Amy

• Velká Británie Amy (více)
Velká Británie, 2015, 128 min (Alternativní 123 min)

Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za slavným jménem Amy Winehouse? Co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých 27 letech? Celovečerní dokument nechává promlouvat zejména Amy samotnou prostřednictvím dosud nezveřejněných archivních záběrů, rozhovorů, ale především skrze její hudbu a původní texty, které vždy reflektovaly aktuální události jejího života. Vidíme Amy jako obyčejnou dívku s obrovským talentem a touhou zpívat, jako zjevení ohromující hudební fajnšmekry, jako popovou hvězdu obletovanou fanoušky i jako oběť manipulovanou manažery a pronásledovanou bulvárními novináři, unikající k závislostem. Za známým mediálním obrazem ale odhalujeme hlavně Amy, která skutečně touží jen po dvou věcech: opravdové lásce a hudbě. (Aerofilms)

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Škoda "přehlcených" informací, ztrácel jsem se kdo byl kdo a kdo s kým. Každopádně videa ze soukromí byly zajímavé. Z těch paparazzi bych se zcvoknul taky. ()

sigi2

Režisér musel Amy milovať. Cítiť to z každého obrázku a preto je ten film tak dobrý. Škoda, že ju tak nemiloval jej otec, mohla tu byť s nami o trochu dlhšie. Ale možno by zasa nemala tak dobré skladby. ()

joelly01

Amy byla fenomenalni zpevacka. Kam se na ni hrabe Adele.. Bohuzel skoncila jak skoncila. A kdyz vidite dokument tak je vam jasne ze jinak to asi ani dopadnout nemohlo. V dokumentu sledujeme Amy od zacatku jeji kariery az do jeji smrty. Prvni hodina jsou prave ty zacatky az do doby kdy byla slavna. Druhou hodinu sledujete vrazdu v primem prenosu. Amy mela bohuzel v zivote smulu na zasadni chlapi - otce a partnera. Oba dva parazitoidni, oportunisticti a sebestredni zmetci. Dnes jsem cetla jakysi clanek ze amici soudi holku co sveho pritele premluvila k sebevrazde. K tomu soudu by mel jit i tenhleten Amy povedeny tatik a ten jeji vyfetovany parazit Blake. Mraz mi z toho behal po zadech. ()

hazdrova

Pohľad na tento film je dosť rozpačitý. Z filmárskeho hľadiska mi tam niečo chýbalo - možno preto, že to urobili veľmi realisticky a pomaly. Veľmi sa mi páčili komentáre ľudí z jej prostredia, menovito: Nechcela koncertovať a spievať staré pesničky a oni ju stále nútili - tak začala piť, aby nemusela - : keď vyhrala Grammy, priznala, že to je bez drog nuda. Trošku mi to pripadalo ako psychické týranie a využívanie. Veľmi sa mi páčilo, že sa to netočilo okolo jej smrti, ktorá prišla náhle, ako to bolo aj reálne. Smutný a pravdivý príbeh ženy, ktorá o slávu nikdy nestála a chcela len spievať zo srdca, nanešťastie sa nevedela vyrovnať s tlakom a tak sa ožierala a zdrogovala, aby znecitlivela negatívne pocity. 4* ()

Emafera

Zajímavý syrový dokument mapující krátký životní příběh jazzové a posléze popové zpěvačky Amy Winehouse. To by se dalo v krátkosti říct. Co však dokument na autentických záběrech zachycuje doopravdy je talentovaná až geniální hudebnice, neřízená střela a dívka, která měla rodiče, na které měl už dávno někdo zavolat sociálku. Ve filmu je všude dobře patrné pozlátko showbusinessu, hyenismus otce, manžela a všudypřítomných paparazzi, hnus drog, ztráta kontaktu s realitou a rozpad osobnosti. Prostě vyhození talentu z okna a zbytečná předčasná smrt. Jaká škoda. *** dávám proto, že ještě druhý den po shlédnutí jsem měla pocit marnosti, hnusu a znechucení. Což asi vypovídá o dobře natočeném dokumentu. Podruhé už ho ale vidět nechci. ()

mysiouxsie

Je smutné, že tuto jazzovou bohyni s démonickým hlasem fatálně zdevastovala láska k muži, který byl proti ní jen ubohá sprostá nula. ()

celticek

Krásná ženská s neskutečným talentem, ale také obrovským apetitem ke konzumaci drog a alkoholu. Ten její šamstr jí taky moc nepomohl. Ale tak už to bývá, když se někde vyskytne větší (mega větší) objem peněz. Dokument samotný není nic převratného, vzbudil ve mně emoce, takže jednu hvězdu přidám. Amy na mě působila jako člověk z mnohem starší doby v mladém těle. Nevěřím, že jí bylo pomoci, prostě tu tíhu neunesla a je to škoda, protože v tom popovém marastu se krásně vyjímala. ()

MyrnaAlec

Celková skládanka je natolik působivá, že jsem pak měla dva dny její hudbu v hlavě. Obvyklé klišé s nepřítomným otcem a závislostí na alhoholu už od 16cti , špatným přítelem, hamižným manažerem, spoustou drog a naháněním bulváru. Poslední třetina je velmi smutná, ty záběry z Bělehradu jsou opravdu jak Laura Palmer v Twin P., jak to velmi trefně popsal Klusák v LN. ()

ilias

Byla skvělá. Upřímná, talentovaná a zranitelná. I její schopnost fatálně se zamilovat a nenechat se setřást mi přijde celkem výjimečná - nevypočítavá a trochu děsivá. Dneska si každej hledá partnera tak, aby zapadl do šablony jeho budoucí prosperity, tomu byla na hony vzdálená. Asi proto, že kalkulativnost se s podobně niterným uměním neslučuje. Nakonec se na jejím neštěstí dost lidí nechutně popáslo - jednou z podob parazitismu byly ty trapný a zraňující nevtipný rádobyvtipy řady novinářů a vděčnej smích publika. Jo, je možný, že do tohoto typu oslavnýho dokumentu se patří vybrat rovnou ty nejhorší, tedy ty, co jsou nejméně vtipné a nejvíc bez pointy, jen trapné... Ale stejně - kopnout si do někoho, kdo se neubrání? Vidět to v kině byl silnej zážitek - dobrej zvuk a všechny texty, který psala o tom, co žila. ()

beheaded

originální práce super, ale byla jsem na tom v kině a samozřejmě jedinej českej zásah do filmu je katastrofální. v půlce filmu nejsou titulky kvůli bílýmu pozadí vůbec vidět a texty songů, který se v originále vkusně vlní po obrazovce, a který samozřejmě nějak navazují na téma, probíraný ve filmu, nejsou přeložený vůbec, takže anglicky nemluvícímu divákovi unikne značnej kus pointy. ()

petite fille

to, čo robí tento dokument takým silným, je veľmi vhodne zvolený spôsob rozprávania príbehu. ako inak možno autenticky stvárniť život tejto tvrdohlavo živelnej dámy? je to trošku podobné, ako keby ste si sadli s k videu s jej priateľmi - môžete o nej debatovať hodiny a hodiny, ale všetky biele miesta aj tak nevyplníte. a to vlastne ani nemusíte. v tomto duchu tento film prináša autentické odpovede, ale zároveň i načrtáva ďalšie otázky. ()

iz67

Moc mě to po půli nebavilo. Samozřejmě bylo fajn vidět ty ksichty kolem (otec, přítel, ...), ale nějak se ke mně nedostala ta unikátní message. Je to hodně dlouhý a bez překvapení si to šine do finále. ()

pekas

To byla teda persona. Byla by takovou legendou, kdyby žila a tvořila dál? Určitě poučný dokument o tom, jak rychle shořet a být sfouknut. A to měla na začátku řeči, jak ji popularita nesemele. 70% ()

ladyClaire

Amy předčila má očekávání. Snad i díky bohaté, přebohaté videodokumentaci, z které máte pocit, že každý krok jejího života byl ostře sledovaný. Od malička až do smrti. Je to na jednu stranu dost přesvědčivé a věřím, že "nějak takhle to mohlo být". Zároveň citlivě podané, vysvětlující, chybí nudné pětiminutové záběry lidí, kteří zaníceně hovoří o dané problematice, místo toho pouze hlas hovořícího-opravdu svěží podání. Příběh obyčejné městské holky s talentem jaký se rodí jednou za uherák, holky, která jen touží po obyčejných věcech a do toho opravdu miluje muziku. Přirozené jako byla ona. ()

Loreleis

Ten příběh me opravdu dostal. Člověk s úžasným talentem, který bude chybět. Dokument ukazuje odvrácenou část slávy, kdy vás vaší nejbližší prodají novinářům a vždycky se najde někdo, kdo se prilepi a začne sosat peníze. Lidi jsou dravci a krev uciti na mile daleko. A přesně tohle se Amy stalo. Byla slaba, svět bussinessu ji sežral a vyvrhnul jen mrtvé tělo. Veliká škoda úžasného hlasu . ()

nula87

Vzestup a pád lemovaný neuvěřitelným talentem, ale taky hektolitry chlastu, a kily jiných drog. Ale hlavně neschopností vyrovnat se popularitou a absolutní ztrátou soukromí. 75% ()

adamix

Aj sláva vie narobiť škody, tento psychologicko - životopisný dokument to ešte podčiarkuje. Emócie fungujú, téma zaujímavá, či už ste fanúšikmi interpretky alebo nie. ()

subic

No Amy, já ji vlastně docenil až po její předčasné smrti. Ono je to vlastně dost smutný, když se upnete na někoho, kdo vás totálně vysaje, taky bych o tom mohl napsat scénář. ()

Ollie.ver

Komplexne zachytený príbeh prostredníctvom správne poskladaných autentických záberov, ktorý ponúka viacej rôznych pohľadov rodiny a priateľov na život Amy. V druhej polovici som sa pozeral na dokument o parazitovaní novinármi, manželom a otcom na kráse a úspechu výnimočnej osoby, ktorý zanecháva smutný pocit. ()

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015