Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Yennefer nedbá na varování a snaží se najít lék, který by jí vrátil, o co přišla. Geralt nechtěně vystaví Marigolda nebezpečí. Pátrání po Ciri nabírá obrátky. (Netflix)

Recenze (69)

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další ze samostatných epizod. Tentokrát není opravdu příliš o co stát, snad kromě Yennefer, která má všeobecně potenciálu dost, důležité však bude určitě to, jak se s ním bude dále pracovat a rozvíjet její postavu. Tak jako tak je tu mytologie pramálo a v každém dílu minisérie nová jména a nové postavy, které přináší tak trochu chaos, ovšem v trestuhodném slova smyslu. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začínám si všímat, že se seriálový Witcher od Sapkowskiho jen okrajově inspiruje a tvoří si vlastní svět, škoda. Poslední přání nepatří mezi mé nejoblíbenější povídky, asi jsem prostě nepřišel nikdy na chuť Yennefer, každopádně povídka sama o sobě má spoustu (lehounce skrytých) vtipných pasáží, u kterých se člověk vážně zasměje. Kde byly tady? Vynechány, jako spousta dalších věcí.Chybí mi tu toho už moc, Anya Chalotra je sice pěkná, ale Yen si přeci jen představuji jinak, starší, vyspělejší, nebezpečnější a drsnější, nejspíš i méně často nahou (tak sakra, mýdlové bublinky zas tolik cgi budgetu nesežerou). Táhni pryč a vyhoň si ho, kdož tak debilně píšeš scénář a vynecháváš perly a nevyužíváš potenciál. Btw. ten Myšilov + doppler? Co to tam vzniká za idiotskou zápletku? ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak ani tahle epizoda mě za koule rozhodně nechytila. Vše, co zdobilo audioknihu, tak zde naprosto schází. Chemie a napětí mezi Geraltem a Yenn je skoro na bodu mrazu. Obrovská Geraltova snaha o záchranu Marigolda, kterého lze v seriálu považovat za stěží jeho známého - tak ta snad ani nedávala nějaký smysl. Všechno se snaží být tak děsně cool, aby seriál splňoval Netflixácké standardy, ale je to především na úkor toho, že některé pasáže seriálu nedávají pražádný smysl a postavám jejich vazby a vztahy zákonitě není možné uvěřit. Kouzlo dialogů z výtečně napsané knihy zde tak žalostně schází, až je to prakticky k pláči. Opět jsem byl tedy svědkem nelítostného zprznění velmi dobré povídky. Seznámení Geralta a Yenn bylo v knize romantičtější snad víc než Titanic a v seriálu to působí tak uměle a nuceně, až je z toho člověku zle. Dva kousky jsou maximum, které ze sebe jsem schopný vytlačit. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poprvé co se tvůrcům adaptace moc nepovedla. Jistě, i u těch předchozích docházelo k značnému množství změn a většinou byly hodně zkráceny, ale myslím si, že si dokázaly zachovat ducha, atmosféru a motivy předlohy bez problémů. Nicméně v tomto krátkém příběhu šlo hlavně o takové příjemně odlehčené dobrodružství, které mělo jediný cíl - seznámit Geralta s Yennefer a začít tak poprvé jejich složitou, spletitou a osudovou cestu ságou. A bojím se, že se Lauren tady ten počátek moc vykreslit nepodařil. Jistě, Anya je opravdu atraktivní a v určitých momentech měla i auru nebezpečné a umíněné neodolatelné čarodějky, ale možná i kvůli tomu, že ji kvůli zvolenému způsobu vyprávění chyběl moment překvapení a mystérium, její slovní a emoční střet s Geraltem na mě nefungoval. Vše se mi zdálo navíc ukvapené a co je nejhorší, bez správné chemie. Vtipné to celé taky moc nebylo, zachraňoval to do jisté míry jenom náš otravný bard, no a herecké a jiné přirozené talenty Anyi... a Henryho. Ke všemu tomuhle navíc zvolili opravdu nešťastné orámování povídky prozatím nejslabší originální zápletkou, kde jsem byl nepříjemně překvapen osudem a charakterizací určitých postav. Nejsem si vůbec jistý, kam tohle bude směřovat a docela se bojím. PS: Tahle epizoda byla produkčně asi nejlevněji působící epizoda, to celkovým dojmům moc nepomohlo. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Pozor na to, co si přejete. První dvě linky se konečně protínají a chemie mezi Cavillem a Anyou Chalotrou díkybohu funguje, takže pivotální romanci z knih a her půjde fandit i tady. Jediné, co mě trochu začíná trápit, je ta zkratkovitost. Jasně, #booksarealwaysbetter, občas bych si ale přál, aby ten kontext a plný rozsah určitých rozhodnutí pocítili i diváci neznalí předlohy. A to se podle mě zatím úplně nedaří. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (9)

  • Na vtip „Jaký je rozdíl mezi zaklínačem a vanou plnou hoven?“ odpoví Geralt (Henry Cavill): „Ah, tenhle znám“, avšak odpověď zůstane nevyřčena. Správná odpověď je „ta vana“. (NiWi)

Reklama

Reklama