Zpívej

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 110 min

• Olík

" Sing, sing, sing, sing.-Everybody start to sing-La dee da, ho, ho, ho-Now you're singing with a swing". No nevím jak Vy, mně do zpěvu zrovna 2x nebylo. Hodně zvířátek, hodně písniček...ale co dál?...ploché jako hruď vietnamské maratonkyně! Dětem se to ale bude líbit...jak už jsem se zmínil, je tam hodně zvířátek :D(11.10.2017)

Illumination sú síce posledné roky jedným z najväčších lídrov medzi animovanými štúdiami a veľmi výrazne sa zapísali svojimi filmami, no mám pocit, že jediné čo sa im zatiaľ výrazne podarilo je séria Despicable Me. Všetci sme sa v auguste tešili na Secret Life Of Pets, no podľa mňa motyka nejako silne nevystrelila. A občas asi platí, že keď sú očakávania nižšie, o to viac môže film prekvapiť. "Sing" je konečne to, čo som od týchto ľudí chcel vidieť. V prvom rade je ten nápad kreatívny, má veľmi sympatické postavy, veľmi dobre sa to sleduje, humor je miestami dobrý a miestami síce trošku mimo, ale srdce má tento film na správnom mieste. A na plátne je veľmi dobre vidieť. Keď sa niečo stane, tak cítime každú reakciu postavy. Keď majú strach, cítime ho, keď sú šťastní, tak to cítime rovnako, a keď sú zlomení a nešťastní, tak je vidno ako veľmi sú nešťastní. A plynie to aj z faktu, že máme dosť času na to spoznať týchto hrdinov, ich osudy, ich príbehy a vieme ako sa cítia, na čom im záleží a čo v ich živote hrá najväčšiu rolu. A keď to stratia, tak to skutočne silne s nami rezonuje, lebo atmosféra a sila príbehu to nám ako divákom dopraje. Plus musím povedať, že nie som veľkým fanúšikom súčasnej popovej muziky, no v tomto filme všetko znie skvele. Lebo to nie sú len popové skladby tohto storočia, ktoré v tomto filme dodávajú filmu tú správnu chuť. Je to naopak veľmi rôznorodé a v tomto smere to funguje skvele. Osobne môžem povedať, že "Sing" stojí za to vidieť. Je to ideálny film pre celú rodinu. Pekný príbeh, veľmi dobrá hlavná myšlienka, zapamätateľné postavy, dobrá hudba a skvelá animácia. Humor je občas trošku mix, ale väčšinou to funguje. Hodnotenie: A-(8.1.2017)

Zpívej je mile natočený animák, který sice nenabízí takovou hloubku a ponaučení jako například V hlavě nebo Zootropolis, nicméně i tak jde o nadprůměrný kousek, který se v dnešní animované produkci určitě neztratí. Na jednu stranu je tento film sice celkem předvídatelný, avšak není příliš infantilní a hloupý, takže onen poněkud plošší scénář lze v klidu tolerovat. Vedle nadupaného soundtracku, který je plný známých songů, nabízí Zpívej množství rozličných postaviček, ze kterých mě osobně nejvíce pobavila prastará paní Crawlyová a čiperná mamča Rosita. Zkrátka sympatická, svižná a pestrobarevná oddychovka, která se skvěle hodí na volný večer.(3.9.2017)

nebylo to nejhorší...vlastně to bylo mnohem lepší než sem čekal.Nabušené obsazení co se dabingu týká,hodně moderních písniček,které narozdíl od disneyovek nevadí a slušná animace na straně jedné.Na druhé straně pak standardní příběh a mnohem méně humoru než bych čekal.Na 4 to není,ale moc nechybí...70%(10.3.2017)

• SonGokussj

Snad ani jedna píseň originální, představení těch "hlavních" hned na začátku, takže o 20 minut později na konkurzu bylo naprosto jasné, kdo bude vybrán, žádné napětí, všechny songy hrozně kraťoučké, žádné příběhy do hloubky, jen povrchní, nesympatická většina postav, spousta nelogičností a až moc dlouhá délka celého snímku. Nejvíc mi na tom vadilo, že se tam každé 2 minuty střídaly samé hity. Autoři dle mého měli seznam 100 songů, ten náhodně pouštěli a do toho udělali "animovaný příběh"... Trochu přeháním, vím, ale fakt mě to medilo. Za KLADY považuju hlavně konec. Poslední představení mělo něco do sebe, rozuzlilo se tam pár věcí, bylo vtipné, songy nebyly až tak známé, ale seděly a celkově... Dobré zakončení. Ale vše, co k tomu vedlo, nuda nuda, šeď šeď. Zklamaných 35 %(13.4.2017)

• - Film je věnován Igorovi Khaitovi, producentovi, který v 52 letech zemřel na nádorové onemocnění slinivky břišní během natáčení filmu. (Endavour)

• - Během závěrečné show Mike zpívá píseň „My Way", v originálním znění od swingové legendy Franka Sinatry. Ve skutečnosti je herec Seth MacFarlane známy svým přesvědčivým ztvárňováním Sinatrových písní a napodobováním jeho hlasu. (Endavour)

• - Ve filmu zazní přes 80 hudebních hitů od 40. let minulého století po současnost. (filmsim)