Zpívej

• Nový Zéland

• Kanada

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA / Japonsko, 2016, 108 min (SE: 114 min)

Pekné, no na môj vkus až príliš infantilné. Mnoho nových animákov sa dokázalo prezentovať oveľa vyspelejším humorom, ktorý často staval aj na rôznych dvojzmysloch a narážkach, ktoré inak pochopia deti a inak dospelí. Bohužiaľ, Sing nebol zrovna tento prípad. Tu bol ten humor do veľkej miery zväčša len detinský a toho vyspelejšieho tam bolo ako šafránu. Ale na druhú stranu to bolo aspoň po vizuálnej animovanej stránke naozaj pekné, a aj tie hudobné čísla celkom veselé. Celé by sa to dalo popísať tým klasickým "nenadchne, ale ani neurazí". Oproti iným novým animákom to ale dosť zaostávalo...(17.4.2017)

• Mrkvič

Mluví za vše, že ve filmu zazní 80 hudebních hitů. Ano, každý si tam najde ty své oblíbené fláky. Ale na jednu dobrou písničku je tam plno laciných popíkových sraček. A jak jsem si říkal, že ten pop je ve srovnání s jinými styly ještě v pohodě, tak tady jsou zvoleny snad ty nejutahanější a nejdebilnější písničky. Ze "soutěžních" písniček bych vyzdvihl snad jen Sinatru. A jediná (asi) originální písnička byla trochu zajímavá, nemít šílený český text (v originále, kdo ví). Děj ala Hledá se superstar také moc neohromil. Proplouvající koalák za celý film z rukývu vytáhl jediné eso a to světélkující vodní mršky v nádržích. A co je smutné, že ani graficky není Zpívej kdo ví jaké. Hlavně grimasy postav jsou děsně odfláknuté, což bych při té záplavě rádoby emocí očekával na lepší úrovni.(7.6.2017)

nebylo to nejhorší...vlastně to bylo mnohem lepší než sem čekal.Nabušené obsazení co se dabingu týká,hodně moderních písniček,které narozdíl od disneyovek nevadí a slušná animace na straně jedné.Na druhé straně pak standardní příběh a mnohem méně humoru než bych čekal.Na 4 to není,ale moc nechybí...70%(10.3.2017)

„Nikdy nedovoľ strachu, aby ti bránil v robení toho, čo miluješ.“ Ja vlastne ani neviem. Pekná animácia a chytľavé pesničky, ale aj strašne predvídateľný scenár, nabádanie na škaredé konanie (utajovanie zásadných udalostí pred manželom a spolupracovníkmi, vytváranie dlhov a ich neplatenie...) a nie príliš sympatické postavy (nakoniec sa zdá, že najlepšími postavami sú veselé „Japonky“ a bezstarostný Gunter a to z toho dôvodu, že len bavia a neriešia žiadne otravné osobné problémy).(27.7.2017)

Veskrze neškodná záležitost ze stejného univerza, jako bylo Zootropolis. Příběh je hodný animovaného filmu pro děti, tzn. blboučký a předvídatelný s trochou vtípků, animaci už dnes snad nikdo ani nehodnotí, takže dobrý. Pro někoho jsou přidanou hodnotou písničky, takže vyšší hodnocení chápu, nicméně s mými 100kg mě na vařené nudli nikdo neutáhne, takže nekompromisní 3*.(11.4.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. srpna 2011 na filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)

• - Nadabování postavy Ash pro snímek Zpívej byl vůbec prvním daberským počinem Ewy Farne. Rovněž se jedná i o vůbec první snímek, u něhož tato herečka nadabovala postavu jak pro českou, tak i pro polskou verzi. (P. J. D.)

• - Postava Nany Noodleman odkazuje na Normu Desmond (Gloria Swanson) z filmu Sunset Boulevard.(1950). (Hamaradža)