Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

Zatiaľ jednoznačne animák roku, Disney opäť raz vypustilo do sveta fantasticky vizuálne spracovanú rozprávočkou, dejovo zaujímavú pre malých i veľkých a plnú roztomilých zvieracích postavičiek, ku ktorým si divák ihneď nájde cestu, hlavne ku králičici a jej policajným ambíciám. Musím tiež uznať, že i ústredná zápletka, okolo ktorej sa odvíjal celý dej bola zaujímavá, proste v každom smere veľká spokojnosť, môžem len odporučiť. A navyše niekde tam v pozadí číha skrytá pekná myšlienka všeobecnej tolerancie a vzájomného porozumenia. Na zábavu spolu s deťmi pri telke alebo v kine tento rok neprišlo nič lepšie.(21.6.2016)

Nejlepší lidskoprávní agitka, ve které mám problém akorát s tvůrčí zbabělostí ohledně zásadní morální otázky, kterou jsou stravovací návyky predátorů, protože jinak je to všech ohledech naprosto fantasticky fungující kriminálka, špičková buddy movie, dynamická akční jízda a všemožné reference (Jesse a Walter jsou absolut!) obsahující podívaná, která mi na dlouho definuje pojem ‚feel good‘.(21.5.2016)

Po dlhšej dobe nie len výborný animák, ale aj policajný buddy film :) Samozrejme, zápletka je dosť klasická (v zmysle klasická pre policajné filmy, nie klasická pre detské animáky), ale jednotlivé scénky sú skvelé a príbeh sa veľmi svižne odvíja. Takto si predstavujem animovanú zábavu pre deti aj dospelých a nepotrebujem k tomu žiadne "prevratné" témy (HORE, V HLAVE) ani megalomanský vizuál a technické vychytávky (ĽADOVÉ KRÁLOVSTVO, NESKROTNÁ). Chcem viac takýchto filmov...(19.11.2016)

Síce mi nie je jasné, či sa dokážu deti pobaviť na tomto animáku ako ja, ale je mi to jedno. Pre mňa to bola určite najlepšia animovaná zábava posledného obdobia. Moderný príbeh s ľudskoprávnym presahom, odkazy na filmy ( Krstný otec ), vtip, rýchlosť, myšlienka, akcia... všetko atribúty, ktoré zdobia fungujúci snímok. A ten lenochod bol fantastický.(26.6.2016)

Spíše než animák, překvapivě funkční buddy movie o nesourodé dvojici, řešící zapeklitý případ. Krásná vizuální stránka, celá řada zábavných detailů a vtipů i funkční zápletka dokazují, že skvělý animák nejsou jen pohybující se roztomilá zvířata. Škoda slabší závěrečné třetiny. Přesto jeden z nej animáků za cca 10 let.(19.7.2016)

• - Jeden z odkazov na reálny svet ľudí sa dá vidieť pri vysielaní spravodajstva, konkrétne v podobe loga "Zvieracej televíznej stanice" ZNN (Zootopia News Network). Je to odkaz na známu americkú káblovú televíznu spoločnosť CNN (Cable News Network). (Wolfis)

• - Aby hlavní hrdinka měla správné grimasy, sledovali animátoři během filmu králíky, což je ve výsledku znát na takových detailech jako pohyb uší či čumáčku. (Stoka)

• - Takmer 80% materiálu bolo vo finálnej verzii filmu vynechaného, autori vybrali len tie najlepšie scény. (lukyno40)