Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 107 min

Moana mě překvapila hned v několika směrech. Vedle překrásné animace má parádní příběh, který v pohodě zabaví i starší diváky. A to i přesto, že celý film stojí z velké části jen na dvou postavách a kohoutovi, který zde posloužil spíš jako vtipná vložka. Nutno však říct, že dvě hlavní postavy by dokázaly zabavit i bez něho. Neméně úžasné jsou i písně, jejichž text tak nádherně sedl k ději. A vůbec, celé mě to pěkně dojalo. Silné 4*(9.12.2016)

Příjemná a dojemná pohádka, která má nádherný vizuál. Po dlouhé době musím pochválit i 3D. Za mě rozhodně překvapení a kvalitní podívaná. Líbilo se mi, že tvůrci trochu pobořili stereotypy animáku, a taky se mi moc líbily pirátské kokosy. Dlouho jsem se tak nezasmál a nepobavil nad kreativitou tvůrců. Za mě určitě spokojenost a jen doporučuji. Film, který ocení malí, velcí, i ti dospělí. 3D, dabing. 88%(26.11.2016)

Tuctová Disneyovka se lehce vymyká z průměru krásným zobrazením oceánu a zejména tvárnosti vody. Naopak, podmořský svět je odbytý. Potěší vtipná komunikace prostřednictvím stylizovaného tetování. Kromě toho nabízí příběh jen průměrný a stokrát viděný děj o iniciační cestě, pěknou přírodu a typicky podbízivou animaci. Hlavně v první polovině děj zdržovaly nudné písničky bez pořádné choreografie.(16.5.2017)

Kino, 75% ‖ Vizuálně absolutní špička, příběhově to bohužel jede přes zajeté Disneyovské šablony, které jsou ale stále dosti snesitelné v porovnání s konkurencí. Vaiana je sázka na jistotu a je to vidět. Neohrožená hlavní hrdinka, dezorientovaná slípka a docela sympatický polobůh tvoří vskutku zábavnou trojku, které nejde nefandit v téhle dobrodružné pouti po široširém oceánu. Jinak musím pochválit super soundtrack a pár hodně chytlavých písní.(27.11.2016)

Pro děcka dosti strašidelné. A to nemyslím jen tu lávovou potvoru, ale i bouřky, vlny či nekonečnost oceánu. Písničky tu fungují jako takový uklidňovač. O gagy se stará kohoutek, o estetiku příroda a Vaiana, příběh plyne. Pak se objeví Maui a strhává vše na sebe a druhá půlka už je jedno velké "drama". Velkým plusem filmu je exotické prostředí, které je tak odlišné od pohádek, které máme a známe.(24.4.2017)