Everybody Wants Some!!

That's What I'm Talking About

(pracovní název)

Komedie

USA, 2016, 116 min

Skvělý návrat do 80. let. Nedoufal bych, že tak těžké retro mi sedne. Film je sice dějově chudý, vypráví pouze o partě vysokoškoláku ( baseballistů), kteří pouze chodí na párty a balí holky celý film, ale líbí se mi především poukázání na to, jak to fungovalo kdysi. Zaujmou účesy, styl oblékání, balící hlášky, muzika i nevídaně krásné slečny. Ústřední parta je vybrána na výbornou a nebýt divně ukončeného konce jdu možná i na plný kotel. Na válení se po koberci to film sice není, přesto jsem se bavil nadmíru. Závěrečný Rap stylovka.80%(19.7.2016)

Dazed and Confused na vysoký škole a opět je to královská podívaná. Skvělá hudba, slušný párty a banda sympatickejch studentů, co si chce užít posledních pár dní před začátkem semestru. V Linklaterově režijním podání se opět jedná o pozitivně naladěnou komedii, která je ale mnohem víc ze života než 90% jinejch žánrovejch kolegů typu Prcicek a všichni ty kluci tam jsou nebo byli víceméně stejný jako my, nejedná se o žádný zbytečný karikatury. Z herců mi nejvíc utkvěl asi Ryan Guzman, ale třeba i Tyler Hoechlin, Temple Baker a Glen Powell z Expendables 3 byli super. Bylo by fajn kdyby z toho Linklater udělal nějakou třeba televizní minisérii, protože tohle je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Bral bych přídavek.(8.4.2017)

Pohodovka od Linklatera, přesně v jeho stylu. Sledujeme partu vysokoškoláků-baseballistů v období 80. let, na začátku školního roku. Náladotvorná feel-good oddechovka, při jejímž sledování jsem chtěla být zase v prváku na vejšce. Ve filmu se toho moc nestane, ale vtipní mladíčci v kombinaci se stylovou mizanscénu mě prostě bavili. Dazed and Confused 2.(28.12.2016)

Do poloviny stopáže cool stylovka se skvěle nasazenými osmdesátkami, plná hlášek, gest, ganje, barviček, excesů a s parádním ost. Jenže postupně zjistíte, že to vlastně nemá vůbec žádný děj, k ničemu se to neubírá, přibývá zbytečných konverzací a hlavně pomalu ale jistě uvadá nastolené tempo a smile feeling. Jediné, co zůstane až do samotného konce, je již zmíněný soundtrack. 3,5* a obrovská škoda, že to neudrželo tempo! Final potitulkový rap je těžké štýlo!(29.8.2016)

Parádní oddychovka na sobotní večer o partě vysokoškoláků, kterým zrovna začíná semestr a mají posledních pár dní pořádně si zapařit. Nehledejte v tom nic hlubokého. Není to vztahové drama ani komedie typu Neighbors 2, co hráli ve vedlejším sále. A tím spíš jsem byla příjemně překvapená. Pokud oceníte americké párty filmy, skvělou hudbu 70. let, trochu romantiky a řádnou dávku nezodpovědného mládí a to celé v Linklaterově nezávislém "Dazed and Confused" balení, pak můžu film jen doporučit. Já byla víc než ochotná strávit s všemi těmi ujetými postavami v kině ještě dalších pět hodin.(21.5.2016)

• - Timeline: Richard Linklater napsal náčrt scénáře v polovině roku 2005 a pokoušel se sehnat financování v roce 2009. Kola se mohla roztočit až s příchodem Annapurna Pictures. V srpnu 2014 režisér ukončil spolupráci na remaku The Incredible Mr. Limpet a začal pracovat na filmu s pracovním názvem That's What I'm Talking About. Mělo jít o jakési duchovní pokračování filmu Omámení a zmatení. Linklater projekt popisuje také jako duchovní pokračování filmu Chlapectví. V září 2014 byl film obsazen a studio Annapurna Pictures se zavázalo film financovat. Rozpočet byl stanoven na deset milionů dolarů. Paramount Pictures poté přispěchal jako distributor. Natáčet se začalo 13. října 2014 ve městě Austin v Texasu. O dva dny později se štáb přesunul do Weimaru v Texasu. Natáčení bylo ukončeno 2. prosince 2014. Do tohoto dne štáb navštívil další texaská města - San Marcos, Bastrop Elgin a San Antonio. Film si odbyl premiéru 11. března 2016 na SXSW festivalu. V kinech se film objevil 30. března v limitovaném počtu kin. (Hal_Moore)

• - Část filmu se natáčela na Texaské státní univerzitě v San Marcos. (Hal_Moore)

• - Režisér Linklater napsal scénář k filmu již v roce 2005. Richard Linklater se snažil získat finance na film už v roce 2009, ale neúspěšně. (Masarka14)