Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)
Trailer 3

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

Trailer 3

Slasher

Disney si tentokrát dal záležet na korektním obrázku cizí kultury a její legend, vybral tu extra pěknou havajskou potažmo polynéskou, dosadil momentálně i tématicky ten nejlepší možný starpower dabing (DJ), žhavou brodwayskou senzaci do songů (Miranda), nechybí všechny možný sto lety ověřený ingredience, takže tady vážně nebyl prostor pro fail, ohňová příšera je super záporák a Moanu bych prc*l. A miluju všechny odstíny modrý tady toho filmu. ()

Malarkey

Na tichomořskou Vaianu od Walta Disneye jsem koukal hned v závěsu po Pixarovském Coco. Nechci hodnocením tvrdit, že by Vaiana byla vysloveně horší, ale Coco mi námětem, prostředím a písničkami sedla prostě víc. Není to podle mě úplně ten druh pohádky, který by dospělý mohl zkousnout aniž by neupadl do inteligentního kómatu. Nicméně nejlepší na celé pohádce byl stejně právě dementní kohoutek. ()

EvilPhoEniX

Perfektní anime nálož, která strhne kohokoliv bez ohledu na věk. Zpočátku jsem byl lehce znepokojen častými písničky, muzikály zrovna nemusím, ale písničky, které zpívala Moana měly sílu jak od Adele tedy emocionálně strhující. Dwayne Johnsonův song poslouchám dokonce i o premiéře, kdo by jen řekl, že ten chlap umí i zpívat. Samotná animace je úžasná, lehce neobvyklá, ale dokonale detailní a působivá. Postavy jsou také vybrány velmi dobře. Moana je šukézní kočka s velkými kukadly a Maui je správný tvrdohlavý PoloBůh- jejich vztah byl velmi zábavný poněvadž o lásku či romantiku zde vůbec nešlo. Zábavnou složkou je slepice, ta zkrátka pobaví každého. Co se týká akce a samotných kreatur tak se nedá na nic stěžovat, je zvolena správně gradující hudba a nechybí i husí kůže. Ohňový démon, coconut Pirates či obrovský krab všichni mají šmrnc. Překvápko roku. 95% ()

B!shop

Je to dobrodruznej animak ve stylu nejaky ostrovni legendy? Je to infantilni komedie, kde je prase, vymasteny kure a poskakujici tetovani? Je to muzikal, kde neuplyne deset minut, aniz by nebylo nejaky hudebni cislo? Myslim, ze sami tvurci nevedeli. Tohle je takova nevyvazena smeska s nijak zvlast sympatickejma postavama, slusnou animaci a rychle odsejpajicim dejem. Misty trochu vtipny, misty napinavy, ale v souhrnu nic extra. ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $248,757,044Tržby Celosvetovo $643,331,111Tržby za predaj Blu-ray v USA $96,125,817Tržby za predaj DVD v USA $43,487,557║ Graficky opäť od Disney parádička, postavičky fajn, možno dej mohol byť zaujímavejšie vystavaný. /videl v kine: 75%/ ()

• Ve snímku se objevil odkaz na dřívější Disney film Aladin (1992), a to konkrétně ve scéně s obřím krabem Tomatoa (Jemaine Clement) coby součást jeho zlatého krunýře. (P. J. D.)
  • Mauiho hák je inspirován skutečným souhvězdím. V našich končinách je toto souhvězdí označováno jako souhvězdí škorpiona nebo štíra, ale v havajštině se jmenuje „Manaiakalami“, což je v překladu rybářský háček, kterým Maui podle starých legend vyzdvihl z mořského dna havajské ostrovy. (CrypzzXD)
  • Ve filmu se objevil odkaz na film Život brouka (1998), a to v části, kde si Maui na lodi procvičuje přeměny. V jeden okamžik se změní na brouka. (Maca1245)

Související novinky

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

15.01.2021

Nedávno jsme tu měli žebříček nejstahovanějších seriálů a dnes se podíváme, jak na tom jsou legální streamy. Kdybyste měli tipovat, který seriál byl na streamovacích službách tím nejsledovanějším…

Lin-Manuel Miranda chystá režijní debut

Lin-Manuel Miranda chystá režijní debut

20.07.2018

Lin-Manuel Miranda si v Hollywoodu za posledních pár let vydobyl slušné renomé. Po veleúspěšném muzikálu Hamilton, hudbě k disneyovské Vaianě a vedlejší roli v letošním návratu Mary Poppins se tak…