Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

Skripper

Suprová animace a čuník, jinak tuctový příběh, postavy charakterově ploché, monotóní hudba. Neoslovilo mě to a to mám animáky rád. ()

Lazy87

Super animák. Trošku mi to připomnělo jak jsem o víkendech seděl před černobílou telkou a byl nadšenej ze všeho, co vyplivl disney. Ačkoli k samotnému aglomerátu jménem disney jsem už víc než skeptický, tak pohádky stále můžu. ()

KT_2011

Příběh je jedno velké klišé. Na scénáři jsou asi nejlepší původní texty písní. Ovšem animace a výtvarná stránka jsou prostě úžasné. ()

Iceman7Svk

Disneyovka ako má byť ! Moana ma nesklamala ani na jedinú sekundu. Malo to všetky predpoklady ktoré som čakal 5 hviezd ... a ak by som mohol dám aj viac ! :) ()

omega_SK

Hviezda dolu za otravne piesne ... uz konecne niekto povedzte tym Disney-akom, ze piesne v rozpravke su davno mrtva zalezitost a ked uz niekto bez toho nedokaze prezit, tak maximalne jedna-dve, ale to potom musi byt pecka typu "i like the move it" (madagascar). ()

majorzeman13

" Jeden z nejlepších animáků lonského roku ". Nominace na Oscara zřejmě po právu ! " Vizuál a animace jsou super,krásné,užasné,úchvatné,prvotřídní ". Postavy Mauiho a Moany a dalších jsou fajn. Příběh je v pohodě a písně jsou dle mne některé lepší a jiné zase horší......v originále budou písně zřejmě fajn ?! PS: Další povedený,parádní animovaný film od Disneyho !! ()

BR23

Veľmi dobré a niečím podobné ako /Medvedí bratia/ (teraz som sa dočítal vraj je aj dvojka ale tú som zatiaľ nevidel v každom prípade myslím jednotku) Prostredie-animácia: super, hudobný podmaz: super, tie vokálne piesne by ale mohli zredukovať na dve- tri, nie na neviem koľko, sympatická hl. postava i ked mám dojem že som videl dalšiu Frozen, Rapunzel atd ale Vaiana má aspoň sexappeal, dej-príbeh celkom dá sa i ked nič extra, v podstate to bolo jednoduché, podľa mňa až detinsky jednoduché a dalo by sa to opísať v dvoch vetách. "Táto baba pomocou tohto predmetu ktorý niekam patrí, a tohto zvieraťa hľadá tohto poloboha, ktorý ten predmet ukradol odniekial, niekomu, aby pomocou jeho veci a jej veci (kameň a hák, prosím žiadne dvojzmysly) spoločne odvrátili koniec sveta, prinavrátili svetu mier a ona tým zachránila svoju rodnú zem, pričom cestou stretávajú menšie prekážky a zažívajú rôzne huncútstva." Ok tak išlo to aj jednou vetou :D Niektorí tú spomínajú že tomu chýba milostná romanca... jak ja som strašne rád že to tam nebolo. :D Už som sa bál, že to bude ako každý animák. Fúúú mi odlahlo. Mal by som však jednu výtku a tou je záverečná matka tvorkina- ostrov už neviem jak sa volá. Trochu mi prišla divná, umelá :D Viac sa mi lúbila ako pozor spoiler!: ten ohnivý démon už neviem jak sa volá. ()

StandikK

Filmu bych dál mnohem větší hodnocení, kdyby ty písně byly o mnohem lepší a nebyly tak nudné. Děj zajímavý, krajina i podmořský svět byl naprosto úžasný. Samozřejmě největší šmrnc měl šilhavý kohout :-) Musím upravit svůj komentář... Když už film vidíte opakovaně, tak si jej i písně zalíbíte. ()

RON33

Tahle pohádka ve mně vyvolala náctiletou touhu po objevování dobrodružství :-) A za to si rozhodně zaslouží 5/5 😊 Vše ostatní tu už napsali ostatní, originální příběh , dobře napsané postavy a hezká grafika. ()

yarca

Moc příjemná disneyovka s nesmírně sympatickými hrdiny. Písničky mě neurážely, edukativní momenty byly mile nevtíravé a kohout byl naprosto boží - a to mě obvykle disneovský zvířátka drobka iritujou... Tentokrát jsem jen totálně nekriticky okouzlená! 😊 ()

Einna

Začátek mě hodně chytl, připomínalo mi to Medvedi bratry v létě. Postupem mě příběh ale přestával bavit někde okolo 50 min, moc zdlouhavé. Konec byl ale krásný. Tefiti a jeji proměna byla nadherná. Message celého filmu skvělá něco na způsob Rebelky. Přesně to co podle mě děti potřebují slyšet a věřit. Ve svou sílu, své sny, lásku, ve statečnost a vytrvalost. Metaforicky krásně znázorněno. ()

pierrek22

Ledové království na druhou. Disney by měl najít jiného skladatele písní, protože autor začíná vykrádat sám sebe. Jinak s filmem nemám sebemenší problém. Takto by se mělo točit. Žádné zbytečné zdržovačky a kecy a hurá za dobrodružstvím. A to slowmotion finále! Héééj! Škoda že nebylo aspon o 20 sekund delší. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023