Zpívej

• Kanada

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 110 min

Po úvodnej muzikálovej scéne som mal trochu obavu, že to asi nebude pre mňa a už vôbec nie pre 4-ročného syna, s ktorým som bol v kine. Pôvodná skepsa však rýchlo vyprchala a na plátne ma čakalo príjemné prekvapenie. Film pekne odsýpa a aj keď v podstate ničím neprekvapí, dohromady dáva milú zmes. Záverečné finále je peknou bodkou.(24.1.2017)

Tak na podruhé půjdu o tu * nahoru. Celkový děj je dost fajn i některé myšlenky ohledně strachu, snů jsou fajn. Jediné co mě vadilo když nechali Farnou nazpívat Ash tak proč sakra nebyli česky i ostatní? Tím samozřejmě nechci hanit originály, ale když už nechají nazpívat jednu postavu tak by mohli i ostatní. Každopádně to finální vystoupení jsem si dost užíval takže zaslouženě 4*(11.1.2017)

Malo to takú milú hudobnú dušu a celý čas sa niečo dialo. Animácie postavičiek boli roztomilé ale okolie, predmety bolo veľmi realistické...Disney kvalita to síce nie je ako tu niekto poukázal ale malo to srdce a všetci mi boli sympatický...Myšiak Mike a slečna Crawlyová sú neskutočne vtipné postavy....zhrniem to takto, ak chcete nenáročnú vtipnú a veselú animovanú rozprávku ktorá nemá rozpočet rozvojovej krajiny ste na správnom mieste..navyše dokonalý strih, akčná kamera a bezpočet známych aj menej známych hudobných klipov tak smelo na gauč a volume poriadne doprava ! :)) „When you've reached rock bottom, there's only one way to go, and that's up!“(8.4.2017)

Zpívej mi příjde jako zanedbanější brácha super animáku Zootropolis. Městečko je fajn, hlavní postavy jsou skvěle vykreslené a příběh jednoduchý a volně plynoucí. Jediný problém, který jsem měl je, že animák nedostál svého názvu. Moc se v něm nezpívá. Finální čísla byla fajn, ale rozhodně by se dalo víc vytřískat z pěvecké soutěže. Skutečně, soutěžící, kteří chtěli oslnit dvojčlennou porotu svým (ne)výtečným zpěvem, mě bavili nejvíc z celého filmu. Oceňuji, že to dokáže pobavit malé diváky, ale i ty větší, mezi které se rád řadím.(13.3.2017)

Vůbec se mi na Zpívej nechtělo, dle popisu a vlastně i po shlédnutí ukázky jsem se kroutila jako had, slibovala hory doly, přemlouvala svou ratolest (prooooosím, pojď na něco jiného...), jen abych nemusela. Přišlo mi, že takovéhle téma opravdu smrdí průšvihem a že se budu poctivých 110 minut svíjet v sedadle a počítat vteřiny do konce. Prvních cca 15 minut se zdálo, že to tam opravdu směřuje, ale pak se snímek lepšil a lepšil. Od chvíle, kdy probíhá konkurz a jsou vybíráni soutěžící už mé hodnocení pozvolna stoupalo ke čtyřem hvězdám. A musím si otevřeně položit zneklidňující otázku. Opravdu je možné fandit animované postavě ve fiktivní pěvecké soutěži? Ano je! Můj favorit byl jasný jako facka. Postava goriláka Johnyho mi padla do oka v tu ránu. Celou jeho produkci písně I'm Still Standing jsem předla, jaký že je to příjemný projev s uším lahodící barvou. A co teprve, když jsem pak dle titulků nakonec zjistila, že ten hlas/zpěv patří Taronu Egertonovi! Tenhle kluk fakt umí a je prostě sladkej. Reese v roli Rosity taky super a Ewa Farna se s dabingem rebelské teenagerky popasovala moc pěkně. Jinak grafika pěkná, scénář přiměřený dětskému animáku a danému tématu pěvecké soutěže, i na pár slušných vtipů došlo. Jsem nakonec víc než spokojená. Ona se ta nulová očekávání někdy vyplácí, rozhodně naprosté a s velmi čistým svědomím 4 hvězdy.(26.3.2017)

• - Hlavní hrdina filmu Buster je levoruký. Jako důkaz může posloužit scéna, kdy si zapisuje poznámky během castingu. (Endavour)

• - Během závěrečné show Mike zpívá píseň „My Way", v originálním znění od swingové legendy Franka Sinatry. Ve skutečnosti je herec Seth MacFarlane známy svým přesvědčivým ztvárňováním Sinatrových písní a napodobováním jeho hlasu. (Endavour)

• - Některé písně, které zazněly během filmu, pocházely od umělců, kteří zemřeli v roce 2016. Jedná se o „Wake „Me Up Before You Go-Go" od George Michaela, „Hallelujah" od Leonarda Cohena a „Under Pressure" od Davida Bowieho. (Endavour)