Geralt převezme po jiném zaklínači rozdělanou práci v království, které terorizuje divoká příšera. Yennefer si zajistí magickou novou budoucnost, ale za brutální cenu. (Netflix)

Kanee

Nejlepší díl doposud, opravdu se mi líbil každý zvrat. Tímto dílem se stal Henry Geraltem z Rivie.  Začátek poměrně chabý, nic moc se tam nedělo a vše začíná a zapadá do sebe až v následujících minutách. Pouze upřeně se dívat a nechat se omámit dějem. ()

HennessyVSOP

Po dvou nepřesvědčivých dílech je tohle konečně správnej nářez. Chválím jak linku s Yennefer tak především Geraltovu Strigu. Vynikající. Pokud konečně zmizí tříštění děje do jednotlivých linií bude to dokonalý. ()

antolikopoli

Celková kvalita sa postupne zvyšuje, dej ako taký už má prestáva mučiť nudou. Vzniká niečo ako náznak budovania atmosféry a napätia čo v predchádzajúcich častiach bolo úplne vylúčené. Divák sa pomaličky dostáva do toho, začína rozumieť a predpokladať čo sa deje alebo bude diať. Oveľa lepšie zvládnuté ako pilotné časti. Dúfam že v tom budú pokračovať aj naďalej. 6/10 ()

Tom10000

3.díl. Gerald tentokrát čelí největší výzvě ve svém životě, když se snaží pomoci nejen dolařům protestujícím proti své chudobě, ale i samotnému králi, velmi liknavému muži, v boji vůči Strize. Ve skutečnosti se jedná o jeho (královu) vlastní dceru, kterou zplodil se svojí sestrou, čímž rozhněval jejího dalšího nápadníka, svého nynějšího "rádce" toužícího po spravedlnosti. Nebojácný Zaklínač se velmi ochotně chopí zodpovědnosti, a ač se v samotném závěru jeho výhra trochu zesměšní, nikdo mu už nemůže odepřít vděčnost. Jako jediný proměněnou dívku nezabil, naopak jí dal druhou šanci zlomením kletby. Yennefer se dozvídá nemilé novinky. Rada ji neuznala coby možnou kandidátku na "Očarování", tedy závěrečný rituál, kde se vydá do svého nového života coby plnohodnotná čarodějka. Musí se proto rozhodnout, jak velikou cenu zaplatí, aby na sebe upoutala pozornost. Po rozkolu se svým kamarádem, jenž jí zradil a potupil, se vydá za mocným spojencem její ředitelky, jenž na ní učiní mnoho úprav. Z hrbaté tvrdohlavé dívky se vyklubala půvabná, ještě odhodlanější mrcha, neváhající si na plese okamžitě přivlastnit největší trofej - krále. Ciri se vydává do temného lesa, její přítel umírá, aniž by si toho vůbec všimla. 90 procent, povedený díl, hlavně jsem se dočkal Yenefferiny proměny. ()

teekanee

No, nebudu lhát. Doufal jse, že ten černej elf dostane šípem do hlavy místo ramena, jelikož tohle je voser jak prase. Že jsou černý Dryády je jedna věc, ale že budou černí i elfové je už dost přehnaný. Nedokážu si představit, že na světě žije osoba, která si pod pojmem elf představí černocha. Dobrá zpráva je, že tohle je asi jediny, co mě na seriálu štve. Všechno ostatní je zatím velmi dobré. 87% ()

cien

Třetí díl je fajn oproti předchozím dílům, dějová linka kolem strigy ušla, ale dost tomu podkopávalo skákáním ke zrozeni Yennefer. Nejsem rasista nebo něco takového, ale cpat černochy do středověké fantasy je trochu moc, černý elf tomu dal korunu, ještě, že dostal šípem :-) ()

Danken07

Najlepšia epizóda tejto série. Jedina vec čo ma na tejto epizóde štvala bolo to, že ku koncu začali prepojovať prvú a druhu dejovú linku, tak ako keby spolu navzájom dejovo súviseli. Chápem o čo sa režisér snažil, ale mne osobne to prekážalo. Akcia je tak ako vždy skvelá. ()

Michalski

Kde je nějaká návaznost? Ten, kdo nečetl knihy, musí být mimo. Jakto, že v prvním díle Calanthé zemřela a teď se má stát následnicí Cintránského trůnu? A Triss? Já se těšil na krásnou rusovlásku :( Nejlepší je snad zatím Yennefer. Před i po změně. Pozitivní byl boj se strigou a vstup do Brokilonu. ()

sKralicek

Třetí díl má temnější atmosféru, než díly předchozí a vypráví nejznámější Zaklínačovu povídku. Její zpracování je opravdu dobré a naprosto diváka pohltí. Dějová linka Yennefer je zde taky úžasně zpracována a naštěstí nepůsobí uspěchaně, jako v předchozí epizodě. I když je tato epizoda velmi krutá, zachovává si vtipnost, kterou tento seriál velmi dobře uchopil. Například erotická scéna s Yennefer mě opravdu pobavila. Za zmíňku také stojí čeští překladatelé a jejich již slavný překlad slovíčka "fuck" na "sper to ďas". S čím mám ale problém, je herečka Triss. Ta mi tam vyloženě nesedí, to ale zahrnu do hodnocení celého seriálu a ne této epizody. Tato epizoda za mě 5/5. ()

doom.cz

Tak jo. Geralt se popere se strigou, Jindra ho pořád nezvládá uvěřitelně hrát, Yen ukáže kozy a pak si nechá vyndat filtr pevných částic a projde podobnou procedurou, jako procházela nabouraná auta v divokých dobách autobazarů, kdy vám ze dvou oktávek svařili jednu :). Pokud pominu pokračující chaos vzniklý ze situace, kdy bez znalosti zaklínačského univerza nevíte, kdo je kdo, a pokračující bordel v časových linkách, už si zvykám a seriál se začíná líp držet předlohy. Akorát ta inkluzivní Triss je velkým krokem vedle, ale chápu, že v turbulentní době diverzifikovaného světa není možné mít jako jednu z hlavních postav kozatou bílou zrzku. 3* a popojedem. ()