Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

Jeden z nejlepších animáků (vůbec). S naprosto úchvatnou animací. Už když přišla Zootopia do kin, tak jsem na ni chtěl jít, ale z bůh ví jakého důvodu jsem se k tomu nedokopal. Až teď. Nejsem moc fanouškem (pop)kulturních odkazů jako různé appky a dotykové telefony, ale tady mi to vůbec nevadilo a bavilo mne to. Zootopia má úplně všechno, co má správný animák mít. Včetně příběhu, kdy člověk už po minutě ví, jak dopadne, a je přímo natřískána skvělými nápady souvisejícími s polidšťováním zvířat. A i ta písnička od Shakiry, kterou normálně nemám rád, je super... 100%(2.8.2016)

Môže animovaný film od Disneyho fungovať na báze buddy komédie a funkčnej kriminálky? Evidentne môže a viac než dobre. To je pre mňa asi najväčšie prekvapenie. Akurát mi nie je jasné pre akú vekovú kategóriu je Zootopia určená, pretože v tých vážnejších momentoch zachádza ďalej ako konkurencia. Mne však neostáva nič iné, iba uznanlivo pokývať hlavou.(26.5.2016)

Fakticky skvělá animovaná multi-kulti detektivka...pomineme-li tedy to, jak v Zootropolis asi vypadá potravní řetězec a že proklamované soužití predátorů a býložravců je propagandistický nesmysl, pánové od Walta Disneyho odvedli jinak překvapivě dokonalou práci...takhle povedených dětských detektivek není moc...(12.7.2016)

Po dlouhé době konečně animák, který pobavil, rozesmál a minimálně některé scény se z hlavy jen tak nevytratí. Což platí zejména o úřadu plném lenochodů. Ale když člověk opustí úřady, je to svižně odsýpající zábava. Nenudí ani na okamžik, což platí nejen pro příběh, ale tentokrát i pro svět do kterého je zasazen. Při repríze bylo navíc zábavné sledovat všechny ty drobné detaily, narážky a také odkazy na filmovou klasiku, které člověku napoprvé unikly. Jen tu protirasistickou výchovnou agitku si mohli nechat od cesty.(30.8.2017)

Krimi ako od Shanea Blacka :-) Lenochodi ma rozosmiali ako nič za posledné roky. K slzám! Dizajn zvieratiek k zamilovaniu, množstvo hravých detailov, trefných narážok na reálny svet ľudí i klasické filmy. Perfektný český dabing. Pre súčasnú Európu to má navyše významový rozmer, ktorý tvorcovia zrejme ani nezamýšlali. Piatu hviezdu nedávam, pretože to nestojí na tak hutnom myšlienkovom základe ako V hlave. Zootropolis je "iba" perfekná zábava.(29.3.2016)

• - Již v roce 2005 byl navrhnut podobný film s názvem Město zvířat. Studiu se ale nápad nelíbil a tak byl film zrušen. (Filmes)

• - V ulicích města je možné spatřit plakát filmu Velká šestka (2014), kde Hiro a Baymax podlétají most. (Draconic)

• - Aby stromy vyzerali reálne, majú na sebe približne 30 000 listov. (figliar)