poster

Životní zkouška

 • USA

  Proof of Life

 • Slovensko

  Skúška života

Akční / Drama / Thriller

USA, 2000, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tiiso
  ****

  Film vyniká velmi slušně vytvořenou atmosférou a až na pár malých výjimek smysluplným dějem, což jsou dva základní atributy, které v poledních letech často tvůrcům hollywoodských filmů někam unikají z pod ruk. Často tyto dva aspekty stačí aby se snímek dařil s uspokojením dohlédnout do konce. Ztvárnění se podařilo vytvořit velmi dobře. Crowe svým výkonem žene celý příběh zdárně kupředu a zdatně mu k tomu sekunduje unesený filmový manžel Rayenové. Reálie z džungle a závěrečná bojová akce nepostrádají napětí a uvěřitelnost. Děj nikde nevybočuje ze standartů filmové školy státu Californie a závěr samotný už pak pevně drží v ruce samotní producenti.(7.11.2008)

 • 2Pac
  **

  Vyzeralo to, ako keby sa herci vybrali na dovolenku niekde do Juznej Ameriky a ako bokovku, natocili Skusku zivota. Uplne nepresvedciva je Meg, ktora sa so svojimi umelymi slzami tvari ako keby jej maximalne tak uniesli skrecka a nie manzela. Film ako tak drzi nad vodou, podla mna velmi pekne spravena, oslobodzovacia scena na sposob pocitacoveho Far cry...pokus o krizenca romantickeho filmu s akcnakom nevysiel...(7.8.2007)

 • Marigold
  ***

  Problém Životní zkoušky není ani tak trivialita a průhlednost zápletky, dokonce ani milostný trojúhelník čitelný jak největší písmeno u očaře. Problémem Životní zkoušky je scénář, sepsaný v neskutečně tezovitém a zmateném stylu, ve kterém jsou přes sebe namatlány patos červené knihovny, stupidita akčních filmů a rádobyprocítěné psychologizující monology. Není se pak co divit, že ani herecká esa, kterých ve snímku vystupuje požehnaně, nedovedou z prachmizerné hmoty uhníst alespoň trochu věrohodné a plastické postavy. Zůstává u tedy u "klaďase až na věky" Crowa, "nijaké" nešťastnice Meg Ryan, beztvarého vágusoida Davida Morse... Přesto se um hlavních představitelů projevuje aspoň tím, že jejich belhající charaktery dokáží diváka v mezích možností zaujmout a nic na tom nezmění špatný střih a průměrná režie. Ve výsledku není Životní zkouška ani psychologickým, ani milostným filmem, hodí se k ní spíše přízvisko akční drama, přičemž ono drama není nijak zvlášť dramatické. Jediným štěstím Hackfordova dílka je, že titulní roli ztvárnil právě Crowe, jehož charisma triumfuje nad vším špatným...(21.11.2004)

 • Acrobat
  ****

  Ale no. Film si zasluzi vacsiu pozornost aj hodnotenie. Malo kvoli comu? Hercom? Vyborni, uveritelni, citovi. Pribehu? Originalny, napäty, vpred smerujuci. Akcii? Priamociara, realna, formalne (hlavne zaver) vynikajuco zvladnuta. Happyend? Konal sa tak 50:50. Este dobre ze sa neskoncil tak ako Amici chceli povodne. Fall in love. Nie – nie. Back to reality and fight again in other place.(24.11.2009)

 • Arius
  **

  Russel Crowe v hlavnej roli, moje najvačšie lákadlo na tento film. Tým druhým bol zasa David Morse tak bolo rozhodnuté. Hackford mal za sebou množstvo velkých diel, jeho najvačšie ho však čakalo až po Skúške Života. Čo ma ešte viac utvrdilo, len čo sa nestalo, film na vás nevyskočí hned od začiatku a nebude vás oboznamovať zo superlatívmi. Musíte sa k tomu prepracovať postupne. Ale ked sa do tej časti dostanete fakt to stojí zato, tentokrát mam na mysli približne polovicu filmu ktorá sa začala prehlbovať do záverečnej časti ktorá už neplynula tak pasívne ako dovtedajší priebeh filmu. Aj tak však musím zdorazniť ze sa Hackford nepodarilo zobraziť to v čo dúfam že v nejakej snímke nájdem. Hlavnú rolu stvárnila Meg Ryan ktorá je podla mojho názoru absolútnou neherečkou, Dlho si bol neistý aj Russel, Morse ako vždy dostal minimum priestore a práve tie najšedšie scény no ako pri každej jeho postave ma len viac utvrdil že je skutočne dobrý v tom čo robí. V Skúške Života bolo navyše množstvo scén kde bolo potrebné špičkové herectvo tak si viete domyslieť nedostatky prvej časti filmu, oscarový Crowe naštastie počas filmu herecký rástol čo divákovi spríjemnilo sledovanie a mne možno ovplyvnilo hodnotenie. Hackfordovi však jasne vyčítam suverenitu aka bola pripadená Russelovi čo vyrovnalo pomer síl a uvrhlo skúšku života v mojích očiach do priepasti zvanej priemer.(9.6.2007)

 • - David Morse natáčení na pár dní opustil, aby mohl naposledy navštívit svého umírajícího otčíma. Této smutné záležitosti může děkovat za svůj život, protože během jeho nepřítomnosti se natáčela scéna, ve které je jeho postava přesouvána z jednoho nákladního auta do druhého, a to potom odjíždí. Místo Davida Morse použil režisér kaskadéra. Nákladní vůz bohužel řídil nezkušený řidič, který nezvládl řízení a nákladní vůz se šesti lidmi na palubě spadl do srázu. Nikdo nepřežil. (Wishkah)

 • - Během natáčení v internátní škole ve Stowe se Russel Crowe (Terry Thorne) setkal s šestnáctiletým mladíkem, který mu položil pár otázek ohledně herectví. Tent mladík se jmenoval Henry Cavill a v současné době je hereckou hvězdou a mezi jinými je i představitelem Supermana z filmu Muž z oceli (2013). (Wishkah)

 • - "Životní zkouškou" prošli i tehdy zadaní herci Meg Ryan a Russell Crowe, kteří si v době natáčení prožili společný románek. (JARDAHONDA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace