Sword of Vengeance

Normanský kníže a tyran Durant (Karel Roden) se společně se svými dvěma stejně krutými syny snaží nastolit tyranský diktát v severním cípu Anglie obývaném Sasy. To se mu relativně daří, až do příchodu tajemného cizince, který začne za pomoci ozbrojených vesničanů decimovat jeho vojska. Cizincova krvavá řež je vražednou cestou pomsty, zalitou velikým množstvím krve. (Rakosnicek77)

Wade

Jednoduchá brutální středověká řezničina plná akce s perfektním a na pohled krásným vizuálem. 78% ()

JohnSmith

Bezduchá řezničina, který se snaží hrát si na něco cool. Aspoň že těch bitek bylo dostatek na to, aby u toho člověk neusnul. ()

Ironfood

Byť jsem chvílemi uvažoval i odpadu, nakonec jsou to poněkud přemrštěné čtyři hvězdičky. Je to důsledek mé slabosti pro středověk a toho, že se mi hodně líbila vizuální stránka, zejména velký důraz na černobílo, které mám moc rád. Bohužel po obsahové stránce to působí hodně vyprázdněně, ani hudba mi příliš nesedla. ()

Illy

Bezduchá středověká řežba, plná zpomalovaček a filtrů. Přesně pro bezmozky, jako jsem já. Docela jsem si to užil. Jo a Roden, ten je tam taky. ()

PhillM.

Proč ne. Na koleně spíchnuté pahistorické béčko za pár pencí. Kdo má rád žánr středověké řežby se skoro až komiksovým vzhledem, nemá chuť řešit scénář, postavy a takové ty další zbytečnosti, poměje se. ()

warrenur

Snaha o pomalu artovu kameru a celkom prijemna hra s filtrami. Niektore bojove sceny su po choreografickej stranke celkom lubive. To je isto fajn, zvysok mi prisiel amatersky a okukany. Asi som len nemal naladu. ()

Hapretor

Vlastně jsem na to kouknul jen ze zvědavosti, jakou roli tady dostal Roden. Na naše poměry velmi schopný herec. Ale zde jeho role byla obyčejná, i když ne špatně zahraná. Dějově 100 krát i víckrát viděné. Na zabití večera ok. ()

Ombak▼Penari

Divně nudně roztahané, levně vypadající a jednoduché. Jako jednohubka se svištícími čepelemi a cákanci krve to není špatné, ale to je tak asi všechno. Postavy nejsou nic extra, ani Karel Roden ne, nemají v tom podivném hloubavém pojetí ani moc co hrát a předvádět. Sice mě to něčím asociovalo povedené Valhalla Rising, ale oproti tomu zde chybí filosofický a umělecký nádech a jistá osudovost, tohle je vyloženě ploché. Za zmínku stojí snad jen zajímavá atmosféra, která vše halí do podivného mlhavého nádechu, ovšem ke zbytku to stejně nijak zvlášť nepasuje. Ze všeho nejvíc mi to připadá jako levné béčko, které se snaží levnost a béčkovost maskovat uměleckými postupy. Od shlédnutí neodrazuji, odpudivé to určitě není, ale nečekejte zázraky. ()

Rockerman

Dost dobře nechápu existenci tohoto filmu. Co to jako je? Pokus o "artové" pojetí středověké řezničiny a proto je tam tolik zpomalených záběrů? Plusem je, že se moc nežvaní a více koná, ale to je tak asi všechno, co je na tom pozitivní. Vím, že peníze nesmrdí, ale Karla Rodena je do takové blbosti škoda. ()

MickeyStuma

Karel Roden v další zahraniční produkci, tentokrát ve velmi temné povídce ze středověku v celovečerní stopáži. A když je temná povídka, je i temná jeho filmová stránka věci a tak podle toho vizualizace také vypadá. Dějství se veze na minimu slov a především na bojových scénách a soubojích. Jejich choreografie je povedená hlavně vzhledem k pomalým záběrům. Tento snímek je tedy vyprávěn převážně obrazem, čím vytváří velmi ponurou atmosféru. V každém obraze či scéně je skryt určitý symbol posouvající děj dál a kdo se neumí patřičně dívat, nepochopí smysl a je ztracen. A tak je tento snímek tudíž jen tak na shlédnutí krapet složitější. Kostýmy jsou vydařené a kupodivu velmi realistické. I prostředí je podchyceno velmi dobře, takže syrovost dostává opět na významu. Nejedná se tedy o žádnou popkornovou zábavu, jak mnohý očekává. tady jde o zcela něco jiného. ()

BOURQUE

Choreografie, prostredie (a v neposlednom citom vybrané svetlo/osvetlenie) sú podstate v poriadku. Príbeh je však v klasických šatách bez väčších prekvapení a odvážnosti scenáristu. Film by som ukončil inak. A. Wallis je nebezpečne neodolateľná. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Corbinian

Film silně spoléhající na svojí atmosféru. Autoři by rádi asi slyšeli drsnou mystickou atmosféru středověku. S tím já ale bohužel nemůžu souhlasit. I přes snahu všech efektních zpomalovaček a tmavého filtru je atmosféra značně kýčovitá, spíš jsem si připadal jako ve fantasy hře bez fantasy než jako v hlubokém tajemném středověku. Ani kamera situaci nijak nezachraňuje a nenabízí zajímavou podívanou. Rádoby artové záběry jsou jen levnou nepovedenou vycpávkou drobných fragmentů děje, které se zde nacházejí. Děj nám opravdu nenabízí vůbec nic, pokud dokonce vznikne nějaká zajímavá situace, film k posunu využije stará dobrá klišé nebo tuto situaci rovnou utne, nejlépe pak nějakou efektní zpomalovačkou. O psychologii postav se tak nemá ani cenu nijak zmiňovat. Jediné zpříjemnění je pak v podobě Karla Rodena, který má drsňáky prostě v krvi, žádný herecký koncert to ale rozhodně také není. Ostatní herci pak předvádějí nezbytné minimum, abychom Sword of vengeance ještě mohli nazývat filmem. Ostatně jsem to dokoukal jen přes moc s veliký utrpením. |10%| ()

Parm1

"Who are you, Stranger?" Pro fanoušky středověké akce dobrá zábava, pro ostatní film naprosto o ničem. Všude pro tento kraj tak typická mlha, do toho oheň a do toho všeho Karel Roden jako rytíř. No, posledních 20 minut ultimátní řezničina, jen u toho musí člověk vydržet čekat. Moje hodnocení 70%. ()

mimozakon

Po pár desiatkách minút pozerám, že ten smejko knieža je mi povedomý a podobá sa na Rodena. A pozri ho, je to on. Do akej kraviny sa to nechal navŕtať. No ale keď to vynáša, tak prečo nie. Príbeh taký tuctový - zo života :) Inteligencia či už Normanov alebo Sasov i na stredovek miniatúrna. Načo postavili ostnaté palisády na obranu dediny, keď potom nechajú nepriateľov, aby ju odhádzali a preskákali. Načo majú normani štíty keď na nich lietajú šípy jeden za druhým? Jáj jasné, ako je pri konci ukázané. Sú na to, aby nimi dali do huby hlavnému "hrdinovy"! Áno, aby som nezabudol, berserkeri teda asi level 1, bez experience. ()

Zam

Film o nicem, na kterem se vyradili maskeri. Ponury, krvavy, s temnou atmosferou a paradni hudbou, s megadrsnym hrdinou, ale bohuzel o nicem... ()

johnsnow

Vcelku v pohode nízkorozpočtový historický akčný film s krvavými a nadpriemerne akčnými scénami. Príbehovo slabšie ale tak za 3* to stačí. ()