Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (CinemArt)

agassi68

Neveril som, že by sa mohlo podariť vydolovať ešte nejaké drobné zo žánru, ktorý mal vrchol asi tak pred 30 rokmi. Naviac pri plagiátorstve na špičkách scifi hororu. A predsa. Atmosféru to malo skvelú, muziku tiež a tak nejak som sa nechal vlákať do predom pripravených pascí dúhového votrelca.. ()

MikeeTheory

Jsem rád, že tvůrci nekalkulovali a ponechali scénář tak, jak ho plánovali. Kdyby byl totiž dělán snímek pro masy, ztratil by své kouzlo. Tím si nechci hrát na kdovíjakého intelektuála, ale ... Annihilation je přesně ten typ filmu, který já můžu. Je kontroverzní, inovativní, fascinující a vizuálně podmanivý a navíc nutí člověka přemýšlet o každém detailu. Ať už je to výřez z nějaké obyčejně konverzace nebo knížka, kterou hlavní postava čte, vše je podáno s promyšlenou a jasnou vizí. Pokud je divák schopen všechno tohle pojmout, věřím, že to bude pro něj nemalý zážitek. Natalie Portman je pak už jenom třešničkou na dortu. Spolu s Arrival nejlepší sci-fi za posledních pár let. ()

sadlokan

Holky jsou fakt bojovnice.Jak zkušeně obsadí tu strážní věž a do budky dolů pošlou frajerku ať si čte knížku je zábava.Kdyby se Portman neflákala někde po galaxii,musela by dávno vědět,že jelena se stromem místo paroží popsal už kdysi prof.baron Prášil. ()

GOREGASM

Od Alexe Garlnda už nikdy nebudeme čekat obyčejný film, respektive obyčejné scifi. Ba právě sakra naopak. Annihilation drtí mysl scifi fanouška od první do poslední minuty unikátní atmosférou, skvělými hereckými výkony a originálním vizuálem, který nemusí sednout každému, nicméně mně posadil na zadek. Garland moc rád dráždí mozkové závity diváctva a ani tady nenabízí jednoznačné interpretace a vyžaduje vysokou pozornost, Kdo ale náročnost vyhledává a rád objevuje neprozkoumané, bude chrochtat z tohoto neobroušeného diamantu blahem. 100% ()

helloween93

Klady? Hraje tam Natalie Portman a vizuál. Zápory? Všechno ostatní. Nechápu, jak mohl Garland natočit takhle nudné sci-fi, kde se 80% filmu nic neděje. Závěr v tom coru dementnější snad ani být nemohl. To si zase jednou Paramount připsal propadák a raději ho hned poslal na Netflix, protože věděl, že v kinech jd to průser. 2* ()

kkarx

Toto snové scifi si bere něco z Kubricka, ale hlavní inspiraci vidím v Interstellar, se kterým ho pojí velmi podobná atmosféra a hlavně pak vztah dvou blízkých lidí, který rámuje příběh. ()

Artard

Niekoho to bavilo, no mne to pôsobilo až príliš hlúpe a plné nelogickych chýb, a ten medveď narobil viac škody ako hocijaký sci fi element hh. ()

Majkak

Bavilo mě to dlouhou dobu, pohrávání si s hororovou atmosférou. A pak to vysublimovalo jako ta šéfka mise. To jakože chci udělat sci-fi s filozofiií, doprčic, jakou filozofii vymyslet. Kašlu na to, budu se tvářit jako že jde o bytí ve formách, nebo jiné formě, ne zničení, ale proměně. My se jednou proměníme. Přesně tak nějak je pointa filmu – myslete si, co chcete. Koukatelné, ale žádné úderné, alespoň silné, ať nežeru, alespoň smysluplné poselství tam nevidím. ()

TheMraca

Asi mi to nepadlo do nálady. Čekal jsem to prostě lepší. Příběh přímočarý a nepomohlo tomu ani víc časových rovin. Vizuál trochu slabší, ale třeba to byl tvůrčí záměr. Nic vás nepřekvapí, do hororu to má daleko. Ubrat 30 minut tak to má 4 hvězdy. ()

Torpid

Ajajaj, tak světu hrozí zánik a zachraňovat ho jde pět emočně rozháranejch skautek. Chápu, že herci musej mít obnažený ksichtíky, že se nedá koukat 2 hodiny na lidi ve skafandrech, ale i tak je to další z mnoha výletů do potenciálně toxickýho prostředí bez ochrany. Buňky si dělaj co chtěj, všechno metastázuje do patogeních map a děvčátka si to s kulometem štrádujou k majáku. Místo pochodové písně si stačej navzájem pokecat o svejch těžkejch dramatech a Natálka vypadá že trpí každým nádechem. Co se to stalo z toho nádherného děvčete, které neslo Leonovi kytku ?? A protože Garland není ňouma a ví, že na remake Stalkera v 21. století je už málokdo zvědavej, tak sem tam výletnicím položí do cesty nějakýho toho bubáka nebo superotravný milostný flashbacky a na závěr hutnej matroš pro hloubavý duše v podobě otázky otázek, tedy "kdo jsem?". Plus závěrečný, efektně barevný taneček x ohňostroj, aby úplně všem bylo jasný, že jdeme do finále. Za hudbu, atmosféru a originalitu - tři hvězdy. Za to, že dobrej scénárista vytvořil patlaninu, jednu hvězdu zase dolu. ()

Romi1010

Diváka to núti porovnávať s nie tak dávnym Arrival. Ak vám Arrival prišlo ako ťažšie scifi tak vám tento film neodporúčam, keďže vysvetlenie deja, najmä záveru tu nedostanete priamo na lopate. Možno pár hodnotiacich sa urazilo, že im ušla pointa a pytali sa wotsogou, na druhú stranu na 5* to tiež nie je. Vyzdvihol by som vizuál a Natalie, na druhú stranu vedľajší herci mi prekážali. Potešilo by ma v budúcnosti viacero takýchto scifi filmov, ktoré nie sú namierené na masy, ale zároveň s kvalitným vizuálom, dejom a dobrým hercom v hlavnej úlohe. Na záver by som ešte vyzdvihol soundtrack hlavne v závere filmu. ()

deLaFere

Film je originální, to bezesporu, ale chybí mu náboj a skupinka skautek, v čele s příšernou Portman, v popředí je za hranicí trapnosti. První polovina snímku mě celkem bavila, ale konec všechno spláchl do záchodu. Postrádal jsem jakékoli napětí a rozuzlení je tak ohrané, že to výsledný dojem nemohlo napravit. ()

Waldir

Nekonzistentný kúsok, ktorého trailerova kampaň, ako to už býva zvykom, klame telom. Paradoxne akčné scény, na ktorých si zakladali uputávky, sú v Annihilation tou najslabšou stránkou, ktorá pôsobí rušivo a nezapadá s celkovým feelingom, ktorý film vyžaruje. Natalie Portman výborná, audiovizuálna stránka zaujímavá, avšak po technickej stránke nie najlepšie zvládnutá - a vlastne celé to poňatie na mňa pôsobí príliš béčkovo a pri tom sa to snaží tváriť ako druhý Arrival. Knižnú predlohu som nečítal, no verím, že daný námet bolo možné stvárniť o niečo kvalitnejšie. Netflix nám (bohužiaľ) opäť vyprodukoval nie príliš dobre zvládnuté, no za to námetovo extrémne zaujímavé sci-fi. ()

Rockerman

Chlapi selhávají a tak nastupují ženy. Asi si na to budem muset zvyknout, že svět už nebudou zachraňovat jen hrdinové, ale stále častěji i hrdinky. Apokalyptické sci-fi, které je ukázkou bezbřehé lidské fantazie. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale protože se jedná o poměrně originální nápady a jsou tu opravdu velmi pěkné obrazy, dal jsem 4. Malinko mě zklamal ten závěr, kdy se ten mutace způsobující ekosystém hroutí dost rychle a bez odporu. Jinak mi vyhovovalo to pomalé tempo, které bylo jen občas narušeno útokem nějakého zmutovaného zvířete. Natálka nám, bohužel do krásy moc nedospěla, ale svou roli myslím zvládla velice dobře. ()

HenryIvan

Môj kolega spomínal, že buď zoberiete Annihilation ako málo akčný film, kde sa málo strieľa a je tam málo príšeriek alebo ako hlboko podnetny kúsok, ktorý zabŕda do viacerých otázok, no nezodpovedá ich. Ja si myslím, že sme mali byť svedkami prieniku do oboch spomínaných skupín, no ani do jednej sme úplne nedošli. Akcia je slušná, hudba podnecuje jej autentickosť. Mystickosť príbehu vŕta v hlave skoro celý čas, no v podstate vás nijak zvlášť nezaujíma. Už od začiatku vieme ako sa to skončí. Potrebujeme len pár odpovedí, ktoré nám pomôžu určiť priebeh výpravy a zakončenie boja hlavnej hrdinky. Jediná vec, ktorá mi nebola jasná, bol význam celého toho miesta, kde sa odohráva skoro celý film. Nakoniec zisťujem, že to význam nemalo a je mi jasné, že to museli vedieť aj tvorcovia, len to zahrali tak, že nechávajú diváka, aby sa rozhodol. To načrtávanie istých otázok bolo nakoniec absolútne zbytočné a ani trochu ma to nezaujímalo, lebo to strácalo hlavu a pätu. Annihilation nie je zlý film, len je zbytočný a hlavne priemerný. Len výprava filmu stojí za zmienku. 65 %. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt