Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

Výborná detektivka se sociálním přesahem, nádherně reflektující předsudky, šikanu a zároveň mediální manipulace. Co na tom, že hlavní hrdinové jsou Liška a zaječice. Bajky se vrací v novém formátu. Prvotřídní akce, vtipné slovní duely, povedené gagy, které pobaví jak děti i dospělé. Uznávám že temnější, na pohádku hodně vážné, scény děcka zaraženě promlčely, ale je dobře že jim něco ukáže i neduhy globalizace. Nádherný svět, klasická hudba a je to jenom mnou nebo jste si taky všimli několika malých poct Poslednímu skautovi?(25.3.2016)

// Film plný svěžích nápadů, zabitý povinně dětinskou zápletkou s dobrým, ale pro malé děti imho příliš složitě podaným poselstvím, v němž se druhá polovina stopáže začne z ničeho nic tvářit jako úplně jiný snímek. Ve výsledku tak neodchází spokojení ani dospělí, ani ti nejmenší - ty však po odchodu z kina nebude chytat cestou domů depka, protože právě zabily dvě hodiny jejich života na filmu, který by bohatě stačilo vidět někdy doma. V originálním znění. Třeba bych se potom občas i zasmál. Takhle prostě bída a letošní Inside Out se ani zdaleka zatím nekoná. 5/10(4.3.2016)

Po dlouhé době konečně animák, který pobavil, rozesmál a minimálně některé scény se z hlavy jen tak nevytratí. Což platí zejména o úřadu plném lenochodů. Ale když člověk opustí úřady, je to svižně odsýpající zábava. Nenudí ani na okamžik, což platí nejen pro příběh, ale tentokrát i pro svět do kterého je zasazen. Při repríze bylo navíc zábavné sledovat všechny ty drobné detaily, narážky a také odkazy na filmovou klasiku, které člověku napoprvé unikly. Jen tu protirasistickou výchovnou agitku si mohli nechat od cesty.(30.8.2017)

Animované filmy patří k mým méně oblíbeným a Zootopii jsem si pustil aníž bych o ní cokoliv věděl, pouze to, že se jedná o letošní téměř miliardový hit a je to vskutku úspěch i za mě. Film ani tak není pro nejmenší, jedná se o pestrou detektivku řízlou buddy humorem s plno referencemi na známější filmy, které menší děti zcela jistě nepochopí. Film má úžasné tempo, překrásnou animaci, doslova až dech vyrážející, veškeré detaily a zvířátka působí lahodně (Ústřední dvojice výborná- Králíček k sežrání, Liška správně vypočítavá a smart), aby toho nebylo málo, tak dávkované a časté zvraty jsou velmi neočekávané a inteligentní. Kdo by to jen řekl, že pod anime obalem se schovává tak vymazlený film, který zároveň řeší světové problémy jako šikanu či rasismus. Scéna s lenochody highlight filmu !! :) 100%(25.5.2016)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $341,268,248Tržby Celosvetovo $1,023,191,334Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Disney si už pravidelne udržiavajú svoj štandard, samozrejme animačný gigant Pixar je stále o krok v pred ale zas pre taký DreamWorks Animation to je už rovnocenná konkurencia pokiaľ ho už aj neprekonali, máme tu opäť pútavé podanie, dobré gagy, sympatické postavičky zo zvieracieho sveta, ktoré využívajú svoj potenciál, plusom pekná grafika, slušné 3D a poteší Slovenský dabing /videl v kine 3D verziu: 80%/(7.3.2016)

• - Spoiler: Na záznamníku u místostarostky Skopové si lze všimnout lístečku s číslem na berana Douga. (Iktus)

• - Podle Judyiných výpočtů při dokazování Nickových daňových přestupků je Nikovi 31 let. Zatímco Judy je 24. (Cpt.King)

• - Judy má celkem 275 sourozenců. (LindaKola)