Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

g.carpa

Nemůžu si pomoct.. Tenhle „rádoby“ akčně sportovní film se jednoduše nepovedl. Nad scénářem zůstává v některých pasážích opravdu rozum stát. Stallone sám o sobě by to nezachránil ani životním výkonem a třeba dodat, že k němu měl dál, než kdy jindy. A tak nezbývá než film (s lákavým názvem i hlavní postavou) ocenit pouze za několik vydařených závodních scén a to je sakra málo.. ()

Monyfik

Film má spád a pořád se v něm něco děje. Honička městem a sbírání mincí pneumatikami je dobře graficky zpracovaná. Je fajn, podívat se, jak zkušený a vysloužilý závodník pomáhá a radí mladému řidiči, jak ho efektivně nahradit. Spory závodníků mezi konkurenčními stájemi jsou přátelsky řešené. Jezdec ukončí svou závodní jízdu, když jiný závodník vyjede z dráhy a spěchá mu na pomoc. Naivně se zde ukazuje, jak jsou soupeři přátelští a vzájemně soucítící. ()

pavont

Po tom co Silvestrovi zkrachoval jeho projekt s F1, spojil sa s kamosom Harlinom a natocili film o serii Fedex. A co vzniklo? Otrasny scenar. Bezkrvny herci az na Leonarda a akcne sceny robene vyslovene na efekt. A preco 4*. Lebo preteky formul a atmosferu s tym spojenu proste milujem a hoci je ten film bieda, kvoli zaberom na monoposty a slusnej hudbe si ho pozriem hocikedy. ()

0linA

Poměrně velká blbost (ta honička byl vrchol) a obsazení Stalloneho jsem nějak nepochopil, vůbec se sem nehodil. ()

morbido odpad!

Takúto nereálnu a nepravdepodobnú sračku môžu iba američania natočiť.Ani sa my nechce vypisovať kolko nereálností a chýb tam bolo.Sériu CART som v tej dobe miloval a toto beriem ako urážku....0% THIS MOVIE SUCKS! ()

Antal89

Ve filmu Formule předvedl Sylvester Stallone vynikající herecký výkon v úloze závodníka. To by však ale asi bylo vše. Namísto nějaké vhodné dějové omačky je nám předložen přiběh mladého závodníka, který z vrcholu začal padat dolů a pravě Stallone mu má pomoci zpět na vrchol. Celková koncepce je o ničem a je asi podobným zklamáním, jako poslední díl série o boxéru Rockym. ()

Voxel

Slabší příběh, ale závodní scény docela ujdou. Je to, řekl bych, takový ten akční výplach na jedno shlédnutí. ()

pan_Bily

Napoprvé byl pro mě film velký zklamáním, protože jsem ho srovnával a hledal paralely se skutečným seriálem mistrovství F1 (moje mínus), což určitě nebylo záměrem tvůrců, aspoň doufám. Až po dalším zhlédnutí jsem film více docenil. Když se bere nezaujatě (ke skutečným sériím) jako příběh z jakéhosi fiktivního šampionátu formulí není to zas tak úplně špatné. Atraktivní prostředí závodů formulí je velmi dobrý základ, ze kterého by se ale dalo vytěžit víc. Velmi slušně natočené závodní scény. Slabší scénář, filmu by slušel větší důraz (orientace) na samotné závody a menší propletenec vztahů. Honička ve formulích městem je asi už trochu přes čáru, ale s přimhouřenýma očima se dá strávit. Film v žádném případě neuchvátí, ale neurazí. 40-45%. ()

shinlove

Tohle bych rychlostí formule vymazal z kinematografie. Dodnes čekám, že mi Sly pošle zpět 8 dollarů za lístek! :) No vůbec nic, jediná věc se nedá tomuto filmu pochválit... 1* ()

oskiii odpad!

Strašný sranec tohleto. Sly v roli spasitele mladého závodníka. To co se v té břečce odehrává za nesmysly... to je k neuvěření. Od váhy Slye, po odlétávání poklopů kanálů. V topu je scéna, kdy z kokpitu pohazuje mince, aby je v dalším kole sbíral na pneumatiku. ()