Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poslední loupežníci byli chyceni a pro výstrahu zazděni. Ve Spessartu bude na věky klid. Tedy aspoň do té doby, než při stavbě dálnice rozkopnou nedobrovolný žalář loupežníků. Jejich duchové se rozkoukávají po světě a zamíří do nedalekého zámku. Tam ve finanční nouzi přežívá komtesa Charlotta (Liselette Pulver) s příbuznými. Snaží se svůj zámek ubránit před dluhy a spekulanty. Návrh na ubytování arabského prince jí tedy přijde vhod. Ale jeho příchodem se teprve dostane do maléru. Přičinlivá strašidla ve snaze jí pomoci prince okradou a Charllota putuje do vězení. Loupežnické čarodějce se podaří namíchat lektvar na zhmotnění, a tak se mohou strašidla vydat do Bonnu osvobodit Charlottu. (Jezinka)

(více)

Recenze (63)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Po půl století stále překvapivě fungující satirická komedie s příjemnými písničkami, využívající nadpřirozených kvalit duchů zaživa zazděných loupežníků ze Spessartu (hrdinů původní historické veselohry). Bez bohovského českého dabingu (vrátane "tatarské" slovenštiny prince Kalaky a jeho doprovodu) by to ovšem bylo výrazně slabší. Jenže my ten dabing máme, a tak si můžeme zpívat, že Šaty (respektive nohy) dělaj lidi, že My vám píchnem ve všem, a tak dále a tak dále. Na mě to funguje i dnes - a to jsem se ještě nezmínil o tom jak překvapivě slušně vypadají duchové z hlediska vizuální stránky filmu. První díl si téměř nepamatuji, u třetího si vybavuji jen to, že se tam raketou cestovalo v čase a zachraňovala se komtesčina láska. Budiž to dostatečným důkazem o nejenom historické hodnotě Strašidel Ze Spessartu. 70% ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

EDIT 2016: Druhý díl Strašidel sklízí možná větší úspěchy než první. Dočkal se dabingu dříve než jednička a jeho tvůrci si s ním opravdu vyhráli, což je patrné už v úvodních zpívaných (!) titulcích. Strašidla pro mě docela překvapivě bodují i jako muzikál, resp. spíš hlavně v této kategorii, a je to samozřejmě díky skvělé práci týmu ČST Praha. Vyhrát si někdo takhle s filmem v dnešní době a podobně jej obsadit, jdu na to do kina i za čtyři kila. Trikově na rok 1960 geniální! ()

Reklama

Nancy 

všechny recenze uživatele

Tenhle film mi silně připomíná dětství, kdy jsem na celé spessartské strašidlácké sérii ulítávala. Ještě víc jsem si ji zamilovala, když jsem, ač jen na dálniční pumpě, byla ve Spessartu, což pro mě byl tenkrát jedinečný zážitek (i když pochybuju, že by tam kdysi chodili strašidla tankovat do koní), ale to už zase odbíhám. Sympatický filmeček s příjemnými postavami a laskavým humorem; žádné umělecké dílo, ale já ho mám ráda. Společně s prvním dílem je tato část trilogie mou oblíbenou, následující Zlaté časy ve Spessartu jsem nemusela ani jako malá. Strašidla ze Spessartu jsou takový malý milý film, který zpříjemní dlouhou chvíli, ale nejspíš vám v paměti nijak zřetelně neuvízne (pokud nejste jako já). ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Spessart mi popravdě nic neříkal, a tak jsem až později zjistil, že vlastně začínám druhým dílem. Není to nějaká dokonale třeskutá komedie, ale přesto zde jsou momenty a některé hlášky, které mi přišly nesmírně vtipné. Romantická rovina mi přišla skoro otravná, stejně jako muzikálová čísla, ale sem tam jsem se pěkně zasmál. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelný, že i po takový době to funguje. I v 21. století ovlivněn digitálníma vychytávkama oceňuju archaickou trikovou kameru. Navíc to má spád, spoustu gagů, humor situační i slovní plus rozšafná Liselotte Pulver. Okořeněno precizním dabingem, který exceluje už v česky zpívaných úvodních titulcích. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Nejznámější stavební památkou Spessartu je vodní zámek Mespelbrunn, sídlo rodu Echte. I zde se natáčelo. (sator)

Reklama

Reklama