Melanie: Dar života a smrti

• Česko Nejnadanější dívka (festivalový název) (více)

Film se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je lidstvo téměř vyhubeno kvůli parazitické houbě, která se přenáší lidskými tekutinami. Infikovaní lidé se rychle mění v bezduché zombie, kterým se říká „hladoví“. Jedinou nadějí lidstva je malá skupina hybridních dětí druhé generace, které také patří k hladovým, ale mají schopnost myslet a učit se. Děti jsou vězněny na vojenské základně pod vedením seržanta Parkse a chodí zde i do školy, kde s nimi experimentuje doktorka Caldwellová. Hlavní učitelkou je Helen Justineauová, která zodpovídá za vzdělání dětí. Mezi dětmi vyniká nadaná dívka Melanie, která si k Helen vytvoří silné citové pouto. Když základnu přepadnou „hladoví“, Melanie uteče a spolu s ní i Helen, Caldwellová a dva přeživší vojáci, Gallagher a Dillon. Melanie má celou dobu náhubek, aby ostatní nepokousala či nesežrala. Dillon je při dalším útoku hladových zombie zabit. Skupina dojde pěšky do Londýna, kde potkává zástupy hladových. Ti je ale necítí, protože se členové skupiny namazali blokovacím gelem. Na noc se uzavřou v opuštěné laboratoři. Caldwellová prozrazuje, že hladové děti druhé generace byly objeveny jako novorozeňata poté, co zabily své matky… (TV Nova)

Cooller

*POTENCIONÁLNÍ SPOILER ALERT* perfektní psychologické drama a ještě se 'zedy' x) spása se stala zhoubou lidstva aby nakonec podstatu lidskoti zachovala... doporučuji (y) ()

Zombiepod

Napriek tomu, že film sám o sebe pôsobí v mnohých ohľadoch ako vykrádačka všetkých možných post-apo zombie filmov, je to vcelku veľmi dobre zvládnutý kúsok. Predlohu nepoznám, no filmové spracovanie ma i napriek nejakým tým klišé dosť bavilo, celé to bolo veľmi šikovne vymyslené a za hudbu, ktorá tu robila najväčšiu časť filmovej atmosféry, dávam hviezdu navyše. Pre fandov, ktorí nie sú ešte znechutení modernou zombie vlnou, určite povinnosť. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Když neznáte obsah, tak si užijete mysteriózní začátek, akční průběh v čele se zombie/nezombie děckama a "apokalyptický" závěr s "dobrým" koncem. ()

Silhouette

SPOILERS!!! Čtyři pětiny filmu to vypadá jako podobenství o překonávání xenofobie a o toleranci zhruba v duchu District 9. Pak přichází závěr a s ním studená sprcha. Dějový obrat velmi překvapivě v podstatě dává zapravdu xenofobnímu argumentu: "Oni se tváří jako hodní a bezbranní, ale Jejich identitární solidarita se nakonec stejně probudí a Oni nás zradí". Závěrečná scéna mírného soužití pokořeného lidstva a jejich nových pánů vypadá jako výsměch. Těžké říci, zda takové vyznění bylo záměrem tvůrců nebo se jedná o neukočírovaný scénář/režii. ()

bednyo odpad!

Čumieť takmer dve hodiny na bandičku otravnýh poloretardov s absolútne absurdným správaním je čisté utrpenie. ()

Scraffy

Parádne natočený zombie horor, ktorý je ORIGINÁLNY! A to sa často nevidí. Prostredie je pekné, atmosféra je hustá a príbeh má čo ponúknuť. Herci tu hrajú veľmi dobre a novoobjavený herecký skvost Sennia Nanua je excelujúca vo svojej úlohe. Hudba je tu veľmi dramatická a temná. Páči sa mi, ako je urobený začiatok, kde deti "pestujú" na testy. No potom sa to z toho prostredia presunie a sme v uliciach, kde musíme spoločne s postavami prežívať. Veľmi pekný film a veľké prekvapenie z Anglicka. ()

Emafera

Máte rádi zombíky? Máte rádi filmy o konci lidstva? Máte rádi napětí? Nejnadanější dívka vše splňuje a nakonec se dočkáte zajímavého konce, který vyvolává pár etických a filozofických otázek. ()

Knor

Rozhodně zajímavej nápad i zpracování, i když je těžko přijatelný chování tý polozombice. Pochválit musím zejména Glenn Close, která je naprosto dokonalá. Gemma Arterton tady trochu ostrouhala, protože jí dali blbou roli, ta její megasprávňačka byla už prostě trochu moc. Atmosféru, akci i myšlenku to má, další povedenej kousek do žánru. ()

Safir

Zajímavý a trochu netradiční zombie film, který rozhodně nenudí. Až na ten konec... Na jednu stranu jsem byl překvapen, což je fajn, ale na druhou jsem byl trochu zklamaný. ()

intro

Docela mi to připomínalo mou nejoblíbenější hru The Last of Us, proto trochu nadhodnotím, ale i tak je The Girl with All the Gifts příjemné překvapení v rámci zombie hororů. Doporučuji ()

XXXXXXXX

Laciné zpracování toho, jak by asi vypadala filmová verze The Last of Us. Jen s hromadou kiksů v ději a podivným, zato však nic nevysvětlujícím závěrem. ()

johnsnow

Naozaj vydarená britská zombošovka, ktorá má príjemne potešila. Chcelo to akurát trochu vác akcie ale inak som spokojný a ten koniec prekvapil, ale na 5* dačo chýba. ()

Beetie

Tvorcovia by skákali od radosti, keby ma videli ako to pozerám. Tento film som si vybrala na základe mojej novej filozofie náhodného výberu. Nevedela som o ňom vôbec nič. Nevedela som, kto tam hrá, o čom to je, kto to natočil, aký to je žáner. Jediné, čo som vedela vopred bol názov filmu a ten ma úspešne zmiatol. The Girl with All the Gifts? Jediné, čo ma napadlo bolo, že si idem pozrieť film o ďalšom super nadanom dievčati. V podstate som mala pravdu, ale to v akom svete sa to bude odohrávať som nemala najmenšieho tušenia a že ma to teda posadilo na zadok, keď som to zistila! Začalo to tak nevinne. Pár detí spútaných v kolieskových kreslách vyučuje Gemma Arterton grécke dejiny na vojenskej základni. Vojaci sa k nim správajú ako k najväčším zločincom a mne len nešlo do hlavy, čo také zlé tie deti spravili? Aké super schopnosti ovládajú? A oni boli len malí zombíci, ktorí si „prežrali cestu von“ z maminho brucha. Keď som zistila, že som si náhodným výberom pustila zombie horor, tak som to chcela vypnúť a počkať na nejakú spoločnosť, ale tak ma to vtiahlo, že zrazu bol koniec. A prišlo mi to ľúto, lebo s Melanie, slečnou Justineau a doktorkou Caldwellovou by som rada pobudla ešte nejaký čas. Našťastie je tento film natočený podľa knihy, takže hurá do kníhkupectva a vraciam sa naspäť do tej úžasne despotickej budúcnosti. „Are we alive? Yes. You're alive. Then why should it be us who die for you?“ ()

m.xFuck

Nadhodnotím, páč je to něco jiného než vždycky. Bodla by kratší stopáž a víc akce. Jinak je to celkem fajn. Seržant správnej a Glen Close potěší vždycky. Gemma byla na tečku celej film, ale to bylo nejspíš cílem :) Za mě dobrý. ()