Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Maynard.

Hodně originální podívaná a hlavně naprosto neokoukanej příběh. Chvilkama ve filmu hráli stejně uhrančivý songy jako v magickým "Drive". Chvílema sem si připadal, jako kdybych tam v tý přírodě byl s nima. No, že sem na tohle nešel do kina si nikte-rak vyčítat nemusím, páč uplná jako vizuální pochoutka to nebyla, spíš to bylo hodně silný v příběhu a taky v charakteristice hlavního fotříka - Aragorna, kterýmu mi nějak nende říkat jinak. Dokud se tady nevoholil, tak vypadal tak na 55 let, jakmile to schodil, tak se proměnil v totálního mlaďáka. Zajímavý je tady taky rodinný pouto. Ale nejvíc teda dává Aragorn, všecko co udělá a řekne je 100%, žádný béčko. Těžko říct, jak se na tohle žití v přírodě dívat. Jako nápad dobrej, ale myslím, že ty dvě starší dcerky by takle v přírodě na uzdě neudržel moc dlouho :o). Rejža ale natočil něco originálního a dobře podanýho, takže jen tak dál... ()

Forsberg11

Výborný film o ľuďoch, ktorí sa rozhodli žiť inak ako všetci ostatní. A ja som im v tom počas celej stopáže maximálne fandil. Táto veľká rozmanitá rodinka je jednou z najsympatickejších aké som kedy vo filme videl. Ben a jeho šesť dietok s unikátnymi menami sú nádhernou ukážkou toho akí by ľudia mohli a mali byť. Slušní, ale zároveň sebaistí, vzdelaní aj prefíkaní, vážiaci si prírodu, jedlo a všetok život okolo seba. A pri tom to nie sú žiadni otravní fanatickí hipisáci. Táto rodinka je vtipná a politicky nekorektná, sarkastická a ironická. To sa mi veľmi páči. Škoda, že jestvujú len na filmovom plátne. Rád by som takýchto ľudí stretol osobne. A práve táto rodinka ťahá celý film. Viggo Mortensen už dávno nemal tak kvalitnú úlohu. Veril som mu to od začiatku až do konca. Ako keby sa pre tento film narodil. Ale mojou najoblúbenejšou postavou bola jednoznačne malá Zaja, ktorá bola k zožraniu. Krásne a šikovné dieťa. Celý film je úžasný a mne sa len ťažko hľadajú slová, ktoré by ho dostatočne popísali. Vyvolal vo mne všetky možné emócie. Od smiechu, cez úzkosť až po eufóriu. Nastolil kopec otázok a ukázal zrkadlo našej spoločnosti. Už dávno som si tri dni po dopozeraní filmu nepamätal toľko scén. Moje najobľúbenejšie sú: rozhodnutie v autobuse, že sa ide na pohreb, krádež potravín, scéna vo fastoode (Why is everybody so fat?) Zaja vysvetľuje čo je Listina práv, Nei sa pýta čo je to sexuálny styk, nástup do kostola, splachovanie popolu do záchudu a mnoho ďalších. Captain Fantastic je skutočne Fantastickým Filmom s veľkým "F". Tesne po dopozeraní som bol presvedčený o štyroch hviezdach ale po uležaní je to jednoznačne plná palba. Takýchto čisto krásnych a pocitových filmov je veľmi málo. Naviac ten koniec bol úžasný a konečne taký aký mal byť. 90 %!! ()

Misericordia

Ok, vypočuli sme si pseudofilosofické reči o zlom kapitalistickom systéme a pseudonáboženské reči o "hippies-budhizme" a zlom kresťanstve. (A ten popol v mise bol skutočne "mimo mísu".)... Film má však niečím oslovil, myslím, že je o niečom inom. Na jednej strane o otcovstve, o nejednoduchom vzťahu otca a detí, síce divného, no aspoň človeka úprimného, ktorý synov a dcéry učí, spoločne s nimi tvorí čas, pracuje, smeje sa i plače. Poznáte dnes viacero takých otcov? Na druhej rovine je to film o strete "alternatívneho" spôsobu života a výchovy a toho "normálneho", ktorých napätie ukáže, že oba sú neživotné, ak zostanú uzavreté a považujú sa za jediné správne. Film mi znovu položil otázky ako budeš vychovávať deti v dnešnom svete? Položil otázku ako zladiť jednak túžbu nestotožniť sa úplne s týmto často "virtuálnym svetom" a žiť "prirodzenejšie" v dobrom slova zmysle, a jednak presvedčenie, že vzdor a alternatívny "utopický svet" nie je reálnym riešením, že táto naša spoločnosť nie je tak hrozná, že by sa v nej spolu nedalo žiť... Viggo bol výborný a jeho deti sympatické. ()

M.Niccals

hromadaná obžaloba moderní společnosti, která se tváří jako nezávislý film, ale ve skutečnosti všechny prvky hollywoodské tvorby obsahuje. k tomu trochu komedie trochu doják a trochu kýč (občas je to leso-venkovsky až moc přestylyzováno, občas písnička plynule přejde z živé verze do umělé perfektně nazvučené studiové kvality - proč?). nicméně jsem u toho udržel pozornost a kupodivu se dobře bavil až do konce. herecké výkony byly s úrovní poměrně vysoko. a road movies mám rád. takže nic proti ničemu, jak se říká. ()

klukluka

Překrásnej film (to bude pravděpodobně zakázaný slovo, resp.rovnou dvě). Skoro jsem při něm zapomněl na to, že děti pana Mlčocha neumí pořádně ani mluvit, natož aby dokázaly kriticky myslet nebo recitovat ústavu. Omlouvám se, jiný podobný reálný příklad rodiče, který vzal veškerou výchovu svých dětí na sebe, neznám. Možná ještě horší než mentální zaostalost Mlčochových potomků je to, že v nich ten tyran pozabíjel sebevědomí. Jasně, já vím, tohle bylo o panu Cashovi. Krásná, dokonalá, dojemná pohádka o panu Cashovi. Inspirativní pohádka o panu Cashovi. Každému, kdo se o něco takového pokusí, držím palce. Od pana Mlčocha rady nebrat. ()

DavidS.

Kelly Family na marxistickém tripu, kde je hlava rodiny současně chodící encyklopedií, lovcem, sběračem i nástěnkářem Navy Seals a každé dítě výkvět menzy...Herecky i režijně suverénní a pohodové...Matt Ross Vás nechá si vybrat, zda oceníte raději schopnost sociální interakce nebo dovednost podříznout a stáhnou jelena... ()

Benedygtus

Nevim jestli komedie, ale drama urcite. Slzu jsem uronil a s rozpacitym usmevem od filmu odesel. Jeste dlouho budu vzpominat. Solidni zazitek a ted hybaj do lesa! P.S.: Hodnitit film podle toho, jestli se s tim "zivotnim stylem" stotoznuji - obdivuji ho, ci nikoliv, mi prijde znacne prizemni. ()

MARTIN*I

Realita je to, čemu věří většina. A kdo se rozhodne žít jinak, je automaticky označen za blázna, hippíka či zabalen do spousty jiných škatulek. Indiáni ještě do nedávna žili a některé kmeny ještě žijí podobným způsobem, asi jim zase zvláštní přijde náš styl života. Děti ve snímku nestrádají, ani netrpí nedostatkem znalostí. Je tu poukázán krásný kontrast hodnot. Nicméně vždy lze najít i nějaký kompromis a cesta extrémismu ani v dnešní době není třeba. Osobně si myslím, že svět je možné tvořit k lepšímu, je třeba jen začít každý od sebe. ()

Kratas558

Ukázkový případ toho, jak my, konzumenti, myslíme, že to takhle v té "amish" kultuře funguje. Protože děcka jsou silní, jelena asi loví každý druhý den, aby měly dost proteinů, pěstují jablka a slepičky. Je to krásné, to bezpochyby, hlavně když jim taťka Aragorn zahoupe penisem, to je pak ještě krásněji :D Vím, že ta existenciální rovina byla trochu o něčem jiném, a není to o tom, že bych film patřičně nechtěla docenit. Jen v téhle době je rozdělení společnosti na ty konzumenty a antikonzumenty (bio lidi, chápeme), prostě totální nesmysl. Takže pohádka pěkná, bohužel chyběl trochu rys té surové reality. ()

wooozie

Tohle je náš svět oroduje za hodnoty, které téměř dokonale charakterizují můj pravý opak, a tak by se mohlo zdát, že film plný levicového patosu v tom nejextrémnějším balení proti tomu zlému kapitalismu by ode mne mohl skončit v hlubokém podprůměru, ale realita je taková, že jsem si ty dvě hodiny užil a moc! Na první pohled se to sice může zdát jako modlitba za zničení současného prohnilého systému a návratu moci lidem skrz třídní boj, jenže při bližším pohledu je to vlastně nesmírně příjemný film, který se nebojí ukázat špatné stránky obou systémů, ale logicky tady ta ekologická agitace převažuje nad neschopností lepší sociální interakce. Samozřejmě se nabízí i druhá možnost, tedy že jsem výzvu autorů za boj o lepší zítřky nepochopil a nakonec jsem si užil je skvělý výkon Viggo Mortensena, ze kterého charisma přímo čiší a když se podívám, jak málo filmů natočil za posledních asi 10 let, tak o to více by mu člověk i toho Oscara přál. ()

Zagros

Film plný krásných myšlenek, které jsou zdánlivě proti naší společnosti. Dá se na něj dívat z mnoha úhlů pohledu a sám určitě ještě nějaký další úhel v budoucnu zkusím. Na poprvé je to pro mě film o výchově dětí a o rodinném soužití. To, že se výchova odehrává v lesích mimo civilizaci, slouží spíše jako prostor pro zvýraznění rozdílů mezi podobným přístupem a naší „tradiční“ společností. Za mě je úplně jedno, jak a kde si své děti ostatní vychovávají, ale pokud k nim zaujmou podobný přístup jako Captain Fantastic, je to skvělé. Dokonce mnohem lepší než děti strčit do školy a za odměnu, že v ní vydržely, jim povolit videohry. Občas film zbytečně zvýrazňoval rozdíly a vyvolával kontroverze. Na druhou stranu ale vtipně poukázal na slabiny, které naše společnost má. Osobně se občas přistihnu, že sním o podobném životě se svoji rodinou. Pravděpodobně to nevyjde. Nicméně minimálně způsobem myšlení, pozornou výchovou a častými pobyty v přírodě se tomu alespoň přiblížíme. ()

Madluska

Napodruhé se mi líbil tenhle trochu hipíkovský počin o poznání víc - napoprvé jsem byla asi předem zaujatá a příliš konzervativní, při druhém zkouknutí už mě ta volnomyšlenkářská euforie tolik neiritovala. Podle mě zásadní je, že ten film nijak moc nemoralizuje, jen s místy příjemnou dávkou humoru ukazuje, že někteří lidi prostě nechtějí (a nemohou?) zapadat do škatulek, na které jsme zvyklí. Trochu mě štval otec, který uměl opravdu všechno (zabít jelena i zadávat úkoly z filozofie), ale holt to člověk musí brát spíš jako pohádku... P.S. Matty to vystihl... ()

Vajonek

Obsahuje drobné SPOILERY... Ben a jeho smečka nám ukázali kus ze svého světa. A bylo nač se dívat. "Krásná chyba", jak Ben sám později způsob života své rodiny nazval, působila zkraje jako opravdu zajímavý (ano, tohle slovo bych neměla používat, promiň, Bene) experiment, do určité míry až fascinující, například v tom, jak to působilo vše pohodově a přirozeně, přestože zde panoval poměrně přísný řád. Od začátku bylo ale zároveň jasné, že idylka nebude mít dlouhého trvání, že přijdou rozepře, a to nejen ty plynoucí ze střetu s tím druhým zkaženým světem, ale i ty vycházející zevnitř společenství, kde si dříve nebo později někdo trochu postaví hlavu. Docela dobře se dal odhadnout i závěr, v němž rodina v podstatě zůstala někde mezi těmi dvěma tak odlišnými světy, což, chápu, mohlo asi někoho trochu naštvat, mě to ale nijak zvlášť nepohoršilo (uvidíme, jak to na mě bude působit, jestli si film někdy pustím znovu, nevylučuji, že pak budu taky trochu zuřit, že Cashovi opustili moc rychle své nonkonformní ideály). I když to bylo celé tedy docela předvídatelné a plynulo si to vlastně bez nějakých velkých dramat (dobře, pár menších jich tam bylo), hezky se to sledovalo, bylo to takové příjemné, pohodové. Dobře se poslouchala doprovodná hudba (včetně hudebních výstupů rodinných příslušníků), bylo to hezky natočené, herecké výkony přirozené. Z Vigga Mortensena vyzařuje takový ten jeho typický klid, který se do této role výborně hodí, George MacKay je prostě přirozený talent a ostatní děcka to zvládají také skvěle. Věřím, že každý si v tom filmu může najít to své. Někteří vidí nejvýrazněji sdělení o významu rodinné pospolitosti a lásky. To je bezpochyby důležité, ti lidi se určitě rádi měli, nicméně na můj vkus to nedávali až tolik najevo, respektive jsem to z nich až tak necítila (to nemusí být nutně špatně, ale je to asi důvod, proč tu rodinnou lásku nevnímám jako ten nejhlavnější motiv snímku). Pro mě je asi hlavním poselstvím to, že nic se nemá úplně přehánět a že extrémy, ať už jdou jakýmikoli směry, většinou prostě nejsou ideální. Moc se mi líbila závěrečná snídaňová scéna v novém domově, beze slov toho dokázala říct opravdu hodně a hezky to celé završit. A, odbočka trochu mimo - doslova žasnu, jak je možné, že někdo může téměř v šedesáti letech vypadat (a hrát, samozřejmě - to mě ale až tak nepřekvapuje) tak skvěle jako Viggo Mortensen... Celkově to vidím na takových 75 - 80 %. Pěkný film. ()

EKLEKTIK

"Máma ten svět nesnášela." Starý vysloužilý autobus značky Blue Bird zvaný Steve, jako ideální rodinné MPV ve skvěle obsazeném příběhu rodiny, která své potomky vychovávala podle ideálů platónovy republiky v jakémsi sociálním experimentu ze kterého však sešlo, protože zašel až do úplného extrému, kterým je i jeho pravý opak, tedy náš konzumní způsob života. ()

Zmrv

Mám k tomu dvě slova: kouzelný a smutný. Už dlouho nic tak neprohřálo moji zahořklou a cynickou duši. A VIggo na Oskara. 90% ()

Pretender

"First of all, Leslie practiced Buddhism, which to her was a philosophy and not an organized religion. In fact, Leslie abhorred all organized religions. To her, they were the most dangerous fairy tales ever invented, designed to elicit blind obedience, and strike fear into the hearts of the innocent and the uninformed. To her, the only thing worse than death would have been the knowledge that her rotting flesh was to be trapped for all eternity inside a big box, and buried in the middle of a fucking golf course. Although the absurdity of being eulogized by someone that didn't even know her has exactly the kind of comedic flourish that Leslie would have cherished. If nothing else, she had a sense of humor. I want to read something to all of you, so you'll know what I mean." ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz