Everybody Wants Some!!

That's What I'm Talking About

(pracovní název)

Komedie

USA, 2016, 116 min

Pohodovka od Linklatera, přesně v jeho stylu. Sledujeme partu vysokoškoláků-baseballistů v období 80. let, na začátku školního roku. Náladotvorná feel-good oddechovka, při jejímž sledování jsem chtěla být zase v prváku na vejšce. Ve filmu se toho moc nestane, ale vtipní mladíčci v kombinaci se stylovou mizanscénu mě prostě bavili. Dazed and Confused 2.(28.12.2016)

Let the good times roll!! Osmdesátkovej Project X na drogách, ve kterým se nešéfuje jenom jedna pařba, ale rovnou pět. A je v tom linklaterovská romance. A rap. A beerbongy. A taky tucet nejsympatičtějších zhulenců široko daleko! Je bezodkladně nutné, založit pro celovečerní filmovou tvorbu konečně žánr "oddechovek"!(21.8.2016)

Komédia, kde sa v podstate toho veľa neudeje, no dokáže nadchnúť. Hlavne svojou úžasnou retro atmosférou, slušným hereckým vyznením a vynikajúcim soundtrackom. V tomto je napríklad rozdiel medzi týmto snímkom a povedzme Projectom X, kde sa toho tiež veľa neudialo, len sa parilo, no vo výsledku to hrozne nudilo, pretože tu nebola žiadna pridaná hodnota. Toto však nie je tento prípad. Skrátka film treba brať tak, ako keby išlo len o predstavu, ako by mal vyzerať ideálny vysokoškolský víkend - baby, akcie, kamoši a super zábava. To všetko je tu ukázané v príjemnom retro kabátiku. A že príde pondelok? Koho to zaujíma, veď vyspať sa dá aj v posluchárni... Lepší priemer. 65/100(23.6.2017)

Do poloviny stopáže cool stylovka se skvěle nasazenými osmdesátkami, plná hlášek, gest, ganje, barviček, excesů a s parádním ost. Jenže postupně zjistíte, že to vlastně nemá vůbec žádný děj, k ničemu se to neubírá, přibývá zbytečných konverzací a hlavně pomalu ale jistě uvadá nastolené tempo a smile feeling. Jediné, co zůstane až do samotného konce, je již zmíněný soundtrack. 3,5* a obrovská škoda, že to neudrželo tempo! Final potitulkový rap je těžké štýlo!(29.8.2016)

• Aljak

Linklater dokáže vytvoriť skvelé konverzačné drámy, ale toto proste nevyšlo. Spočiatku celkom nádejné a lákavé prostredie univerzitného baseballového mužstva bolo napokon dosť fádne - a tie reči okolo toho stále dokola, no proste nuda. Neustále doberanie sa mi vôbec neprišlo vtipné, možno akurát tak niektoré hlášky. Ale celkovo, koncept dosť oničom, hoci potenciál vyzeral byť vcelku zaujímavý. Nuž, ale klamal by som keby som povedal, že to bola totálna katastrofa, tak aspoň 1*.(19.7.2016)

• - Část filmu se natáčela na Texaské státní univerzitě v San Marcos. (Hal_Moore)

• - Děj filmu se odehrává od 28. srpna do 1. září 1980. (Hal_Moore)

• - Režisér Richard Linklater hrál na škole baseball. Pamatoval si, jak vždy všichni jeho spoluhráči ve všem možném i nemožném soutěžili. Všichni chtěli být ve všem nejlepší, stejně jako hrdinové ve filmu. Podstatná část Everybody Wants Some!! je tak autobiografií, stejně jako mnoho Linklaterových jiných filmů. (Hal_Moore)