(50th KVIFF) Fúsi rozhodně je příjemná postava, ale současně Fúsi rozhodně není příjemný film - já po jeho skončení měl chuť nasadit si oprátku kolem krku a skočit z okna. Tak strašně depresivní a smutné mi to přišlo. Holt špatně nesu, když takto sympatická postava ve filmu nenachází ani kousek štěstí. Vlastně to od režiséra a scenáristy Káriho, který film průběžně pojímal jako tragi-KOMEDII se spoustou velmi vtipných scén (letlampa!), beru trochu jako podraz. Islanďani se nás prostě letos ve Varech rozhodli rozesmutnit (další islandská kviff smutná depka zde). Rozhodně silný snímek. 80 %(11.7.2015)

Výborná věc. Sice hodně smutná, ale o to ve výsledku lepší. U nás v Miami je sice moc fajn, ale začínám vážně na stará kolena uvažovat o emigraci na Island. Pokud je tady všechno stejně dobré, jako jejich filmy, musí tady být hotový ráj na zemi. Zima mi nikdy moc nevadila a zase tady mají hodně gejzírů. No jasně, že mě to nenapadlo dřív. Hned zítra jdu na to!(3.6.2016)

Podľa istého nemeckého spisovateľa z 19. st. je každý muž po tridsiatke, ktorý sa ešte neoženil, priam zločinec a vyvrheľ spoločnosti. Ešteže sme sa už takých idiotských čias vymotali a každý môže ostať sám podľa ľubovôle. Chudák Fúsi ani na výber veľmi nemá, lebo on vskutku lovná zver pre single ladies nie je. Nielen že je neborák škaredý, ale ani peniaze nemá! Mimoriadne dobre vybraný hlavný predstaviteľ! Držala som mu palce. Prekliaty severský chlad!(27.12.2016)

Krásne natočená chladná dráma zo severu Európy bez zbytočných emócií. Divného Fúsiho si musíte jednoducho zamilovať. A pri komicky ladených scénach sa nahlas zasmiať...napr. keď sa dozvie, že ho cudzí ľudia považujú za divného, keď si musí ako rodený metalista objednať u rádiospeakera Dolly Parton alebo keď rozbije nosy kolegom na párty. Príjemný snímok napriek mierne depresívnemu záveru, ktorý však k takémuto príbehu sedí. Pokora k bežnému životu z neho len tak sála.(9.5.2016)

Seveřani nám zase jednou naservírovali dost dobrý snímek. Už od prosince jsem se nemohl dočkat, až se na Fúsiho podívám, jenže nakonec to nedopadlo úplně podle mýho očekávání. Myslel jsem totiž, že půjde o komediální drama s černým humorem, jak všichni předesílali a dokonce o tom psali! Jenže, humor tam tedy nebyl, a to ani černý. Spíš bych to viděl jak prozaickou ukázku běžných dní flegmatického chlapíka, který se dávno smířil se svou rolí outsidera a místem ve společnosti. Chlapíka, který se spokojí s málem a vlastně ani nic nečeká a láduje se ad libitum. Na druhé straně chlapíka, který když má možnost milovat, milovat chce a snaží se o to. Jenže, život je hořký, krutý a k chlápkovi, co nosí na kolenou dvě stě kilo živý váhy občas i trochu nespravedlivý. Tyhle dvě roviny se nakonec sbíhají v dramatickém závěru, kdy může být divák vneustálém očekávání, jak to celé skončí. Jé, to jsem to vzal ale nemongolsky. Druhý pohled na věc je ale asi takovýhle: Tlustej nesvéprávnej, lehce degenerovanej primitiv žije na jedný hromadě s matkou, cpe se jak prase a místo toho, aby se sebou něco dělal, akorát tak se hrabe v modelech tanků. Když už dostane možnost poprvý v životě zjistit, jestli to v pornu je fakt pravda, nepohrdne ani tou nejodpornější schyzofreničkou, která kdy na Islandu vyrostla ze symbiotickýho spojení houby a lišejníku a hned se žene do vztahu. Konec pak nenechává diváka klidného především z důvodu, že jen čekáte, kdy dostane Fúsi z té tloušťky infarkt. Ale bylo to miloučký.(17.3.2016)