Siljongneuwaleu M (TV seriál)

• Jižní Korea

특수실종전담반 M

Missing Noir M

Special Missing Persons Unit M

Krimi / Thriller / Psychologický / Mysteriózní / Drama

Jižní Korea, 2015, 10x65 min

Další detektivky od OCN a opět spokojenost. Na tomhle kanálu prostě detektivky umí. Super atmosféra, zajímavý a dost dojímavý případy, vynikající hudba.. 2017 - viděno podruhé a opět musím konstatovat, že je to podle mě jedna z nej krimi sérií (a nejen korejských). Pořád naivně dofuám, že se dotočí další série, protože bez ní je to fakt masakr konec.(3.6.2015)

Šmankote, ten konec....(8.1.2018)

Zatímco korejská detektivní série The Bad Guys je hodně stylová a hraje na adrenalin, akci, Missing Noir M je naprosto jiný druh zvířete. Propracovaná detektivka se zajímavými hlavními postavami, zejména vynikající je Kang-woo Kim jako James Gil, hlava nové jednotky řešící zapeklité případy zmizelých osob. Inteligentní, cool, sympatický, po ruce má trochu přízemnějšího a horkokrevnějšího parťáka, geniální IT hackerku. Seriál je to rafinovaný, sofistikovaný a dospělý nad obvyklé korejské poměry. Navíc není utahaný, i když má některé díl přes hodinu, nikdy to není nuda. Některé případy jsou dvojdíl, časem se dozvíte o postavách více, pokračování série je vyloženě nutnost. Navíc má seriál lehce filozofický přesah, kladením otázek, co je právo, co zmůže právo? Aniž by to působilo křečovitě, další devízou je psychologie postav, vymazlený instrumentální OST. Rovněž se povedlo nenásilně vložit sociálně kritický podtón do celé série, která ukazuje nám dobře známé poměry. Spravedlnost selhává, nebo pro některé neplatí v této kastovně nespravedlivé společnosti, kterou ovládají čím dál tím více zkorumpované "elity" jež rozkládají samotnou společnost, policii, státní zastupitelství, soudy a někteří právníci tomu procesu také napomáhají... Pro mě zatím vrchol letošní sezóny a jedno z TOP děl žánru kriminálky, která je spíše mixem západního a korejského, než typicky korejským dílem.(20.6.2015)

Pěkná atmosféra, na seriál slušně natočeno, povedený opening (vizuálně), skvěle nazvučeno, výborná kooperace tří hlavních postav – nedochází k žádným zaláskováním, ale čistě k policejní práci, takže palce nahoru. Ale během sledování seriálu jsem zjistila, že se vlastně nudím. Ač to má předpoklady na zajímavé dílko, nepřeskočila mezi námi žádná jiskra. Navíc občas to tvářící se propletenost byla spíše na obtíž než jako obraz složitého a propracovaného případu. Ani minulost postav mě nebrala, trochu doufám, že se objeví nějaký skvělý policista a nebude mít bolestnou minulost, prostě jen bude dobrý. Když člověk pochopil, na jakém principu fungují pravidla scénáristů, tak nakonec žádné rozuzlení případů nebylo překvapivé, protože ač to tak nevypadá na první pohled, tak je to dokola pořád to samé (asi si příště dám pohov a nebudu to tak zkoumat, abych si to víc užila :-D) a postupem času takové vyprázdněné. Kdo má chuť na stylovou krimi se zapeklitými případy, bez romance, ale s otevřeným koncem... tak jen do toho!(26.10.2016)

Jednou větou, kvalitní ale nezáživné.(27.5.2018)