Táta je doma

• Irsko

• Kanada

Komedie / Rodinný

USA, 2015, 96 min

(70%) Moc jsem neočekával, komedie mi poslední dobou přijdou buď, trapné nebo nudné. Tohle naštěstí není ten horší případ. Ještě tak zpočátku mě to moc nebavilo, Ferrella jsem si moc nezískával, ale jakmile se objevil skvělý Mark Wahlberg, tak už to pomalu začínalo stát za to. I ten Ferrell si mě po půli snímku začínal neskutečně získávat. S Wahlbergem se skvěle doplňovali. V této pohodové komedii šlo především o hlášky a souboj výše zmiňovaných hlavních dvou postav. Našlo se zde i pár vtipných scén jako např. Vjezd motorky do baráku nebo odhalení nahoty v proskleném baráku. Na to, že mě úvod vůbec nebavil, se z toho vyvrbila slušná komedie, která si na nic nehraje, není sice nijak zvlášť nápaditá, ale na nic si nehraje a humor není trapný a to je přeci to hlavní. Vztahy mezi postavami jsou tak nějak průměrně pojaty, ale pro potřeby snímku to bohatě stačilo, dětské postavy rozhodně pobavili.Těším se na dvojku, na kterou rozhodně vyrazím do kina, přeci jenom nám tam přibyde Mel Gibson !(28.11.2017)

• dr.horrible

Will Ferrell je dobrý komik, len (evidentne) potrebuje držať aspoň trochu na uzde. A to sa nestalo. Pri sledovaní Daddys home som zvažoval dva dôvody (prečo to takto ne/dopadlo); Buď mu odkývli každú improvizáciu, alebo išli na prvý pokus. To je prvý problém, že som sa zaňho celý film hanbil. A druhý; to museli vážne každú situáciu dotiahnuť do toho najväčšieho extrému a keď už tam boli, siliť to ešte ďalej? Takéto filmy dostávajú maliny. Ps: Smiať sa budete aj tak. Pss: Lindu by som zožral. Celú(22.3.2016)

Obrovský + filmu je Mark Wahlberg. Ten byl vyloženě trefa do černýho, protože bez něj by film neměl sebemenší zapamatovatelný moment, u kterýho by se člověk mohl zasmát. Takhle je těch scén hned několik. Ať už to je jeho cool představovačka, cool seznámení s Bredem nebo dalších snad 10 scén, u kterých jsem se upřímně zasmál. Díky němu gagy fungují, hlášky jsou dobrý a scénky dostatečně vtipný. Ferrella jsem nikdy neměl rád a vlastně ani nevím, že by ho někdy někdo rád měl. Nechápu, že ho furt někdo obsazuje. Ale proboha! Co mě dostalo je Linda Cardellini. Když nepočítám Aniston, tak jsem snad ještě neviděl tak sexy čtyřicátnici, se kterou by si dal říct myslim si úplně každý. Mohl jsem na ní oči nechat. Ideální odpočinková rodinná komedie, která měla možná potenciál být ještě o kus lepší, ale nemyslím si, že by nějak výrazně zklamala. Jen ty dva wtf momenty na skateboardu a s motorkou by si mohli odpustit.(15.5.2017)

Ptal jsem se deseti holek, jestli jim Mark Wahlberg připadá jako "zábavná a sexy testosteronová mašina" a tady jsou výsledky: pět holek mě poprskalo smíchy, tři si ho aspoň chvilku prohlížely, jedna se mě zeptala jestli nejsem gay a až desátou jsem ukecal, aby řekla jo. Jmenovala se Linda Cardellini a stálo mě to kafe... Docela príma komedie, na kterou budu vzpomínat právě díky nesourodému tandemu Will-Mark, který kdyby měl být ještě víc nesourodý, musel by jednoho z chlapů krásné Lindy hrát lední medvěd.(27.3.2017)

TOP film. 95% -- Konečne po dlhej dobe skvelá komédia pre celú rodinu, ktorá fakt dobre pobaví. Skvelý herci, scenár, síce občas tie vtipy (asi dva) sú trápne ale inak v pohode scenár a dej dobrý. Od tej hodiny do konca filmu vtipy išli na druhú koľaj ale to mi vôbec nevadilo, pretože prišlo aj na trochu smutné scény. Keď Will Ferrel sadne na motorku, čo sa môže stať? To sa dozviete v tomto filme! ....... :-)(27.8.2018)

• - Will Ferrell mal pôvodne hrať skutočného otca, kým  Ed Helms toho nevlastného. (beso74)

• - Ve 36. minutě po sjezdu ze stromu narazí Dusty (Mark Wahlberg) do Brada (Will Ferrell), tomu spadne kufřík. Hned v dalším střihu leží kufřík na jiném místě. (gavosh)

• - Will Farrell (Brad Whitaker) hovorí deťom, že pôjdu na finálový zápas NBA na Los Angeles Lakers. Lenže finále sa hráva v júni, popri čom spomínaná udalosť odohráva v apríli. V danom roku finále navyše prebehlo na palubovke New Orleans a basketbalový klub LA Lakers sa ho ani nezúčastnil. (vander19)