Geralt převezme po jiném zaklínači rozdělanou práci v království, které terorizuje divoká příšera. Yennefer si zajistí magickou novou budoucnost, ale za brutální cenu. (Netflix)

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Pach takové protekce by nezastřely ani všechny parfémy Toussaintu." ________ Aneb namísto sexsymbolický Triss gypsy milfku - inu, proč ne? Všeobecný dojem toho, že se příběh odehrává támhle v Tramtárii za kopcem působí důvěryhodně – onen polský nádech je šarmantně zachován, ačkoliv je v podstatě poloviční kvůli protagonistům tmavší pleti.... Duel se strigou je každopádně jak v knižní, tak tentokrát i v seriálový podobě napínavý jak Geraltovy kšandy - přičemž ta hororová stylizace jí nečekaně sekne. Tudíž další adaptace, nyní doslova první Zaklínačské povídky, je prostě výborná. Patřičný výhrady ohledně pár nedostatků jsou samozřejmě na místě, ale spokojenost výrazně převažuje v čele s fanouškovským nadšením. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle měl být první díl, stejně jako tomu bylo v případě knihy. Bohužel, ani tentokrát se retardovaní tvůrci nedokázali držet skvěle napsané knihy a v rámci "krácení" opět přetvořili skvělou povídku v něco nechutného. Jediné, za co je chválím, tak byla atmosféra hrobky, kterou se jim na seriálové poměry podařilo vytvořit velmi dobře. Strašně mě sere barevnost kůže postav, i když rozhodně nejsem rasista, jsem pouze zdravě xenofobní Čech, tak je neskutečně otravné, jak to hraje všemi barvami. V Zaklínači jsou národy, které černé jsou a jsou národy, které černé naopak nejsou, tak proč se to takto nesmyslně míchá? Dějová linka se Cirri a Yenn mě zatím nebaví ani trochu - to je vždy těžké utrpení. Takže i když jsou Geraltovi příhody tak šíleně osekané, tak jsou stále tím jediným lákadlem a koukatelným materiálem. Na nuzné poměry tohoto seriálu to nebylo zlé. Slabší 3 kousky. ()

TheDarKnig

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Až na pár momentů, které vypadaly uměle, čistá esence zaklínače. Poprvé vidíme Geralta při jeho opravdové práci profesionálního odstraňovače havěti z nočních můr a je to zrežírované a natočené naprosto fenomenálně. Hned úvodní scéna má perfektní hororovou atmosféru, tísnivý pocit zůstává napříč celou epizodou. V druhé lince sledujeme politické pletichaření čarodějů a stále výše stoupající ambice po moci a uznání toužící Yen. Oba úhly vyprávění se střetnou ve finále, která i nejméně vnímavým lidem potvrzuje, že tohle bude naprosto nekompromisní, drsná, temná, hnusná a špinavá fantasy, která si nebere v ničem servítky. ()

Scalpelexis

Ať už se mi nelíbil Foltest, blbí černí elfové a ať už se mi líbila ani trochu Triss (za to bych je uškrtil nadesetkrát), zfilmování této povídky se vskutku povedlo. Souboj se strigou vs proměna Yen je výborný nápad a pomohl oběma linkám navzájem. Striga je bohužel malinko levnějšího vzezření, ale atmosféře nejde nic vytknout. Cavill mě zatím neskutečně udivuje a hraje Geralta s grácií. ()

Ruut

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už asi začínám chápat poetiku tohoto světa, ale podle okolních hodnocení jestli je tohle nejlepší díl, tak potěš koště. Papundeklové kulisy, mizerně udělané digitalní monstrum a šílené scény z bálu. Levnost čiší ze všech koutů. A jestli jsem jako měl soucítit s tou hrbaticí, tak to by musela mít nějaký pořádný vývoj. I z tohoto je znát, že to bylo udělané z nějakých slabých povídek. ()

• V knižní předloze zaklínač, který se Strigu pokoušel ulovit před příchodem Geralta (Henry Cavill), utekl. Zatímco v seriálu jej tvůrci nechali zabít. (Geralt z Rivie)
  • V knižní předloze Geralt (Henry Cavill) ví od Velerada, jak Striga vznikla, zatímco v seriálu se to dozvídá postupně. (Geralt z Rivie)