Vražedná místa: Království kostí

(TV film)
  • Velká Británie Murder Rooms: The Kingdom of Bones
všechny plakáty

Není mumie jako mumie. Každá v sobě, pochopitelně, skrývá tajemství, leč to, které vydá údajná mumie egyptské princezny, slavnostně a veřejně odhalovaná v muzeu města Southsea, je naprosto šokující. A když se do toho všeho ještě zaplete jistý kanadský milionář, hodlající sice muzeu věnovat nezanedbatelný finanční dar, leč podezřelý svými podivínskými zálibami a neméně podivnými sbírkami, je to pro oba naše doktory výzva, které neodolají... (oficiální text distributora)

filmmovier

Ta atmosféra je parádní. Angličani prostě vědí, jak originálně vraždit. Na rozdíl od Fotografova křesla mě tato epizoda bavila k mému překvapení mnohem víc, kvalitativně srovnatelné se zbytkem. Zábavná epizoda, ve které hraje Warvick Davies a Doyle boxuje, kde se řeší archeologický nález, který přeroste v něco mnohem většího a krásně se zamotá, kde se ocitne jedno moc pěkné sídlo a kde houstne atmosféra každou vteřinou a příbběh graduje až dograduje. Vražedná místa jsou skutečně jedinečný detektivní cyklus (což vám při sledování dřív nebo později dojde) a já začínám litovat toho, že to nemá víc dílů. Jedno z nejlepších zpracování Sherlocka Holmese bez Sherlocka Holmese. 85%. ()

Tosim

Pokud chcete vidět, jak se v anglické detektivce bez kopanců v ději dostanete od archeologické záhady až k jistému tajnému sdružení, máte možnost... ()

burina

V tomto prípade dávam čisto subjektívne nižšie hodnotenie, pretože preferujem poctivé anglické vraždy pred sprisahaniami a konšpiráciami. Ale stále vysoká úroveň série, som zvedavá, čo prinesie záverečný diel. ()