Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Šimpy

Jakto že jsem tuhle klasu ještě nehodnotil? Vždyť už je to nějaká doba, co jsem to viděl. Velmi příjemná podivná a musím zmínit A. Molinu, který tu podává asi nejlepší výkon ze všech. ()

Seag

Veľmi pekný film. Naviac ma však pobavilo to že Alfred Molina sa strašne podobá na Petra Marcina...........A dokonca aj Carrie-Anne Moss vyzerá okúzlujúco. ()

fars

Vianne ma talent, dokaze uhodnout kterou cokoladu mate nejradeji a naserviruje vam prave tu pravou pro vas. Lasse Hallström ma zda se taky talent, naserviroval nam cokoladu ktera skutecne pohladi na dusi. Cokolada je takova pohodova pohadka pro kazdeho, a me po filmu uz dlouho nebylo tak prijemne. ()

KajusaK

I když se ve filmu zapojil Depp , tak musím jednu hvězdu srazit dolů. Tak dokonalé to zkrátka nebylo. Od poloviny už vynikající,ale první část slabá .. Hooodně slabá.. Kniha je jistě mnohem lepší .)) .. ()

otík

Naprosto fantastický film. Skvělé herecké výkony, krásný (i když možná až moc sladký) příběh ověnčený inteligentním humorem. Film srší nápady, je dokonalý po vizuální stránce, krásná hudba Rachel Portmanové, neodolatelná Juliette Binoche, skvělý Alfred Molina a pomaličku rostoucí do role piráta z Karibiku Johnny Depp. Je zde mnoho zvratů v lidských povahách, výborně vykreslena doba 60 let., každý si zde najde svého favorita. A uvažovat o filmu, o symbolice postav či děje se dá hodně dlouho. Potěcha pod vánoční stromeček. ()

czejny

Menší množství čokolády každý den prodlužuje život, čokoláda zlepšuje náladu, shlédnutí filmové čokolády vám sice život neprodlouží, možná ani náladu nezlepší, ale příjemně vás překvapí svou nasládlou atmosférou. Doba byla silně prokatolická a ony šly proti proudu. Byl půst a ony si otevřely čokoládovnu. Díky těmto buřičským vlastnostem byly nenáviděny a zároveň milovány. Město plné různých příběhů, které spojila nebo rozdělila čokoláda. Hvězdy formátu Johnnyho Deppa nějak neoslnily, snad jen cukrovkářský čokoládový závislák Judi Dench. Mistr cukrář Hallström přidal všemožné ingredience, z nichž vzniklo něco tak lahodně koukatelného. (Avšak za jedné podmínky! Pokud při sledování nebudete mít u sebe alespoň kilo čokolády, nejspíš vám sliny potečou na "flígr".) ()

wendelin9

Tak tuhle sladkou romaci s Johnny Deppem, který je s kytarou v ruce opravdu k nakousnutí si dopřeju ráda znovu :)... Po téhle kalorické bombě zkrátka naberete spoustu nezapomenutelných okamžiků, které nebudou chtít z hlavy:) ()

moviefilm

Nádherný romantický príbeh s ešte nádhernejšou hudbou a skvelými hereckými výkonmi najmä Juliette Binoche a Judi Dench.Pre mňa je Cokoláda najlepším filmom roku 2000, a zároveň spolu s Moulin Rouge najlepším romantickým filmom... ()

smrt.ka

Jasné sdělení. Pohádkový nadhled střídající se se sirovými realistickými scénami. Příjemná hudba. Skvělé, některé nové!, postavy. A čokoláda. Možná je ten film trošku přeceňovaný, možná ne, co já vím. Juliette se pro tuhle roli narodila, zato Johnny mi tady připadá vyloženě jako chytač diváků, ačkoli si skandál samozřejmě neuřízl. Jen je škoda, že se na filmu nepodíleli Francouzi, pak bych jim to všechno možná věřila víc. ()

zorro

Velice příjemná podívaná, ale téhle čokoládě chyběla špetka čili na to aby to byla ta pravá lahoda. ()

vesper001

Francouzsky šarmantní, starosvětsky elegantní, ale obsahově pořád aktuální šálek hořkosladké filmařiny a příběh o svobodě, empatii, toleranci a o tom, že lidé, co nesnášejí škatulky, obvykle do žádné nezapadají – a nemusí to být jejich chyba. Na čokoládu jsem už mnoho let alergická, ale její chuť si pamatuju, jsem obdivovatelkou francouzského stylu a tenhle film ve mně navíc probudil úsměvnou asociaci na poměry okraje světa, kde žiju, a kde sice nikomu nenadáváme do ateistů, ale dobře si pamatujeme, kdo pořádal v půstu grilování a v neděli pak nebyl schopen vstát na ranní mši. :) Také jsem samozřejmě uvažovala, co by si Vianne asi přečetla v databázi mých tužeb a vášní a nabídla mi k ochutnání. Ale to si raději nechám pro sebe. ;) ()

Radiq

Všechno se tady až moc točí kolem čokolády. Stěžovat si ale nemůžu, když se to jmenuje Čokoláda. A fanoušci čokolády tohle maj povinné. Co se týká mě, tak mě štvalo, jak byla Vianne strašně vtěrná - s každým chtěla být kámoška, všechno sledovala jak stará drbna, všechny hned k sobě zvala a i když to byl asi obchodní tah, do všeho se srala. Nelíbilo se mi, jak se všichni snažili mluvit angličtinou s francouzským přízvukem. Role Alfreda Moliny byla vskutku nezapomenutelná, hlavně když žral a žral, až se přežral - zahrál to prostě dokonale. Lenu Olin nemám rád - nebo spíš - nesnáším její herectví. Dycky mi přišla jak kdyby strašně přeháněla. Ale Johnny Depp je tady kočan, jak by řekla moje žena... a já musím souhlasit. Akorát teda jestli měl hrát cigána, tak asi nikdy neviděli cigána. ()

Columbus

V tomto filmu je vsechno a vsichni mili. I "zly" starosta je nakonec mily. Proste svet, kde voni cokolka je skvely a ja bych v nem chtel stravit aspon den. ()

Jaňo

Recenzie sa píšu najľahšie (teda aspoň mne) na filmy, ktoré ma rozplakali alebo rozosmiali tak, že som sa chytal za brucho. Tiež na také filmy, po ktorých som sa neisto obzeral, či za mnou nestriehne nejaký duch alebo prízrak. Potom je tu film, ktorý vám povie toho toľko, že si ho zapamätáte do konca života. Čokoláda nespadá ani do jednej z týchto kategórií. Presne si pamätám, akú chuť som mal na pohár dobrého vínka pri pozeraní A Good Year, či na tanier dobrého jedla pri Ratatouille. Áno, výborne sa to dopĺňa, chýba už len dezert a tým je práve Chocolat. Takže sa pohodlne usaďte a nechajte sa unášať lahodným vábením kakaa, ktorá vás v priebehu filmu zlomí a neodoláte výborným hereckým výkonom a príbehu, ku ktorému sa vždy radi vrátite. Rada na záver: len tú čokoládu nekombinujte s popcornom a colou (vlastná skúsenosť)… : ) ()

Idego

Krásný příběh o boji proti pokryteckým moralistům a o tom, jak jim otevřít oči. Ano, bylo to přeslazené, bylo to předvídatelné, ale bylo to nad míru příjemné osvěžení – stejně jako čokoláda samotná. Za zmínku stojí i kombinace angličtiny s francouzštinou, která je také velice zajímavým zpestřením a v neposlední řadě ono pohádkové vyprávění o mayských předcích a severáku podtržené úžasnou hudbou. Zajímavé komentáře: Gemini, Galadriel, Anthony ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy