Vlak do Pusanu

• Jižní Korea Boosanhaeng (více)

Rozvedený Seok Woo (Yoo Gong) je workoholikem tělem i duší. Své malé dcery Soo-an (Soo-an Kim) si tak příliš neužije. Nyní má Soo-an narozeniny a za každou cenu si přeje navštívit maminku. Seok Woo souhlasí a společně se tak vydávají rychlovlakem ze Soulu do Busanu. Vlak je téměř připraven k odjezdu, jenže na poslední chvíli do něho naskočí nezdravě vypadající dívka. Stačí jedno kousnutí a následkem domino efektu během pár minut většina pasažérů zmutuje v krvežíznivé zombies. Pro ty zbývající právě začíná holý boj o přežití. (Psychor)

Krysap

On je to z pohledu fandy zombie asi parádní film, proto dávám aspoň ty dvě *. Ale pro mě osobně je to prostě totální sračka. Zombie jsou něco, co nedovedu považovat za nějak strašidelný nebo děsivý. Naopak, tím, jak se idiotsky škubou, tváří a co vydávají za zvuky, na mě působí spíš komicky, nebo ještě přesněji spíš děsně trapně. Tohle fakt někomu připadá strašidelný? Skoro se mi tomu ani nechce věřit.. ()

Gendarme

Zombie téma asi není tak vyčerpané jak jsem si myslel Vlak do Pusanu dává novou krev zombie filmu do žil. A to především zpracováním, kdy se autorů opravdu solidně daří držet napětí, Dobře odlišné charaktery, hodný, zlý a holčička :-) ()

mazic

budu zachraňovat těhotnou, která mě zdržuje + se narodí fakan, který mě prozradí + několik ultra nelogických kroků.... sem se tak těšil ()

q66

Hodně zábavná korejská béčková zombárna s několika výbornými nápady a scénami, hlavně během prvních dvou třetin. Sociální kritika sice bije do očí a chybí jí jakákoliv subtilnost, jednodimenzionální boháč-záporák Yon-suk je spíš směšný a ten kýčovitý konec tomu moc nepomáhá, ale i přes to převažuje víceméně pozitivní dojem, díky intenzitě a svěžím nápadům jde o jeden z lepších zombie filmů poslední doby a líblilo se mi to daleko víc, než World War Z. Ve výsledku silných 6/10. ()

vikino1

Word War Z - Korea. V tomhle filmu je krásně vidět, jak by vypadala nákaza, kdyby nepropukla v USA, kde mají na každým rohu hned vedle Mekáče obchod se zbraněma. Ono postavit se jim ve vlaku jen s bejzbolkou nebo holýma rukama, když máte řadu kolaborantů ve vlastních řadách (narozdíl od Amíků - We will not leave anyone behind us), to chce kurva koule. A až na tu těhulku (která by porodila po půl minutě kvůli stresu) to celé bylo docela uvěřitelné. A to že nám v 21 století Zombie (nebo spíše nakažení) notně zrychlily, mě osobně zas tak nevadí. Koho by v dnešní době bavili Romerovi mrtváči, pohybující se chůzí tři kroky za minutu. To mohlo fungovat někdy v osmdesátkách. Já se bavil :-) Děkuji JASM - tento skvost jsem našel na tvém profilu. ()

gemi

Konečně! Po dlouhé době solidní zombíkárna. Jihokorejci umí. Stupidita postav se zde sice, jak už to v daném žánru bývá, vyskytuje, ale ve snesitelné míře. Povedené. ()

ER

Klasické zombie scény na honěnou (vlak funguje),k tomu lidské charaktery (zbabělec vs hrdina). Ale jo, funguje to, ale jsou tu lepší filmy. ()

Likan7

Za těch posledních 30 minut si sice Vlak do Pusanu zaslouží spíše 3, ale ta první hodina byla tak skvělá adrenalinová jízda, že raději přivřu oči. Tenhle film si to totiž zaslouží. Akce začne po 20 minutách a nohu z plynu nesundá až do nějaké 70. minuty. Během té doby se sice nedějí nějaké neočekávané zvraty, kdo si myslíte, že umře, tak umře, klišé v rámci zombie žánru tu je také na denním pořádku, ale celé to vypadá TAK moc pěkně, že vám to nebude vadit. Je to poctivý řemeslo, který mi při sledování filmu vlastně dost chybí. Nejlepší postava sice nevydrží déle než 70 minut a odejde s notnou dávkou přehnaných emocí a film v posledních 30 minutách dost zpomaluje (ale nespadne do vyloženého průšvihu), přesto je Vlak do Pusanu skvělou žánrovkou se spoustou áčkových momentů. Vzhledem k tomu, že jsem se o filmu doslech při ohlášení druhého dílu, tak šup sem s nim! ()

deLaFere

Chci poděkovat Martrixovi za tip na film, bez jeho komentáře a hodnocení bych to přešel. Jihokorejský horor s poselstvím? Neuvěřitelný nářez, jak napětí, tak emoce, už dlouho mě něco tak nevcuclo jako tohle. Postava děvčátka je naprosto dokonalá, dítě budující mosty a ukazující debilitu společnosti. Nelíbí se vám chování většiny? Tak takhle se ta většina určitě bude chovat, až něco opravdu přijde. Je to prostě neskutečný, film nakonec ukazuje skutečné životní hodnoty, které se dnes vytrácejí. Závěrečná vzpomínka otce s pocitem, co pro dceru udělal, super. Píseň v tunelu, bomba! Dokonalá postava Dong-seoka a především zpočátku jeho ženy. Prostě paráda. A to vůbec nekomentuju to napětí. ()

Nix

Za mne spokojenost, sice je kolem toho celkem velký hype a to mne překvapilo. Není to vyloženě špatný film a určitě se to řadí mezi ty lepší zombie filmy, ale není to taky nic nového. Je pravda, že virus je tady ukázan trochu jinak a zombie jsou rychlejší než jsme zvyklý a nejsou to typická zombie, spíše je to trochu inspirováno Světovou válkou Z bych řekl, ale určitě to k tomu nepřirovnávám. Je tam hodně akce, film odsýpá a občas se člověk i musí některým situacím pousmát, ale rozhodně kvalitní 4 hvězdičkový zombie film. Asi to bude tím, že to není film z Ameriky. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Bál jsem se kombinace korejského "herectví" a zombie, ale byl jsem překvapen. Nebýt jednotvárnosti a zbytečné délky, tak hodnotím líp. ()

liberita

Osviežujúci prírastok do zombie žánru, prinášajúci so sebou viacero nových nápadov, ako aj značnú dávku originality a napätia. S hlavnými postavami je možné sympatizovať a kritika spoločenského usporiadania je primeraná. Hoci niektoré scény filmu až zbytočne udierajú na emócie, celkový výsledok pôsobí oveľa autentickejšie a reálnejšie než Svetová vojna Z a dokazuje, že pre úspech u divákov a kritiky nie je nevyhnutné obsadiť svetovo známe tváre typu Brada Pitta. ()

hero_bk

Naprostá spokojenost, jeden z nejlepších zombie filmů vůbec. Zápletka s road movie (musíme se dostat do Busanu) přidává na napínavosti. Omezený prostor vlaků dává prostor pro skvělé bojové scény ala Oldboy. Prostor pro dobré vykreslení postav, pro city, krev i výbuchy. Jasných 5! ()

filip289

Kvalitný kórejský zombie horor/thriller, ktorý však trochu dolu ťahajú niektorí až príliš prehrávajúci herci. ()

MindTuber

Ucházející zombie survival okořeněný především tím, že se většina děje odehrává ve vlakové soupravě. Vlak do Pusanu se nesnaží vyhýbat tradičním klišé a tak tu proti zombie nákaze stojí standardní sada hlavních postav, které vám budou svými charaktery i celkovou motivací velmi povědomí. Nutno dodat, že se jedná o ten typ zombie filmu, ve kterém jsou živí mrtví řádně naboostování a agilní, takže i ti nejrychlejší přeživší (dobíhání vlaku) mají co dělat, aby jim sprintem unikli. Čekejte tedy více akce a téměř žádný faktor strachu. Děj filmu příliš neklopýtá a já osobně jsem se obstojně bavil a to navzdory faktu, že zombíky dvakrát nemusím. Celkový dojem kazí až závěr, který mohl více gradovat a odpustit si ta citová vylévání a smíření. Slušná trojka. ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix