Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

Spíše než animák, překvapivě funkční buddy movie o nesourodé dvojici, řešící zapeklitý případ. Krásná vizuální stránka, celá řada zábavných detailů a vtipů i funkční zápletka dokazují, že skvělý animák nejsou jen pohybující se roztomilá zvířata. Škoda slabší závěrečné třetiny. Přesto jeden z nej animáků za cca 10 let.(19.7.2016)

Po dlhšej dobe nie len výborný animák, ale aj policajný buddy film :) Samozrejme, zápletka je dosť klasická (v zmysle klasická pre policajné filmy, nie klasická pre detské animáky), ale jednotlivé scénky sú skvelé a príbeh sa veľmi svižne odvíja. Takto si predstavujem animovanú zábavu pre deti aj dospelých a nepotrebujem k tomu žiadne "prevratné" témy (HORE, V HLAVE) ani megalomanský vizuál a technické vychytávky (ĽADOVÉ KRÁLOVSTVO, NESKROTNÁ). Chcem viac takýchto filmov...(19.11.2016)

Výborná detektivka se sociálním přesahem, nádherně reflektující předsudky, šikanu a zároveň mediální manipulace. Co na tom, že hlavní hrdinové jsou Liška a zaječice. Bajky se vrací v novém formátu. Prvotřídní akce, vtipné slovní duely, povedené gagy, které pobaví jak děti i dospělé. Uznávám že temnější, na pohádku hodně vážné, scény děcka zaraženě promlčely, ale je dobře že jim něco ukáže i neduhy globalizace. Nádherný svět, klasická hudba a je to jenom mnou nebo jste si taky všimli několika malých poct Poslednímu skautovi?(25.3.2016)

Není to tak zdařilé jako loňské V hlavě, nicméně stále se jedná o slušný příklad animovaného snímku, ve kterém si své najdou jak odrostlejší děti, tak dospělí. Narážky na reálný svět, filmové žánry nebo aktuální témata fungují na jedničku a zároveň překvapí množství trefných charakterů jako je pan Veliký nebo celá rasa lenochodů. To co funguje jsou bohužel většinou jen epizodky v celém ne až tak výtečném příběhu. Ten vyloženě nenudí, ale nedá se nazvat ani strhujícím. Příběh lůzra na cestě za svým snem i postupné sbližování odlišných parťáků jsme tu měli i v mnohem zdařilejších podobách.(27.6.2016)

Zábavné kriminální buddy movie ve zvířecí podobě, které jen tak bokem řeší i dost aktuální závažná témata. Ramlice Judy je sympatická hlavní hrdinka, drobných vtípků je ve filmu rozeseto zřejmě více, než jsem byl na první shlédnutí schopen postřehnout, animace je prvotřídní a český dabing na velmi dobré úrovni. Nejvíce mimo mi přišla scéna z nudistického klubu, kde nám tvůrci filmu okatě předváděli, že zdejší zvířata nemají žádné rozmnožovací ani vylučovací orgány, což mi přišlo znepokojivé. Proč něco takového cpát do rodinného filmu? A vtipné vedlejší postavy? Lenochodi. Až se dočkají svého samostatného celovečerního filmu, to bude teprve zážitek! ;-)(6.3.2016)

• - Již v roce 2005 byl navrhnut podobný film s názvem Město zvířat. Studiu se ale nápad nelíbil a tak byl film zrušen. (Filmes)

• - Jeden z odkazov na reálny svet ľudí sa dá vidieť pri vysielaní spravodajstva, konkrétne v podobe loga "Zvieracej televíznej stanice" ZNN (Zootopia News Network). Je to odkaz na známu americkú káblovú televíznu spoločnosť CNN (Cable News Network). (Wolfis)

• - Aby tvorcovia filmu verne zachytili správanie sa zvierat, strávili 11 dní v Keni, kde navštívili rôzne zvieracie organizácie. (figliar)