Podnikavý koalí chlapík jménem Buster Moon má poslední šanci zachránit divadlo, které zdědil po svém otci. Všechno vsadí na jednu kartu, na velkolepou talentovou pěveckou soutěž, jakou svět ještě neviděl. A stejně jako je pestré složení zvířecích soutěžících, je pestrý i jejich repertoár, který se rozpíná od Franka Sinatry po Lady Gaga. Možná by ta Busterova talentová show nebyla tak velkolepá, kdyby se jeho věrná sekretářka slečna Crawlyová (chameleónka s velmi neposednýma očima) nespletla ve výši finanční odměny pro vítěze na letácích, jimiž pak zaplavila město. A tak se v den soutěže před Busterovým divadlem dlouho před jejím zahájením vytvoří dlouhatánský had snílků, kteří věří ve vítězství. Mezi nimi čekají i očividné talenty, jimž ve hvězdné kariéře dosud bránil osud. V případě opičáka Johnnyho má podobu jeho otce, proslulého gangstera, který synův zpěv neuznává, protože banka se s ním vykrást nedá. Rosita je zase tak zaměstnaná řáděním svých malých prasátek, že si může zpívat maximálně v kuchyni u dřezu, a hlasově dokonalá slonice Mína ze sebe před lidmi nedokáže vydat ani hlásek. Jenže když máte sen, měli byste za ním jít, i kdybyste měli při svém snažení na chvíli padnout. Jak říká Buster Moon: „Na tom, že dopadnete na dno, je nejlepší to, že dál už vede cesta jenom nahoru." (CinemArt)

Trailer 1

Master19

Překvapilo mě, kolik prostoru dostávají příběhy jednotlivých postav, nepřekvapilo, že všechny končí dobře... Škoda, že film prezentuje zpěv zejména v rámci hloupého amerického středoproudého popíku. Ale ono to koresponduje s celkovým pojetím filmu, takže to aspoň drží při sobě. Nenudí, ale nenadchl. ()

kaylin

Už když na začátku zazněla píseň od Beatles, i když v nové aranži, věděl, jsem, že má nade mnou film vyhráno, i když bude příběh celkem předvídatelný, jednoduchý a možná až zbytečně moc emotivní. Ale ta hudební stránka je zde opravdu skvělá a byly vybrány parádní písně, které byly hezky předělány. Za mě spokojenost. ()

Jara.Cimrman.jr

"Strach je mocný, ale sny jsou mocnější." Vyhraje zbankrotovanou Koalou řízenou Superstar Gorilák, Prasata, Slonice, Myšák či Dikobrazice? Ano, správně, je to úplně jedno. Tady totiž jde o prezentaci světových hitů, při kterých mají malí, velcí, kypří i tencí rozhýbat své šunkofláky a to se u mě podařilo tak napůl. Šunky se hnuly, fláky nikoli a já nadále dávám přednost poněkud méně animovaným interpretům. ()

FrankSusta

Animáky mám rád, hudbu taky, zvířata tak nějak taky. Takže tohle je naprosto ideální kombinace/mix, který byl předurčen k mému zájmu. Písničky jsou s chytlavou animací perfektně zpracovány. Příběh je sice průměrným animákovým dětským příběhem (s fajn vtipy) a mě to nevadilo. Největší překvapení pro mě však bylo zjištění o obsazení, (protože jsem to viděl s dabingem) protože takový nával známých herců jsem opravdu nečekal. Moc zábavná blbinka. ()

Mrkvič

Mluví za vše, že ve filmu zazní 80 hudebních hitů. Ano, každý si tam najde ty své oblíbené fláky. Ale na jednu dobrou písničku je tam plno laciných popíkových sraček. A jak jsem si říkal, že ten pop je ve srovnání s jinými styly ještě v pohodě, tak tady jsou zvoleny snad ty nejutahanější a nejdebilnější písničky. Ze "soutěžních" písniček bych vyzdvihl snad jen Sinatru. A jediná (asi) originální písnička byla trochu zajímavá, nemít šílený český text (v originále, kdo ví). Děj ala Hledá se superstar také moc neohromil. Proplouvající koalák za celý film z rukývu vytáhl jediné eso a to světélkující vodní mršky v nádržích. A co je smutné, že ani graficky není Zpívej kdo ví jaké. Hlavně grimasy postav jsou děsně odfláknuté, což bych při té záplavě rádoby emocí očekával na lepší úrovni. ()

• Některé písně, které zazněly během filmu, pocházely od umělců, kteří zemřeli v roce 2016. Jedná se o „Wake Me Up Before You Go-Go“ od George Michaela, „Hallelujah“ od Leonarda Cohena a „Under Pressure“ od Davida Bowieho. (Endavour)
  • Sing prebieha v tržbách z domáceho trhu My Big Fat Greek Wedding (2002) a stáva sa najzárobkovejším filmom, ktorý nikdy nedosiahol vrchol v amerických pokladniach. (beso74)

Související novinky

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)