VOD (1)

Geralt převezme po jiném zaklínači rozdělanou práci v království, které terorizuje divoká příšera. Yennefer si zajistí magickou novou budoucnost, ale za brutální cenu. (Netflix)

Ironfood

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak na rozdíl od řady ostatních uživatelů mi to přijde čím dál slabší. Možná to trochu souvisí i s tím, že u předchozích dílů jsem byl shovívavější v naději, že se to časem konečně rozjede tím správným způsobem, v což už teď opravdu moc nedoufám. Linka s Yennefer mě tentokrát nebavila vůbec, navíc mi přišlo, že před plastikou byla sympatičtější než po ní. Geraltova linka (povídka Zaklínač o prokletí princezny Addy, ze které tu ovšem zůstala jen kostra - tedy z té povídky, ne z Addy) taky žádný zázrak, navíc mi dělalo dost velké potíže rozdýchat obsazení Triss:-( ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle měl být první díl, stejně jako tomu bylo v případě knihy. Bohužel, ani tentokrát se retardovaní tvůrci nedokázali držet skvěle napsané knihy a v rámci "krácení" opět přetvořili skvělou povídku v něco nechutného. Jediné, za co je chválím, tak byla atmosféra hrobky, kterou se jim na seriálové poměry podařilo vytvořit velmi dobře. Strašně mě sere barevnost kůže postav, i když rozhodně nejsem rasista, jsem pouze zdravě xenofobní Čech, tak je neskutečně otravné, jak to hraje všemi barvami. V Zaklínači jsou národy, které černé jsou a jsou národy, které černé naopak nejsou, tak proč se to takto nesmyslně míchá? Dějová linka se Cirri a Yenn mě zatím nebaví ani trochu - to je vždy těžké utrpení. Takže i když jsou Geraltovi příhody tak šíleně osekané, tak jsou stále tím jediným lákadlem a koukatelným materiálem. Na nuzné poměry tohoto seriálu to nebylo zlé. Slabší 3 kousky. ()

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nedozveděl jsem se nic (odpovědi žádné) a celé to bylo jako vytržené z kontextu (kde je ten otravný krákoral? Co ta pipka na útěku? - ne že by se mi po těhle dvou stýsklo, ale nekonzistence s viděným mě irituje). Pokud by se tímto začlo, série by udélala nejlépe. Divák by správně nakalibroval očekávání a zbytečné otázky by se nechaly na později. ()

Remivsremi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příběh o strize je jedním ze stavebních kamenů Geraltových dobrodružství. Tuto část můžete najít již na začátku první povídkové sbírky a jasně ukazuje, jak je svět zaklínače vybudovaný. Nic není černobílé. Každé rozhodnutí se sebou nese důsledky, a ne všechny jsou ihned jasné. Neexistuje jen čisté dobro a zlo. A v epizodě se to dokázala správně přenést. Navíc jsme zjistili, že se vypráví minimálně dvě časové linie (spíše tři), což je po scénáristické stránce docela oříšek. Zatím to funguje a věřím, že i další epizody budou ve stejné kvalitě. Ps: Poprvé mi výrazně vadilo obsazení. Na Triss jsem si nedokázal zvyknout a s přihlédnutím, že většina herců pochází z Ostrovů, mohli vybrat herečku ze Skotska či Irska s vlasy políbené ohněm. Je to drobná výtka, ale výsledek zamrzí. ()

Melios

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

...No táto epizóda je už o niečom inom. Ak nepatríte k ľuďom ,ktorí sa nevedia sústrediť keď sa riešia 3 a viac príbehov naraz v rôznom čase ,potom už v Zaklínačovi ďalej nepokračujte . Rieši sa tu Geraltov príbeh o Wyzimskej strige ( môj obľúbený ) potom sa tu rieši origin Ciri a k tomu všetkému sa pridá aj Yennefer. a aby to ešte nebolo málo ,ku Geraltovi sa pridá aj Triss ,ktorá je zahratá celkom v poriadku a páči sa mi aj výber herečky ( cením ,že a držali knižného vzhľadu a dali Triss gaštanové vlasy a nerozhodli sa z nej spraviť redheadku ako v hrách, aj keď podľa poviedky tu ešte nemá čo robiť ). Inak po všetkých stránkach ( teraz už ,ale konečne na 100% ) Podarená a vypracovaná epizóda. Užil som si ju viac ako minulú epizódu o meetingu Barda a Geralta a je dosť možné ,že má Zaklínač naozaj ,čo predviesť. No uvidíme ,čo prinesie budúcnosť... ()

• Souboj Geralta (Henry Cavill) se strigou posloužil také jako intro k první hře o „Zaklínačovi“. (NiWi)
  • V knižní předloze Geralt (Henry Cavill) ví od Velerada, jak Striga vznikla, zatímco v seriálu se to dozvídá postupně. (Geralt z Rivie)
  • Roli purkrabího Velerada v seriálu oproti knižní předloze převzala čarodějka Triss (Anna Shaffer), která ještě u krále v uvedenou dobu nesloužila. (Geralt z Rivie)