Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

winstonik

Kiežby dvaja voľnomyšlienkári mohli uspieť na konzervatívnom vidieku aj v reálnom živote, podobne ako títo dvaja filmoví čokoládkovia. Sledovať film, ktorý tú nádej dáva, stojí za to. ()

Hydr0gen

Ten film je...tak...hezkej! Takové pohlazení po dušičce:). Chybí pořádná krize, takže se jenom díváte a užíváte. Krása ()

goofey

Velmi zajímavý příběh malého francouzského městečka se svými všedními problémy, do kterého jim vtrhne cizí neznámá a otevře si obchůdek s čokoládou. Dobře vykreslené profily jednotlivých postav podtrhují svými skvělými hereckými výkony i samotní protagonisté hlavních rolí. ()

LuNaj

Po několika málo minutách jsem DVD znechuceně vypl a nechápal jsem, co jsem to tam zase vrazil za kravinu. Ale až budu někdy v lepším psychickém rozpoložení, tzn. schopný přijmout jakoukoli slátaninu, tak se na to dodívám a třeba změním názor. Ok, nedodívám. Jsem to ale dneska vtipný:-))) ()

atlee

Najvačšiu devízu Lasseho Hallströma vidím v schopnosti vykreslenia atmosféry. Práve tá robí z tohto filmu bez hlbšieho príbehu lahôdku. Zaujímavé obsadenie (hlavne výkony Molinu a Denchovej stoja za to) a veľmi príjemne počúvateľný soundtrack od pani Rachel Portman však tomu tiež dopomáhajú. Už Cider House Rules bolo možné označiť za kvalitný film, no Čokoláda je na minimálne rovnakej úrovni. Odporúčam pozrieť si to počas sychravých novembrových večerov, sediac na gauči zababúšený v deke s priateľkou a s veľkou šálkou horúcej čokolády v ruke. ()

Soubi

Film, který vás zahřeje na srdci i duši. Prostředí malého městečka podkresluje osudy cukrářky a její malé dcery, které se snaží bojovat proti předsudkům a maloměstským neduhům :). Tradičně vynikající Johny Depp, hezká hudba a chuť čokolády vás dostanou... ()

Katte

Do poklidného městečka, ve kterém se všichni řídí nepsanými pravidly, přijíždí žena, která se nechová jako jeden z davu ale dělá věci po svém. V období půstu si otevře čokoládovnu a to si dovolila opravdu hodně. Lidé ji nejdříve nesnáší ale pak si zvyknou, a dokonce si ji oblíbí. Jediný kdo to nehodlá tolerovat je starosta. Podlehne nakonec čokoládovému pokušení? Dějově vyvážený snímek, kterému nechybí humor a skvělí herci. ()

Lennie

Výjimečně mi je skutečně líto, že jsem četla knižní předlohu, protože pozměněné drobnosti mi zkazily dojem z celého filmu. Tedy, zpočátku jsem si myslela, že to jsou drobnosti (nepříklad, že Pantoufle nebyl klokan, ale králík), ale když se Vianniným nepřítelem stal starosta a ne kněz (jehož závěřečné obžerství bylo skutečně krásně vylíčeno) a celý konec prošel radikálními úpravami, už se mi to nezdálo jako detaily. Ale na druhou stranu, kniha je pouze obrazem k filmu, který je krásný, točený v hezkém prostředí a příjemně obsazený. Je zde krásně vidět změna v životě obyvatel, kterou způsobila Vianne, Anouk a jejich čokoládový krámek. ()

kubasimo

Film nám ukazuje, že i člověk příjemný a hodný, který nabízí čokoládu, tedy drogu téměř každého člověka na světě, nemusí být milován. Rozruch v malém městečku, které je nepokrokové, svázané starými a usedlými pravidly, způsobí mladá žena Vianne se svou dcerou Anouk, které jsou hned odsouzeny jako hříšnice, protože si svou čokoládovnu otevřou právě v době půstu. Herecké obsazení je perfektně zvoleno, každému herci jsem věřila jeho roli. Film mě naprosto vtáhnul do dění na západu Francie. ()

boombang

Reklama na čokoládu s (ne)očekávaným happyendem. Dobří herci, kamera, hudba, zato scénář trochu plytký a plný klišé, ale všechno zachrání Depp a po něm i klokan. Příjemný film před celodenní návštěvou cukrárny. ()

yaqwsx

Čokoláda kolem mě jenom lehce proprupla a zmizela v dáli. Mám pocit, že mi tento film nic nedal. Jenom jsem seděl a sledoval sled záběrů - některých více povedených, jiných méně povedených. ()

Kubi21

Moje drahá milovaná manželka má velmi ráda tento filmeček. A já miluji svou ženu a tak, i přesto, že neshledávám nic extra, dávám plný počet. ()

Sagisia

Pro mě jeden z nejlahodnějších filmů. Není totiž přeslazený, ale okořeněný špetkou chilli. A jakmile do filmu dáte kouzelné městečko a zasadíte do něj poutavý děj, tak jsem ztracená. Srdečná Vianne, která nosí červené boty, a s ní všechny ty čokoládové recepty, stylová čokoládovna a Johnny Depp ve své nejhezčí roli. A vůbec, Johnnymu bych dala Oscara za to, že si na tu loučící scénu vzal to tmavě modré tričko. Překrásný příběh Lasse Hallstroma, který jsem si prostě oblíbila o něco víc než ty ostatní. ()

Mr.nachos

Takový průměr, nikoho neurazí, málokoho nadchne, občas i nudí. Ale je to koukatelné. Jednou, víckrát je to ztráta času. ()

eredin

Rozhodně to není jednoduchý film na koukání … přiznám se, že napoprvé jsem to nedal, ale nakonec jsem se po pár dnech vrátil, dokoukal to a dobře jsem udělal. Protože je to krásnej film i když s trochu depresivní atmosférou, o to příjemnější je ale pak sladký konec. Navíc to obsazení (Alfred Molina, Judi Dench …) to je prostě paráda. Za mě sice 3*** ale velmi pěkné (65%). ()

meemini

Slyšel jsem slova jako čarodějnice, svaté přikázání, bůh. Ona Vianne jako čarodějka opravdu mluví a jedná. Já mám čarování rád, ale tenhle přeslazený brak nestrávím. Nulová zábava, naprostá umělost a přetvářka, čokolády je tu tolik, že se mi z toho začínala točit hlava (nemám rád když se mi točí hlava tímhle způsobem). Od začátku jste tlačeni do toho, abyste se i vy stali fandy pokrokové a emancipované Vianne, protože přece nebudete na straně těch prudérních a staromódních maloměšťáků, kteří jsou vždy a všude prudérní a staromódní maloměšťáci. Stojí tu proti sobě tak kontrastně zářící dobro a zlo, že je to jako zapíjet hořkou čokoládu bílou. Binoche nevěřím jediný úsměv, rozhovory v čokoládovně působí ploše, jakoby se nikdy nedostali za hranu věrohodnosti, byť popisují hluboké city. Námět vesnických šarvátek ve stylu konzervativnost vs. kontroverze není špatný, i když jde o profláklou záležitost. Potud by to ještě pořád šlo. Jenže tady se dá naprosto všechno vyřešit čokoládou a charismatem hlavní hrdinky - a v tom případě chybí v žánru pohádka. ()

Jaromír

Hudba super, čokoláda skvělá ;), ale stejně mi u tohoto filmu něco chybí. Asi bych ho ještě víc osladil, toho "hnusíku" tam bylo až moc, já to mám rád volnější a zábavnější... ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy