Brasseurovi jeho part odsouzeného, který se nevzdává, ani když Smrť už napřahuje kosu. Nejvíc se mi ale líbil Bruno Cremer, který je i v usmoleném outfitu, nemytý a nečesaný ohromně sexy. ()

filmmovier

Fakt jsem si myslel, že to bude dobré... tvůrci, herci, zápletka, hodnocení, všechno mluvilo pro, a možná právě proto byl pro mně Černý talár pro vraha poměrně zklamáním. Hlavní herecká trojice byla sice famózní, ale absolutně mně to nevtáhlo a dějem jsem se překvapivě spíš pronudil. A ani ta pointa není kdovíjak převratná. Škoda, přeškoda, ale na 4* tenhle film prostě nemá. 65%, silnější průměr. ()

LadyPupu

Charaktery ústředních postav (v podání svaté trojice Girardot, Brasseur, Cremer) jsou zde natolik zajímavě vykreslené, že mi vůbec nevadilo nepříliš strhující tempo snímku, které začalo gradovat před samotným finále, jež skončilo způsobem víceméně (ne)očekávaným... ()

JohnSmith

Čekal jsem od Girardotové a spol. trochu víc. Je to sice slušná krimi, ale není to nic extra. Raději bych byl, kdyby Brasseura chitili dřív a začala se řešit špína v řadách policie. ()

klúčik

Anička ako obhájca.... Krásne urobila túto postavu a filmu to strašne pomohlo.... Dnes je to pekná spomienka na túto fantastickú herečku.....65%. ()

kkarx

Na tyhle klasický francouzský kriminálky jsem se obvykle díval o víkendu s babičkou na chatě. K tomu výborný babičiny škubánky a povidlové buchty. A nesmím zapomenout na můj úžasně kreslený hrníček s vlkem a karkulkou. To byly časy. :-) ()

winstonik

Buďme úprimní: je to len detektívka. Na tomto skvoste však vyrastala naša generácia. Claude Brasseur je neopakovateľný herec. ()

offlineman

Skvělý příběh, skvělí herci, ale především vynikající dabing! Člověk by pomalu věřil tomu, že Girardotová, Cremer, Brasseur a další byli naši herci!!!!! ()

Johgas

Výborný film o spojení světa zločinu, policie a spravedlnosti. Jako dítě jsem ten film v 80. letech nechápala; bohužel díky naší realitě teď už dobře vím, o čem to je. Pravda není - je jen názor a ten se liší v závislosti na tom, kdo ho říká...asi tak. ()

Moraldo

Klasické téma o klasickém lidském světě. Světě plném špíny mocných, kde se pohybují úplatné loutky. V minulém režimu pro nás trochu sci-fi, dnes každodenní realita. Vynikající herecké výkony a celkově vynikající podívaná pro vyznavače klasických hodnot. ()

Udet

...klasická stará francouzská kriminálka.. ..výborný námět- ůtěk odsouzence na smrt přímo zpod gilotiny a jeho ůtěk před ,,spravedlností'' ..korupce a prorůstání zločinu až do nejvyšších policejních a justičních sfér, zločinci s policejními odznaky a malý lump za kterým se ůspěšně skrývají ti velcí.. ..skvělá Annie Girardotová- jako již tradičně výborně dabovaná Věrou Galatíkovou v roli nesmlouvavé, nebojácné a maximálně férové obhájkyně které jde opravdu jen o spravedlnost,charismatický Claude Brasseur coby uprchlý odsouzenec vedoucí již předem prohraný boj s policejní mašinerií a Bruno Cremer jako bývalý chirurg a vedoucí ůtulku pro narkomany.. ..již tahle jména tří veličin francouzského filmu zaručují kvalitní filmový zážitek, i když dnes již poněkud staršího roku výroby.. ..spád, napětí, akce, skvělá hudba, syrový příběh prostý všech příkras a klišé i postrádající obvyklý happy end. Přestože je zde akčních scén oproti jiným dílům z tohoto žánru jen málo , rozhodně se nebude nudit ani divák který je zvyklý na stovky vystřílených nábojů, dramatické honičky i potoky krve.. ..film který je názornou ukázkou toho že mnohdy méně bývá ve finále opravdu více.. ..a ůstřední námět filmu- zejména v téhle zemi a v téhle době- snad opravdu nemůže být více aktuální.. ()