poster

Lesapán (studentský film)

 • anglický

  Leshy

Mysteriózní / Pohádka / Fantasy / Horor / Krátkometrážní

Česko, 2015, 20 min

Režie:

Pavel Soukup

Scénář:

Petr Koubek

Kamera:

Václav Tlapák

Hudba:

Daniel Patras
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jhershaw
  ****

  Obrovské překvapení. Absolvenstský film, který vypadá opravdu vyspěle a profesionálně, se zajímavou kamerou, hudbou, maskami a především se sympatickým obsazením. Film, který dokáže být pohádkový i děsivý zároveň (a ono to obojí funguje). Pokud tvůrci opravdu chystají celý seriál o strašidlech slovanské mytologie, bude to pecka.(6.7.2016)

 • Big Bear
  ****

  Tak tohle je opravdu pocta Erbenovi. Klidně to mohla být další epizodka filmové Kytice. Viděl jsem to nepolíben obsahem i komentáři a tak jsem zprvu nevěděl o co go. Alien versus hajný Robátko říkal jsem si? Ale pak jsem pochopil. jako studentský film to bylo super. Mělo to i správně hutnou atmosféru a v jednom místě jsem byl napjatější víc než u leckterého skutečného hororu. Z hlediska kvality je to srovnatelné s Ropáky troufám si tvrdit! Já se naštěstí v lese chovám slušně, přírodu mám rád a chráním jí a tak se snad na ty houby nemusím bát chodit... Dávám za 4 rohlíky. * * * *(9.8.2018)

 • curunir
  ****

  ,,...A ĽUDÍ?" ,,ČO ĽUDÍ? ,,KTO LOVÍ ĽUDÍ?" __ Český krátkometrážny horor s príšerou ako študentská práca? O ,,Lesapána" som sa začal zaujímať odkedy bol nakrútený a nevedel som sa dočkať, kedy ho konečne uvidím. Výsledok bol pre mňa ohromujúci. Jednu hviezdičku uberám pre istú šablónovitosť deja a za niekoľko zdĺhavých (!) momentov. Ináč je atmosféra vynikajúca a spracovanie hejkala naozaj znamenité a smelo sa môže postaviť vedľa monštier hollywoodskej produkcie. Zimomriavky som mal pri prvom zábere, v ktorom sa objavil. Z filmov, ktorými sa ,,Lesapán" inšpiroval by som okrem ,,Faunovho labyrintu" videl vzor predovšetkým v ,,Predátorovi". (427. hodnotenie, 43. komentár k filmu)(11.7.2017)

 • whack
  *****

  Škodné je přeci také potřeba, aby se něco nepřemnožilo. –Ale aby se v lese nepřemnožila škodná, tak ji musí lidi lovit. –A lidi?! Kdo loví lidi?! ....Dávej dobrý pozor, lese, kdo Ti jaký osud nese. Přichází-li člověk vlídný, mírný buď a zůstaň klidný. Ve zlém vstupuje-li k Tobě, zlem mu oplať stonásobně. Kdo má s lesem záměr špatný, stihne ho trest neodvratný. Dřív než slunce zaplane, lesní pán ho dostane. Jeho síla vstoupí v tělo, které les by chránit mělo. Splácet bude hříchy lidí, co kdo zasel, stokrát sklidí!(9.1.2018)

 • Aargh
  *****

  Pavel Soukup potvrdil pozici nekorunovaného krále českého hororu. Skvělá zvuková i vizuální stránka, bezchybné praktické efekty, přesvědčiví herci, vypointovaný příběh a hlavně atmosféra, která by se tentokrát skutečně dala krájet. Řemeslně strčí Lesapán do kapsy české filmy s řádově vyššími rozpočty. Kéž by takhle dopadaly všechny crowdfundingové projekty.(12.10.2015)

 • - Výroba celotělové masky s animatronickou mimikou trvala přes měsíc. V hlavní roli se představil spolutvůrce masky Josef Rarach. Aplikace masky před každým natáčením trvala 2 a půl hodiny, odličování přes hodinu. Maska byla limitovaná pohybem a kvůli tropickým horkům v ní bylo nesnesitelně. Rarach musel být v každé pauze převezen do chladu. Kromě toho v ní téměř 10 hodin nemohl jíst ani si dojít na toaletu. Natáčení zdržovalo i neustálé vybíjení baterek animatroniky nebo její poruchy při deštivých nocích. (Savel)

 • - Hejkal má mnoho alernativních názvů a variant. Ruská obdoba hejkala se nazývá lešij. Anglický název filmu je právě Leshy. (Savel)

 • - Scénář filmu je silně inspirovaný pohádkami Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Tvůrci chtěli, aby příběh o hejkalovi působil jako ztracená erbenovská balada. Původ hejkala konzultovali s odborníky na evropský folklór, záhadology a sběrately legend. (Savel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace