Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Geralt převezme po jiném zaklínači rozdělanou práci v království, které terorizuje divoká příšera. Yennefer si zajistí magickou novou budoucnost, ale za brutální cenu. (Netflix)

Recenze (99)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Až na pár momentů, které vypadaly uměle, čistá esence zaklínače. Poprvé vidíme Geralta při jeho opravdové práci profesionálního odstraňovače havěti z nočních můr a je to zrežírované a natočené naprosto fenomenálně. Hned úvodní scéna má perfektní hororovou atmosféru, tísnivý pocit zůstává napříč celou epizodou. V druhé lince sledujeme politické pletichaření čarodějů a stále výše stoupající ambice po moci a uznání toužící Yen. Oba úhly vyprávění se střetnou ve finále, která i nejméně vnímavým lidem potvrzuje, že tohle bude naprosto nekompromisní, drsná, temná, hnusná a špinavá fantasy, která si nebere v ničem servítky. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Toto je asi diel, kde sa tvorcovia skutočne našli a pochopili vlastnú látku. Neznamená to, že tu nie je zopár wtf momentov, osobne nepovažujem paralelnú montáž záverečných dvoch sekvencií za geniálnu, ale "iba" za vydarenú. Premena Jenefer poteší, povedzme si pravdu, takto budeme mať menšie problémy sa na ňu pozerať. Ide zatiaľ o najtemnejší a najviac fantasy diel. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle měl být první díl, stejně jako tomu bylo v případě knihy. Bohužel, ani tentokrát se retardovaní tvůrci nedokázali držet skvěle napsané knihy a v rámci "krácení" opět přetvořili skvělou povídku v něco nechutného. Jediné, za co je chválím, tak byla atmosféra hrobky, kterou se jim na seriálové poměry podařilo vytvořit velmi dobře. Strašně mě sere barevnost kůže postav, i když rozhodně nejsem rasista, jsem pouze zdravě xenofobní Čech, tak je neskutečně otravné, jak to hraje všemi barvami. V Zaklínači jsou národy, které černé jsou a jsou národy, které černé naopak nejsou, tak proč se to takto nesmyslně míchá? Dějová linka se Cirri a Yenn mě zatím nebaví ani trochu - to je vždy těžké utrpení. Takže i když jsou Geraltovi příhody tak šíleně osekané, tak jsou stále tím jediným lákadlem a koukatelným materiálem. Na nuzné poměry tohoto seriálu to nebylo zlé. Slabší 3 kousky. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už asi začínám chápat poetiku tohoto světa, ale podle okolních hodnocení jestli je tohle nejlepší díl, tak potěš koště. Papundeklové kulisy, mizerně udělané digitalní monstrum a šílené scény z bálu. Levnost čiší ze všech koutů. A jestli jsem jako měl soucítit s tou hrbaticí, tak to by musela mít nějaký pořádný vývoj. I z tohoto je znát, že to bylo udělané z nějakých slabých povídek. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Ať už se mi nelíbil Foltest, blbí černí elfové a ať už se mi líbila ani trochu Triss (za to bych je uškrtil nadesetkrát), zfilmování této povídky se vskutku povedlo. Souboj se strigou vs proměna Yen je výborný nápad a pomohl oběma linkám navzájem. Striga je bohužel malinko levnějšího vzezření, ale atmosféře nejde nic vytknout. Cavill mě zatím neskutečně udivuje a hraje Geralta s grácií. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (9)

  • V knižní předloze Geralt (Henry Cavill) ví od Velerada, jak Striga vznikla, zatímco v seriálu se to dozvídá postupně. (Geralt z Rivie)
  • Souboj Geralta (Henry Cavill) se strigou posloužil také jako intro k první hře o „Zaklínačovi“. (NiWi)

Reklama

Reklama