Zpívej

• Austrálie

• Kanada

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA / Japonsko, 2016, 108 min (SE: 114 min)

Nadľahčený pohľad do zákulisí talentových šou je tu v celku vtipne vyoobrazený spolu so schopnosťou situačných gagov, ktoré v drvivej väčšine nahrádzajú naratívne rozprávanie. Samozrejme, nejedná sa o žiadne priekopnícke techniky, ale musím uznať, že v tomto prípade dokáže film osloviť nie len typizovaného diváka, ale širšie publikum a väčšina čísiel sa rozpína do lineárneho deja a nekazí mu inak jeho "coolový" imidž.(12.9.2017)

Zpívej je mile natočený animák, který sice nenabízí takovou hloubku a ponaučení jako například V hlavě nebo Zootropolis, nicméně i tak jde o nadprůměrný kousek, který se v dnešní animované produkci určitě neztratí. Na jednu stranu je tento film sice celkem předvídatelný, avšak není příliš infantilní a hloupý, takže onen poněkud plošší scénář lze v klidu tolerovat. Vedle nadupaného soundtracku, který je plný známých songů, nabízí Zpívej množství rozličných postaviček, ze kterých mě osobně nejvíce pobavila prastará paní Crawlyová a čiperná mamča Rosita. Zkrátka sympatická, svižná a pestrobarevná oddychovka, která se skvěle hodí na volný večer.(3.9.2017)

Slušný animák, který děti pobaví krásnou animací a rodiče potěší povedené hudební variace na staré i nové hudební fláky. Nebylo by ale od věci film trochu prostříhat, protože prakticky dvouhodinová délka je v tomto případě dost natahovaná a na hrdiny se stále kupí nové a nové problémy, ačkoliv všichni ví, že přijde happy end.(30.11.2017)

Já snad asi měknu a stárnu... Well, je to "muzikál", a dalo by se čekat, že to bude v zásadě sestavený jen z pěveckých vystoupení jednotlivých zvířat. Pravda je ale asi taková, že film není vyprávěnej jako klasickej animák pomocí klipovitých sekvencí, ale jako standardní film se standardním scénářem. (O to překvapivější je, že film je napsaný jako storyboard.) Naposledy jsem takovej pocit z animáku měl asi u How to Train Your Dragon (1). Tím nechci říct, že by to bylo líp napsaný než třeba letošní Zootopia, která pravděpodobně stejně zůstane nejlepším animákem 2016, ale po delším a delším zamyšlení si ze Zootopie pořád vybavuju jen jednotlivé scénky, ale už ne jejich propojení. Neboli, jak jsem někde četl či slyšel, zkrátka typické vyprávění animáku skrze storyboard. Je to možná způsobený tím, že od projekce (ve 2D v původním znění mimochodem) mi uplynulo sotva pár hodin, a tak film mám v palici čerstvě, ale fakt, že jsem nic jako dobře napsaný (byť slabší) příběh nečekal a přesto jsem to od muzikálovýho animáku dostal, mě zkrátka naplňuje tak nějak víc než třeba ta Zootopia. Dalším faktorem, kterej mě naprosto unesl, byly herecký výkony. Že Scarlett Jo má neuvěřitelně sexy hlas a tím pádem i prezenci na plátně i bez svých fyzických předností, to víme už od Her. Že Matthew McConaughey má taky sexy hlas, to jsem si tak nějak všimnul v Interstellar, ale že skutečně dokáže hrát animovanou postavičku, to jsem od něj ani nečekal (čekal jsem od něj tak nějak money grab přístup jako v Kubovi). Největším frajerem je ale podle mě Taron Egerton - ten by se zpěvem v klidu mohl živit. A to jsem od gymnasty taky nečekal. (Naopak někteří herci se neobešli bez autotune.) No a do třetice za mojí pětku asi může to, že film je skvěle zrežírovanej. Tempo tak akorát, aby ty dvě hodiny utekly příjemně, skvěle načasovaný pěvecký výstupy (byť v zásadě nejsou rozloženy po celou stopáž). Klišovitá sbírka postaviček (protože je to i pro děti, nějaká ta prdící se taky najde), to jo, ale co čekat od filmu, kterej by měl cílit na všechny vrsty diváctva. Konec sice taky nepřekvapil (vážně byl někdo překvapen?), ale celkově vzato se dá říct, že film mě příjemně naladil. Jestli bych měl rodičům před Vánoci a přes Vánoce doporučit nějakej film, na kterej můžou zajít s dětma, a nenudit se, je volba jasná. Nejlepší animák roku rozhodně ne, ale kolem a kolem příjemný (předvánoční) překvapení. Jo a Ms. Crawly je naprosto super.(23.12.2016)

• aquiver

Garth Jennings, u mě vnímán jako talentovaný režisér, mě zde zklamal... chápu, že film asi točil pro komerční úspěch filmového studia, který se dostavil, ale já ho pochválit nemohu. Písně nehezky sestříhané, bez citu, vtipy nic moc, je to vlastně jen o chloupek lepší než všechny ty pěvecké televizní show... 40 %(18.6.2017)

• - Postava Nany Noodleman odkazuje na Normu Desmond (Gloria Swanson) z filmu Sunset Boulevard.(1950). (Hamaradža)

• - Film je věnován Igorovi Khaitovi, producentovi, který v 52 letech zemřel na nádorové onemocnění slinivky břišní během natáčení filmu. (Endavour)

• - Stalo se poprvé, že studio Illimination vypustilo v jeden rok dva filmy. Jednalo se o tento a film Tajný život mazlíčků (2016), který měl premiéru 5 měsíců před filmem Zpívej.  (MessiM)