Melanie: Dar života a smrti

• Česko Nejnadanější dívka (festivalový název) (více)

Film se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je lidstvo téměř vyhubeno kvůli parazitické houbě, která se přenáší lidskými tekutinami. Infikovaní lidé se rychle mění v bezduché zombie, kterým se říká „hladoví“. Jedinou nadějí lidstva je malá skupina hybridních dětí druhé generace, které také patří k hladovým, ale mají schopnost myslet a učit se. Děti jsou vězněny na vojenské základně pod vedením seržanta Parkse a chodí zde i do školy, kde s nimi experimentuje doktorka Caldwellová. Hlavní učitelkou je Helen Justineauová, která zodpovídá za vzdělání dětí. Mezi dětmi vyniká nadaná dívka Melanie, která si k Helen vytvoří silné citové pouto. Když základnu přepadnou „hladoví“, Melanie uteče a spolu s ní i Helen, Caldwellová a dva přeživší vojáci, Gallagher a Dillon. Melanie má celou dobu náhubek, aby ostatní nepokousala či nesežrala. Dillon je při dalším útoku hladových zombie zabit. Skupina dojde pěšky do Londýna, kde potkává zástupy hladových. Ti je ale necítí, protože se členové skupiny namazali blokovacím gelem. Na noc se uzavřou v opuštěné laboratoři. Caldwellová prozrazuje, že hladové děti druhé generace byly objeveny jako novorozeňata poté, co zabily své matky… (TV Nova)

Lenka.Kosnov

Po všech sériích The walking dead jsem ze zombie unavená a přestali mě bavit. Tento film je ukazuje z trochu jiné stránky a upoutal mou pozornost. Je zde moc dobrá kamera a ještě lepší soundtracky. Bavilo od začátku až do konce. ()

klichem

Oproti knižnej predlohe bolo filmové spracovanie o mnoho slabšie. Chýbala tomu napínavosť a zároveň lahkosť. Hlavný problém vidím vo výmene rás hlavných postáv dievčatka Melanie a jej učiteľky! Prišli sme tak o nosný pocit takej tej - až anjelskej nevinnosti a zároveň detskej príťažlivosti malej Melanie, ktorá sa v knihe odrážala od každého jej bledého pramienku vlasu až po jej čistý pohľad.  Tá nebdelosť, ktorú ste pri knižnej hrdinke cítili, spolupatričnosť s učiteľkou, ktorú ste pri jej činoch chápali sa v tomto filme nedostavila. Nakoľko tvorcovia vybrali detskú herečku, ktorá by stvárnenim zatienila aj Furdíka v postave Night Kinga. A tým sa vytratila aj obrovská emotívna podstata filmu. ()

BlondJames

Hypnotická hudba,kterou si mě hned na začátku Cristobal Tapia de Veer získal, houbovití zombíci(jak originální:), a malí špinaví zmetci, kterým jsem se musela smát, ale za tu originalitu hvězdu nahoru, bylo to opravdu příjemné překvapení. ()

rysafi

Audiovizuální bomba. Jaká škoda, že herectví mizerné. Snad jen Glenn Closeová zaujme tím, jak není možné její postavu jednoznačně pochopit. A vrátím-li se k chvále audio-vizuálu, mám i výtku, že narativum upozaďuje onu krásu; mohlo to být celé delší a s delšími záběry krásných obrazů. Kdo je zodpovědný za hudbu a ruchy a vůbec za zvukovou stopu, by měl dostat metál. Dávám tři*, jelikož to není věc k zapamatování, neohromil mě příběh a docela mě srali herecké výkony (kdoví, čí chyba). Ještě chci upozornit, humoru tam je sice jako šafránu, ale když už, tak k popukání. ()

mnx

Omlouvám se předem za SPOILER, ale to se vám takhle do mozku dostane pěkně zákeřná houba, která ho celý obroste, změní vaše chování a vlastně se z vás stane nový, a dost hladový druh Homo něco - asi Houbisus. Já mám ty zombie filmy docela rád, a to jak ty nepříliš vážné - Shaun of the Dead, Zombieland, Braindead, tak ty vážnější - Úsvit mrtvých, Země mrtvých.. Koukal jsem dokonce i na první série The Walking Dead, než z toho začala být fraška. A fraška se z toho i v tomto případě stane tak, když si jednohubkové téma, jakým zombíci bezesporu jsou, začne hrát na něco, co není. Pokud by to bylo podpořeno lepšími hereckými výkony, dal bych možná vyšší hodnocení, ale takhle to byla jen další nechtěná a ne moc vtipná komedie. ()

J.Mayen

To uz je behem tydne druhe film, kde hlavni roli ztvarnuje nejbystrejsi, nejchytrejsi a nejdokonalejsi "prezivsi" negra. Samozrejme, kdybych to byval tusil tak bych si film nikdy neporizoval, protoze mam tyhle falesny rasovy korektnosti s prominutiim plnou prdel. Na druhou stranu zkuste si tipnout, kdo hraje ty nejvetsi svine, nejhloupejsi a nejbrutalnejsi? Ano jsou to ti blby, prehloupy bily!! Kdyz si date speka tak se u filmu i zasmejete a ty dve hvezdy date jako ja. ()

JasonV

Neoficiálny Britský spin-off The Last of Us, ktorý si vypožičiava nápady zo známejších zombie snímkov (Day of the Dead, 28 Days Later) a stojí na zaujímavom nápade s detskými zombie-ľudskými hybridmi. Niektoré scény ako napr. útok na základňu, alebo 'prechádzka' medzi hibernujúcimi zombies sú super a taktiež zobrazenie postapo sveta je prvotriedne, ale trochu dlhšia stopáž, nudná dejová línia so zdivočenými deťmi a zopár nelogičností hlavne v závere posúvajú snímok do zombie priemeru. ()

cubiczech

Knižní předloha vyšla rok po videohře The Last Of Us. Tuhle informaci tady jakože odložim...film totiž vypadá v podstatě stejně, ne-li hůře. Pár zajímavejch nápadů, jinak jen samý klišé v podobě rychlejch "zombies" kde je původcem nákazy houba, kterym se tak nějak všichni snaží zombies poslední dobou tak nějak "oživit" (zpopularozovalo to právě The Last Of Us). Sennia Nanua předvedla, v rámci materiálu, dobrej výkon a Glenn Close si tam v rámci možností vydělala na nájem (jakože dobrý). Prvních 15 minut filmu bylo zajímavejch, pak jsem začal mít podezření a pak nastoupí klasickej záběr na stovky zombies sápajících se po drátěnym plotu. Sorry, nefunguje to, zombies už jsou prostě mrtvý... ()

Tomko87

Máte tu ďalší ,,iný,, zombie film. Komornejší, drsnejší a depresívnejší. Pozerám, že si kúsok zobralo z The Last of us, 28 dní po tom a Bladea. Ó áno. Máme tu výskumnú vojenskú stanicu v Londýne, kde vyvíjajú liek proti nákaze, ktorá pekne preriedila ľudstvo a premenila ich na ....nemŕtvych, Tá nákaza má formu huby. Huba, ktorá napáda nervový systém. Jeden objekt má v sebe protijed..Aspoň si to o ňom myslia. Dieťa je ako Blade.. Blade bol na pol upír, na pol človek ..Ak by ste zabudli, alebo nevedeli. Dievča je na pol zombieaaa...na pol človek ..jeb ... Inak na to že to je tak pomalé, sa nenudím ()

jakosan

Film přistupuje k zombie apokalypse zase z trošku nového úhlu. Začátek hodně sympatický, bohužel větší či menší nelogičnosti se postupně kupí, až nad tím při vší snaze nejdou zavřít oči a konec tomu taky zrovna nepomáhá. Ale jako jednohubka na deštivé víkendové odpoledne to jde shlédnout úplně bez problémů. Škoda, potenciál na něco většího tam byl. ()

TesterX

Slibný začátek s pomalu odkrývajícími se kartami postupně střídají situace, které nudí, nebo působí dokonce směšně. Ve výsledku se však jedná o celkem zajímavé osvěžení žánru, i když trochu nevyrovnané. ()

Karin00

Toto bylo něco neskutečně úžasného, na takový film jsem čekala několik let. Ze začátku se mi radostí slzy draly do očí. Prostředí jak TWD, dokonalé, hudba rovněž, záběry, a nápad filmu bez chyby, zombies parádní krásní no radost pohledět, zombie děti - super nápad, prostředí a atmosféra luxus, Paddy Considine super a malá černoška taktéž, a to jak se uměla ovládnout......Při filmu jsem měla pocit strachu, jakobych se zástupem chodců prodírala spolu s hlavními hrdiny. možná konec mohl být naopak, že dívka by zůstala jedinečná...ale, je to vlastně pochopitelné, pudy zvítězily. ()

Jenn

Velice povedenej soundtrack, stejně tak nápad, příběh i herecký obsazení. Jen mi nějak chybělo víc akce a nejspíš i krve, haha. Melanie byla roztomilá, ale podle názvu filmu sem si myslela, že bude výjimečnější než i nakažený, takže sem byla v tomhle směru lehce zklamaná. Co se týče závěru....jak dlouho dokáže žít sama? ()

LencaN

Zase jedna postapokalyptická slátanina nebo kam to zařadit. Děti-zombíci, nenakažení jedinci se snaží je zkoumat a testovat, všude okolo krvelační zombíci... nemám je ráda. Tento film jsem viděla jen tak mimochodem, protože ho sledoval přítel, ale sama bych si ho nepustila už jen kvůli hodnocení tady. Některé scénky se dost drasticky nepovedly a korunu tomu nasadil úplný konec. Vtipné. ()

Artin

Film se plazil jako zombie, než nakonec zdechnul. Další z řady snímků, který sotva prošel mým osobním usínacím testem (tj. skoro jsem usnul). Nezachránila to ani psycholožka Gemma Arterton, která by si za své příkladné dobroserství vedoucí k vyhubení vlastní rasy, zasloužila méně pohodový konec. Ovšem jako výukový materiál člověka v tísni, s pracovním názvem „Jak se nestát xenofobem, ani když jde o život", by to asi šlo. ()

filzip

V celku film o ničem. Masky celkem strašný a ještě k tomu žadná solidní akce. Kde jsou k sakru ty doby, kdy se natačely filmy jako 28dní poté, týdnů poté, úsvit mrtvých, rec atd ?? Tohle byla sračka. Jedna hvězda za slušnej sountrack . ()

funik

Emocionálne a dejovo horšia napodobenina The Last of US, ale stále je to aspoň dobre vyzerajúci pozeratelný priemer. ()