Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 107 min

Tak v první řadě počítejte s tím, že pixely vaší televize dostanou pořádně zabrat! Je to jako reklama na triluminos, oled a quadled panely dohromady! Úžasná podívaná, opravdu! Myslím, že podobně zábavný animák tu dlouho nebyl. Nenudil jsem se ani chvíli, příběh je jedno velké dobrodružství, všude se to hemží životem, originálními nápady, paráda! Díky, Walte Disney!(13.8.2017)

(24/2017) / Animák roka ktorý o kúsoček tromfol aj bohovskú Zootopiu. A aj keď príbeh je tuctový, prostredie, postavy/casting a soundtrack je Disneyho trefa do čierneho. Tipujem na Oscarvé prvenstvo v hlavnej kategórii animovaný (Zootopia brala Golden Globe) a nebyť La La Landu, asi by zhrabli aj cenu za song (9/10).(11.2.2017)

Příjemná a dojemná pohádka, která má nádherný vizuál. Po dlouhé době musím pochválit i 3D. Za mě rozhodně překvapení a kvalitní podívaná. Líbilo se mi, že tvůrci trochu pobořili stereotypy animáku, a taky se mi moc líbily pirátské kokosy. Dlouho jsem se tak nezasmál a nepobavil nad kreativitou tvůrců. Za mě určitě spokojenost a jen doporučuji. Film, který ocení malí, velcí, i ti dospělí. 3D, dabing. 88%(26.11.2016)

Až překvapivě pěkná výprava po mytologii oceánských kmenů. Sice tam trochu bila do očí ta typická Disneyovská strategie ve stylu "co můžeme, to vyzpíváme", ale Moana je prostě dívenka k sežrání. Opět tady máme příběh bez romantiky, za to s kuřetem a krásnou narážkou, kdy si Disney dělají srandu sami ze sebe (jsi holka a máš zvířecího společníka, tak jsi princezna :D). Moana má navíc sama o sobě moc pěknou píseň, a i když Maui je typ hlavního hrdiny, co ho chcete po patnácti vteřinách trefit šutrem do hlavy, nakonec se dal snést až do konce filmu. Líbilo se mi to obecné kouzlo, rozverné moře a zářící rejnočí babička. Vážně jsem čekala slátaninu, ale chytlo mě to. 80% zaslouženě, i když se v hudbě mohli trochu více přizpůsobit nějakému etničtějšímu aranžmá spíš, než běžným popovým melodiím.(4.3.2017)

Disney ma tento krát úplne rozcupoval, dostal na kolená, tri krát rozplakal a prvý krát v živote ma prinútil spievať. Nová, krásna, snedá princeznička do zbierky. Od Belly z krásky a netvora tu taká ešte nebola, a nikdy som si nemyslela, že by sa jej niekto aspoň z diaľky vyrovnal. Tak a je to tu. Zaslúžené hodnotenie.(1.2.2017)

• - Ve snímku se objevil odkaz na dřívější Disney film Aladin (1992) a to konkrétně ve scéně s obřím krabem Tomatoa (Jemaine Clement) coby součást jeho zlatého krunýře. (P. J. D.)

• - Na snímek se objevil odkaz již ve dřívějším Disney filmu Zootropolis: Město zvířat (2016), kde jej však záměrně zvířecím způsobem zkomolili na „Meowana“ (volně přeloženo jako „Mňauana“). (P. J. D.)

• - Ve filmu se objevil odkaz na dřívější Disney snímek Velká šestka (2014) a to konkrétně ve scéně, kdy se objeví válečníci Kakamora, kde jeden z nich má totožnou kokosovou masku jako tvář Baymaxe ze snímku Velká šestka. (P. J. D.)