Bílá orchidej (festivalový název)

White Orchid

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2018, 98 min

Zhlédnuto na NFF 2018. 3-4 / Hodně slow-paced, ale povedené. Olivia Thirlby dost dobrá.)(30.8.2018)

Slušně řemeslně provedeno.(22.11.2018)

"Don't cry because it's over. Smile because it happend."(5.3.2018)

Malý ženský neo-noir s dobrým twistom a peknými, kalifornskými lokáciami. Okrem Vertiga a Čiernej Dahlie musí noiristom - vzťahom vyšetrovateľa k obeti - pripomenúť aj ikonickú Lauru! Mám chuť na Andersonov debut odkazujúci sa názvom k bogartovskej klasike In a Lonely Place... :)(31.7.2018)

• Goldbeater

Co tento film v mých očích nejvíc stahuje dolů, je to, že působí falešně - jako byste se dívali na pěknou bílou orchidej, ale když ji začnete zkoumat blíž, zjistíte, že je z plastu. Děj je vykonstruovaný tak, aby mohl v závěru přijít s nějakým překvapivým zvratem, který by hlavně zakryl fakt, že předchozí dění vlastně moc nedává smysl. Co po dějové stránce schází, mohl dohnat aspoň podmanivý vizuál, jaký bych od moderního neo-noiru očekával. Bohužel digitální kamera tomu rozhodně nepřidává a celkově mi práce kameramana na tomto filmu připadala mizerná. Pár slov k obsazení - celý snímek stojí na výkonu hlavní herečky a Olivia Thirlby mě bohužel zanechala naprosto chladným. Její mimika je opravdu chabá (po celou dobu má stále ten samý výraz) a nejsem si jist, zda byla vhodnou volbou pro hlavní roli. Nad vodou to trochu drží charismatický John Carroll Lynch, ten však prakticky nemá co hrát. Jeho postava je omezena jen na to, aby se chvílemi objevil, řekl něco zlověstného a vnesl trochu toho napětí do příběhu, který jinak napětí postrádá. Škoda. [NFF 2018](18.9.2018)