Melanie: Dar života a smrti

• Česko Nejnadanější dívka (festivalový název) (více)

Film se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je lidstvo téměř vyhubeno kvůli parazitické houbě, která se přenáší lidskými tekutinami. Infikovaní lidé se rychle mění v bezduché zombie, kterým se říká „hladoví“. Jedinou nadějí lidstva je malá skupina hybridních dětí druhé generace, které také patří k hladovým, ale mají schopnost myslet a učit se. Děti jsou vězněny na vojenské základně pod vedením seržanta Parkse a chodí zde i do školy, kde s nimi experimentuje doktorka Caldwellová. Hlavní učitelkou je Helen Justineauová, která zodpovídá za vzdělání dětí. Mezi dětmi vyniká nadaná dívka Melanie, která si k Helen vytvoří silné citové pouto. Když základnu přepadnou „hladoví“, Melanie uteče a spolu s ní i Helen, Caldwellová a dva přeživší vojáci, Gallagher a Dillon. Melanie má celou dobu náhubek, aby ostatní nepokousala či nesežrala. Dillon je při dalším útoku hladových zombie zabit. Skupina dojde pěšky do Londýna, kde potkává zástupy hladových. Ti je ale necítí, protože se členové skupiny namazali blokovacím gelem. Na noc se uzavřou v opuštěné laboratoři. Caldwellová prozrazuje, že hladové děti druhé generace byly objeveny jako novorozeňata poté, co zabily své matky… (TV Nova)

Gogo333

Náhodou se mi dostala pod ruce kniha, moc se mi do ní nechtělo, protože mě film nijak neoslovil, ale nakonec jsem ji přečetl a dost mě bavila. Po přečtení jsem měl chuť si připomenout film, protože jsem si zněj za ty roky už skoro nic nepamatoval. Už od začátku tu máme několik rozdílu mezi knihou a filmem, ale vesměs jen drobnosti. Postupně se ty rozdíly zvětšují a ke konci je už film někde jinde. Kniha je svižná, akční, brutální a obsahuje pár lechtivých scén. Film nudí, efekty docela slabé, chybějící lechtivé scény a brutalita zamrzí, velké změny oproti knize v závěru spíše k horšímu. Škoda, že se více nedrželi předlohy. 50% ()

Nikar

Tento film je hodně špatně natočený , nudný, povrchní , bez špinavé akce a s nepřirozeným výkonem hlavní představitelky ( Sennia Nanua ). Nejlepší na filmu je Gemma Arterton. Film mě velmi zklamal a řadím ho k těm nejhorším filmům roku 2016. Za mě 40%. ()

laepus

Knížka byla fantastická. Je škoda, že není možné do filmu dostat všechna vysvětlení k úplnému pochopení, co a proč se tam vlastně děje - takhle to na některé méně poučené může působit jako obyčejná zombiekravina. A to teda rozhodně není. Melanie je krásná holčička, která papá kočičky, mlátí vrstevníky baseballkou do hlavy a hryže vojáky a vojandy pěkně do krku a přitom je pořád naprosto nádherná :) To je to hlavní plus, díky kterému dávám čtyři - že se podařilo udržet charakter hlavní postavy. Jo a pro všechny pro jistotu ještě jednou - běžte do kopru s komentářema o zombících! ()

Hernycztek

Tak trochu netradiční pohled na zombie apokalypsu. Je to sice všechno originální, ale to mi nestačilo. Děj se neskutečně pomalu vlekl a určitě by se hodila kratší stopáž. Herci jsou dobří, včetně hlavní holčičky, ale né nejsympatičtější. Akce je ukrutně málo a samotných zombie si moc neužijeme, což je škoda, protože vypadali pěkně. Natočené to není nejhůř a prostředí, kam se děj přesune ze základny, mě potěšilo. Budovy porostlé mechem jsou moc hezké, ale málo využité. Závěr mě bohužel utvrdil, že se to nad průměr nedostane. ()

Flopik

Nebyť Gemmy tak sa o tento film ani nezaujímam a celkovo nechápem prečo vlastne berie tak povediac takéto neznáme úlohy.Na mňa to malo taký všelijaký dojem.Miestami rýchlo, miestami zas sa to vlečie.S postavami sa vôbec nezoznámime teda až na dve hlavné.Gemma je síce krásna ale celý film behá v roláku a xxl nohaviciach čo je veľká škoda.Inak je to klasická zombikárńa kde sa skupina snaží presunúť z bodu A do B a pritom umierajú členovia.Koniec mi to trošku pokazil.U mňa neviem čistý priemer zajtra si to pamätať už nebudem. ()

JM87

Bylo čas probrakovat net a podívat se, jestli už jsou na světě nějaký nový postapo zombie bijáky a po dlouhé době jsem fakt spokojenej! Nebudu spoilerovat, tak snad jen krátce. Je to celý postavený zase trochu jinak, je tam super výprava, která bere v potaz přírodní vliv na budovy / silnice atd (což u hodně postapo není), je to britský, nápaditý a fakt mi to něco dalo. Jen mě mrzí to nízký hodnocení. Má to co nabídnout, dejte si! :) ()

warrenur

Ako keby sfilmovali jeden zo scenarov hry Plague inc.. Potesila hlavne originalnost myslienky a spracovanie. Trosku pridlhy zaciatok, neskor celkom fajn. Odhliadnut od nie uplne super prace maskerov a par nelogicnosti sa dalo na filme pobavit. Nie je to ako v inych filmoch na tuto temu pocas poslednych rokov, ze totiz takmer zakazdym je dejova osnova ako cez kopir, otravuje a je predvidatelna. Mierny nadpriemer. Uspokojivy vykon hlavnych predstavitelov. ()

Matli

Jeden z mála kvalitních zombie filmů. Originální námět a perfektní herecké dětské výkony dělají tento film jedinečný. Určitě bych to chtěl vidět někdy znova, ale zároveň tomu chybí to WAU. 76% ()

Bozvav

Jak nemám ráda zombí filmy, tak tento se mi fakt líbil. Nejen proto, že Melanie byla výborná, ale zajímavou dějovou linkou i tím, že ukazuje, že evoluce (potažmo příroda) si poradí se vším. To, že život půjde dál, jen už nebude ten náš....zajímavé. Dobře zahrané, zombíci správně zombili, prostě paráda. Snad je to bylo trochu dlouhé, kdyby vynechali 20 minut canců, dokonalé. Za mě 85%. Mohli by natočit parádní dvojku, k té ten závěr přímo vybízí. ()

pilarius

Skvělý začátek, bohužel mé nadšení postupně opadávalo a ke konci to hodnocení málem spadlo až ke třem hvězdám. Rozhodně zajímavý počin, ačkoliv jak zde již padlo, v mnoha ohledech televizní. Zmínku si zaslouží zajímavý hudební podkres. Do you want a cat? - I already had one. ()

MickeyStuma

Další postapokalyptický příběh z období nákazy a zemi plného zombie, avšak konečně s originálním příběhem. Opět tu sice máme vzniklou skupinku lidí snažící se přežít, ale také vědců, snažící se najít především lék. Začátek vyznívá dosti drsně, ale záhy se ukáže proč se tak děje. Vývoji dějství dopomůže lidskost a snad i mateřský ženský pohled k dítěti mladé učitelky, díky které se všichni dostanou tam, kde nakonec skončí. Kolem nakažené dívenky se to všechno točí a byť to pro mnohé skončí neslavně, v ní jistá naděje zůstává. Na jak však dlouho? Konec má tak pootevřená dvířka k pokračování. Snímek svojí atmosférou, výpravou a zajímavým scénářem sice nepatří k veledílům, ale svým konceptem se dá zařadit mezi ty ucházející. ()

BOURQUE

Zombie film, ktorý napriek všetkým použitým ingredienciám nie je horor. Film so svojím príbehom do svojho žánru prináša malé osvieženie. Prijateľné herecké výkony, dobre masky, neprehnané efekty. Ja osobne so záverom nie som úplne spokojný. PS.: „Stratili sme Svet!“ „Nestratili ste, len to už nie je Váš.“ Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

kkarx

Něco jako počátek Planety opic v zombie kabátku. Celkem zajímavé, ale na druhou stranu nic, co byste si přáli vidět znovu. ()

Kingjiri

Netradiční zombie podivaná, která má neotřelej způsob šíření zombie nákazy (kromě přenosu krví i infekce houbou) a zombíci nejsou jen protivníci, ale i spojenci. Akční nebo hororovější scény společně s postapokalyptickou atmosférou docela fungujou, jenže hlušších míst taky neni málo a neustálý zaměřování děje na Melanie začne po chvilce nudit. Zombie děcka jsou zajímavej nápad, ale jejich zakomponování do příběhu bych si představoval trochu jinak (bitva Melanie vs. malý zombíci byla nechtěně vtipná). Škoda nevyrovnanýho tempa vyprávění a velice divnýho závěru (nebo spíš absence jednoznačnějšího závěru), potenciál na nadprůměrnej žánrovej biják určitě byl. ()

Likan7

Díky Tedgeorge z Moviezone za jeho přehled polozapomenutých hororů. Nejnadějnější dívka by se mohl zdát jako další zombie horor a tečka. Film ale přišel s několika fajn nápady, které byly fajn. Zombie tu není produkt, je tu jen jedna z fází vyššího stupně houby, která se zničehonic tady vzala a díky které jsou všichni "hladoví". Krve je tu dost, herci jsou slabší, třeba Gemma Arterton mě neskutečně vytáčela a její Mirek Dušín by si zasloužil hodit do pěkné jámy plné hladových. Konec mi sice přišel dost wtf, ale Nejnadanější dívka je v zombie žánru neztratí. Není to veledílo, ale holka nám přinesla zase něco málo navíc. Souhlasím s názorem, že kdyby to bylo regulérní pokračování 28 dnů poté, bylo by to lepší. ()