Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

Spíše než animák, překvapivě funkční buddy movie o nesourodé dvojici, řešící zapeklitý případ. Krásná vizuální stránka, celá řada zábavných detailů a vtipů i funkční zápletka dokazují, že skvělý animák nejsou jen pohybující se roztomilá zvířata. Škoda slabší závěrečné třetiny. Přesto jeden z nej animáků za cca 10 let.(19.7.2016)

Jeden z těch fakt lepších animáků.. už to nedokážu tolik brát jako malej, kdy jsem byl na tehdejších 90's klasikách, výbornej byl Velkej Don Corleone, to sem sral.. "Příjdeš bez ohlášení na narozeniny mé dcery" to bylo hotovo.. no nenudil jsem se ani chvíli, což k týhle stopáži znamená rozhodně plus, mě se to líbilo, a aniž bych o hudbě k filmu dopřeu cokoli věděl, Giacchino se prozradil svým soundtackem alá Medal of Honor ( 1+ 2Underground na PSX) hned několikrát, což taky potěšilo, jo - 8/10(15.3.2016)

Celou dobu jsem si říkala, co ti dravci vlastně žerou. Tak úspěšně se integrovali s býložravci a že by se dali i na zelenou stravu? Na jetel a špenát? Pokud vás tohle nikterak nezarazí, tak vězte, že jinak animák jede jak namydlený blesk. Originální, milý, místy strašidelný ... atakdále, atakdále. Poznatek: o 4 dny později jsem si doplnila vzdělání a už vím, že si masosauři dobrovolně nechali úplně a zcela přetransformovat svou genetickou přirozenost a v zájmu bezstarostného, společného bytí všech tvorů na planetě se přestali cpát masem svých spoluobčanů. Vystačí si se sladkostmi, zeleninou a ovocem.(11.7.2016)

Moje dětské já dneska mělo krásný den! A to díky úžasnému městu Zootropolis, které je plné roztomilých zvířat různých velikostí a povah. Tolik mě těší, že někdo dokáže vymyslet něco tak kouzelného a vyhrát si s každým sebemenším detailem. Zkrátka je to neskutečně povzbudivý film s optimistickým soundtrackem, při kterém se vám chce tančit a řvát "Já to dokáááážu!", i když ani nebudete vědět co. Takže pokud potřebujete dobít baterky a nebo aspoň na pár minut zase ochutnat to dětský nadšení, jděte do kina. 5* A co takhle natočit celý film o lenochodech? :)(3.7.2016)

Po dlouhé době konečně animák, který pobavil, rozesmál a minimálně některé scény se z hlavy jen tak nevytratí. Což platí zejména o úřadu plném lenochodů. Ale když člověk opustí úřady, je to svižně odsýpající zábava. Nenudí ani na okamžik, což platí nejen pro příběh, ale tentokrát i pro svět do kterého je zasazen. Při repríze bylo navíc zábavné sledovat všechny ty drobné detaily, narážky a také odkazy na filmovou klasiku, které člověku napoprvé unikly. Jen tu protirasistickou výchovnou agitku si mohli nechat od cesty.(30.8.2017)

• - V české nadabované verzi jsou sice některá příjmení přeložena do češtiny (např. Judy Hopkavá nebo starostka Zora Skopová), jiným postavám ale byla ponechána jejich příjmení v původní podobě (např. Nick Wilde nebo Benjamin Clawhauser). (.baris.)

• - Během celého filmu Nick Judy osloví jejím jménem jen jednou. Většinou ji oslovuje Králičice nebo Mrkvičko. (Draconic)

• - Hledači odkazů si v tomto snímku přijdou na své. Určitě největším je beran Doug s jeho laboratoří, jenž je považován za jakousi parodií na seriál Perníkový táta (od r. 2008) nebo Pan Velký, který je zvířecím dvojníkem známého mafiána z filmu Kmotr (1972) - Dona Corleone. Připomíná i seriál Jmenuju se Earl (od r. 2005). (Endavour)