Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

Puol

Harlin efektnou klipovou réžiou zachraňuje čo sa dá, ale Stallonov scenár je neskutočne pytomý. Jeden krát sa to dá vydržať. ()

helloween93

Když pominu fakt, že tu v jedné scéně závodí s formulemi v běžném provozu, tak se stejně jedná o hroznou nýmandovinu. Ta ovšem působí komicky kvůli velmi špatnému scénáři a hrozným trikům. Stallone, Reynoldsi, do čeho jste se to nechali uvrtat. Tady lítají formule vzduchem (těžké havárie) a na trati se mává žlutými vlajkami a jede se vesele dál. Když formule vyletěla do rybníka, tak jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet. Hrozný. ()

Luk Skywalker

Slabé a vůbec to nějak nedává smysl, jakási americká formule převedená do Evropy vydávající se za tu, která je v televizi. Nezachrání to ani Stallone ani honicí se formule po městě (což je pěkná nereálná hovadina). ()

xavierr13

Nechápem z akej predlohy vychádzal scénarista, ale reálnosť pretekov formule ako sú prezentované v tomto filme je na veľmi nízkej úrovni, tvorcovia sa mali trocha viac zasvetiť do sveta reálnych pretekov formule. ()

GOREGASM

Nelze se nesmát Slyovu naivnímu scénáři, okatým efektovým kotrmelcům a celkovému klišé extraktu, který nejprve již zmíněný Sylvester z pomyslného pera vypudil a následně cukrkandlově nasnímal Renny "natočil jsem pár fakt dobrejch kousků, ale tenhle mezi ně nepatří" Harlin. Přesto je zajímavé, jak jsem na film postupně měnil názor. Od první minuty totiž působí povrchně, řeší pseudokonflikty a ztvárnění toho motokolotoče je jako pohledem pětiletého předškoláka. Herci působí ve svých vyhrocených pózách srandovně (Gina Gershon v tomto exceluje) a já už tuhl hrůzou, jak těch 108 minut protrpím. Nevím popravdě, čí je to zásluha (možná tím, že se začne konečně závodit), ale zhruba od blbostí nakažlivé honičky formulí v ulicích Chicaga, jsem se naladil na "všechno mám na párku" frekvenci a docela jsem se všem a všemu zasmál. Ale aby jste mně pochopili správně, blbost je to ukrutná a vyšší rating si přes svou zvrácenou zábavnost Driven nezaslouží, protože to všichni myslí ukrutně vážně. 20% P.S. Burt Reynolds nejenže hraje nejdementnější šéfa týmu ever, ale zároveň dokonale zapadá do tohoto "co to mělo sakra znamenat" universa. ()

Raaavenek odpad!

Na tomhle filmu neni zajimave vubec nic. Dej ubohy, herecke vykony mizerne a zavody formuli vypadaji jakoby vystrizene z Grand Prix 3... ()

Fifipek odpad!

Musim se priznat, ze tak strasny film o formuli jsem snad jeste nevidel! To nebyla formule, ale nejaky nepovedeny hybrid mezi ni a nascar! Jizda mestem me pak definitivne utvrdila v tom, ze tento film je skutecny odpad! A ty Sly, az ti priste proleti poklop od kanalu kolem hlavy, tak zastav, vlez do nej, zavri za sebou a uz se nevracej! ()

Jeand´Boa

Ale jo... musím dát tři hvězdičky, neb když jsem na tom tehdy byl v kině, hrozně jsem se u toho bavil - bavil jsem se tím, jak jsem to s kámošem totálně rozebral a zkritizoval a přímo tam v sále během projekce se v našich hlavách vyrýsovala totální parodie na tento snímek ... takže jsem se vlastně celou dobu smál a dobře bavil ... nejde o nic, jen o totální blbinku, která nezaujme, ale lhal bych, kdybych řekl, že znechutí ...kdepak - jak už jsem tu kolikrát prohlásil: vypnout mozek a nebrat nic vážně ... Mimochodem: výběr herců se rozhodně nepovedl! :-D ()

Barak

Závodění je celkem fajn a skýtá v sobě notnou dávku adrenalinu, ale na příběhu by se mělo hodně zapracovat. Schopnosti herců taky nejsou nijak velké a když se navíc Sly snaží mluvit někomu do duše (třeba po honičce městem, ale je tam toho víc), vážně to stojí za to - radši vypnout, protože samopal si protentokrát zapomněl.... ;) 6.5/10 ()

Biopler odpad!

Seriál F1 sledujem pravidelne od roku 1999. Keď mám hodnotiť to čo natočil Harlin so Stalonem, tak nemôžem ináč než len odpad. Chlapík nás uisťoval aká to bude špica, no je to strašná blbosť. Choďte si radšej pospať než vidieť túto kravinu. ()

Stíba

Napětí Formuli podle mě určitě nechybí a ačkoliv ji bude spousta lidí považovat za béčkový film, je to podle mě velmi slušně udělaný kousek z prostředí, které je podle mě dost náročné na kvalitní filmové zpracování. ()

Torgal

Maximálne neuveriteľný príbeh z prostredia formulových závodov (je to ale len nejaká paródia na F1, kde sa jazdí na Nascar ováloch na 200 kôl). Stallonov scenár je naivný a scény priamo zo závodov sú mimo realitu, ale nemôžem tomuto filmu uprieť istý "drive" ktorý mu vtisol dnes už odpísaný akčný klasik Renny Harlin. Vďaka jeho réžii som sa celkom bavil až do (predvídateľného) konca. A to i napriek viacnásobným wtf scénam (záchrana parťáka počas závodu a Tokijská naháňačka rulez). 5-/10 ()

Jakubik

Tak v tomhle filmu je všechno opravdu průměrné počínaje hereckými výkony konče režií a scénářem. Je tu ale jedna věc, která průměrná není a to jsou závodní scény. Co se týče kamery a střihu jde při těchto scénách mráz po zádech. Projížďka v nočním městě hravě setře kdekterý honičky v Rychle a zběsile… ()

darkreider

Zbytočne podceňovaní film. Pozrieť v nedeľu VC Číny a zaklincovať to s driven a deň jak z alabastru. Prepálené závody, ženy, rivalita, všetko tam je. Možno je škoda, že Kip Pardue je tu tretie kolo u voza a celé to roztáčajú Sly a Til. Jazda mestom a zbieranie mincí, to sú legendárne scény. Pre fanúšika motosportu must see. ()

Eduardo

Scenár slabučký, herci toho zrovna veľa nehrajú a v druhej polovici som už pomaly ani nevnímal čo to rozprávajú, ale tie pretekárske pasáže, ktoré tvoria minimálne polovicu stopáže filmu ma strašne bavili. Síce to často skôr pripomína destruction derby ako formule, ale pri tom ako dobre to bolo natočené a aká super hudba tam neustále hrala mi to bolo akosi jedno :) Kvality Rush som od toho ani neočakával, ale zábavnosti na úrovni Michel Vaillant (vidieť z kade MV kopíroval scénu s prevráteným autom vo vode) som sa dočkal, tak aj hodnotím rovnako. ()