poster

Sedm zlatých upírů (neoficiální název)

 • Velká Británie

  The Legend of the 7 Golden Vampires

 • Velká Británie

  7 Golden Vampires

 • Velká Británie

  Seven Golden Vampires: The Last Warning

 • Hong Kong

  Qi jin shi

 • Hong Kong

  七金屍

 • USA

  The 7 Brothers Meet Dracula

 • USA

  The Seven Brothers Meet Dracula

Akční / Fantasy / Horor

Velká Británie / Hong Kong, 1974, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ****

  Dracula má šikmé oči! (z té aktuálnosti až mrazí) Spojení dobrodružného kung-fu a hammerovské gothiky mě bavilo. Pokud divák přistoupí na hru, nevadí mu mix žánrů (včetně místy úsměvných pohádkových scén) a hledá zábavu, pak zklamán být nemusí. Z provařené Transylvanie se děj přesouvá do Číny, což je horror sám o sobě. Legenda o sedmi zlatých upírech, co sužují malou vesnici v pustině, se ukáže jako pravdivá. Nezbývá, než aby do hry vstoupil Van Helsing (Cushingovi nelze vytknout vůbec nic) a ukázal domorodcům, jak zatočit nejen s upíry a jejich pánem, ale i kopicí nemrtvých, která jim slouží. Sem tam šplíchá krev, občas se objeví ňadra z Asie. Soubojů je poměrně dost, mrtvol rovněž. A mrtví padají na obou stranách. Potěšily rozkošné mechanické efekty (rozpadání se upírů), úsměv vykouzlili gumoví netopýři, standardní výbava Hammeru. Barvotiskové, lehce ulítlé a nenudící.(1.4.2016)

 • Campbell
  ***

  Film jsem viděl dnes v noci a chci na něj něco napsat než zapomenu o co se vlastně jedná. Ano bohžel jedná se asi o nejslabší kousek z Hammerovské Drakulovské série. Když pominu neobyčejně špatnej příběh kterej je fakt totálně mimo a polovina scén je nesmyslná a i když opominu ty scény o lásce. Tak stejnak zbyde slabší odvar starších kousků. Je to celkem škoda protože Bakerovy jsem fandil. Tohle mu nevyšlo. Navíc Drakula vypadal strašně směšně. Necharismatickej týpek naštěstí je tu jen na chvíli, ale co následuje po jeho převtělení není taky žádná sláva. Zdálo se mi že si tvrůci chtěly vydělat na úspěších kung-fu filmů a tak si natočily tohle dílko. Atmosféra naprosto nikde a ani Cushing moc nezářil. Aspoň že masky byly sympatické, a i krve tu bylo na Hammer dost. Ale dávám hodně ale opravdu hodně slabé 3*.(26.3.2012)

 • Lima
  **

  Po roce 1968 přestal být zájem o produkci legendárního studia Hammer. Zřejmě ve snaze přilákat nové diváky spojil Hammer o šest let později své síly se studiem, který měl k hammerovským hororům blízko asi tak jako Dolph Lundgren k charakternímu herectví - se Shawn Brothers. Výsledkem nemohlo být nic jiného, než podivný mišmaš kung-fu mlátiček a upírské tematiky. A ani jedno tady nefunguje. Choreografie soubojů nic moc a upíři jsou tu naťuknuti jen tak zlehka. Hammerovská kultovní hvězda Peter Cushing se zde celou dobu tváří, jako by si říkal "Bože, do jaký sračky jsem se to zase uvrtal!", Draculu zde hraje chlápek, který postrádá byť jen desetinu charismatu Christophera Lee. Celkový výsledek je natolik rozpačitý, že nové fanoušky pro Hammer nepřilákal a ty skalní fandy spíše mohl odradit. Škoda.(26.4.2005)

 • Oktavianus
  **

  Hammer. Čistokrevná komedie od Hammeru, jinak to nejde nazvat. Podivuhodný mix kung-fu a gotického horor skutečně byl osvěžujícím prvkem na závěr jinak nádherné draculovské série, ale jiným způsobem, než si tvůrci asi přáli. Ze všech upírských a kung-fu filmů si totiž vzali pouze ta nejhorší klišé. O logických chybách a děravým scénáři ani nemluvím, něco tu vypočítal Liquido, já ještě doplním úplně zbytečnou epizodu zkraje s tím čínským gangsterem (asi aby se film natáhl a přibyla jedna kung-fu bitka) nebo kravinu v tom duchu, aby malou ztracenou vesnici pořád terorizovalo sedm upírů plus Dracula tím, že pokaždé odvlečou sedm dívek a pak na nich ukájejí své choutky: kolik v té vesnici muselo být adolescentek, když se jimi upíři údajně živili minimálně sto let? Za jak dlouho by ji vyčistili úplně? Za měsíc? Takže asi tak. Herecké výkony kromě Cushinga, kterého by fakt bylo líto, do čeho to vlezl, nestojí za řeč, jeho synek je nesympatický floutek a Dracula je buď směšně nalíčenej evropskej transvestita, nebo Číňan. Vyberte si. Jasně, zase nechci, aby to vypadalo, že jde o nejhorší film na světě, to ne: příjemně se na něj kouká, rychle uteče, je to zábava, jen už holt trochu pitomá. Nejvtipnější jsou totiž nejen upíři, ale i jejich zombícká armáda: kdyby jenom vzhledem, ale především tím neustálým hopsáním. To se musí vidět.(14.12.2014)

 • MaedhRos
  ***

  Slabší průměr až podprůměr (a samosebou acquired taste), ale člověk mojí krevní skupiny nemůže zůstat chladný a objektivní, když na plátně sleduje Cushinga a Chianga *v jednom záběru*. (Nebudu lhát, Chiang mě bere za srdce víc a vůbec se té skandinávské roštěnce nedivím.) Chan Shen taky nezklamal. Jako Dracula byl rozhodně o dost lepší, než Dracula sám. Jinak si to celé každopádně říká o nějakou pěkně krvelačnou postkolonialistickou analýzu...:-](14.8.2012)

 • - Ve Spojených Státech snímek vyšel pod názvem The Seven Brothers Meet Dracula (Sedm bratrů se střetává s Drákulou). V různých místech Británie byly použity různé názvy pro film, např. Last Warning (Poslední varování), Seven Golden Vampires: Last Varning (Sedm zlatých upírů: Poslední varování), Seven Golden Vampires (Sedm zlatých upírů), Seven Brothers of Dracula (Sedm Drákulových bratrů) nebo Seven Brothers and a Sister Meet Dracula (Sedm bratrů a sestra se střetávají s Drákulou). (liquido26)

 • - Role Drákuly byla opět nabídnuta Christopherovi Lee, ale ten jí po přečtení scénáře odmítnul, a tak si hrabětě Drákulu zahrál John Forbes-Robertson. (liquido26)

 • - Devátý a poslední drákulovský film studia Hammer, zároveň pátý, ve kterém hraje Peter Cushing roli Van Helsinga. (liquido26)