• Austrálie

• Nový Zéland

• Kanada

Drama / Komedie / Hudební

USA, 1970, 109 min

Rozpočet $900,000Tržby USA $9,000,000Tržby Celosvetovo $-(16.5.2009)

Nedělal bych s určitých peněz od studia a většího distribučního přesahu přímo negativum. Nepopírám sice, že mnozí lehkovážní umělci jsou rázem krotcí, když zavrčí kravaťák s bičem dolarů v ruce. Jenže nezapomínejme, co se psalo za rok, očekávat v dozvuku šedesátých let uprděnou zpátečnickou morálku by znamenalo podcenit dobu. Russ Meyer prostě omezil vnady, násilí dostalo o kousek vážnější tón a na konci čeká něco jako výraznější pointa. Jinak Meyer zůstal sám sebou a pod Ebertovým scénářem (fakt ten Roger Ebert, velký pan kritik) připravil velice kvalitní zábavu s hudbou, která je do podobného projektu akorát chytlavá a uhozená, k tomu pěkně doprovázená. Dá rozum, že do filmu o hudební skupině se motá něco kolem slávy, zlotřilých producentů atd. To je nicméně v první polovině celkem přesvědčivé a v druhé zase tak krásně absurdní, že to ani trochu nevadí. Jediným problémem pro mě byl přestřelený počet postav, furt někdo něco řeší a občas na úkor reálných potřeb už tak komplikované zápletky. Ale jinak zůstává palec nahoře a ten konec, kde mi přišlo, že si Ebert s Meyerem házeli korunou o konec, ten to korunuje. Moc dobrá věc do nepohody, o kouzlo nepřišla.(27.9.2010)

• RetroMan

Tenhle svět mi nic neříká. Nemám rád hippies a komunitu psychointelektuálů, kteří se svými potrhlými výstřelky stávají uznávanými art-celebritami. Jedna velká nuda a až závěrečných 20 minut mne trochu probralo. Celkově je film zbytečně dlouhý. Hudba zdařilá ve své době, ale vkládat ji do každých scén, zejména rvaček, je ošidné. No a na konci se dozvíme hlavní ponaučení pro každou postavu zvlášť. Sex, drogy & rock'n'roll.(16.12.2012)

Nevedel som že Russ Meyer nakrútil za svoj život nebéčkový film v ktorom sú, svojim spôsobom, zhmotnené myšlienky ktoré mali vo svojej dobe vniesť do sŕdc hippisákov negatívny pohľad do ich životného štýlu. Neviem či to nebola daň vysokého rozpočtu alebo myšlienka režiséra ale je isté že film vyznie ako presný opak ! Je to presne v štýle Faster, Pussycat! Kill! Kill! . Režisér naverboval doslova božské herečky. Toľko nádherných dievčat na jednej kope som nevidel v žiadnej inej snímke. Išli mi oči vypadnúť s toľkej sixties a seventies nádhery. A v podstate nejde o nič vážne, dievčenská skupina sa snaží presadiť svojou hudbou. Ide o komerčný pop rock ktorý sa počúva skvelo. Do toho ako inak prichádzajú intrigy, ďalší muži, alkoholické,drogové večierky ďalšie ešte krajšie ženy a už to ide. Veľmi ma zaujala hudobná zložka, išlo o veľmi kvalitný psychedelický rock, prekvapilo ma hostenie skutočnej skupiny Strawberry Alarm Clock. Za tieto zložky by som dal také tri hviezdy.(13.5.2014)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(16.11.2009)

• - Russ Meyer nepočítal s tím, že by film mohl být označený za mládeži nepřístupný. Kdyby to tušil, určitě by do filmu dal více nahoty a sexu. (raininface)

• - Herečku Grace Kelly, která byla členkou správní rady studia 20th Century Fox, film natolik pobouřil, že se snažila, aby studio vypovědělo režiséru Meyerovi smlouvu. (raininface)