Reklama

Reklama

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

  • USA Moana (více)
Trailer 4

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

(více)

Videa (26)

Trailer 4

Recenze (477)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

56. celovečerní Disney Polynéská odyssea s holčičí hrdinkou? To je samozřejmě velmi dobrý nápad na Disneyovku. Zprvu jsem tomu sice moc nevěřila, ale ty klasické atributy je třeba stále aktualizovat a pokud se dařilo tomuhle trendu už od Ariely, není důvod aby Moana / Vaiana nefungovala. I ona je teenka bez bázně a hany, i ona má dvojici oblíbených zvířecích kamarádů, i ona je odvážnější než mnohý dospělák v jejím okolí. Je mrštná, má čisté srdce a ty nejhezčí oči. A samozřejmě miluje svou babičku. Což je dobrý vzor pro pišišvory. Ve výsledku je to další film, který má šanci zdomácnět. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Na prvý pohľad a z videí pripomína Vajana princeznú "Pokahontaz", ale nenechajte sa spliesť - sme v inom storočí a odlišnom prostredí. Disney pripravil pútavý mix, ktorým chce ohúriť celú rodinu. Je chvályhodné zas vidieť odhodlanú slečnu v hlavnej roli. Vaiana má ľahko odčítateľný charakter, je dobrodružná, netají ambície objaviť svet či radiť iným. Za 107 minút chce Disney stihnúť celkom dosť. Legendy, vyrastanie, straty i objavy, dobrodružstvo na vlastnej koži. Vaiana musí začať putovať a keď sa plaví vpred, nastane očakávaný štýl road-movie - epizódne stretávanie nepriateľov, prekonávanie prekážok - proste nič nové. To všetko sme už videli. To je už neviem koľký animák, ktorý je síce pekne urobený, dej tiež celkom ujde, ale celé to kazia tie priblbé spievania. Toto asi Európan nepochopí, tú posadlosť Yenkeeov muzikálmi. ()

Reklama

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Stále u mě sice vede Tangled a Frozen, ale musím uznat, že Moana / Vaiana taky stojí za to, přestože je to v mnohých ohledech klasičtější Disney příběh než ony dva výše jmenované. Vlastně jsem v tom viděla dost z Pocahontas, Malé mořské víly či jiných klasických disneyovek. Vizuálně ovšem mnohem modernější animace, ktera dokáže nadchnout. A hlavní hrdince nelze jinak než přisoudit velké sympatie. Do toho přihodíme svéráznou vedlejší postavu v podobě poloboha Mauiho, nádherné exotické prostředí a ještě krásnější titulní písničku, nějaké ty kokosy, přiblblou slípku, samolibého kraba a další humorné prvky... no a nakonec z toho vzejde sice příběhově jednoduchá, ale zato velmi příjemná a povedená pohádka. ~(4,2)~ ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

V najlepšej tradícií klasického Disneyho. Pesničky, nádherná animácia a krásna dievčina v dokonalom prevedení tradičných havajských mýtov a báji. Byť putovanie cez oceán dlhšie a plné rôznych nástrah dal by som plný počet. Takto ale potešil retardovaný kohút.. Godzilla čo sa mihla v pozadí a vyvrcholenie, ktoré malo až éterický dosah. A v zásade mám pocit že po Zootropolise ďalšia rana do čierneho. Taká pripomienka prečo boli rozprávky a prečo stále sú také dôležité. Či už pre deti, alebo pre nás.. dospelých. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Nádherná tyrkysová modř a havajská atmosféra Moanu vynáší mezi nejkrásnější nové Disneyovky. Příběh má obvyklé dějové zákruty obohacené o legendy ostrovních států. No a hlavně má Mauiho s kukučem, hlasem a muskulaturou Dwayna Johnsona. Sebestředného poloboha, který učaroval i mojí malé dceři. You're welcome! ()

Galerie (70)

Zajímavosti (32)

  • Prasátko Pua skutečně nadabovalo opravdové prase. (P. J. D.)

Související novinky

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Deset let uplyne letos od té chvíle, co původem kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch udělali obří díru do akčního světa snímkem John Wick. Ukázali, že s jednoduchým scénářem, nikterak obřím… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Studio Disney s hranými remaky svých ikonických pohádek v posledních letech nijak nezpomaluje, a kromě již oznámené Moany, Bambiho nebo Lilo & Stitche nás v budoucnu čeká také muzikál Na vlásku.… (více)

Reklama

Reklama