Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 109 min

Tesil jsem se a nebyl jsem zklamanej, spis naopak, to se mi zas tak casto nestava. Bal jsem se, aby veskery fory nebyly provareny uz v ukazce s lenochodama, coz se ale potvrdilo jen castecne. Tech masakralnich foru by se dalo sice spocitat na prstech rukou, ale vubec to nevadi, protoze se film muze oprit o super zapletku, ktera je sice v zanru krimi celkem provarena, ale v ramci animaku se to zas tak casto nevidi. Navic tu jsou super postavy, hlavni dvojka nema chybu a i kdyz dojde i na nejaky to moralizovani a infantilni forek, spis jde o animak pro dospely, takze za me naprosta spokojenost. Navic super animace, takze si vazne nemam na co stezovat a pro me jeden z nej animaku roku.(14.7.2016)

Mezi nejlepší scény se řadí ověřování espézetky na dopravce u nejrychlejšího tříprstého lenochoda Flashe. V těsném závěsu je rejsek Mr. Big, který je mafiánským kmotrem. Dobrá byla i kolekce pirátských filmů jako Pig Hero 6, Wrangled, Wreck-It Rhino, Meowana, Giraffic a Floatzen 2. Shakira jako popová hvězda Gazela zazpívá písničku "Try Everything".(3.11.2016)

Moje dětské já dneska mělo krásný den! A to díky úžasnému městu Zootropolis, které je plné roztomilých zvířat různých velikostí a povah. Tolik mě těší, že někdo dokáže vymyslet něco tak kouzelného a vyhrát si s každým sebemenším detailem. Zkrátka je to neskutečně povzbudivý film s optimistickým soundtrackem, při kterém se vám chce tančit a řvát "Já to dokáááážu!", i když ani nebudete vědět co. Takže pokud potřebujete dobít baterky a nebo aspoň na pár minut zase ochutnat to dětský nadšení, jděte do kina. 5* A co takhle natočit celý film o lenochodech? :)(3.7.2016)

Spíše než animák, překvapivě funkční buddy movie o nesourodé dvojici, řešící zapeklitý případ. Krásná vizuální stránka, celá řada zábavných detailů a vtipů i funkční zápletka dokazují, že skvělý animák nejsou jen pohybující se roztomilá zvířata. Škoda slabší závěrečné třetiny. Přesto jeden z nej animáků za cca 10 let.(19.7.2016)

Zase jeden animák, který mě úplně odrovnal, v dobrém slova smyslu. Jako obvykle vůbec jsem netušil do čeho jdu a překvapení a nadšení tak bylo nezměrné. Ta zaječí (nebo králičí) slečna byla super, jedna z nejsympatičtějších animovaných postav, co si vybavím. Navíc i kdyby ten příběh byl hraný, s dobře zahranými postavami jako ty animované, tak by se mi to líbilo stejně. Jen agrese by byla vyvolávána nejsíše v hromotlucích :) Každopádně to městečko a mikrosvět filmu se mi líbil. Nejlepší byla, ale ta charakterová věc, jak si vyhráli s postavami a pak to jak si dokázali vyhrát s emočností, nejvíce tedy hlavní postavy, která svými grimasami strčí do kapsy i kocoura v botách. Člověk by si pak mohl připadat až trochu jako zoofil... Pak je tu ta věc, že já mám už víc jak deset let, no podstatně více takovou slabost na lišky obecně a tady je lišák podán v relativně dobrém světle, což je taky většinou neobvyklé zpracování. Svým způsobem to díky tomu zvířecímu pojetí, alá lidi chování, zvyky, společnost atd. a velkou snahou, udělat je co nejlidštější, působí tak trochu jako alegorická bajka, netuším zda to byl záměr tvůrců. Úředníci alá lenochodi jsou jedním z nejkřiklavějších důkazů alegoričnosti a té je v tom spousta. Za mě ovšem obrovská spokojenost, na tohle bych se mohl koukat opakovaně několikrát po sobě.(6.8.2016)

• - V ulicích města je možné spatřit plakát filmu Velká šestka (2014), kde Hiro a Baymax podlétají most. (Draconic)

• - Na obrazovce přehrávače, ze kterého Judy Hopkavá poslouchá hudbu při cestě vlakem do Zootropole, můžeme zřetelně vidět názvy písní z dalších úspěšných disneyovských filmů, avšak s upravenými zvířecími názvy - například "Let It Go" z Ledového království (2013)se zde změnilo v "Let It Goat". (.baris.)

• - Zootropolis má rôzne štvrte: Námestie Sahara, časť Tundra, Malá štvrť hlodavcov a Nory. (figliar)