Zpívej

• Nový Zéland

• Kanada

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA / Japonsko, 2016, 108 min (SE: 114 min)

Ve filmu jsou hl. postavami všechna zvířata, ale v antropomorfní podobě a s lidskými pocity a reakcemi. Jejich počet je velmi rozmanitý: koaly (hlavní postava), sloni, gorily, psi, žirafy, atd. a dokonce i kalamáry. Jejich obličeje jsou velmi lidské. A městská atmosféra je lidská: budovy, ulice, auta a provoz. Příběh je poměrně zajímavý. Hlavní postava, koala, organizuje pěveckou soutěž pokusit se obnovit starou prestiž svého krásné divadla. To se setkává s několika problémy včetně povodnem, která zničí divadelní budovu mezitím. Ale pomocí přátelství a pomocí veřejnosti představí krásný koncert plný hitů z lidského světa, který nám lidem pořádně hraje na strunu. Díky posledním 15min. 80%(22.12.2016)

Překvapilo mě, kolik prostoru dostávají příběhy jednotlivých postav, nepřekvapilo, že všechny končí dobře... Škoda, že film prezentuje zpěv zejména v rámci hloupého amerického středoproudého popíku. Ale ono to koresponduje s celkovým pojetím filmu, takže to aspoň drží při sobě. Nenudí, ale nenadchl.(14.4.2017)

Nejsem fanda pěveckých nebo jiných talentových soutěží, ale pro řadu lidí jsou populární.. Film "Zpívej" je souhrn toho nejpodstatnějšího naroubovaný na roztomilá zviřátka s populárními hlasy zvučných jmen.. Příběh je překombinovaný, zbytečně vyhrocený a místy chatrný.. Charakteristika zviřátek celkem ujde (některé postavy jsou super a některé doslova zbytečné).. Písničky vybrali popíkovsky velmi líbivé.. I přes špatně rozdané karty má "Zpívej" drive a šťávu, takže se na něj kouká dobře..(2.6.2017)

Roztomilá zvířátka a hravá animace jistě zahřeje každého diváka, který má rád nenásilné a milé animáky. A i když bych film zpětně spíše zařadil k sezónním jednohubkám, určitě bych jeho návštěvu v kině neoznačoval za špatný nápad. Právě naopak. Hezky se pobavíte, a to i přes přehnanou stopáž, která vám i tak uteče jako voda. Rozhodně se nejedná o animák, který by mohl vystřelit extra vysoko, ale o vánočních svátcích jistě na dobré náladě přidá. Vezměte na Sing! svoji drahou polovičku nebo malé bratrance a sestřenice a určitě nebudete litovat.(21.12.2017)

Skvělý mix animace, hudby a povedených gagů. Na Sing se dá nahlížet jako na zhudebněný film "Zootopia", jelikož snímek skvěle kombinuje zvířecí svět právě s tím hudebním. Všechna hudební čísla jsou zde precizně "vypiplána" do všech možných i nemožných detailů, takže ve výsledku zamrzí pouze delší stopáž s několika hluchými místy. „When you've reached rock bottom, there's only one way to go, and that's up!“(9.3.2017)

• - Během závěrečné show Mike zpívá píseň „My Way", v originálním znění od swingové legendy Franka Sinatry. Ve skutečnosti je herec Seth MacFarlane známy svým přesvědčivým ztvárňováním Sinatrových písní a napodobováním jeho hlasu. (Endavour)

• - Film je věnován Igorovi Khaitovi, producentovi, který v 52 letech zemřel na nádorové onemocnění slinivky břišní během natáčení filmu. (Endavour)

• - Hlavní hrdina filmu Buster je levoruký. Jako důkaz může posloužit scéna, kdy si zapisuje poznámky během castingu. (Endavour)