Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (Cinemart)

Shaman1135

Na tento film som sa tešil skoro rok a mal som vysoké očakávania. Skvelá animácia od Laiky bola takmer povinnosť (dostavila sa), k tomu som dúfal v slušný soundtrack dotvárajuci spojenie západu a východu (aj ten sa dostavil a je viac než len slušný). Rozumný kompromis s východnou atmosférou, ktorá je síce ťažnou silou snímku, ale pre zapadniara je rozumne dávkovaná (i to sa podarilo). Fajn príbeh, nejaká tá filozofia a humor, pri ktorom sa nebudem cítiť trápne (všetko trefy). Toto som chcel, toto som aj dostal a v pohode by to stačilo na dobrú známku a pochvalnú recenziu. Kubo však toho pribalil viac, oveľa viac. Pribalil skvelú fantasy jazdu napumpovanú zaujímavými motívmi, ohraničenými len kreativitou tvorcov. Pribalil hororové prvky, situačnú komédiu, fantastickú chémiu medzi ústrednú trojicu postáv, zopár (i keď očakávaných) zvratov, záver trocha mimo nalainovanych osnov a hlavne, zhliadnutie filmu povýšil na úžasný zážitok. A za to ďakujem. IMO asi naj animak roka (poráža i Zootopiu) a člen top10 snímkov tohto roka. ()

Mukade

na deti to je príliš ponuré, negatívne a dospelé, pre dospelých zas je to len rozprávka (na ktorú chodia nanajvýš s deťmi do kina), aj keď dosť dobrá. IMO preto to bol prepadák a nezarobil veľa (resp asi menej ako stál), napriek skvelým recenziám dospelákov ()

zekon

Neskutečná nuda s naprosto nezajímavým divnopříběhem. 8 leté dítě se sice dodívalo ale žeby se u toho bavilo tak to ani náhodou. Ztráta času. ()

Gemeroid

HIROHITO, AKIHITO, NARUTO ORIGAMI ASHIBARAI, YOKOGERI, OKINAWA,TATAMI Příběh malého Jakuba, který žije v jeskyni s polobláznivou matkou a den co den chodí do nedaleké vesnice uspokojovat svými zručnými prstíky jednu místní stařenu. Se setměním musí domů, což se jednou nepovede a už má na krku démonickou Jakuzu. Od jisté doby mám obavu z věcí, které se snaží tvářit japonsky. Naštěstí tady koncentrák nikdo nepopíral, dokonce ani na maminku z Moravy nedošlo. Mhouření očí při úsvitu sice bylo, ale dalo se to vydržet. Miyazaki to nebyl, což jsem ani neočekával, ale nějakou rozinku si z jeho pečení američtí soudruzi vyšťourali. Líbilo se mi prostředí, méně depresivně laděný příběh, kdy chudák Jakub sice uhrál pravé oko, ale nic moc extra navíc mu nezbylo. Dalo se na to koukat, místy to bylo napínavé i zábavné, fajn bylo, že jsem věděl, kdy můžu mrknout, aniž bych tím Jakuba zabil, takže čtyři hvězdičky si to určitě zaslouží. ()

Bogrant

Po vizuálnej stránke zaujímavo spracovaná, krásne podfarbená rozprávka s nádychom japonskej mytológie a temným, no i pekne sa počúvajúcim príbehom, ktorý je zasa plný hromadou menších príbehov, doplnených o pútavé a dojemné scénky, dávky humoru a fajn hudbu. Plus veľmi dobrý pôvodný dabing (na McConaugheyho chrobákovi sa nejde nesmiať). Dobre vymyslený film. ()

KraLuban

Nádherný, opravdu pohádkový příběh, který ale hodně sráží mdlý konec...do té chvíle jsem byl nadšený. Ale i tak vymazlená věc. ()

malahradna

vizuálne veľmi nápaditá rozprávka, ktorá je určená hlavne deťom. Postavy sú sympatické, Kubovi sa dá fandiť a dej vcelku odsýpa. Ale chýba tomu niečo, kvôli čomu by som si naň o pár mesiacov spomenul. ()

kluviM

V prvom rade musím vyjadriť prekvapenie že film nemá vekový limit alebo doporučenie. Podľa mňa je to hustý nárez pre malé deti. Aspoň som nikde nič nenašiel. Mne osobne (som malé decko už desiatky rokov) sa VEĽMI páčil. Výborná výtvarná stránka, japonské tradičné prostredie, origami, loď z listov. Vkusne spravená kostra s mečmi v hlave (zaujímavé bolo video z natáčania na konci). Neklišový až odvážny príbeh, neamerický nehappyend. Zvláštne je že namňa to pôsobí veľmi japonsky ale vkusne a pritom v titulkoch nevidno moc japonských mien. Neviem ako mám hlasovať. Či zamňa alebo pre deti. Pretože pre malé deti je to husté až nevhodné. Moja dcérka (3.5) sa v niektorých scénach doslova klepala hrôzou. Niekoľko detí s rodičmi z kina radšej s plačom odišli . Dcérku som musel pevne držať v náručí a keď som jej navrhol, že aj my môžeme ísť preč, tak povedala že je to hrozné, že sa moc bojí, ale že to vydrží do konca. Že chce vedieť či dedko vypichne Kubovi I druhé oko. Alebo či ho nechytia tie dve bosorky (boli super). Ale každé decko to fakt nedá. Je to super, nevšedný film, ale zvážte či to vaše decko vychované na Ľadovom kráľovstve dá. (Moja dcérka Ľadové kráľovstvo miluje, ale z 2. dielu znechutene odišla). ()

Nolanster

Nie typický animák, ktorý nie je nie typický pre ľudí, ktorí poznajú ľudí za týmto animákom. Vždy je to ale niečo svieže, čo príde medzi lacné zahraničné pokusy a americké delovky na poli animovaných filmov. Štúdio Laika milujem a každý ich film je výpravným skvostom do fantastického sveta. Ich samotné filmy sa vyznačujú úžasným rozprávačským talentom a nie je tomu inak ani pri Kubovi. Film sa svojimi prvkami môže zdať absurdný, ale všetko dáva zmysel, všetko má svoje miesto a viac-menej predvídateľný príbeh je popretkávaný krásnymi lokáciami, zaujímavými postavami a príšerami a prenádhernou stop-motion animáciou. Napriek tomu, že som film videl s dabingom, ma uchvátil. Samozrejme, že odznejú všetky budhistické myšlienky, ktoré v našom jazyku znejú divne, ale myslím, že nie som sám, ktorý, keď si ich povie po anglicky, majú pre neho zenazdania akúsi váhu osudovosti. Možno je to trápne, ale u mňa to funguje, preto mi ich výskyt vo filme nevadil. Milujem tú opicu! Absolútne úžasná postava, ktorej každá replika bola ako hryz do broskyne. Zrelej. Nedávam ale 5 hviezd. Ono, nemyslím, že by film bol dokonale dávkovaný. To vo mne vyvoláva isté neduhy, porovnávania a predovšetkým nie vždy humor na mieste. Film rozhodne treba vidieť, lebo nikdy nevieme, koľko ešte podobných filmov budeme vidieť. ()

KT_2011

Hezky animovaná nuda. Žádné filmové nápady, hrozně moc vysvětlujících rozhovorů (např. sedneme si, ty zahrej a já budu vyprávět proč jsme teď tady). ()

Martin29

Děj je asi takový Kubo (nevím proč se nejmenoval Kuba znělo by to lépe takhle to zní divně, ale budiž) vypráví na trhu každý den příběhy, ale nikdy je neřekne do konce jelikož musí do půlnoci zmizet. Jednoho dne se opozdí a něco se mu stane a on je pak hrdinou vlastního příběhu. Na pomoc mu jdou opice, která je jeho převtělená matka a hmyzák, který je jeho převtělený otec naopak proti němu bojují dvě jeho sestry a jeho dědeček, který chce jeho druhé oko a chce, aby byl jako on. Zaujaly mě monstra (ten kostlivec vypadá parádně i to v té vodě je dobré) a nápady s tím origami s příběhem je to slabší navíc jsem měl problém s postavou Kuby byl mě hodně nesympatický a místy se choval jak rozmazlený fracek jeho matka mě pro změnu přišla ze začátku jak zombie. Konec jak se jeho dědeček vtělil do jakéhosi monstra těžce vykrádá Avengers kdy se hodně podobná ne li stejná potvora objevila tam na konci. A úplný konec je divný chápu, že chtěly asi dobrou pointu, ale tady to vyzní do ztracena. Jinak po Vaianě se jedná pro mě osobně o druhý animák kde je jednou z nejsympatičtějších postav babička Animák roku jak se nás snaží někteří vsugerovat se nekoná jak Vaiana tak Tajný Život Mazlíčků mě přišlo daleko lepší (už zbývá jen Zpívej tak uvidím co z toho ještě vyleze) . Zase na jeho obhajobu letošní rok co se týká animáků je hodně slabý . Edit i Zpívej je lepší ()

doughnut odpad!

Po kolikáté jsem se již nechal oklamat hodnocením na CSFD a IMDB? Nudná a nezáživná slátanina, snažící se ohromit vizuálním zpracováním. Ale nějak se přitom zapomnělo na příběh a zábavu. Prostě nevídaná sračka. ()

eMovieMan

Animace fakt povedena. Hrani si s origami a spousta jinych vytvarnych napadu. Po 10 minutach jsm to uz skoro chtel vypnout (intossky filmy o vztazich fakt nemusim) ale pak se to nastesti rozjelo, vtipny hlasky i celkem povedeny gagy. To ale na povedenej animak nestaci. Tomuhle totiz uplne chybi nejaky smysluplny pribeh. Zaverecne "poselstvi" ve smyslu "mejme se vsichni radi" uz to jen korunuje. Skoda. Bylo by to tak na 2-3 hvezdy ale za vytvarnou stranku davam 4. ()

Lykos

Pro děti asi nic moc zábavného, nevím, nedokážu posoudit. Ale mě se to líbilo převelice. Naprosto chápu, že nepotěšil všechny, tento styl vyprávění někomu prostě nesedí. I přes množství "akčních" scén, je film vlastně pomalý a hlavně poetický. Dávám většinou přednost komediálně laděným animákům, ale tady ráda udělám výjimku. Pátou hvězdu si vysloužil neobvyklý konec, tleskám. ()

KcarlosK

No potěš koště! Japonská mytologie natočená v USA a ono to funguje. Těšil jsem se už od prvního traileru a rozhodně ne nadarmo. Pointa příběhu je libová. Určitě doporučuju a rád si to někdy dám znovu. ()

zebu_cz

Za tenhle animák by se nemusel stydět ani Mijazaki. Oproti japonskému animé je tu místy i humor. Vizuální stránka rovněž úchvatná. Jen ten příběh mě zcela nepohltil. ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska