Táta je doma

• Kanada

Komedie / Rodinný

USA, 2015, 96 min

• Hanys_

Ferrell jakožto nevlastní táta posera vs Wahlberg jakožto macho táta, který umí vše na co si vzpomenete. Celé to je strašně čitelné a den poté si nedokážu vzpomenout na nějakou fakt zábavnou scénku (krom závěru). Ale chápu, že i MW si potřebuje někdy odfrknout od náročnějších rolí a chce si zablbnout v něčem takovém.(19.11.2016)

Na rovinu, nebýt opravdu kurevsky cool Wahlberga, kvůli kterému jsem jen tak mimochodem byl vůbec ochoten věnovat této podívané svou hodinku a půl života, tak bych této záležitosti nedal víc než jednu upachtěnou * z milosti. Tohle je prostě další z případů, kdy vůbec nechápu, proč se k tomuto herci v postavení Mark Wahlberga vůbec propůjčují? Úspěch od toho nemohl očekávat v žádném případě, svůj herecký talent zde také zrovna neměl příležitost uplatnit, a kvůli penězům to také asi nebylo. No teď už je to ale stejně jedno, o jednu zbytečnou, nevídaně neoriginální rodinou blbůstku je na světě víc, pár diváků si u toho nejspíš odpočine, možná pár těch zoufalejších i pobaví, mrtvice u toho ale snad nikoho nepostihne, tak co. Abych byl ale k filmu krapet konkrétnější, nevlastní fotřík usiluje o přízeň dvou dětí, když tu po letech brnkne domů jejich pravý tatík, capartíci ho hned bezmezně milují, a tak se z toho vyvine „boj“ o dětské dušičky. Pointa pak musí být jasná hned každému už jen z obsahu, smutné je to ovšem o to víc, že oné pointy je následně dosaženo způsobem více než trapným, možná až zvracení vyvolávajícím. Respektive tu máme další důkaz toho, na jaké dno dokážou někteří tvůrci až klesnout. Co se zábavnosti týče, humor zde dostal devadesátiminutovou dovolenou, což zrovna u komedie považuji za poměrně vážnou absenci, emočně jinak chladné, bez tempa, bez nápadů, ale abych nebyl až tak zlej, až na ten nevkusný happyend jde jinak o poměrně neškodnou podívanou, ale prostě netuctovost a nápaditost zas stejně dostala jednou pořádně na prdel. P.S. John Cena v úplně poslední scéně během pár vteřin zvedá úroveň celého filmu o level výš 8D!(26.2.2017)

No, buďme k sobě upřímní, čekal jsem trochu divočejší jízdu..... Will Ferrell je jasnej, Mark Wahlberg například v Méďovy ukázal, že mu také nic lacinějšího není svaté a jako bonus režie a scénář Sean Anders. Takže co se týče očekávání, trochu zklamání. Podpásový souboj o místo po boku stále atraktivní Linda Cardellini a jejích dětí by se s vystřihnutím několika pár minut dal klidně považovat za standardní rodinnou komedii a kdybych poslal například při basketbalové scéně (mimochodem, to jsem se královsky pobavil) své malé dcery namazat si rohlík s máslem, tak bych se je nebál posadit před televizní obrazovku. Takže vše v naprostém pořádku, bavil jsem se, zasmál se, určitě nenudil......ale znovu opakuji, čekal jsem, že pánové půjdou více na tělo.(15.2.2017)

Will Ferrell a Mark Wahlberg v této komedii zachází do extrému a z obyčejné životní situace vytvořili komedii, která si o to vysloveně říkala. Sympatické nicméně je to, že dokázali vynechat nechutnosti a vtip založili na jednotlivých skečích. Ty mi místy přišli vysloveně super a i když podobný průběh nemá celý film, tak kvůli těm pár scénám se na tenhle kousek rozhodně stojí podívat a trošku si u něj odpočinout.  (25.11.2016)

Začalo to poměrně milou a svěží rodinou komedií. Posléze to zklouzlo do typického amerického stereotypu v oblasti filmové komedie, počínaje WTF momentem s motorkou v domě . Závěr byl tak ujetý, až mi to vyčarovalo úsměv na tváři a své hodnocení jsem z velice podprůměrné střední pasáže filmu změnil na lepší nadprůměr.(18.3.2016)

• - Při ježdění na skateboardech zastupovali herce profesionální jezdci. Marka Wahlberga zastoupil v roli Dustyho Mayrona Mike McGill a Willa Ferrella v roli Brada Whitakera zase Tony Hawk, který při natáčení utrpěl zranění nohy, které si vyžádalo 10 stehů. (Stanley619)

• - Ve 36. minutě po sjezdu ze stromu narazí Dusty (Mark Wahlberg) do Brada (Will Ferrell), tomu spadne kufřík. Hned v dalším střihu leží kufřík na jiném místě. (gavosh)

• - Vince Vaughn byl původně obsazen do role Dustyho Mayrona, kterou nakonec hraje Mark Wahlberg. (BloodMax)