poster

Čarodějnice

 • USA

  The VVitch: A New-England Folktale

 • USA

  The Witch

 • Velká Británie

  The Witch

 • Brazílie

  A Bruxa

 • Slovensko

  Čarodejnica

Horor / Mysteriózní

USA / Velká Británie / Kanada / Brazílie, 2015, 92 min

Režie:

Robert Eggers

Scénář:

Robert Eggers

Kamera:

Jarin Blaschke

Hudba:

Mark Korven
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $25,138,705Tržby Celosvetovo $40,423,945Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,206,993Tržby za predaj DVD v USA $1,940,210║ Ide o dosť rozporuplné pocity, škoda, niečo dobré, niečo rozvláčne do prázdna, tie sopľavé decká boli troška čudné, ináč herecky dosť slušné. /50%/(30.5.2016)

 • Crocuta
  ****

  "Čarodějnice" sice nedosahuje hloubky beznaděje a ochromující tíživosti třeba takové "Sauny", ale párty s černým králíkem, zabavováním dětí, nad jehož rychlostí bledne závistí i norská pěstounská péče a tvrdohlavým domácím mazlíčkem, který nás přesvědčí jak je důležité míti Philippa je i tak bezesporu zatím (v dobrém slova smyslu) nejděsivějším filmovým zážitkem roku 2016.(26.4.2016)

 • Davies182
  ****

  Dobové psychologické drama par excellence, které se díky autentickým kulisám, staroangličtině a přesvědčivým hereckým výkonům neomylně zarývá pod divákovu kůži. Horor ovšem moc ne, horor je spíš ta satanská depka, co sžírá ústřední pobožné postavičky. Vopravdu bacha, na co do toho kina půjdete. #thereisnowitch(17.3.2016)

 • castor
  ***

  Trochu si jde svou cestou, trochu sází na starou školu a atmosféru, ale děsí pramálo. Alespoň pokud nejste školou povinní a nevyděsí vás vlnící se závěsy. Jedna přísně věřící rodina farmáře je vykázaná z vesnice, značně odlehlý a nehostinný kousek půdy u lesů ničemu dvakrát nepomáhá, jídlo dochází a navíc se ztratí nejmladší člen rodiny: nepokřtěný kojenec. Nastává obviňování a postupná destrukce vzájemných vztahů, jakmile se do rukou berou sekera nebo nůž a do úst silná slova o čarodějnictví, není cesty zpět. Sic je to solidně natočené, ve výsledku tohle psychologické drama nestrhne. Za mě přemíra náboženství, přemíra hysterie i mého kroucení hlavou. Příště radši klasickou americkou hororovou limonádu, kdy prsatá blondýna v bílém tričku pokaždé zvolí špatnou možnost. Umorousané tři hvězdy.(20.2.2017)

 • pan Hnědý
  ****

  Černota, temnota, která divákovi dýchá na záda. Mrazivo pulzující, pod kůži vtahující. Už stačilo komerčních (Wanovských) haunted house-ových řemesel za velké prachy se stejným námětem, herci a filmovým postupem, který už nemůže diváka překvapit. Robert Eggers netáhne s moderní vlnou strašení a lekaček. Buduje napětí, nechává diváka vyčkávat na správný moment, jeho atmosféra jde pod kůži, tichý hlas d'ábla odrovnává, nejistota a vztahy postav vtahující a nepředvidatelný. Depresivní sousto. Společně s The Visit horor roku.(2.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace