Staňte se svědky toho, jak se Mark Wahlberg a Will Ferrell střetnou v rozhodujícím zápase Táta versus Nevlastní táta a „smích vás jen tak nepřejde!" (Neil Pond, Parade) Brad (Will Ferrell) vždycky snil o dokonalé rodině a je odhodlaný stát se tím nejlepším nevlastním tátou dětem své nové ženy (Linda Cardellini). Když se ale nečekaně objeví biologický otec Dusty (Mark Wahlberg), Bradův idylický rodinný život se obrací naruby. S Dustym se utkává na ostří nože v této rodinné komedii, u které se „budete válet smíchy po zemi!" (Jaclyn Roth, Life & Style) (Magic Box)

Trailer 1

Malarkey

Will Ferrell a Mark Wahlberg v této komedii zachází do extrému a z obyčejné životní situace vytvořili komedii, která si o to vysloveně říkala. Sympatické nicméně je to, že dokázali vynechat nechutnosti a vtip založili na jednotlivých skečích. Ty mi místy přišli vysloveně super a i když podobný průběh nemá celý film, tak kvůli těm pár scénám se na tenhle kousek rozhodně stojí podívat a trošku si u něj odpočinout.   ()

tron

"Hlavne, že sa nikomu nič nestalo." - "Mne sa stalo." 30 %. Nevtipná komédia je utrpenie. Hodinu a pol v kine/izbe panuje hrobové ticho. Diváci tušia, že by sa mali smiať, ale nie je na čom. Mark a Will si rozumeli pri Fízloch zo zálohy a namiesto čakania na vydarený scenár zobrali prvý, ktorý mali po ruke: nezáživnú báchorku o dobrom otcovi, ktorý sa trpezlivo, nádherne, ukážkovo a nadštandardne stará o dve nevlastné deti, ale náhle do jeho života vtrhne ich nezodpovedný a veľmi nesympatický biologický foter, ktorý sa na ne pri všetkých dôležitých životných okamihoch vyflákol, avšak má svaly a motorku a tak si okamžite získa ich srdcia. Drzý a zákerný floutek následne nechutne manipuluje nielen citmi svojich detí a svojej ex, ale i emóciami ostatných: od rasistického kutila Griffa, až po Ferrellovho šéfa. Nevlastný otec je z toho nešťastný, hoci sa spočiatku snaží byť nad vecou a mať pre svojho konkurenta pochopenie. Nech ale robí čokoľvek, nakoniec je vždy za blbca. Aj manželka postupne začína pochybovať, či si vybrala správneho chlapa. Mrcha. Dá sa takémuto „zlému“ scenáru fandiť? Nedá. Môžete fandiť Farrellovi a aj to vás po chvíľke prestane baviť. A vtipy? Čomu sa máte smiať? Súpereniu dvoch mužov o srdce jednej ženy a dvoch detí? Veď je to smutné. Najhoršie je, že aj humorné scény (elektrické vedenie) sú nakrútené nezáživne. Ako vravela unudená pani manželka, pár dobrých momentov sa objavilo (lopta, tanec, pes Nádor, John Cena), ale čakať na ne sme musel niekedy aj 25 minút. A to fakt nešlo. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já umím jezdit a ty si vem tričko." Souboj usedlého otce Brada s divokým tátou Dustym o jejich děti mě bavil vždy, když se v sobě Brad pokoušel probudit divokost. Takže scény na motorce a na skateboardu byly vynikající, stejně jako Dustyho znuděné shyby na jedné ruce. Své kouzlo měly i vedlejší figury, zejména černý vetřelec Griff mě bavil každým svým výstupem, historky šéfa Lea nepostrádaly zábavnou mimóznost a Dr. Francisco se svým laskáním dokonalých varlat taky neměl chybu. Přes to všechno pozitivní, přičemž jsem ještě zapomněl na skvělou hudbu Pixies a AC/DC, jsem našel příliš prostoru pro rodinnou nudu a to je hrozná škoda. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $150,357,137Tržby Celosvetovo $242,786,137Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,574,268Tržby za predaj DVD v USA $11,089,302║ ďalšia americká bykovina akých je už neúrekom, povrchný humor si len ťažko nájde odozvu u diváka, záver mi to trošku zachránil ale ináč strata času /videl v kine: 35%/ ()

Asia_Power

Velký zklamání, čekala jsem, že bejvalej raper a nynější herec s velkým pérem Marky Mark bude ukázkovej zmrd a on se celou dobu k Vilíkovi Ferrellů chová vlastně absolutně v pohodě, konflikty maj způsobem, že - ano mezi náma je dusno, ale ani jeden to nedáme moc najevo - a všechna ta jejich nenávist dospěje ke konci když si ve velkolepým finále div navzájem nevykouíi péra, neprotáhnou komíny a ve vší tý eufórii afektovaně jeden o druhym nevyřvávaj, jak zrovna ten druhej je to nejlepší co mohlo děti a maminu potkat. Takže veškerou vtipnost zachraňuje Vilík na basketbalovým hřišti a malej klučina co krásně rozbije držku pořádný kurvě plus pár jako napůl vtipných píčovin, který mi ale z hlavy vyšuměly rychleji než jsem je sem stihla napsat. Něco tam bylo, já fakt nevim. Chtěla jsem dát dvě hvězdy, ale jsem momentálně silně pod vlivem opiových látek, takže to vidím žůžovějc a mrdnu tam i tu třetí kurvu. ()

• Letiště ve filmu je New Orleans Ernest N. Morial Convention Center. (BloodMax)
  • Motocykl, na kterém jezdí Dusty, je Indian Chief Classic Thunder Black (xisp)