Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 107 min

Moc písní, málo citů, moc sevedůvěřivého poloboha, málo oblečená moana, moc přísný otec, málo mocné moře, moc zpívající krab, málo přemýšlející krab... Toť tak mé pocity. Závěrem: Moana prakticky jediná sympatická osoba v celém filmu a hle, ono to funguje... No ne-e... Konec byl ukrtutně hezký, začátek ukrutně nudný. A to mezitím? tak nějak střed. Celkově bych doporučil Moanu pro relax, pro zpět a pro milovníky asi nejlépe animovaného filmu do roku 2016. Ty detaily jsou úchvané. Celkově však - vcelku ok :-) Edit po přečtení Jeoffreho komentáře: lepší jak Kubo? ANO. Lepší jak Zootropolis? NE. Lepší jak Dory? MEGA ANO!!! Konec editu. 70%(22.2.2017)

Čekal jsem tuctový počin, kde namakanec z Rychle a zběsile bude opět zachraňovat svět. A co jsem čekal jsem také dostal. Tuctová zápletka je slangem mladých dostatečně "fresh" a dá se u ní provozovat "chill". Feministky si rovněž přijdou na své, jelikož Moana je vyjma italské pornohvězdy také chrabrou hrdinkou, jež se minimálně vyrovná mužské části populace. 81%(8.1.2017)

Ono dnes je už veľmi ťažké priniesť nové téma a nové prostredie ako do filmov, tak i do zahusteného trhu animákov. Moana plní obe aspekty bravúrne, a i keď je tá rozprávka niečim divne nekonvenčná a parciálne úchylná, je pozitívnym zjavom z Disney dielne. --- Bezkonkurenčne najhoršie zaspievaná Disney rozprávka, na ktorú si pamätám, samozrejme, s výnimkou hlavnej predstaviteľky Moany - ústredná pieseň je naviac melodicky veľmi podarená. Ps: Celú dobu som sa modlil, aby sa dve hlavné postavi nedali dokopy :D(13.4.2017)

Animované, zábavné, vtipné, příjemné, disneyovské, melodické. Hezká pohádka o odvážné slečně, která se snaží zachránit svůj kmen a ostrov na kterém žijí. Občas si zazpívají písničku, prohodí vtípek. Klasická disneyovská pohádka, která mě vrátila do dětství. Hezký film, který je příjemný pro dospělé i pro děti. V originálním znění je milé slyšet Rocka. Současně bych ráda podotkla, že mladičká Auli´i nezapadne někde v zapomnění a že o ní uslyšíme, Sympatické stvoření. ..líbilo se mi, že většina zpěváků a dabérů bylo z havajských ostrovů.. (9.4.2017)

Další Disneyho trefa. Typicky atraktivní a barevné. Rozhodně dobrá volba zabývat se havajskými pověstmi, které nejsou tak profláklé a mají co říct. Taková animovaná klasika, která vyčnívá svojí velmi povedenou hudební stránkou, kde i Dwayne Johnson odzpíval svůj part a nedá se říct, že by nějak zklamal. Jeden z nejlepších letošních animáků.(20.2.2017)

• - Ve Francii změnili jméno filmu na Vaiana. Důvodem byly případné právní spory, protože ve Francii (a některých jiných státech Evropy) je jméno Moana zaregistrováno jako obchodní značka. (Harroc)

• - Před tímto filmem byl v kinech promítán krátký film Vnitřní záležitosti (2016). (Durdas)

• - Scéna, ve které se poprvé objeví kmen pirátů Kakamora, je inspirována filmem Šílený Max: Zběsilá cesta (2015). (Corpsegrinder)