Zpívej

• Nový Zéland

• Kanada

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA / Japonsko, 2016, 108 min (SE: 114 min)

Překvapilo mě, kolik prostoru dostávají příběhy jednotlivých postav, nepřekvapilo, že všechny končí dobře... Škoda, že film prezentuje zpěv zejména v rámci hloupého amerického středoproudého popíku. Ale ono to koresponduje s celkovým pojetím filmu, takže to aspoň drží při sobě. Nenudí, ale nenadchl.(14.4.2017)

Nadľahčený pohľad do zákulisí talentových šou je tu v celku vtipne vyoobrazený spolu so schopnosťou situačných gagov, ktoré v drvivej väčšine nahrádzajú naratívne rozprávanie. Samozrejme, nejedná sa o žiadne priekopnícke techniky, ale musím uznať, že v tomto prípade dokáže film osloviť nie len typizovaného diváka, ale širšie publikum a väčšina čísiel sa rozpína do lineárneho deja a nekazí mu inak jeho "coolový" imidž.(12.9.2017)

Nenáročná, nenásilná, a pro děti naprosto neškodná oddechovka, kde si mezi hlavními postavami vybereme svého oblíbence i my ze starší generace. Líbí se mi, že jsou hlavní postavy celkem životné, řeší reálné problémy, např. uštvaná matka v téměř vyhořelém partnerství, teenager z problematického rodinného prostředí, láskou zklamaná dívka, děvče bojující s nadměrným studem a egocentrik. Nejblíže mému srdci jsou Rosita ♡ a Johnny ♡. A nakonec me napadlo, ze jedina vec, ktera by se dala filmu vytknout je to, ze se veze na vlne komerce. Neni na tom vubec nic spatneho, protoze mit zpev jako konicek je obohacujici, prinosne a hlavne zabavne. Tak proc nedat mladym lidem moznost vyzkouset si talentove pevecke souteze typu "Hlas".(9.8.2017)

Veskrze neškodná záležitost ze stejného univerza, jako bylo Zootropolis. Příběh je hodný animovaného filmu pro děti, tzn. blboučký a předvídatelný s trochou vtípků, animaci už dnes snad nikdo ani nehodnotí, takže dobrý. Pro někoho jsou přidanou hodnotou písničky, takže vyšší hodnocení chápu, nicméně s mými 100kg mě na vařené nudli nikdo neutáhne, takže nekompromisní 3*.(11.4.2017)

Zpívej je mile natočený animák, který sice nenabízí takovou hloubku a ponaučení jako například V hlavě nebo Zootropolis, nicméně i tak jde o nadprůměrný kousek, který se v dnešní animované produkci určitě neztratí. Na jednu stranu je tento film sice celkem předvídatelný, avšak není příliš infantilní a hloupý, takže onen poněkud plošší scénář lze v klidu tolerovat. Vedle nadupaného soundtracku, který je plný známých songů, nabízí Zpívej množství rozličných postaviček, ze kterých mě osobně nejvíce pobavila prastará paní Crawlyová a čiperná mamča Rosita. Zkrátka sympatická, svižná a pestrobarevná oddychovka, která se skvěle hodí na volný večer.(3.9.2017)

• - Vtipná písnička, kterou během castingu zpívají červené pandy, je „Kira Kira Killer“ od Kyary Pamyu Pamyu. (Endavour)

• - Stalo se poprvé, že studio Illimination vypustilo v jeden rok dva filmy. Jednalo se o tento a film Tajný život mazlíčků (2016), který měl premiéru 5 měsíců před filmem Zpívej.  (MessiM)

• - Čtyři synové režiséra Gartha Jenningse v originálním znění nadabovali některá Rositina selátka. (Endavour)