Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (CinemArt)

Illy

Atmosférické scifíčko, skvělá Natálka v hlavní roli, kvalitní triky a nemluvné, obrazově pohlcující finále.... hmmm... Tak přeci jen se ještě občas točí kvalita. Netflix no. ()

Blueeyes

Popravdě téměř průměrná a veskrze zapomenutelná sci-fi s nepříliš sympatickými postavami. Celé mi to tak trochu připomělo Astronautovu ženu, ale s krásnějším vizuálem. Tak nějak to vypadalo na tři hvězdy. Ale ukázalo se, že pár momentů mi nejde z hlavy a až tolik tuctové nebudou. Musím vyzdvihnout nápaditost s jakou byl svět uvnitř zobrazen. Závěrečný "zrcadlový" souboj v majáku působil elegantním, děsivě tanečním dojmem a u těch vrat jsem stejně jako Lena ani nedýchala. Ale i tak by to byl sumasumárum docela průměr. Čtvrtá hvězda ode mne jde možná skoro dětinsky za mluvícím medvědem.Přísahám, že se mi o té potvoře v noci zdálo a mám obavy, že když ji náležitě neohvězdičkuju, vplíží se mi dneska do snu zase. ()

Haniczka

Celý film mě tanuly na mysl otázky. Proč tam nejdou po břehu - nejschůdnější a nejrychlejší cestě? Proč tam nedoplavali lodí? Proč mě scénář otravuje zbytečnou milostnou zápletkou a postelovými scénami z minulosti, když by tam ani nechyběly? Proč se vědkyně chovají místy jako natroublé školačky? Proč nebyly udělány žádné testy DNA z odebraných vzorků těsně za okrajem? Proč mám pocit, že koukám na ženskou verzi Ramba? Proč je film dvě hodiny dlouhý? Závěr je vcelku slušný, ale opět ho provázelo mnoho otázek. Nedotažené, ploché, s nevyužitým potenciálem. ()

Flopik

Zaujímavý počin, presne som vedel do čoho asi ako tak idem a splnilo sa mi to.Aj keď som dúfal v troška, no čo to hovorím v lepšie vysvetlenie.Vo filme je dosť nelogických vecí ale keď to prehliadnete tak sa nato pozerá dobre.V samotnej "Žiari" sa mi to páčilo.Dokonca aj pár pekných hororových vecí.Zmutovaný medveď alebo čo to bolo pekné.Film riadne zamotá hlavu a na konci celkom psycyho.Záver sa mi ale nepáčil bol hrozne nudný ,naťahovaný a celkovo veľa toho nevyriešil.4* dám ale mohlo to byŤ lepšie. ()

majec4

Nebyt tych tupych a nic neriesiacich flashbackov, tak by som dal aj lepsie hodnotenie. Ono ked sa ale zamyslite, ze ta "bublina" bola pristupna aj od mora, tak ten film zrazu dostane taku logicku trhlinu, az mi je z toho nevolno. No proste, dalo sa to inak poriesit :-). Natalia bola ale fajn, mne sa na nu dobre pozera. Citit, ze film chce byt nieco ako Arrival, ale na to sa nechyta asi nicim. Mozno napadom, no realizacia slabaaa, strasne sa to tahalo. Tie mutacie organizmov boli ale osviezujuce a asi aj vdaka tomu si film udrzim v pamati o cosi dlhsie. ()

hell_boy

Film bych rozdělil na části, takové ty klasické slohové zápletka - vyvrcholení - rozuzlení: 1. Atmosférický začátek, který i díky Natálce buduje výbornou atmosféru a pocit, že tohle bude fakt super - jasných 5 hvězd, 2. Sklouznutí do klasického béčkového výplachu, kdy se skupinka velmi inteligentních vědkyň vydává na výpravu ověšená vojenským vybavením včetně automatických zbraní, ze kterých neumí (krom Natálky) ani jedna střílet. Holčiny po cestě potkají pár znepokojivých věcí , které vyřeší buď zběsilou střelbou nebo hysterickým záchvatem ... taková ta hororová klasika, člověk sice kroutí hlavou, ale nenudí se, 3 hvězdičky 3. Rozuzlení příběhu, snaha o objasnění záhady navíc završená hodně "divnou" a hlavně hodně dlouhou závěrečnou scénou, u které jsem měl nutkání film vypnout a dál se netrápit... nakonec jsem to sebezapřením vydržel, ale v ten okamžik jsem se dostal s hodnocením na odpad! ... nakonec dávám jednu hvězdičku ze soucitu a s tím, že jsem možná jen nepochopil "co tím chtěl básník říci". ()

husokachna

Předpokládám, že to měla být meditativní přemýšlivá sci-fi s poselstvím a já na to blahosklonně zapomenu a řeknu, že je to fajn sci-fi béčko s partou ne moc chytrých študovaných děvčat, která očividně nechtějí přežít. Chvilková demence ale není nikdy tak výrazná, aby mě znechutila a proto jsem si to užil a totálně out of this world konec mi nedokázal úplně zkazit dojmy. Bral bych to jako silnej tříhvězdičkáč, to by ovšem nesměl přijít méďa tlamička a nepřikovat mě do křesla. Za něj a dalších pár fajn scén tahám z rukávu čtvrtou slabou hvězdičku, takhle kdyby to vypadalo celý, tak bomba. Fanoušky sci-fi to ale asi neurazí, tak si to pusťte... ()

Martinius

prekvapivo dobre. aj navzdory (alebo vdaka...) mnohym negativnym hodnoteniam, ktorym vobec neviem prist na chut. premisa filmu je dokonala. navodena atmosfera autenticka, podmaniva - akoby v nej ozil svet hieronyma boscha. rovnako aj dej samotny; v hororovych momentoch sa vyskytuje dokonca scena s kultovym nadychom - ano, zmutovany medved s vlastnostami papagaja. roztahane vztahove flashbacky sice viac iritovali a posobili zbytocne, celkovy dojem to vsak nepokazilo. ()

Oliveris

Vizuálne krásny film so zaujímavou myšlienkou. Dovolím si povedať, že tento film mal veľký potenciál byť jedným z prekvapený roku, bohužiaľ zlý scenár a nedotiahnuté nápady to prekazili. Aj tak si myslím, že sa jedná o veľmi podarený mysteriózny triller s vynikajúcou atmosférou a úžasným prostredím. ()

PhillM.

Sakra, sakra... Garland u mě opět za pět. Po Ex Machina tedy další sci-fi pecka, u které v podstatě zopakuji většinu svého komentáře z před dvou let (i když ho trochu proškrtám): Tak tohle jo! Brilantní sci-fi, se vším, co k žánru neodmyslitelně patří. Skvělý scénář, zajímavé prostředí, tajemno, že by se dalo krájet, napětí, hledání odpovědí na věčné otázky... Nádherná lahůdka, sci-fi roku. A z roku 2018 už jen dodám: Atmosféra! Neskutečná paráda. ()

M1k9

V určitých momentech se film blížil elitnímu sci-fi. Některé pasáže srší originalitou a napětím. Jenže ten zbytek je běčko s impotentním hereckým osazenstvem. No, kolik takových už bylo. Promarněných. Smutné na tom je, že se dnes řeší spíše genderové, rasové a jiné záležitosti a uniká nám podstata. Hlavně, že to všechno vyvážili / převážili, ale film stojí za ..... !!! Neúspěch filmu je jasný důkaz sexismu ..... --> Zamindrákované vy.....né menšinové skupiny, anihilujte se prosím ..... . . . . . . . . . . 3.5/10 ()

LuccinyFilmy

Po většinu filmu přemýšlíte, jestli mimozemská hrozba připomíná víc bublifukovou explozi nebo rozlitý benzín, až vám na závěr dojde, že dílo bylo zjevně inspirováno spořící obrazovkou Windows a přibližně tak je asi zajímavé. ()

Sunny.69 odpad!

Jestli se chce 115 minut neskutečně nudit... Tak si pusťte tenhle film. Za celou dobu se tam nestane vůbec nic. Postavy jsou tak plytké, že když postupně umírají, tak je vám to úplně, ale úplně jedno. A vrcholem je "epic" závěrečná scéna, která vypadá jako vystřižená z prapodivného post-moderního rádoby divadelního představení, kdy zabijete...? No. Dopřejte si tuhle hroznou nudu, se špatně zvoleným soundtrackem a naprosto předvidatelným a laciným závěrem, který je taky o ničem. ()

Mortemiss

Vzpomínám si, jak mě trailer navnadil na tenhle film. Těšila jsem se až jej začnou promítat v kině, nakonec však prodali práva Netflixu, těžko říct, jestli jsem za to ráda nebo mě to zklamalo. Myslím si, že na plátně by to byl daleko lepší zážitek. Příběh je nevšední a nutí k zamyšlení... Tajemná zář, za níž se odehrávají pozoruhodné mutace tamější vegetace. Natálie byla jako vždy skvělá, uvěřila jsem její touze po zachráně manžela a též jejímu vědeckému zápalu. Hudba famózní, konec diskutabilní, ale přesto uspokojil. Knihu mám na seznamu, tak se k ní snad brzy dostanu. ()

Muel

| Netflix | Super nápad predvedený v artovom horore. Koniec hodnotenie navýšil minimálne o bod. Lahoda. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Bozvav

Natalie Portman je sice kočka, ale preparovaná, nebo respektive její herecký výkon tak působí. Film jako celek mne dosti nudil. Pravda vizuální stránce nelze nic vytknout, napětí bylo, ale díky tomu, že se příběh táhl jak jednání v poslanecké sněmovně, se pozvolna vytrácelo. Stejně jako umělecký záměr (předpokládám, že to byl umělecký záměr) minimalizovat dialogy a popřípadě nějaké, alespoň částečné osvětlení děje je za mne na škodu. Knihu jsem nečetla, neb mne nimrání ve "smrtelnosti brouka", nikdy nebavilo. Chápu, jaké poselství mi mělo být sděleno, ale v této podobě zůstává nepřijato. Za mne dvě hvězdy za vizuál a námět. ()

Fifer

Je to horší Stalker. Ale dávám 4 hvězdy, protože takových filmů se točí málo a baví mě. Navíc zápletka byla o něco komplikovanější než Ex Machina, kde se dal děj snadno uhádnout. Atmosféra skvělá. Charaktery hrdinek dost rozpačité. Jinak klasika: kdo potřebuje nějaké ochranné pomůcky při zkoumání nebezpečné zóny (a látky) z jiného světa? Na co? Pošlete tam pár vědátorských modelek se sapíkama. ()

Kesiak

Vychádzalo sa z knihy a scenár prepísal pre film Garland, ktorý natočil napr. nadpriemerný Ex Machina a scenáre k veľmi zaujímavým filmom. Slabiny tohto prepisu (keďže knihu nepoznám) sú vo veľmi statickom deji a nevýraznej hlavnej myšlienke, ktorá v závere kvalitatívne skôr klesá. Vizuálne poňatie často "kričí" prehnanou digitalizáciou. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt