Yennefer nedbá na varování a snaží se najít lék, který by jí vrátil, o co přišla. Geralt nechtěně vystaví Marigolda nebezpečí. Pátrání po Ciri nabírá obrátky. (Netflix)

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak ani tahle epizoda mě za koule rozhodně nechytila. Vše, co zdobilo audioknihu, tak zde naprosto schází. Chemie a napětí mezi Geraltem a Yenn je skoro na bodu mrazu. Obrovská Geraltova snaha o záchranu Marigolda, kterého lze v seriálu považovat za stěží jeho známého - tak ta snad ani nedávala nějaký smysl. Všechno se snaží být tak děsně cool, aby seriál splňoval Netflixácké standardy, ale je to především na úkor toho, že některé pasáže seriálu nedávají pražádný smysl a postavám jejich vazby a vztahy zákonitě není možné uvěřit. Kouzlo dialogů z výtečně napsané knihy zde tak žalostně schází, až je to prakticky k pláči. Opět jsem byl tedy svědkem nelítostného zprznění velmi dobré povídky. Seznámení Geralta a Yenn bylo v knize romantičtější snad víc než Titanic a v seriálu to působí tak uměle a nuceně, až je z toho člověku zle. Dva kousky jsou maximum, které ze sebe jsem schopný vytlačit. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Oh, promiňte, ženštinu jako vy bych neodmítl. Jenže, zapomněl jsem kocoura... ehm, v troubě." ____ Na neustálou vůni šeříku a angreštu nedokážu citelně zapomenout. Za mě bezkonkurenčně nejlepší epizoda a zároveň bezchybná adaptace snad nejikoničtější Zaklínačské povídky Poslední přání. Vzájemná chemie a vztahový peripetie mezi ústředním triem k sežrání a humoristický tón báječný. Esenciální knižní periferie jsou zde patřičně zachyceny - třebaže pár geniálních pikantností je želbohu ignorováno - fandům ihned vyvstane na mysli džinova masturbace apod.... Přesto musím říct, že způsob, jakým tvůrci naložili s charakterem Myšilova mi není nijak převážně po chuti - totéž platí pro psychopatického dopplera (zametení parádní povídky Věčný oheň pod koberec tedy poměrně zklame). Cahir je mimochodem náležitý drsňák od kosti - v mnoha ohledech až moc. ____ "Geralte, vím že ta sexy žhavá čarodějnice nevyhnutelně upoutává pozornost. Ale u všech ďasů, dneska to nech být." ()

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

// Pozor na to, co si přejete. První dvě linky se konečně protínají a chemie mezi Cavillem a Anyou Chalotrou díkybohu funguje, takže pivotální romanci z knih a her půjde fandit i tady. Jediné, co mě trochu začíná trápit, je ta zkratkovitost. Jasně, #booksarealwaysbetter, občas bych si ale přál, aby ten kontext a plný rozsah určitých rozhodnutí pocítili i diváci neznalí předlohy. A to se podle mě zatím úplně nedaří. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další ze samostatných epizod. Tentokrát není opravdu příliš o co stát, snad kromě Yennefer, která má všeobecně potenciálu dost, důležité však bude určitě to, jak se s ním bude dále pracovat a rozvíjet její postavu. Tak jako tak je tu mytologie pramálo a v každém dílu minisérie nová jména a nové postavy, které přináší tak trochu chaos, ovšem v trestuhodném slova smyslu. ()

TheDarKnig

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Poprvé co se tvůrcům adaptace moc nepovedla. Jistě, i u těch předchozích docházelo k značnému množství změn a většinou byly hodně zkráceny, ale myslím si, že si dokázaly zachovat ducha, atmosféru a motivy předlohy bez problémů. Nicméně v tomto krátkém příběhu šlo hlavně o takové příjemně odlehčené dobrodružství, které mělo jediný cíl - seznámit Geralta s Yennefer a začít tak poprvé jejich složitou, spletitou a osudovou cestu ságou. A bojím se, že se Lauren tady ten počátek moc vykreslit nepodařil. Jistě, Anya je opravdu atraktivní a v určitých momentech měla i auru nebezpečné a umíněné neodolatelné čarodějky, ale možná i kvůli tomu, že ji kvůli zvolenému způsobu vyprávění chyběl moment překvapení a mystérium, její slovní a emoční střet s Geraltem na mě nefungoval. Vše se mi zdálo navíc ukvapené a co je nejhorší, bez správné chemie. Vtipné to celé taky moc nebylo, zachraňoval to do jisté míry jenom náš otravný bard, no a herecké a jiné přirozené talenty Anyi... a Henryho. Ke všemu tomuhle navíc zvolili opravdu nešťastné orámování povídky prozatím nejslabší originální zápletkou, kde jsem byl nepříjemně překvapen osudem a charakterizací určitých postav. Nejsem si vůbec jistý, kam tohle bude směřovat a docela se bojím. PS: Tahle epizoda byla produkčně asi nejlevněji působící epizoda, to celkovým dojmům moc nepomohlo. ()

• V knižní předloze Geralt (Henry Cavill) a Marigold (Joey Batey) rybaří a chytají velkého sumce, zatímco v seriálu přichází bard za zaklínačem s tím, že se již roky neviděli a ptá se jej, co dělá. (Geralt z Rivie)
  • V knižní předloze je zničena část města, zatímco v seriálu se bitva s džinem točí kolem Berrantova sídla. (Geralt z Rivie)