Kilmi, hilmi (TV seriál)

킬미, 힐미

Kill Me, Heal Me

Komedie / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2015, 20x60 min

Na začátku jsem se neubránila trošku porovnání s Hyde Jekyll, Me, ale každé se vyvíjí jinak, tak to zas až tak nešlo. Seong Ji byl opravdu skvělý, jak zvládl všechny osobnosti (y) (y) (y) Bylo to pěkné, hodně zábavné, někdy i dost dojemné, ale ke konci už mi to přišlo zdlouhavé a takové ... na můj vkus se tam toho pořád až moc dělo, přehnaně moc. A musím říct, že poslední díl mě docela zklamal. Za mě slabá čtyřka.(19.2.2016)

Začalo to zajímavě, protože jsme postupně objevovali osobnosti, z nichž valná většina byla velmi excentrická, ale to nevadilo, protože s nimi byla zábava. Navíc jsme postupně odhalovali, proč všechny osobnosti trpitel má, takže to dokázalo udržet pozornost. Bohužel hlavní hrdinka byla až moc afektovaná a až moc sebou nechala cloumat. Vůbec to nebyl sympatický charakter. No a ke konci se opět objevuje neduh korejských seriálů – natahování, rozmělněnost, zbytečné scény, až se to člověku chce přeskočit na posledních deset minut. Zhruba po desátém díle to ztratilo na zajímavosti a já koukala ze setrvačnosti s tím, že poslední asi čtyři díly jsem spíš koukala kde co lítá. Nemohu tomu ovšem upřít kvalitní OST – ten jeden cajdák byl taková korejská klasika, ale zbylé asi dvě písně dodávaly seriálu šťávu – a velmi kvalitní herecký výkon Seong Jia. Sečteno podtrženo, slabší 3*. Přeloženo.(23.3.2015)

Těšil jsem se dle traileru na zápletku, kdy hlavní hrdina s poruchou osobnosti, má několik charakterů, které zcela zaměstnávají jeho krásnou osobní psycholožku a celé okolí, kterému způsobují jeho přerody problémy. Dobrá myšlenka nebyla bohužel úplně nejlépe realizována. Seriál zachraňuje svými hereckými kreacemi Ji Seong, jehož různé osobnosti Vás zaručeně pobaví, stejně jako lehkost a nonšalance, jak dovede přepínat mezi charaktery (princ Drsoň-toho mám nejradši, bombový atentátník aj.) Ji Seong je natolik vynikající herec, že jeho výkon dává sérii punc těsného nadprůměru. Námětově standartní korejský seriál, trocha pomsty, vzpomínek, osudovosti a soupeření v rodině o prachy. Velice mě mrzí, že druhá hlavní postava Oh Ri Jin, kterou hraje Hwang Jung-Eum je celkově moc hysterická a emočně přepjatá i na korejské poměry, časem se to trochu zlepší (naučil jsem se ji tolerovat). Ale i tak mě to mrzí, Hwang umí velice dobře hrát viz série Endless Love (kde má vážný charakter), ale tady jde o blbě napsanou postavu, nebo to tak pojala. Nicméně seriál má i určitou slušnou dávku akce, pokouší se o určitý nadhled, včetně dělaní si srandy sám ze sebe a žánrových klišé. OST i technické zpracování na úrovni, jinak nic extra, vedlejší postavy jsou však dobře zahrány i napsány. Mít to lepší hlavní hrdinku, která problémy neřeší ječením a podivnými reakcemi, mohlo to jít výše.(22.3.2015)

Shin Se Gi má oblíbená osobnost byl opravdu suprovej, ale i ostatní osobnosti byli celkem vtipné a zajímavé. Opravdu smekám před hl. hrdinou, jak každou tu osobnost dokázal zahrát, tak přesvědčivě. Je zde celkem dost flashbacků, které nám postupně prozrazují jak, která osobnost vznikla a proč se vše událo, tak jak událo. Děj zajímavý, postavy také hlavně teda jak už jsem zmínila Shin Se Gi. Přiznejme si, že v ten moment, když řekl : "7.Ledna 2015 v 10 hodin . . . v tenhle moment jsem ti propadnul. " (zároveň s tím jeho pohledem ♥ ) , tak jsme všichni propadli mi jemu. Nebo já osobně teda jo! Jediný co mě na seriálu mrzí, že tam nebyl častěji a taky to, že nakonec doopravdy zmizel :( . Furt jsem doufala, že prostě nebude muset zmizet, ale přeci jen tohle není fantasy. Soundtrack.opravdu povedený. 90%(28.8.2016)

• ainny

Seriálům, které nedokoukám vyšší hodnocení dát nemůžu, i kdybych chtěla. Po prvotním nadšení nastoupilo zklamání a silná antipatie k hlavní hrdince. Co na tom, že Ji Sung je famózní, když mám tendenci vřískat jako ona, kdykoliv se objeví na skle. Nerada bych nakonec přešla k hysterickému smíchu, takže to šestým dílem balím. Víc strávit nedokážu. Pokud někdy najdu sílu Kill Me, Heal Me dokoukat, tak třeba hodnocení i upravím.(18.2.2016)

• - Původním záměrem seriálových tvůrců bylo obsazení herecké dvojice Seung-gi Lee a herečky Ji-yeon Lim. Ta ale navzdory kolizním projektům nabídku účinkování v televizní sérii odmítla. (Conspi)