Komedie

Kanada, 2016, 100 min

Americký neorealismus jako remake Zlodějů kol? Ne tak docela, ale má ××× Silné herecké výkony obou hlavních představitelů, příjemný storytelling, upřímný tah na pointu, která stejně jako všechno ve filmu není přehnaná... a ukliďnující režii. Opravdu mi bylo líto, že přišly závěrečné title, a ten supr víkend skončil.(28.5.2016)

C. Owen ako „fallen“ otec v príbehu, ktorý na jeden víkend dostane možnosť napraviť svoju povesť. Klasický príbeh, kde sa malý syn snaží (vo všetkom) pomôcť svojmu otcovi. Režisérsky priemerný a herecky len na 50% využitý C. Owen. Osobné hodnotenie: 73% (***) (27.8.2017)

• Aljak

Hmmm, to muselo byť to najlepšie náradie na svete, keď na ňom prakticky stojí celý film! A do toho samozrejme zakomponovaná "zápletka" o budovaní vzťahu medzi alkoholickým otcom a jeho odcudzeným synáčikom. Malo to síce zopár svetlých momentov, ale ako celok to nebolo zrovna pôsobivé či nebodaj zaujímavé. V podstate oddychovka, ale aspoň postavy boli všeobecne sympatické, aj keď príbeh dosť oničom.(4.5.2016)

Komedie mně to nepřišla ani omylem, spíše naopak. Nevím, mám docela rozporuplné pocity, protože jako něco převratného mně to nepřišlo, ba právě naopak, jako normální film, kterých jsou tuny, ale možná , že právě tou netlačící pilou na moje emoce a výbornými výkony obou kluků, jak Anthonyho, tak Cliveho dám o špricličku víc.(14.9.2016)

Film ako zo života. Nenásilné, realistické, pohodové, no pritom dramaticky precítené, hlavne z pohľadu toho malého chlapca, ktorý hral svoju úlohe priam fantasticky. Niekedy stačí malá nepozornosť a veľký problém je na svete... Oceňujem aj to pozitívne vyznenie na záver, vyslovene to sem zapasovalo ako riť na šerbeľ. Na zdvihnutie nálady ako stvorené, aj keď humoru tu teda moc nebolo. Slabší nadpriemer. 70/100(3.11.2017)