Trabantem do posledního dechu

Trabant - From Australia To Bangkog

(festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko / Slovensko, 2016, 96 min

Strašně moc jsem se těšil a film z této výpravy. Ovšem za sebe musím říct, že mě nejméně bavil. Neříkám, že to bylo špatné,ale Jižní Amerika a i dokonce Afrika byla lepší. I zde platí pravidlo, že méně může být více. Výprava měla spoustu členů a divák nemá možnost je ani poznat (pokud nesledoval FB apod.). Jediný vtipný článek byl Marek na Jawě. Naopak naprosto otravný byl ten frajer co hrál na tu zmenšenou verzi kytary. Půl roční cestu narvat do 96 minut, podle mého názoru jednoduše nejde :-( Výsledkem je pak narychlo sestříhaný film, který nedává hlavu ani patu. Škoda - 55%(21.3.2016)

Pro mě nejslabší film z cyklu trabantích cestopisů, poněvadž se zde začala řešit především jen cesta (tohle se rozbilo tady, tohle támhle, přesto jsme to dokázali opravit atp.) a vytratila se poetika cestování. Proto mi zcela chyběl detailnější pohled na navštívené oblasti, jak to bylo v předešlých filmech. Přitom snímek obsahuje opravdu několik zajímavých filmových záměrů krásných krajin a scénář je vypointovaný, poněvadž z pohledu Dana Přibáně je opravdu nejdůležitější dojet to a nevzdat cestu, i když to vypadá beznadějně, což velmi oceňuji! Přesto jen celkově za lepší 3 hvězdy, bohužel. Věřím, že seriál bude o dost zajímavější.(26.2.2017)

Poněkud rozporuplné. Na jednu stranu se mi to velice líbilo, protože prostě trabanti a bylo to žlutý, ale na druhou stranu po tom, jaký měli tentokrát rozpočet jsem čekal přece jen o trochu víc a třeba jižní amerika mě bavila o notný kus víc. Chápu, že je problém narvat do jednoho filmu výseky z tun a tun materiálu, no vsadím se, že by to šlo líp, takhle to na mě působí neuceleně a jako kousek toho, kousek tamtoho, co tam ještě dáme a hlavně ať už to je. Těším se na seriál a vkládám do něj velké naděje, mají tam prostoru habaděj, materiálu mají na 50 dílů při zachování kvality, takže držím všechny pěsti i palce.(20.3.2016)

Samozrejme na seriálovú verziu "Trabantem Jižní Amerikou" to nemá, ale to sa od tohto filmu ani nedalo čakať. Je od prvej minúty jasné, že toľko diania, čo nahrali za 6 mesiacov, sa do hodiny a pól jednoducho nedá nastríhať, takže vlastne vidíme takú dlhšiu upútávku na seriálovú verziu na jeseň, na ktorú sa mimochodom s priateľkou neskutočne tešíme, pretože aj tento počin sme si užili nármne na premiére. Ps: Škoda, že nie je viac kontinentov, už im veľa neprejdeného nezostáva, čo bude potom? :)(17.3.2016)

Oproti předchozím filmům velké zklamání. Chybí představení celé posádky (jména mi nestačí), chybí úplně zeměpisné informace (kudy kam jedou, přes jaká města, pouště, pralesy, oblasti atd.), chybí mi nějaký ucelenější koncept. Byl jsem na přednášce hned jak se vrátili a to byla úplně jiná káva. Doufám, že seriál bude výrazně lépe zpracovaný, materiálu bylo dost, tak snad to dobře sestříhali :) 65%(18.8.2016)

• - Zostavu doplnil Marcin Opalek (PL), ktorý chcel obísť svet na starom traktore, Dominika Gawlicziková (CZ), ktorá sa dostala na motorke do Kirgizskej republiky až k hraniciam Číny. A dvaja imobilní vozičkári Kristína Majdalová (SK), ktorá prešla stopom Strednú Ameriku, a Jakub Koucký (CZ). (haffen)

• - Film Trabantem do posledního dechu byl natočen výhradně samotnými členy výpravy bez jakéhokoliv doprovodného štábu. (Zdroj: Aerofilms)

• - Velkou výzvou týmu bylo kromě pobytu dvou členů výpravy v asijské nemocnici překonat nejdelší australskou stezku Great Central Road, tisícikilometrovou nezpevněnou cestu napříč pustinou Centrální Austrálie. (Zdroj: Aerofilms)