Skupinka štyroch astronautov je podrobená psychologickému experimentu, pri ktorom sú zatvorení do podzemného simultánneho vesmírneho korábu a odrezaní od sveta bez akejkoľvek možnosti komunikácie na 400 dní. Za žiadnych okolností nemajú povolené otvárať špeciálne zatesnený otvor, inak misia bude považovaná za obrovské zlyhanie. Avšak s narastajúcim počtom dní sa začínajú diať podivné udalosti, ktoré ich prinútia uniknúť z tejto podzemnej pasce. Tomu, čo následne uvidia, nechce ani jeden z nich uveriť... (sochoking)

jokino

Nápad síce nebol zlý, ale inak velmi slabé prevedenie, úplne nelogické zmýšlanie a konanie hl.postáv, a celkovo absolútne nedomyslený dej.. ()

blazma

Herecké obsazení lidmi z mých oblíbených seriálů. Trochu mysteriózní atmosféra, strašně málo nám toho vysvětlili, takže si to buď sami dokreslíte nebo budete jen tupě čumět co to sakra je. Proto dávám průměr tří hvězdiček. ()

stanyko

Skoda. Polovica filmu posobila ako-tak uveritelne, no a ta druha vobec. Miestami som mal pocit, ze pozeram amatersky film a aj ked 2 herci mi boli povedomi, celkovo to bola slabota. Najhorsie hodnotim dlhe dialogy, pri kt. sa divak nedozvedel takmer nic a dej iba stagnoval (par krat som aj upadol do rezimu plytkeho spanku). 2 hviezdicky za tych par peknych scifi scen a hudbu pri ktorej sa da pekne zdriemnut... ()

Ace.A.T.L.

Cooooooo??? Tak teď fakt nevím, co si mám myslet. Bylo to zajímavý, totálně nejasný, temný a je to bez konce. Takže jako takovej film byl.........byl. Za mě 2* a DOPORUČUJU ()

meda2016

Samotný scénárista si nebyl jist, kterou cestou se vydat, takže po prvotním nápadu přidal trošku halucinací, skutečných okolností pod zemí i na Zemi, vyvražďovací atmosféru a náznak realityshow na konci. Vyšla z toho nic moc sofistikovaná tréningová mise končící v postapokalyptickém světě. Chtěl by těch 91 minut vidět někdo ještě jednou? ()

Andrebas

Celí čas čakám na odpoveď jak to boha skonči??? A ono nič odpoveď nikde čo sa stalo, a čo ten koniec hrúúza ešte že ten stred filmu tak dajak potešil budíš čakal som niečo viac a som sklamaný. ()

neon13hc

Wasting time. Film má kvalitní námět, proto jsem se kouknul, jenže to je jediné, co je dobré. Ano, na kvalitní mysteriozní scifi není nezbytně nutně potřeba tuny dolarů, ale pak musí být dobrý scénář nebo muzika nebo postavy, vizuál, .... jenže průměrný úvod nudy v bunkru, kde se bohužel pocit nejistoty nestupňoval a dost odfláknul, člověk přečkával jen s tím, co zajímavého bude, až vylezou nahoru. A ono nepřišlo téměř nic. Z 2,5 * (bunkr) a 1* (zbytek) je průměr slabý 2. Škoda, látka mohla být zajímavá, ale tohle byla ztráta času i pro fanouška postapo. ()

UrsusDom

Jakožto fanoušek žánru sci-fi a mysteriózních filmů jsem zklamán. Krásně rozehrané lehce klaustrofobní dusno v kombinaci s "ponorkou" přešlo v náznaky naprosto čehokoliv až se na konci rozplynulo v prázdné nic. Nebo mi také unikla pointa, v mládí jsem nejedl vtipnou kaši a jen shazuji film pro bystrého a přemýšlivého diváka. Rozhodně nebudu tuto zkušenost opakovat. Nikdy! ()

AmunRa

Filmy odehrávající se v uzavřeném prostoru s malou skupinou lidí musí být nutně postavené na výborných hereckých výkonech a budování atmosféry. Herci nejsou vyloženě špatní, ale herecký koncert to také není. S atmosférou je to o poznání horší - všechna témata jsou nakousnutá a nic není dotažené. Bludy členů posádky nikam nevedou, střety mezi lidmi mizí do ztracena a všechny podivné věci jsou "součást simulace", takže o nich nikdo nepřemýšlí, natož aby je zkoumal. A nakonec logika, ta dostává vyloženě na frak: Posádka jsou amatéři a absolutně nereagují na krizové situace, podpůrný tým je jeden člověk, vedle pancéřového poklopu na kód je průchozí větrací šachta bez zajištění, scénáristé pořád netuší nic o první pomoci atd. Totálně nezvládnutý scénář. ()

Barlog951

Dobrý nápad ktorý sa premenil na zmes premarnenych príležitosti... Človek si po polke povie tak toto je fakt blbosť, ale však vydržím a koniec to dúfam zachráni... No nestalo sa, a povedal som si akurát WTF.... ()

AMINIA

Mohl z toho být hodně zajímavý a napínavý film, ale to se bohužel ani v nejmenším nepovedlo. V pár situacích mě film častokrát zmátl, ale ani to mě nepřinutí dát větší hodnocení. Zkrátka, tohle přesně byla ukázka na to, jak zahodit a zmuchlat dobrý příběh. ()

Igwar

Film má pomerne originálny námet a dokáže budovať určité napätie cez neustály pocit neistoty, čo sa vlastne deje. Najmä z týchto dôvodov, som sa celkom slušne bavil a fanúšikom (neakčných) sco-fi film ofporúčam. Veľkou výnimkou je nevydarený koniec filmu, ktorý sa chystám v nasledujúcich riadkoch kritizovať, čo sa nezaobíde bez nejakých tých spoilerov. Pretop , ak Ste film ešte nevideli, nečítajte ďalej. ***************************** Záver filmu necháva človeka na pochybách medzi niekoľkými možnosťami vysvetlenia prebiehajúcich udalostí, jedna z nich je nenápadne podsúvaná ako tá správna, aby bola v posledných záberoch vyvrátená šialeným zvratom. Táto koncepcia by nebola sama osebe zlá (), len to by musel ten zvrat stáť na nejakých logických bodoch v predchádzajúcom deji (viď. napr. Šiesty zmysel). Ale tuto to je totálny nezmysel. Ak to bol sen, museli by sa z neho nejak prebrať alebo zobudiť (na zemi, v posteli a pod.). Ak to bola halucinácia a oni tam vyvádzali nejaké psie kusy, prečo nielen že niekto z tých, čo ich sledoval cez všetky tie kamery nejako nezasiahol (v rámci možností simulácie) ale sa im ani vôbec neozval. Na takúto možnosť vývoja tej simulácie by predsa museli byť nejako pripravený. To platí dvojnásobne pre scenár, že postapo vidláci boli iba halucinácia a "kozmonauti" sa vraždili medzi sebou. Ak mal pravdu Dvorak a aj tie postapo exteriéry bolo súčasťčou simulácie a vidláci nastrčení herci, tiež sa pýtam, prečo niekto z "velína" nejako nezasiahol, keď tých vidlákov vraždili. Jednoducho, ani jedno z ponúkaných riešení logicky nesedí a vždy je tam niečo, čo nezapadá. Vrátane toho, čo sa stalo s tými dvomi stratenými kolegami. Človek by čakal v súlade s niektorým z uvedených scenárov v závere poznámku, že tí dvaja nikdy neexistovali, alebo nenápadný záber že sú mŕtvi v "lodi" a ten postapo svet bol halucinácia a neexistoval, alebo niečo podobné. Pripadá mi to, akoby ani sám autor nemal jasno o čom to nakoniec bude, alebo si to v polovici písania rozmyslel. ()

pekos

Zaujímavý film, ktorý dokázal udržať pozornosť až do samého konca. Rozhodne sa film nestane kasovým trhákom, no na jedno použitie je vhodný. Napriek mnohým "podivným" scénam, bez ktorých by sa príbeh nemohol ďalej posunúť, mal film dobrý spád a veľmi slušne spracovanú vizuálnu a najmä hudobnú stránku. Čas strávený pri tomto filme nepovažujem za stratený, druhýkrát si ho už však nepustím. ()

Henry odpad!

Být Mattem Ostermanem, tak to raději pověsím na hřebík. Režie je otřesná, ale scénář je snad ještě horší. Nesnáším filmy, které mají spousty otázek a vůbec žádnou odpověď.SPOILER! I blbý závěr je lepší než žádný. Tvůrci nás nechávají si vybrat, zda to všechno byla jen simulace, halucinace nebo realita. A režisér nám to v průběhu filmu předkládá tak, jako by se sám nemohl rozhodnout. Nikde žádné konkrétní vodítko, jen další otázky. Prostě SHIT a ještě blbě a nezajímavě natočený, s mizernou výpravou a nesympatickými herci. ()