Série(2) / Epizody(8)

Tento uhrančivý dánský thriller o dospívání v sobě mísí záhadné prvky žánru "nordic noir" s mystikou nadpřirozena. Sleduje Sofii a Sebastiana – dva sourozence s velice temným a tragickým tajemstvím. Aby přežili, musejí vysávat energii z jiných lidí. Jsme svědky jejich pátrání po důvodech, proč tomu tak je, které je zavede do Ottmannsgaardu, internátní školy obestřené spoustou vlastních temných tajemství. (HBO Europe)

Recenze uživatele Gogo333 k tomuto seriálu (1)

Prokletá srdce (2014)

Na seriál jsem narazil náhodou, když sem se uklikl v názvu u podobně jmenujícího seriálu. Popis mě zaujal a tak jsem to zkusil. Obavy, že půjde o další Stmívání se naštěstí nevyplnily a seriál rozjíždí tajemný příběh. Hlavní duo jsou něco jako upíři, akorát když si cucnou trochu víc, tak se z dotyčného stane popel. Herecky pro mě neokoukané, příběhově slušné, potěšilo, že tvůrci se toho nebáli a trošku přitvrdili i když druhé True Blood se nekoná (priorita je stále asi mladší divák). Trošku mi vadilo, že je to tak strašně tmavý a hodně se toho odehrává i v noci a není moc vidět. ()