poster

Zhasni a zemřeš

 • USA

  Lights Out

 • Slovensko

  Nezhasínaj!

 • Kanada

  Lights Out

 • Nový Zéland

  Lights Out

 • Velká Británie

  Lights Out

 • Austrálie

  Lights Out

Horor

USA, 2016, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  ***

  Tyjo, to hodnocení bych nečekal. Podle mě je to naprosto průměrný horor. Je fakt, že napětí je solidní, pár lekaček ujde, ale příběh je neoriginální, scénář a chování postav total stupidní. Přitom bych si dovedl představit, že by to mohla být fakt pecka. Kdyby tam bylo víc krve a duch by nebyl tak směšný. No co už, dávám 60%, na víc to fakt není, je mi líto...(4.9.2016)

 • flanker.27
  ***

  Dost podobné Mamá, s níž Lights Out sdílí osud celovečeráku vzniklého na základě krátkého filmu. S příměsí Darkness, Kruhu a kdoví kolika dalších hororů poslední doby. Nejlepší atmosféru měla první scéna s Martinovým otcem, pak už to žádná sláva nebyla. Klasické pátrání po minulosti v lékařských a jiných záznamech, odhalení dávného tajemství spojeného s původem bubáka, účast policie jako předkrmu, klasické "může to být nebezpečné, co kdybychom se rozdělili" a tak dále. Aspoň to řešení bylo v rámci nastavených pravidel logické a doufal jsem, že to skončí přesně takhle. Za mne spíš mírný podprůměr.(8.10.2016)

 • JohnnyD
  ****

  Fantastický ale fakt fantastický námet. Že ešte nikomu nenapadlo variovať základnú tému hororov - zlo útočí "len" po tme. Ľakačky sú bravúrne, hra so svetlom a tmou nádherná a aj tá backstory je viac než zaujímavá. Problematické je všetko ostatné, čo to má spájať. Totižto film je pomerne krkolomne vyrozprávaný. Napríklad tajomstvo je antiklimaticky vyrozprávané uprostred filmu a postavy a ich vzťahy sú síce zaujímavo načrtnuté, no chýba im hlbšie rozvinutie.(4.11.2018)

 • lamps
  ****

  Nedá se svítit. Podobně intenzivní a originální lekačku jsme v kinech snad ještě neměli a těžko si v dnešní hororové konkurenci představit účinnější způsob, kterak divákům maximálně znepříjemnit návrat domu potemnělými ulicemi. Od začátku se jede na plné obrátky a bez zbytečných řečí je nám servírována inteligentní duchařská zápletka okořeněná tak hustou atmosférou a natolik děsivým bubákem, že bych si i zachrochtal blahem nemít ze samé nervozity stažené hlasivky. Plus bezchybná gradace, díky níž zlo nepřestává ani ke konci děsit, rozumná stopáž a samozřejmě naprosto odzbrojující kráska Terasa Palmer, jejíž zásluhou jsem ani nedýchal i v těch méně vypjatých scénách. Zbytečné si stěžovat a skuhrat, víc už snad chtít ani nemůžeme....(26.7.2016)

 • ARI50
  *****

  Od samého začátku až po sami konec se něco děje a tak by to mnělo fungovat pořád, bát se lekat se a přivírat oči a hruzou je otvírat, a tady seto rozhodně povedlo. Kde je Wan je strach a tet už bohužel zustane strach zhasnout jakékoli světlo. Takže David F. Sandberg přesvědčil že muže bez problému natáčet cele snímky. Podle mne rychli a jednoduchy přiběh který měl hodně do sebe, výborna hudba herci povedení tady není co víc dodávat. Jedine co mi bralo dokonalost samotného filmu byla opica co zamnou seděla a každou minutu komentovala film do předu a prvni možnosti strachu zapištěla jako na smrtélne posteli, zakázat pouštět do kina ničí dokonalou atmosféru hororu.(2.9.2016)

 • - Na začátku film, když si Paul (Billy Burke) na obranu bere baseballovou pálku z vitríny, si můžeme všimnout figurky, vzhledově identickou s tváří z původního krátkometrážního Lights out (2013). (Kejf.)

 • - Film je natočen podle úspěšného krátkometrážního snímku Lights out (2013). (machmej)

 • - Krátkou a téměř identickou scénu jako ve snímku Lights out (2013) si zde zahrála stejná herečka Lotta Losten. (machmej)