Zpívej

• Kanada

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 110 min

Celkom pekný a podarený animák. Príbeh a aj všetky arcy sú dosť klišovité, ale aj tak by som to odporúčila tým čo chcú vidieť niečo vtipné a roztomilé. Dávam tomu 4 hviezdičky už len za animáciu, za pesničky ( viem že sú to moderné popové pesničky, ale tentokrát dávali zmysel pre príbeh a vätšinu z tých pesničiek ktoré bolé použité mám celkom rada ), za postavy, ktoré sú tiež celkom klišovité, ale aj tak celkom sympatické ( okrem Mikea, tej myši XD ) a za vtipnosť. Celkom štandartný animák, nič úžasné ale je to celkom milé a vtipné a to mi stačí. :)(8.1.2017)

Ten konec to zachránil směrem ke 3 hvězdám. Bohužel do té doby než se k němu dostanou mě to příjde strašně ploché. Nejzajímavější postavu tu gorilu hodí k podělanému piánu s tím, že zazpívá až na konci. Ostatní postavy už pak nestojí za nic (čestná výjimka je ta slonice, ale u ní je ten samý případ jak u té gorily). Ta myš je absolutně příšerná a pokaždé, když se tam objevila mě bylo z ní trapně navíc tam zpívá takové chcípárny, že by člověk z toho nejradši usnul (podobné sračky zpívá například Adele). Ta dikobrazka též bída jediný pozitiv u ní je v tom jak zpívala Call Me Maybe ten její vlastní song na konci je hodně divný kdyby zpívala Call Me Maybe nebo případně nějakou teenage věc bylo by to lepší.Chybí i scény z trailerů a humor je na úrovni Scary Movie (někdo padá na někoho něco padá). Nejlepší scény jsou paradoxně z toho kástingu takových scén tam mělo být více (některé z těch postav co se tam mihly měly hodně velký potenciál a každá z nich byla lepší než ta myš) 60 procent za stylizaci A La Zootropolis a za ten konec jo a abych nezapomněl ještě za ty lišky nebo co to bylo ty mě bavily.(10.3.2017)

Skvělý mix animace, hudby a povedených gagů. Na Sing se dá nahlížet jako na zhudebněný film "Zootopia", jelikož snímek skvěle kombinuje zvířecí svět právě s tím hudebním. Všechna hudební čísla jsou zde precizně "vypiplána" do všech možných i nemožných detailů, takže ve výsledku zamrzí pouze delší stopáž s několika hluchými místy. „When you've reached rock bottom, there's only one way to go, and that's up!“(9.3.2017)

Pekné, no na môj vkus až príliš infantilné. Mnoho nových animákov sa dokázalo prezentovať oveľa vyspelejším humorom, ktorý často staval aj na rôznych dvojzmysloch a narážkach, ktoré inak pochopia deti a inak dospelí. Bohužiaľ, Sing nebol zrovna tento prípad. Tu bol ten humor do veľkej miery zväčša len detinský a toho vyspelejšieho tam bolo ako šafránu. Ale na druhú stranu to bolo aspoň po vizuálnej animovanej stránke naozaj pekné, a aj tie hudobné čísla celkom veselé. Celé by sa to dalo popísať tým klasickým "nenadchne, ale ani neurazí". Oproti iným novým animákom to ale dosť zaostávalo...(17.4.2017)

Jestli mě něco v poslední době hodně bavilo tak je to tento animák - Sing. Po dlouhý době jsem se zasmála, pobavila, uvědomila si zase pár věci ale hlavně viděla originál s titulky takže Matthew McConaughey, Scarlett Johansson, Reese Witherspoon jsem slyšela v plné kráse mluvit i zpívat. Je to vlastně klasický rodinný melodrama, kdy to dobro zvítězí nad zlem a neštěstím. Hodně moc mě baví detaily, které když jsou dobře udělaný povětšinou vytvoří úspešnou a dobrou věc. Takže animátorské ztvárnění nepřijemný ženský z banky, jako lama v kožených hadrech, světově proslulá a hvězdná operní pěvkyně (černoška hlasem i gesty) jako černá ovce, největší punkerka a rokerka Ash jako dikobraz a nebo hlavní představitel koaly Buster Moon, kterýmu to pálí především v tom jak se uživit, jak přežít a hlavně jak dál žít svůj sen. Což je přinejmenším vtipný, protože jak je známo, koala má jeden z nejmenších mozků. Veškeré lidské grimasy, chování, charaktery byly brilantně přeneseny do zvířecích postav a celýmu filmu to dávalo tu správnou štávu. Za mě 5 hvězd pač jsem se přistihla, jak mě to celý dojalo ale hlavně ani jednou za těch 110minut jsem se nepřistihla, že bych se nudilá já nebo moje dítě. Takže hurá do toho!(17.6.2017)

• - Film je věnován Igorovi Khaitovi, producentovi, který v 52 letech zemřel na nádorové onemocnění slinivky břišní během natáčení filmu. (Endavour)

• - Nadabování postavy Ash pro snímek Zpívej byl vůbec prvním daberským počinem Ewy Farne. Rovněž se jedná i o vůbec první snímek, u něhož tato herečka nadabovala postavu jak pro českou, tak i pro polskou verzi. (P. J. D.)

• - S dĺžkou 110 minút doposiaľ najdlhší film produkčnej spoločnosti Illumination Entertainment, zároveň prvý bez ľudských postáv. (beso74)