Prožít si své peklo

• Francie À chacun son enfer (více)

André Cayatte natočil tento film s vědomím, že hlavní role, postava matky, které unesou dítě, je hratelná. Ale jen jednou herečkou. Nikdo, zdá se, neumí beze slov zahrát pohled plný poznání, žalu a hrůzy tak, jak to předvádí Annie Girardot ve své vrcholné formě. (moudnik)

Swansea

Škoda, že vynikající francouzské drama odešlo se jmény jako André Cayatte ( Prožít si své peklo), Robert Enrico (Stará puška) nebo José Giovanni ( Dva muži ve městě). ()

Skuby47

Nestárnoucí komorní drama, které je velmi působivé a dlouhodobě zapamatovatelné. Námět příběhu není originální, únosy dětí bývají častým tématem krimifilmů. To v čem je tento mrazivý snímek výjimečný a stále aktuální, je emotivní zobrazení zoufalé matky, která ve snaze získat zpět své dítě zalarmuje sdělovací prostředky a sama se zapojí do pátrání. A právě bezohlednost médií, jejich honba za senzací a stupňující se napětí až k šokujícímu závěru, činí z tohoto dramatu jedinečnou podívanou. Jsou herci, kteří mají takové charisma, že sami ovládnou celý film a zastíní všechny ostatní účinkující. Zde je to fenomenální výkon Annie Girardotové, která nenechává nikoho ani na okamžik na pochybách, že skutečně bojuje o život svého dítěte. Věřím, že žádného z diváků tento snímek nenechá chladným. ()

plechulka

Film, který vůbec nezestárnul. Poprvé jsem ho viděla před 25 lety a pamatovala si ho, jak jsem zjistila, snad scénu od scény. Ten záběr na pytel na odpadky "s čímsi" v popředí a nevěřícný pohled Girardotové mě dlouho strašil i ve spaní. Není to věc, kterou bych chtěla mít doma na DVD právě proto, že je to tak silné a autentické, ale všem doporučuji. ()

JohnSmith

Kdysi dávno jsem tenhle film viděl v televizi a hrozně se mi líbil. Teď jsem ho po dlouhé době opět viděl a nic ze svého kouzla neztratil. Girardot podává neskutečný výkon a její finální řešení bylo to nejlepší, co mohla udělat. ()

vyfuk

Frantíci mají za ušima. Jejich filmy jsou často velice promyšlené a dobré. Takové skoro americké a profesionální vedení a jsou schopni se odklonit od klasických evropských "suchařin". Film má docela dobrou gradaci. Jeho příběh je taky originální a je promyšlen dobře. Je škoda, že je zpracován nějak po svém, takže finální plot twist není zase takovej průlomovej a dokonalej. Toho je škoda. Film je to na svou délku ovšem skvělý a je natočen velice dobře. Francie je pro mne španělská vesnice, ale jejich filmy mají hloubku, ale stejně mě to táhne k mainstreamovější Británii a nezávislému Norsku a Dánsku. ()

bari68

Ač film v sebe ukrýva v podstate detektívnu zápletku, o tú tu až tak nejde, ako o vyjadrenie citov, pocity úzkosti ,tlaku, depresie a nemohúcnosti. Drsný a autentický až na dreň, kde atmosféra zatieňuje vizuálnu stránku. ()

Slimak

Zlatý fond.Taková kriminálka se nevidí každý den.Vlastně skoro nadžánrový snímek s výbornou atmosférou. Paříž ještě nikdy nebyla tak stísňující. ()

Rozjimatel

Film určite má niečo do seba. Atmosféra je dusivá, v pamäti ostane hlavne skvelá nočná scéna s plastovým vrecom, drsná a desivá. Ku koncu filmu mi ale dosť vadilo, že tá zápletka je hodne pritiahnutá za vlasy a tiež celé to mediálne šialenstvo sa zdá byť dosť nezmyselné. Annie Girardot je vo svojej roli bezchybná. ()

Mikino00

Velmi silný film s tématem jdoucím až pod kůži diváka. Girardot hraje jako o život a v jejím postavení by se nikdo ocitnout nechtěl. Jediné mínus je fakt, že tak od 20 minuty bylo uplně jasné kdo za tím stojí, na působivosti to ovšem neubíra. ()

no2

9/10 - Za komunistů v 80. letech u nás tímto filmem "nastavovali zrcadlo"... Každopádně nezapomenutelná Annie Girardot v depce husté tak, že by se dala krájet. Když už člověk myslí, že horší to být nemůže, tak to bude... už jen horší. Další film, který po jeho zhlédnutí dlouho nechcete vidět. ()

petikacka

Vlastně na ten film ani nechci vzpomínat. Když jsem ho viděla poprvé a naposled před mnoha lety, tak na mě zapůsobil tak, že na něj už nikdy do smrti nezapomenu. Chtěla jsem si ho stáhnout , ale na platformě nebyl a já si říkám, že je to osud a má to tak být. Takových filmů, které můžu vidět pouze jednou jsou pouze dva. Tento a Sophiina volba. Má duše by je víckrát nedala. Za mě zcela zdevastovaných 100% ()

infected

Annie Girardot,francouzský národní poklad.Nedávno zesnulá herečka po sobě zanechala kopec zajímavých filmů a přesvědčivých rolí.Tenhle patří mezi ty nejsilnější čemuž odpovídá i zdejší hodnocení v procentech.Gradující drama matky které unesou dítě je i z hlediska našeho případu Anička psychologickou čítankou.Pocit zoufalého člověka,nevyjasněné vztahy v rodině,mediální hyeny pachtící se po senzaci,přihlouplí sousedé,necitelná policie,nervy,výčitky....Samá Annie se někde přiznala že právě tímto snímkem si šáhla na dno svých sil.Po shlédnutí jí to věřím. ()

mardun

Tenhle film jsem videl poprve kdyz mi bylo neco kolem 11 let a Annie Girardot se zaryla do me svym strhujicim vykonem. ()

Trixi

Neuvěřitelně silný příběh matky, která vezme spravedlnost do vlastních rukou a za cenu nejvyšší, pomstí smrt své dcery. Geniálně natočené drama s Anne Girardot v hlavní a pro mně naprosto nezapomenutelné roli. ()

Rudyamon

Je to už hodně dávno, kdy jsem tenhle film viděl, ale i po všech těch letech ve mně zůstal děsivý dojem, který u mně tenkrát vyvolal. Annie Girardotová podala nenapodobitelný výkon v příběhu, který je ve vší své hrůznosti fascinující tím, co všechno prožívá matka, které unesou dcerku a která, ještě chvilku před tím, než se s ní po předání výkupného má setkat, netuší, že ji čeká něco daleko strašnějšího, než to co najde na tmavé lesní cestě. Závěr filmu byl pro mě velikým překvapením a šokem. ()

Scharra

Na začátku se setkáváme se zoufalou ženou, která vběhne do televizního studia žádajíc o chvilku času na obrazovce, aby mohla kontaktovat únosce svého dítěte. Pomalu se nám odkrývá historie únosu a dostáváme pohled z první ruky na pocity rodiny unesené dívky. Zoufalství nad ztrátou dítěte a napjaté vztahy v mezi členy domácnosti se setkává s hyenismem médií a lidí, snažících se dostat alespoň na chvilku do záběru kamer. To ale není vše, čím musí hrdinka filmu projít. Podaří se matce zachránit svou holčičku? Kdo a proč unesl malou Florance? Strhující Annie Girardot vypráví příběh, který nikoho nenechá chladným ()

junxi91

Chudák matka Madeleine. Jednoho dne ji unesou její malou dceru a ji nenapadne nic lepšího, než se vměstnat do televizního vysílání a sdělit prostřednictvím vysílání neznámému únosci, že mu dá cokoliv, jen ať ji vrátí její milovanou dceru. Doma je díky tomu celkem dusno. Otec těžce snáší telefonáty neznámých otravů, a se slovy "svině" a "kurvy" jim práská se sluchátkem. Madeleine má také syna z předchozího manželství, který je zmizením své nevlastní sestřičky zarmoucen. A pak je tu její tchán, bohatý dědek, který odmítá platit horentní výkupné, protože jeho syn musel živit svého nevlastního syna, který je prý „úplně k ničemu“. Přitom je to takový milý a hezký hoch. Únosce pošle rodině dopis, ve kterém stojí, že chce výkupné v hodnotě 250 milionů franků, jinak svou dceru už nikdy neuvidí. Poté ji únosce kontaktuje přes vysílačku a dá ji jasné instrukce – má shodit tašku s penězi z mostu a svou dceru najde kousek dále. To se skutečně stane, jenomže dcera je jaksi bohužel mrtvá a zabalená v pytli na odpadky. Zarmoucená matka ji odveze na sedadle pro spolujezdce, ale celá rozrušená nezvládá řízení, havaruje a hned ji obklopí dav a je přivolána policie, která nechá dceru odvézt na soudní pitvu. Matka se s tím jen těžko smiřuje, protože chce svou dceru zpět. Peníze jsou také nalezeny opodál. Vyšetřovatel Bolar zjistí, že únosce chtěl ve skutečnosti jen ublížit nebohé Madeleine a o peníze mu vůbec nešlo. Dále se zjistí, že to byl někdo z jejího blízkého okolí. Její syn je na ní celkem dost závislý a jak mu řekl jeho nevlastní otec „jsi pořád s matkou, kamarády nemáš a holku jsi taky nikdy neměl“. To nejhorší se stává pravdou a Oidipovský komplex, zahrnující závislost na vlastní matce a žárlivost na nového manžela a jejich společnou dceru, zvítězil nad láskou k nevlastní sestře. Film má tedy dost hutnou atmosféru, každou chvíli jsem čekal, co se bude dít dále a jak se s tím bude tahle milá rodinka vyrovnávat. Sere mě ovšem, že jsem film sehnal v dost špatné kvalitě a občas se měnil dabing z českého na ruský, což můj filmový zážitek značně ochudilo. Přesto dávám 4*. ()

Rodin

Tohle byl opravdu brutální zářitek, poprvé jsem film viděl jako puberťák, který tak nějak zrovna začal uvažovat o tom, co by mohlo znamenat mít děti... Docela jsem z toho byl zatavený, a to jsem dost velký cynik, se kterým hned tak něco nezacloumá. Nebýt toho, že zhruba od půlky filmu snad jen těm rodičům a policajtům nebylo jasné, kdo v tom má pazoury, mohlo to být úplně dokonalé. Ten závěr je ovšem otřesný (v kladném slova smyslu). ()

Zemřel herec Hardy Krüger

Zemřel herec Hardy Krüger