Zootropolis: Město zvířat

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

Postavy vyskočí z jedoucího vlaku a nerolují po peróně? V takhle jinak naprosto skvostně animovaném filmu? Do dospělé bajky tomu chybí přesně jeden Wes Anderson a ten zásadní rozpor se dá dětem vysvětlit třeba pomocí sajtanových granulí, co já vím. Od vypěstěného hamburgeru přece už nejsme tak daleko.(12.10.2018)

Ani som nevedel do čoho idem, ale vedel som dve veci. Prvá, že to dalo miliardu a druhá, že to má vysoké hodnotenie. A musím uznať, že zaslúžene. Viac menej ma to chytilo už od začiatku, ale keď prišiel na scénu lišiak, vtedy som sa cítil znova ako násťročný. Jeho štýl, humor, ich spoločný prípad a chémia zo zajačicou Juddy Hoppsovou ma na toľko bavili, že by som sa rád pridal k nim do party. Výborný je opäť nie len dizajn a animácia, ale aj perfektný slovenský dabing. A na záver milé cicavce a cicavčice, hlavne kvôli leňochodom sa to oplatí pozrieť. 85% - 4*(26.7.2016)

"Teď otevřu ty dveře a vy jí řeknete, že jste jen rozdávala pokuty za parkování, ruplo vám v bedně a že ten případ neberete." Policejní náčelník není vůl, on je buvol a vyšetřujícího králíka nebere vážně. No dobře. Já ho taky neberu vážně, ale dost jsem se pobavil se starostlivými rodiči, na povel vyjícími vlky a zejména s výtečným lenochodem Bleskem. Ten byl prostě dokonalý, i když při vzpomínce na příjemně strávený den na odboru dopravy, kdy příslušníci jeho rodiny úředně "kmitali" na plnou otáčku, mi zase až tak dokonalý nepřipadá.(20.7.2016)

Skutečně nemá tenhle malý skvost na svědomí Pixar?! Zootropolis je totiž přesně ten typ rodinného animáku, jehož kvality nemají děti (hlavně ty menší) šanci docenit v jejich plné šíři. Skvělý buddy movie, skvělá detektivka (!), skvělé komediální podobenství (zmiňovat geniální scénu s lenochody je už dost klišé, ale nemůžu si pomoct)... Nádherná animace, nálož výborných nápadů, všelijakých vtípků a gagů (nejednou velmi subtilních a druhoplánových) a vynalézavých a bezvadně zkomponovaných akčních scén. A ten nadčasový a v současnosti nesmírně aktuální myšlenkový přesah je něco, co mě samo o sobě nutí věřit, že tvůrci tohohle báječného filmu mají rozum i srdce na správném místě... 90 %(2.1.2017)

Zootropolis je svým propracovaným detektivním příběhem a hravým pojetím rozhodně příjemnou odbočkou ze zajetých kolejí současných animáků. Zápletka se zajímavě rozvíjí, dostává se i do temnější atmosféry a určitě potěší i dospělé či náročnější diváky. Postavy jsou nesmírně sympatické, vtipné a úžasně parodují několik filmových klasik. Co se týče animace, tak ta je na špičce svých možností a skvěle ji dokresluje i příjemná hudba. [90%] | Kino(30.3.2016)

• - Titulní píseň k filmu nazpívala Shakira. V originále také namluvila postavu Gazely. (.baris.)

• - Aby tvorcovia filmu verne zachytili správanie sa zvierat, strávili 11 dní v Keni, kde navštívili rôzne zvieracie organizácie. (figliar)

• - Animátoři se rozhodli pro fialovou barvu očí Judy Hopps, protože si mysleli, že zbytek její šedé kožešiny působí příliš nudně. Fialová byla vybrána kvůli tomu, že má reprezentovat energickou a optimistickou povahu. (Dr Lizal)