Zootropolis: Město zvířat

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

...nie len skvelá scénka s leňochodmi na pošte, ktorá ma "prinútila" si pozrieť tento filmík vie upútať, ale aj celkové spracovanie vo sviežom a zamýšľajúcom rytme prinášajúce pohľad na dospelácke témy, zahrňujúce spoločnosť a jej pohľad na svet v duchu animáku pre širšiu škálu obecenstva.. --75%-- *možno, ak sa príliš nenadnesieme na krásnom hebučkom obláčiku, už len nosný pilier celého príbehu.. Savage .. nás nechá sa hĺbavejšie zamyslieť a povedať si, či nám naozaj niečo neuniká... ;) ---3*"diabolským úškrnom": Well done Disney---(16.12.2017)

,,MOŽNÁ JSME SE VYVINULI, ALE HLUBOKO UVNITŘ JSME STÁLE ZVÍŘATA“... /// Zvěř v akci – „tak tohle už mě nepřekvapí“, řekne si kdejakej všežravec. Ovšem bacha tlusťochu! Tady je to jiný kafčo! Tohle není žádná šmírarna za dřevěným plotem, nebo vidlárna z kdovíjaký farmy. Tohle je policejní story srdnatý zaječice, která je fajnová, stejně jako celá zvířecí metropole. Hodně dobrej nápad u kterýho ani ti starší neusnou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále mně někdo tlačí na vocas (městskej úřad, starosta, prezident..). 2.) Zjistím, proč se v králíkárně nemám pouštět do žádnejch prasáren. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(30.8.2016)

Docela vychytaný animák. Je to hodně chytré a ne úplně určené dětem. Naráží se tam na spoustu problémů, jako je například rasová segregace, boj o moc nebo plnění životních snů napříč očekávání okolí. Celé město a ten svět jsou skvěle udělané, ať už jednotlivé části nebo druhy zvířat. Mladá králičí policistka Judy se snaží prosadit u policie, i když jí všichni podceňují. Společně s lišákem Nickem vyřeší složitý případ a zachrání celé město. Opravdu se mi to líbilo. Jsou tam i narážky na různé další animované filmy od Disneyho. "Kdokoliv může být kýmkoliv." ;)(30.6.2016)

U Disney se blýská na lepší časy! Konečně tu máme originální celovečerní animovaný film ryze dysneyovské produkce, který staví na myšlence vlastního světa s vlastními pravidly, který (v tomto případě) paroduje svět lidí s notnou dávkou satiry. Pro děcka je to příjemná a osvěžující podívaná a dospělí si zde taky přijdou na své, hlavně díky občasným hláškám a odkazováním na kultovní filmy. PS: Ani bych se nedivil, kdyby do budoucna vznikl samostatný biják o lenochodech ze Zootropolis! Ovšem byl by to zřejmě nejpomalejší film v historii animovaného film! :-D ___ (Cinestar, Hradec Králové)(16.3.2016)

Mezi nejlepší scény se řadí ověřování espézetky na dopravce u nejrychlejšího tříprstého lenochoda Flashe. V těsném závěsu je rejsek Mr. Big, který je mafiánským kmotrem. Dobrá byla i kolekce pirátských filmů jako Pig Hero 6, Wrangled, Wreck-It Rhino, Meowana, Giraffic a Floatzen 2. Shakira jako popová hvězda Gazela zazpívá písničku "Try Everything".(3.11.2016)

• - Na obrazovce přehrávače, ze kterého Judy Hopkavá poslouchá hudbu při cestě vlakem do Zootropole, můžeme zřetelně vidět názvy písní z dalších úspěšných disneyovských filmů, avšak s upravenými zvířecími názvy - například "Let It Go" z Ledového království (2013)se zde změnilo v "Let It Goat". (.baris.)

• - Když se Nick a Judy během prvního setkání vzájemně představují, podává Nick Judy levou tlapu. Možným vysvětlením může být to, že v pravé ruce drží jumbonanuka, případně také fakt, že levou ruku si na znamení pozdravu celosvětově podávají skauti. (.baris.)

• - Ke konci filmu, kdy se v nemocnici uzdraví pan Vydra, ho paní Vydrová obejme naprosto stejným způsobem, jako Locika Evžena ve filmu Na Vlásku (2010). I pan Vydra se jmenuje Evžen. (pityty)