Reklama

Reklama

Videa (10)

Trailer 4

Recenze (43)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Skvělý návrat do 80. let. Nedoufal bych, že tak těžké retro mi sedne. Film je sice dějově chudý, vypráví pouze o partě vysokoškoláku ( baseballistů), kteří pouze chodí na párty a balí holky celý film, ale líbí se mi především poukázání na to, jak to fungovalo kdysi. Zaujmou účesy, styl oblékání, balící hlášky, muzika i nevídaně krásné slečny. Ústřední parta je vybrána na výbornou a nebýt divně ukončeného konce jdu možná i na plný kotel. Na válení se po koberci to film sice není, přesto jsem se bavil nadmíru. Závěrečný Rap stylovka.80% ()

Indiana 

všechny recenze uživatele

Po několika letech jsem si tenhle kousek zopakoval a přesvědčil se o tom, že to je jeden z mých nejoblíbenějších a zároveň nejpřirozenějších filmů co jsem viděl. :) Ve 20ti letech by tenhle snímek byl mojí svatyní, teď je to pro mě hlavně nostalgická záležitost, u který jsem se celou dobu spokojeně usmíval, vzpomínal na každoroční týdenní akce na mácháčích apod. a říkal si, že hlavní hrdinové mi v žádnym jinym filmu nebyli bližší než tady :) ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Na vysokej som zažil chlapíka, ktorý tvrdil, že má o 10 rokov menej ako v skutočnosti mal. Naozaj, zažil. Boli aj opojné večery s trávou. Večierky po ktorých nezostal kameň na kameni. Bizarné diskotéky a imatrikulačné bály umeleckých vysokých škôl. Známe boli svojou divnosťou a nečakanými hosťami. Aj. Možno pre to všetko, a ešte kúsok naviac je Linklaterov film tak blízko. Síce úplne odlišný, čo sa týka športu, ktorý nechápem ani pochopiť nechcem. Vôbec to nevadí. Podstatné je vystihnutie atmosféry počiatku školského roka a nástupu prvákov. všetko v znamení divokých párty, balenia dievčat na striedačku a kadejakých podivných srandovných stávok, hier či robenia si divokej srandy jeden z druhého. A to sa podarilo na výbornú. 85%. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Komédia, kde sa v podstate toho veľa neudeje, no dokáže nadchnúť. Hlavne svojou úžasnou retro atmosférou, slušným hereckým vyznením a vynikajúcim soundtrackom. V tomto je napríklad rozdiel medzi týmto snímkom a povedzme Projectom X, kde sa toho tiež veľa neudialo, len sa parilo, no vo výsledku to hrozne nudilo, pretože tu nebola žiadna pridaná hodnota. Toto však nie je tento prípad. Skrátka film treba brať tak, ako keby išlo len o predstavu, ako by mal vyzerať ideálny vysokoškolský víkend - baby, akcie, kamoši a super zábava. To všetko je tu ukázané v príjemnom retro kabátiku. A že príde pondelok? Koho to zaujíma, veď vyspať sa dá aj v posluchárni... Lepší priemer. 65/100 ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Let the good times roll!! Osmdesátkovej Project X na drogách, ve kterým se nešéfuje jenom jedna pařba, ale rovnou pět. A je v tom linklaterovská romance. A rap. A beerbongy. A taky tucet nejsympatičtějších zhulenců široko daleko! Je bezodkladně nutné, založit pro celovečerní filmovou tvorbu konečně žánr "oddechovek"! ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Část filmu se natáčela na Texaské státní univerzitě v San Marcos. (Hal_Moore)
  • Režisér Linklater napsal scénář k filmu již v roce 2005. Richard Linklater se snažil získat finance na film už v roce 2009, ale neúspěšně. (Masarka14)
  • Děj filmu se odehrává od 28. srpna do 1. září 1980. (Hal_Moore)

Související novinky

Co chystá Richard Linklater?

Co chystá Richard Linklater?

31.08.2016

Král nezávislého filmu loni bojoval o Oscary s Chlapectvím, letos nám nadělil komedii Everybody Wants Some!! a už má v plánu další film - drama Last Flag Flying. Někteří z vás správně poznali 11 let…

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a…

Co nás čeká po Chlapectví?

Co nás čeká po Chlapectví?

26.02.2015

Letošní Oscaři byli velkým kláním mezi Birdmanem a Chlapectvím. Vítězem se nakonec stal stárnoucí okřídlený superhrdina, Richard Linklater ale rozhodně nemusí chodit Hollywoodem se svěšenou hlavu.…

Reklama

Reklama