Eichmann show

(TV film)
  • Česko Eichmann v televizi (festivalový název) (více)

11. dubna 1961 začal proces století s nacistickým zločincem Adolfem Eichmannem. Producent Milton Fruchtman a režisér Leo Hurwitz se rozhodli lidem celé líčení přiblížit pomocí televize. Fruchtman chtěl lidi zaujmout neopakovatelnou show. Hurwitz doufal, že Eichmann projeví lidskost a lítost nad vlastními zločiny... 11. duben 1961. Televizní režisér Leo Hurwitz v rozpáleném studiu v Jeruzalémě ostře sleduje tikající hodiny. Do začátku živého přenosu události, kterou budou sledovat stovky miliónů lidí v 37 zemích světa, zbývají poslední vteřiny. Začíná soud s Adolfem Eichmannem, strůjcem Finálního řešení a mužem, který za druhé světové války zorganizoval hromadnou deportaci a vyhlazení šesti miliónů Židů. Dramatická rekonstrukce skutečných událostí s Martinem Freemanem (Hobit, Sherlock, Kancl) připomíná tak skvělé filmy jako Duel Frost/Nixon a Dobrou noc a hodně štěstí. Napínavý příběh popisuje překážky a zvraty jedinečného okamžiku v historii televize i politiky. (TV Prima)

Spielbergo

Pokus zopakovat údernou konverzační třešíňku, jakou bylo Frost vs. Nixon, který ale vyznívá velice hluše a impotentně. Je fajn tyhle věci připomínat, existují i celé televizní stanice vytvořené pravděpodobně jen kvůli neustálému přísunu dokumentů o holokaustu (mluvím k tobě, Primo), ale o to víc zamrzí, když místo kvalitně zpracovaného nosného tématu dostanete tohle. Člověk si pak připadá, jako by dostal v pětihvězdičkové francouzské rastauraci na talíř nablito. ()

papuchalk

To má Eichmann nějaký výročí, že ho dávaj v TV skoro každý večer? No tenhle filmek je spíš zajímavý z pohledu vývoje televizních přenosů, jelikož film je hlavně o konečném řešení televizního přenosu po technické stránce. No pro mě je zajímavější třeba jak vznikaly televizní přenosy/reportáže z Tour de France, až do přímých přenosů, to je totiž daleko větší ořišek. A kromě toho češi měli v TV přenosech z cyklistiky několik světových patentů. Nějak mi neseděl silně přehrávající Bilbo. A trocha tý konspirace k obsahu, ty výpovědi svědků mi připadaly jako na objednávku.. čili byla to opravdu spíš show pro lidi než nějaký dokazování viny. ()

rigby

Velmi silný film, který zachycuje události kolem zlomového okamžiku moderních dějin. Možná mohl být lepší, vykreslit více jednotlivé postavy, které se podílely na natočení dokumentu o soudním procesu. Ale co není vykresleno, to je doplněno hrůzou, které se proces týkal. Jako televizní film to obstojí na výbornou, na celovečerní film je to málo. ()

Unrealik

Nuda. Na dokument mi to přišlo velmi málo dokumentární. Na drama málo dramatické (ne, opravdu nepokládám za napínavé, zda nějaký tým bude moci točit probíhající soud, nebo zda bude případně vyměněn za jiný tým). Válečným filmem to ani nelze nazývat. Pro mě nezajímavý film, který má velmi blízko k jedné hvězdičce. Jo a přišlo mi divné, jak pořád řešili, že Eichmann sedí (co tam asi tak měl předvádět, aby byli spokojeni?). ()

cartyci

Veľmi dobrý film.Striedanie hraných a dokumentárnych scén bolo perfektné.Už od začiatku ma film zaujal len tým, že sa jedna o sfilmovanie skutočného súdneho procesu s Adolfom Eichmannom.Zábery z koncentračných (pracovných) táborov vyrážali dych a Eichmannov postoj bol neuveriteľný.Koho zaujíma 2.S.V. by si mal určite pozrieť film. ()

Iveta47

Výborne spracované od začiatku do konca aj keď je to dosť bolestivá téma rada si pozriem takéto filmy či dokumenty.Nemám viac čo dodať súhlasím cartyci treba vidieť slová sú zbytočné. ()

Tereza11

Mix hranych I dokumentarnich zaberu se povedl na 1...pusobi velmi autenticky,balanc mezi dokumentem a dramatem me bavil... ()