Vražedná místa: Království kostí (TV film)

Murder Rooms: The Kingdom of Bones

Krimi

Velká Británie, 2001, 90 min

Simon Langton

Scénografie:

Tom McCullagh

V tomto prípade dávam čisto subjektívne nižšie hodnotenie, pretože preferujem poctivé anglické vraždy pred sprisahaniami a konšpiráciami. Ale stále vysoká úroveň série, som zvedavá, čo prinesie záverečný diel.(4.5.2011)

Ta atmosféra je parádní. Angličani prostě vědí, jak originálně vraždit. Na rozdíl od Fotografova křesla mě tato epizoda bavila k mému překvapení mnohem víc, kvalitativně srovnatelné se zbytkem. Zábavná epizoda, ve které hraje Warvick Davies a Doyle boxuje, kde se řeší archeologický nález, který přeroste v něco mnohem většího a krásně se zamotá, kde se ocitne jedno moc pěkné sídlo a kde houstne atmosféra každou vteřinou a příbběh graduje až dograduje. Vražedná místa jsou skutečně jedinečný detektivní cyklus (což vám při sledování dřív nebo později dojde) a já začínám litovat toho, že to nemá víc dílů. Jedno z nejlepších zpracování Sherlocka Holmese bez Sherlocka Holmese. 85%.(30.1.2014)

Pokud chcete vidět, jak se v anglické detektivce bez kopanců v ději dostanete od archeologické záhady až k jistému tajnému sdružení, máte možnost...(2.5.2003)