poster

Kilmi, hilmi (TV seriál)

 • Jižní Korea

  킬미, 힐미

 • angličtina

  Kill Me, Heal Me

Komedie / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2015, 20 h 35 min (Minutáž: 59–63 min)

 • andiek05
  ****

  Na začátku jsem se neubránila trošku porovnání s Hyde Jekyll, Me, ale každé se vyvíjí jinak, tak to zas až tak nešlo. Seong Ji byl opravdu skvělý, jak zvládl všechny osobnosti (y) (y) (y) Bylo to pěkné, hodně zábavné, někdy i dost dojemné, ale ke konci už mi to přišlo zdlouhavé a takové ... na můj vkus se tam toho pořád až moc dělo, přehnaně moc. A musím říct, že poslední díl mě docela zklamal. Za mě slabá čtyřka.(19.2.2016)

 • Vavča
  ***

  Těšil jsem se dle traileru na zápletku, kdy hlavní hrdina s poruchou osobnosti, má několik charakterů, které zcela zaměstnávají jeho krásnou osobní psycholožku a celé okolí, kterému způsobují jeho přerody problémy. Dobrá myšlenka nebyla bohužel úplně nejlépe realizována. Seriál zachraňuje svými hereckými kreacemi Ji Seong, jehož různé osobnosti Vás zaručeně pobaví, stejně jako lehkost a nonšalance, jak dovede přepínat mezi charaktery (princ Drsoň-toho mám nejradši, bombový atentátník aj.) Ji Seong je natolik vynikající herec, že jeho výkon dává sérii punc těsného nadprůměru. Námětově standartní korejský seriál, trocha pomsty, vzpomínek, osudovosti a soupeření v rodině o prachy. Velice mě mrzí, že druhá hlavní postava Oh Ri Jin, kterou hraje Hwang Jung-Eum je celkově moc hysterická a emočně přepjatá i na korejské poměry, časem se to trochu zlepší (naučil jsem se ji tolerovat). Ale i tak mě to mrzí, Hwang umí velice dobře hrát viz série Endless Love (kde má vážný charakter), ale tady jde o blbě napsanou postavu, nebo to tak pojala. Nicméně seriál má i určitou slušnou dávku akce, pokouší se o určitý nadhled, včetně dělaní si srandy sám ze sebe a žánrových klišé. OST i technické zpracování na úrovni, jinak nic extra, vedlejší postavy jsou však dobře zahrány i napsány. Mít to lepší hlavní hrdinku, která problémy neřeší ječením a podivnými reakcemi, mohlo to jít výše.(22.3.2015)

 • Denila
  *****

  Doteď nechápu, jak to Seong Ji (Cha Do Hyun) zvládl takto skvěle zahrát. Naprostá pecka jeho proměn. Yo Na byla naprosto nejlepší osobnost, od jeho výkonu v ep.13 sledování neuvěřitelnou rychlostí frčelo. Nejlepší hláška: "Říkala jsem ti, abys mi neukazovala zuby!"(4.7.2016)

 • Pethushka
  ***

  Už jsem si myslela, že Kill me, heal me nikdy nedokoukám. Jenže jsem se kvůli vynikajícímu Ji Sungovi, nad jehož výkonem mi neustále padala brada, přemluvila a jela jsem dál. A věřte nebo ne, jsem za to fakt ráda. Druhá polovina seriálu je totiž jiný kafe. Najednou to mezi hlavním párem začne jiskřit, jsou tam opravdový emoce a děj je natolik zajímavý, že jsem se od něj kolikrát nemohla odtrhnout. Jedno překvapení střídá další ještě větší překvapení a vy chcete hrozně moc vědět, jak to dopadne. Dokonce i moje nesympatie k hlavní hrdince trochu ochladly, protože konečně neřvala a nebrečela bezdůvodně. Ten, kdo ale většinou rozbrečel mě, byl stejně Ji Sung... První půlce bych dala sotva dvě hvězdičky, té druhé bych dala s klidným srdcem čtyři. Jako celek tedy 3*. Jo a plus za pěkný soundtrack.(25.4.2016)

 • Roby
  ****

  Kill me, Heal Me ukazuje, že psychologické drama s prvky komedie není zase tak špatná kombinace, když se to správně uchopí. Herci předvedly slušný nadstandard a opravdu jde vidět, že do toho daly vše, přinejmenším Ji Sung teda určitě. Za hudbu a místy ujetý humor určitě bod nahoru. Tohle je přesně situace, kdy bych hodnotil 4,5 hvězdy, ale tuhle možnost nemám a proto se spíš přikláním ke čtyřem hvězdám. Kdyby ohlásily spin-off s Perry Parkem, tak by to bylo skvělé.(4.2.2020)

 • - Původním záměrem seriálových tvůrců bylo obsazení herecké dvojice Seung-gi Lee a herečky Ji-yeon Lim. Ta ale navzdory kolizním projektům nabídku účinkování v televizní sérii odmítla. (Conspi)