Osemročný Anthony nie je veľmi nadšený z toho, že bude musieť stráviť víkend so svojim otcom Waltom, opilcom, ktorý neustále nemá prácu a smola sa mu lepí na päty. Čaká ich ale víkendové dobrodružstvo, keď Waltovi niekto ukradne z auta skrinku starého a vzácneho náradia. A nakoľko ho Walt potrebuje na svoju novú pondelkovú prácu, je na nich, aby sa im podarilo ukradnuté náradie nájsť a súčasne opätovne vybudovať ich vzájomný vzťah. A možno na konci cesty nájdu oveľa viac, než len ukradnuté náradie... (silentname)

Trailer

misterz

Film ako zo života. Nenásilné, realistické, pohodové, no pritom dramaticky precítené, hlavne z pohľadu toho malého chlapca, ktorý hral svoju úlohe priam fantasticky. Niekedy stačí malá nepozornosť a veľký problém je na svete... Oceňujem aj to pozitívne vyznenie na záver, vyslovene to sem zapasovalo ako riť na šerbeľ. Na zdvihnutie nálady ako stvorené, aj keď humoru tu teda moc nebolo. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Ouwen

SPOILERY: Takhle, je to civilní drama s komediálními prvky. Hlavní herecké duo v podobě malého prcka Anthonyho a Otce Walta maj skvělou chemii a člověka baví sledovat, jakým vývojem prochází jejich vztah. Objevují se i trable, se kterými se musí počítat u postavy, jako je opilec bez práce - exekuce, sebedestruktivita, výkyvy nálad, klopýtání - a však, kvůli malému synkovi se fotřík krotí a tam, kde by jinde samoúčelně prckovi vrazil, mu jen řekne ať raděj zaleze do postele, aby se ho následné ráno zeptal se slzami "uhodil jsem tě?" Anebo s drobákama, kdy si všimne že malej syn je vzal na hambáče, tak v něm dřímá spíš skutečnost, že jsme bez peněz a né výčitky vůči synovi. Písničky jsou dobře vybraný, hlavně funky instrumentálka, prostředí maloměsta nádherný a je to i důkaz, že film aj o hledání nářadí může působit atraktivně. Pár věcí mi přijde nedotáhnutých, ale ani chvilku jsem se nenudil a padlo i pár slz. Clive Owen je fantastickej. ()

Aluska88

Nevím tedy, jakého chytráka napadlo zařazení tohoto snímku do žánru "komedie", k tomu má The Confirmation totiž hodně daleko. Poctivé nezávislé drama o vztahu taťky, který bojuje s chlastem a jeho malým synkem. Clive Owen zvládne jakékoliv role a malý Jaeden Lieberher má velký talent. Připomínal mi trochu Tobeyho Maguirea. Alespoň mě trochu uklidnilo, když jsem zjistila, že postavu Billa Denbrougha v připravovaném To, má ztvárnit právě on. Snímek s příjemným obsazením a dobrým scénářem. Mám ráda filmy, kde ze sebe slavní herci dokážou shodit ten pozlacený Hollywoodský plášť a stát se na nějakou dobu "obyčejnými" postavami v "malých velkých filmech", u nichž se nehraje na mega rozpočet. Skromné snímečky, které dokáží pohladit po duši a navodit příjemné pocity. ()

emma53

Komedie mně to nepřišla ani omylem, spíše naopak. Nevím, mám docela rozporuplné pocity, protože jako něco převratného mně to nepřišlo, ba právě naopak, jako normální film, kterých jsou tuny, ale možná , že právě tou netlačící pilou na moje emoce a výbornými výkony obou kluků, jak Anthonyho, tak Cliveho dám o špricličku víc. ()

silentname

Toto bol ten film, ktorý som už chcel nejaký ten čas vidieť. Niečo nenápadné, čo ma ale prekvapí vrchovatou mierou. A musím povedať, že "The Confrimation" je síce len malá komédia o vzťahu medzi otcom a synom, ktorí chcú nájsť ukradnuté náradie. A čo na tomto filme funguje? Podľa mňa skutočne všetko čo by malo. Obaja naši hrdinovia sú zaujímaví. Či Walt ako otec alebo Anthony ako syn. Páči sa mi, že Walt pociťuje rešpekt k veciam a keď ich chce opraviť tak poriadne. Či už brzdy na aute, alebo dvere v byte. Anthony zase vie, že jeho otec má problémy s alkoholom a snaží sa ho od neho držať čo najďalej, no súčasne to robí štýlom, aby nemal pocit, že do toho zasahuje. Je to skvelé. A obaja medzi sebou fungujú veľmi dobre a verím im ich vzťah. Plus musím povedať, že aj vedľajšie postavy sú veľmi super. Či už Waltov kamarát Otto alebo chlapík, ktorý si myslí, že všetko vyrieši Drake, no v skutočnosti len tápa vo svojom presvedčení. Rovnako aj kňaz, ktorému sa bude Anthony spovedať je veľmi zábavný. Humor je nenásilný a film nepôsobí hlúpo. Plus v ňom výrazne funguje aj soundtrack plný gitarových skladieb z minulého storočia. Netrúfam si hádať obdobie. Celkovo musím povedať, že "The Confirmation" je veľmi príjemný film a jediné drobné negatívum, ktoré tu mám je asi fakt, že občas sa motáme trošku v kruhoch a má pár odhadnuteľných momentov. Inak ale chceme vidieť otca a syna si nájsť opätovný vzťah a rovnako aj nájsť ukradnuté náradie. Odporúčam pozrieť. Hodnotenie: A- ()