Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 109 min

Jeden z těch fakt lepších animáků.. už to nedokážu tolik brát jako malej, kdy jsem byl na tehdejších 90's klasikách, výbornej byl Velkej Don Corleone, to sem sral.. "Příjdeš bez ohlášení na narozeniny mé dcery" to bylo hotovo.. no nenudil jsem se ani chvíli, což k týhle stopáži znamená rozhodně plus, mě se to líbilo, a aniž bych o hudbě k filmu dopřeu cokoli věděl, Giacchino se prozradil svým soundtackem alá Medal of Honor ( 1+ 2Underground na PSX) hned několikrát, což taky potěšilo, jo - 8/10(15.3.2016)

• kulyk

Promiňte, já jsem také za pokojné soužití všech se všemi, bez ohledu na rasu, náboženství, pohlaví nebo kulturní zvyky. Leckdy se cítím uvědomělejší, než celá óesen. Ale kvůli tomu nemusím dětem podsouvat propagandistické cancy. Nevím, jestli mi z dnešní doby již trošičku nemrdlo pod cimbuřím, ale ještě chvíli a začnu za vším vidět NWO machry stejně, jako Karel Croftová. Máte-li film v dosahu, pusťte si prosím ještě jednou onen ,,televizní proslov" v ,,reklamě na CNN" od gazely, laně, antilopy s patkou, či co to bylo za hovado, a pak mi napište, jestli jsem znechucen právem. ,,Nevíme, proč k těm útokům dochází. Ale označit dravce za viníky je nezodpovědné. Nesmíme dovolit, by nás strach rozdělil." Obšlehnutý projev Merkela mi přebil jak vydařeného lenochoda, tak vtipný návrat Kmotra IV - Coppulace hmyzožravých.(28.2.2017)

Jeden z nejlepších animáků, jaký jsem viděl! Tenhle animák se mě neuvěřitelně dotkl, přišlo mi to velmi současné (i zde - stejně jako v současném světě - spoustu zvířat přemýšlí "černobíle", mají předsudky a nechají se ovládat médii). Zootropolis má vážně výborně propracovaný příběh s nádherným posláním, ale i fajn vtípky, výbornými nápady a sympatickými postavami. Má to v sobě prostě všechno. Počkat! Má........................................to..............................................v so....................................bě.................................všeeeeeeeee-chno. PS. Sakra, POMO! Situace v Evropě mě napadla také hned, už jsem myslel, že jsem jediný... :) Po zhlédnutí jsem si říkal, jestli to není i fakt alegorie.(8.3.2016)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $341,268,248Tržby Celosvetovo $1,023,191,334Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Disney si už pravidelne udržiavajú svoj štandard, samozrejme animačný gigant Pixar je stále o krok v pred ale zas pre taký DreamWorks Animation to je už rovnocenná konkurencia pokiaľ ho už aj neprekonali, máme tu opäť pútavé podanie, dobré gagy, sympatické postavičky zo zvieracieho sveta, ktoré využívajú svoj potenciál, plusom pekná grafika, slušné 3D a poteší Slovenský dabing /videl v kine 3D verziu: 80%/(7.3.2016)

Já zkrátka roztomilým animovaným zvířátkům neodolám - když k tomu ještě mají kolem sebe zajímavý příběh, tak je vyhráno. Tématem filmu jsou předsudky a jejich překonávání. Judy je malý, rozkošný králíček, který si usmyslel, že si splní svůj sen stát se policistkou. Nick je "prohnaná" liška, predátor, který ale pod cool zevnějškem skrývá měkké srdce. A tihle dva tvoří skvělou dvojku, která se chvílemi vtipně dohaduje, ale přesto spolu fungují skvěle. Díky Ginnifer Goodwin a Jasonu Batemanovi za perfektní namluvení těhle postaviček. Animace je překrásná, moderní a zároveň tradiční - a týká se to jak zvířat, tak prostředí. Žasla jsem nad vizuálem tundry, pralesa i mini čtvrti hlodavců. A rozplývala se nad krtčím mafiósem, teplým levhartem nebo huňatou ovečkou v brejličkách. Po delší době u animáku musím ocenit i scénář: je nabitý dějem, cítíte s postavami a opravdu s nimi prožijete jejich příběh. Zootropolis slavilo oprávněný úspěch a těším se na případné pokračování. Možnosti jsou tu obrovské.(10.6.2016)

• - Filmári používali aplikáciu iGroom. Je to animačná aplikácia, ktorá vytvára rôzne typy a textúry srsti. (figliar)

• - Během celého filmu Nick Judy osloví jejím jménem jen jednou. Většinou ji oslovuje Králičice nebo Mrkvičko. (Draconic)

• - Šaty zvierat sú navrhnuté tak, aby reprezentovali prostredie, v ktorom žijú. V dažďovom pralese nosia pláštenky a zvieratá z púšte nosia ľahké oblečenie. (figliar)