Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Pajky3

Hodně jiný a vcelku originální film se svérázným otcem v hlavní roli, který pro své děti chce to nejlepší. Bavilo mě to, líbilo se mi to, ale prožít bych si to asi nechtěl. Viggo Mortensen super a zbytek jeho rodinky je fajn. Bonusové body za využití písničky Sweet child of mine. ()

Martrix

Být tvorem společenským ještě nutně neznamená, že chcete být součástí společnosti.  Resp. té části, která frčí na konzumním způsobu života, vstřebává lži a ochotně se podrobuje sebenesmyslnějším pravidlům a zvykům, jen aby vás vzorní občané přijmuli za své. V USA je podobných lidí spousta. Okrajově mezi ně patří třeba i nomádi, nebo nezávisle smýšlející jedinci, kteří se kumulují v různých koloniích a žijí si po svém. Jenže i přes tu velkohubě deklarující demokracii, se takoví lidé často pohybují za hranicí zákona. Zvlášť pokud jde o děti. Mohli jsme tedy sledovat drama, kde se snaží skupina lidí udržet svou nezávislost a to vše na pozadí cesty za rodinou, která ztělesňuje přesně to, co otec i děti neuznávají. Jenže tvůrci se nemohli, nebo nechtěli rozhodnout na čí straně stojí, takže "jen vypráví". Naštěstí je tady ta druhá vrstva, kde jde o rodinné drama uvnitř této skupiny. Každý rodič se snaží své děti chránit a co nejlépe je připravit na nástrahy života. Jenže jak je to u lidí, kteří o sociální vazby...o svět tam venku, o to prohnilé místo plné pokrytců nestojí? Jak a na co své děti připravují? A je to vlastně dobře? Tahle druhá část mi přišla zajímavější. Nicméně tvůrci načrtli pár momentů k zamyšlení, ale nepodařilo se jim zprostředkovat žádnou pořádnou pointu, nebo vyvrcholení nesoucí nějaký vzkaz. Za mě to bylo poměrně dost uhlazené, v mnoha ohledech až podlézavé. I konzumáci mají občas touhu ode všeho utéct a být sami...pro ně je takový film asi dobrý. Romantizující a povrchní skica, ve které se na konzum vlastně ani moc nenadává. PS: komedie to nebyla ani v nejmenším...pokud měla být, tvůrci selhali i v tomto ohledu. ()

WolfR

Hodně silný film. Konec mě neskutečně sejmul. Vítězství hodnot a rodiny. Tak by to mělo být. Ale nejen to, celkově silné téma v podání přesně zvolených herců s velice zručnou režiíí, 5 hvězd. Zatím film roku. ()

Ice123

Rozhodně nejde o šálek mého čaje.... Sice krásně je vystižena kritika společnosti a že je něco špatně a nikdo se nad tím nepozastavuje. Ale celé bych to vyjádřil citací právě z onoho filmu "Je to vyprávěné z jeho pohledu. Člověk ho pochopí a soucítí s ním, což je nečekané, jelikož zneužívá děti.". Film poukazuje, jak je společnost zkažená, ale zároveň staví rozhodnutí Viggo Mortensona jako úžasný způsob bytí. Možná, kdyby to nebylo tak zbytečně přehnané, tak by to bylo stravitelnější. Nicméně ve světě, kde má každý svých depresí víc než dost, nemá smysl dodávat si další.... 35% ()

nineweh

Budu svých šest dětí vychovávat sám v lese... what could possibly go wrong? Hvězda navíc za to, že se Mortensen zbavil toho ekl plnovousu. A za soundtrack. ()

sir-dave

Hodnocení a celý zážitek zachraňoval spíše konec. Je to takový alternativní spíše festivalový film, který sedí Viggovi, nebo spíše jde vidět v podobných žánrech. Rodinka mě spíše svým projevem iritovala, působila až pošahaně, ale tak nějak byla svá. Především jejich matka měla dobrý smysl pro humor. ()

Radiq

Nejdřív jsem si myslel (asi podle plakátu), že to bude něco jak filmy od Wese Andersona. Ale tohle je oproti němu až moc vážné. A divné. Ale tak divně divné. Přístup k děckám byl zajímavej (i když to je zakázané slovo) - vždy jim říkat pravdu, držet se svejch zásad, nebát se jim dát nůž, učit je samostatnosti a vlastnímu myšlení, nepřikrášlování světa. Ale někdy je to vyháněné až do extrémů (přehnaně inteligentní děcka, diskuze o různejch tématech, úplné odříznutí od světa). A dost to smrdí nezávislým filmem. Ale nevadilo mi, že jsem to aspoň jednou viděl. Jo a jinak George MacKay mi vzhledem připomíná sajgu tatarskou kříženou s kaloňem kladivohlavým, chch. ()

ladyDOOM

Road trip lesních lidí do civilizace. Osobně jsem byla k takovémuto způsobu nezávislého života přírodních lidí vždycky dost skeptická. Přišlo mi, že takoví lidé musí být tak trochu šáhnutí a asi i jsou. Něco na tom ale bude. Viggo Mortensen se na roli otce, jdoucího si za svým přesvědčením, neskutečně hodí a jeho tlupu dětí jsem si oblíbila. Vtipné, dojemné a hned zase vtipné, někdy i trochu trapné. Přesto jsem se v kině bavila a líbilo se mi, jak to nakonec dopadlo, nic se zkrátka nemá hrotit. ()

chelseaman22

To vám je tak debilní! Zápletka působí tak, že si scénárista v knihovně zapůjčil čtyři knihy naslepo a děj z těch čtyř knih přetavil ke scénář k filmu Captain Fantastic. Nepochopitelné věci se ve filmu dějí, zápletka do sebe absolutně nezapadá a žádná z postav neuvažuje logicky, což je pro diváka vskutku utrpeníhodný moment. Potomka Arathorna II. a Gilraen jsem začal po pěti minutách filmu nenávidět a nenávidím ho doteď. 20% ()

Triple H

Hipsterská rozprávka, ktorá je šitá na telo všetkým etno-jedincom, ktorí popíjajú v kaviarňach tekvicové frapé, nábožensky vyznávajú lásku, prírodu a slnce, a pritom majú vo vrecku smart-phone, doma LED televízor, vysokorýchlostný internet, hi-fi aparatúru, napozeraných XY filmov/seriálov a módou tiež nepohrdnú. Skrátka jedincov čo sú buď mladí, hľadajú sa, sú namyslení pokrytci, alebo sa snažia o akýsi balans. Aby ich evidentne kvas konzumu a modernej uponáhľanej, skazenej doby celých nepohltil. Chcel by som vidieť či by ľuďom nakloneným filozofii hlavnej postavy prišlo štýlové ak by ich vlastný foter dal výpoveď, zbalil rodinné saky paky do prívesu, zaparkoval ho na Železnej studničke a tam za zvukov gitary 10-15 rokov svojpomocne pripravoval dietky na život. Aké romantické! Sociálne interakcie s rovesníkmi, názory iných ľudí, hygienu, medicínu, vyškolenie na život v systéme, ktorému sa uniknúť nedá a pod. zober čert. Veď predsa to sú všetko tí skazení! Do poslednej polhodinky sa film snaží celkom rozumne prezentovať argumenty oboch strán - tzn. tej, ktorá spochybňuje väčšinovú spoločnosť a tej, ktorá naopak podtrháva jej dôležitosť a nevyhnutnosť. Posledná scéna u dedka Langellu sľubovala zaujímavé vyústenie, ale kdepak milá slečno, takhle by to nešlo. Takže sa celá svorka evidentne nadosmrti poznačených detí vyhotuje s otcom kopať za svitu luny hroby a páliť mŕtvoly na pobreží, popri čom si všetci spolu pekne zatancujú ako indiáni i zanôtia veselé piesne. Ten reality check teda dlho nevydrží. Úplný záver je tak 65% víťazstvo bio, raw, paleo, hippie, životného štýlu oproti 35% väčšinovej spoločnosti. Fajn, že Ross sa snažil o balans, IMHO mohol viac pritvrdiť v kritickom pohľade na slniečkový lifestyle. Všehovšudy pozerateľné, pobavilo a Mortensen veľmi dobrý. ()

Skuby47

Velmi zajímavý film, kterému nelze upřít originalitu. Stalo se mi prvně, že jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi snímek líbí nebo ne. Chvílemi jsem byla nadšena volností a životem v přírodě, ale po chvíli mi došlo, že takto bych já žít nemohla. Krásná příroda i herecké výkony, ale myšlenka na návrat k životu v přírodě je zcestná. Proč by se jinak svobodní obyvatelé afrických území tak vehementně cpali do civilizace. ()

Stegman

Téma je to tak pozoruhodné, že by si zasloužilo pokračování SPOILER: o těžkostech / ceně socializace kapitánových dětí, které si konečně uvědomily, jak jsou výjimečně obdařené (znalostmi, schopnostmi), ale ještě nevědí jak s tím naložit, a tak (zatím?) žijí v kompromisní boudě. Leckterý divák si s takovým "ukončením" příběhu neví rady, a tak vše řeší shazujícími slovy jako "agitka", apod. Tím se ale jen sám usvědčuje ze schématického uvažování. - Copak je někde řečeno, že v té kompromisní boudě žili šťastně až do smrti? Nemohla ta "závěrečná" idylka nastat jen na čas, než se všichni otřepou z té turbulentní doby kolem matčina pohřbu? Na každý pád je tento film "o prozření" skvěle napsaný (a natočený) a plně si těch svých 82 % zaslouží. ()

Jizni Tlapa

Já ti řeknu, že jsem čekal větší pecku...Viggo je borec o tom žádná a táhne celý snímek praktický sám! Nápad je skvělý, kamera je prima, scénář je poutavý ale nemůžu přehlédnout ty dějové absurdity! Ty dějové zvraty postrádající logiku..závěr je však vynikající a zachraňuje těmhle polepšeným hippiekum 70% hodnocení...alespoň ()

Mrkvič

Hodně zajímavý film o alternativní výchově dětí. V některých momentech sice bohužel nejde dál a nevrtá se v rozdílech ještě víc, ale aspoň ty náznaky, co by ještě dál mohlo být řešeno, jsou fajn. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz