Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2016, 107 min

Pěkně zpracovanej a v pohodě koukatelnej kraťas. Děti určitě pobaví, ale mě osobně Vaiana od půlky přestávala bavit. Navíc tenhle animák obsahuje na můj vkus hodně písniček. Z toho většina není zrovna moc chytlavých.(29.4.2017)

Příjemná a dojemná pohádka, která má nádherný vizuál. Po dlouhé době musím pochválit i 3D. Za mě rozhodně překvapení a kvalitní podívaná. Líbilo se mi, že tvůrci trochu pobořili stereotypy animáku, a taky se mi moc líbily pirátské kokosy. Dlouho jsem se tak nezasmál a nepobavil nad kreativitou tvůrců. Za mě určitě spokojenost a jen doporučuji. Film, který ocení malí, velcí, i ti dospělí. 3D, dabing. 88%(26.11.2016)

Čekal jsem tuctový počin, kde namakanec z Rychle a zběsile bude opět zachraňovat svět. A co jsem čekal jsem také dostal. Tuctová zápletka je slangem mladých dostatečně "fresh" a dá se u ní provozovat "chill". Feministky si rovněž přijdou na své, jelikož Moana je vyjma italské pornohvězdy také chrabrou hrdinkou, jež se minimálně vyrovná mužské části populace. 81%(8.1.2017)

Perfektní anime nálož, která strhne kohokoliv bez ohledu na věk. Zpočátku jsem byl lehce znepokojen častými písničky, muzikály zrovna nemusím, ale písničky, které zpívala Moana měly sílu jak od Adele tedy emocionálně strhující. Dwayne Johnsonův song poslouchám dokonce i o premiéře, kdo by jen řekl, že ten chlap umí i zpívat. Samotná animace je úžasná, lehce neobvyklá, ale dokonale detailní a působivá. Postavy jsou také vybrány velmi dobře. Moana je šukézní kočka s velkými kukadly a Maui je správný tvrdohlavý PoloBůh- jejich vztah byl velmi zábavný poněvadž o lásku či romantiku zde vůbec nešlo. Zábavnou složkou je slepice, ta zkrátka pobaví každého. Co se týká akce a samotných kreatur tak se nedá na nic stěžovat, je zvolena správně gradující hudba a nechybí i husí kůže. Ohňový démon, coconut Pirates či obrovský krab všichni mají šmrnc. Překvápko roku. 95%(8.12.2016)

Celkom fajn Disneyovka. Fajn postavy, fajn príbeh, fajn animácia, dobre postavy, hudba a aj tie spievané pasáže sa celkom dajú. Úvod ma bavil viac ako záver, škoda, že to v závere nebolo trošku viac strhujúce alebo proste niečim zaujímavé. 75% - 4*(10.5.2017)

• - Ve Francii změnili jméno filmu na Vaiana. Důvodem byly případné právní spory, protože ve Francii (a některých jiných státech Evropy) je jméno Moana zaregistrováno jako obchodní značka. (Harroc)

• - Po titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (LuiCJ)

• - Před tímto filmem byl v kinech promítán krátký film Vnitřní záležitosti (2016). (Durdas)