Reklama

Reklama

Sedm zlatých upírů

(neoficiální název)
  • Velká Británie The Legend of the 7 Golden Vampires (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kdesi v Číně existuje legenda o 7 zlatých upírech. Má však blíže k pověsti, jelikož se ukáže, že její jádro je pravdivé. Čínský kněz Kah, vládnoucí zlatým upírům, navštíví v Transylvánii hraběte Draculu, aby ho požádal o pomoc. Upíři spí, moc chrámu se ztratila a lid v nedaleké vesnici se přestal bát. Dracula je zprvu nabídkou pohoršen, po krátké úvaze se mu však zalíbí. V Číně má tou dobou přednášku o upírech slovutný profesor Van Helsing, jenže studenti odmítají přijmout legendu jako skutečnost. Znechucený Helsing se chystá k odjezdu, když ho navštíví jeden z obyvatel vesnice spojené s dávným příběhem a přesvědčí ho, aby vesnici pomohl. Zlo se vrátilo. V chrámu ožili nejen krvelační upíři, ale spolu s nimi i armáda nemrtvých... (darkrobyk)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Když pominu to, že tento film nedává smysl v rámci hammerovské Drákulovské série, tak pominout se nedá to, že nedává smysl ani ve svém rámci. Drákula je roku 1802 probuzen veleknězem chrámu 7 zlatých upírů z Číny, přijímá jeho podobu a odchází do Číny, kde zaujímá jeho místo a terorizuje okolí. O sto let později, tedy v roce 1902 se mu postaví 7 čínských bratrů a jedna čínská sestra a po svém boku mají profesora Van helsinga. Až sem by se vše zdálo být OK, jenomže Van helsing několikrát tvrdí, že s Drákulou již v minulosti bojoval v Transylvánii. To by mu muselo být minimálně takových 120 let anebo si Drákula párkrát odběhl z Číny na svůj hrad, popral se s Van Helsingem a zase se vrátil? Můžeme buď vymýšlet takovéto nepravděpodobné varianty anebo přijmout t o, že to scénárista prostě zvoral. Christopher Lee po přečtení scénáře roli Drákuly odmítl a dobře udělal. Samotný hrabě Drákula se tam ve své podobě objeví pouze v první a poslední scéně a jinak tam skotačí v podobě Číňana. Nastupce Christophera David Forbs-Robertson nebyl šťastná volba. Působí jako nabalzamovaný zženštilý důchodce bez špetky Drákulovského charismatu. Peter Cushing se zde objevuje ve své tradiční roli profesora Van Helsinga, nicméně udělal by lépe, kdyby odmítl, stejně jako Christopher. Ve filmu nemá téměř žádný prostor, drží se jakoby stranou a hraje druhé housle Číňanům a svému filmovému synovi. Dokonce i když jeho syn po dlouhém boji utluče protivníka, ani ho nenapadne jít se zeptat, jestli se mu třeba něco nestalo :-) Na druhou stranu Cushing je jediný důvod, proč se na tenhle film dá vůbec dívat. Hlavní záporňáci - Sedm zlatých upírů - vypadají jako plesnivé mumie s dlouhými mastnými vlasy a zlatými maskami na obličeji. Jejich sluhové, zombíci, jsou ještě "děsivější". Záchvat smíchu pokaždé, když se objeví na plátně opravdu nelze potlačit. :-) ()

pepua 

všechny recenze uživatele

Oproti uživatelům, kteří zde mají (v současné době) komentáře spíše negativní, já budu jen chválit. Proč trochu neobměnit zažité schéma filmů o Draculovi a nenatočit pořádný akční film? A proč příběh nezasadit třeba do Číny? Spojením východního bojového umění a krve ala Hammer byla ona legenda o Draculovi řádně oživena. K tomu kopa nemrtvých, nepřetáhnutá stopáž filmu, minimum romantiky, zemřou i někteří z hlavních kladných hrdinů, točeno v krásné přírodě, herci naprosto v pořádku a v neposlední řadě i několik určitě ne schválně, ale přesto vtipných scén. A pro plný počet hraje také to, že jsem opravdu fanda do tvorby tohoto studia, dnes nemohu hodnotit jinak… ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Z nečekané spolupráce dvou filmových studií z odlišných kontinentů vzniklo opravdu bizarní pokoukáníčko. Zatímco Hammer se snažil novátorsky navázat na jednu ze svých nejúspěšnějších sérií o lordu Draculovi, hongkongské Shaw Brothers neuskočilo ze svého standardu ani o krok. V praxi to tedy znamená, že tu sice máme Petera Cushinga a jakési nemrtvé (kterým však díky maskám nevidíme do ksichtu), ve výsledku je to ale fuk, protože jedna kung-fu mlátička střídá druhou, gotické hrady nahradily tamní chrámy a samotného Draculu fousatý Číňan. Ano, je to přesně tak srandovní a blbé, jak to vypadá, tudíž záleží hlavně na vaší nátuře a momentálnímu rozpoložení, jak tenhle experiment přijmete. ()

Quint 

všechny recenze uživatele

Studio Hammer Films se rozhodlo trochu oživit svoji skomírající sérii drákulovských filmů a celkově upadající hororovou značku, a tak spojilo síly s hongkongským studiem Shaw Brothers, které bylo v té době se svými populárními kung-fu filmy na vrcholu. Výsledkem je poněkud těžkopádný gotický kung-fu horor, který přesto přináší vše, co byste od této kulturní fúze dvou rozdílných filmových tradic mohli chtít. Spokojeni budou tedy především příznivci výše uvedených společností, kteří budou chtít vidět profesora Van Helsinga, Draculu (bohužel tentokrát bez Christophera Leeho) a kung-fisty vedle sebe. ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Slabší průměr až podprůměr (a samosebou acquired taste), ale člověk mojí krevní skupiny nemůže zůstat chladný a objektivní, když na plátně sleduje Cushinga a Chianga *v jednom záběru*. (Nebudu lhát, Chiang mě bere za srdce víc a vůbec se té skandinávské roštěnce nedivím.) Chan Shen taky nezklamal. Jako Dracula byl rozhodně o dost lepší, než Dracula sám. Jinak si to celé každopádně říká o nějakou pěkně krvelačnou postkolonialistickou analýzu...:-] ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Role Drákuly byla opět nabídnuta Christopherovi Lee, ale ten jí po přečtení scénáře odmítnul, a tak si hrabětě Drákulu zahrál John Forbes-Robertson. (liquido26)
  • Devátý a poslední drákulovský film studia Hammer, zároveň pátý, ve kterém hraje Peter Cushing roli Van Helsinga. (liquido26)
  • Ve Spojených Státech snímek vyšel pod názvem The Seven Brothers Meet Dracula (Sedm bratrů se střetává s Drákulou). V různých místech Británie byly použity různé názvy pro film, např. Last Warning (Poslední varování), Seven Golden Vampires: Last Varning (Sedm zlatých upírů: Poslední varování), Seven Golden Vampires (Sedm zlatých upírů), Seven Brothers of Dracula (Sedm Drákulových bratrů) nebo Seven Brothers and a Sister Meet Dracula (Sedm bratrů a sestra se střetávají s Drákulou). (liquido26)

Reklama

Reklama