Rozkaz zabíjet

• Česko Rozkaz zabít (více)

Akční sci-fi thriller se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je společnost příliš závislá na technologiích a staví člověka proti vražedným strojům. Za těchto okolností je elitní vojenská jednotka vrtulníkem dopravena do vzdáleného výcvikového střediska mimo veškerou civilizaci. Zpočátku jednoduchý výcvik se však pro kapitána Bukese a jeho semknutou jednotku brzy promění v děsivý boj na život a na smrt. Mariňáci totiž zjistí, že je ostrov osídlen nepřítelem, který přesahuje lidské pojetí zla. (Cinemax)

viperDavid

Kill Command aneb i s pálným chipem, ti dokážu nakopat prdel. Akční robotika přístí 10 let povstala a udělala z toho totální sračku. Zázrak se rozhodně nekonal. ()

FritoleXx

Mám moc rád filmy o skupince lidí, kterým hrozí nebezpečí a nějakým způsobem jsou na cestě idealně přírodou. Často se to týká vojáků právě jako v Kill Command, které sice působí jako čisté béčko, ale efekty by strčil do kapsy kdejaký blockbuster. Bohužel to je asi všechno co film může zajímavého nabídnout. Scénář je hodně jednoduchý a vesměs jde jen o to, zabít všechno co se hne a jediné oživení do filmu přináší Vanessa Kirby. Její postava je naprosto dokonalá, přináší určité tajemno, lehké neshody vznikající mezi skupinkou a nevíte po většinu filmu jakou roli zde vlastně hraje a či se jí má člověk obávat nebo naopak. Navíc je i pastvou pro oči, kor když rozsvítí své modré tech oči. Z celého filmu tak vychází, že je to typický film pro chlapy u kterého nemusí přemýšlet. Akce, akce, vulgarity, akce, hezká holka a zase akce... nic víc. ()

Lachtaan

Tyhle rozpočtově velmi ochuzené, spíše až televizně vypadající laciné sci-fi filmy šly vždycky velkým obloukem mimo mě, přestože jsem jednomu typickému zástupci právě věnoval klidný jaroletní podvečer. Jsem ale dosti rád, že v momentě, kdy snímek postrádá poutavý děj nebo herce vykazující alespoň známku talentu, dokáže upoutat alespoň skvělými efekty a na můj vkus až přeplácaný dopad na akční sekvence, které ale v momentě Rozkazu zabíjet byly spíše highlightem neviditelného britského sci-fi, zatracujícího se kdesi v hlubinách YouTube. ()

fefee

Dostaľ toto do rúk skúsenejšiemu režisérovi tak by to bola pecka. Aj napriek lacnosti to stálo za vzhliadnutie, parádne sci-fi Béčko. ()

Trustme

Pravděpodobně nejnudnější akční film, který má v názvu, žánru a rodném listu AKCI. Slušné zvukové efekty, pěkné military prvky, robustní střelba. Děj a zpracování na úrovni budgetové PC střílečky ruské provenience. Diletantská režie, námět a sterilní postavy v "hereckém" pachtění v podzimním lese, kde veškerý horor tropí nezbedné chodící kulomety. Ztráta času. ()

lykan9

Rozkaz zabíjet bylo pro mě velmi milým překvapením. Nikdy jsem o tomto filmu neslyšel, ale jako sci-fi to má všechno, co to má mít. Ano má spoustu much a ne každá postava je dobře zpracovaná, ale je to napínavé a rychle film ubíhá. Rozhodně se jedná o nadprůměrnou podívanou a mile rád si tento film jednou znovu pustím. ()

JohnSmith

Kombinace Predátora s Terminátorem?Proč ne, akce je dost a je slušně natočená a film uteče jak voda. Shlídni a zapomeň. ()

Rihan

Elitní komando speciálně vycvičených mariňáků je vysláno v rámci cvičení na vzdálený ostrov. Doprovod jim dělá specialistka Mills (Vanessa Kirby), jejíž mozek je propojen s počítačem. Zakrátko všichni zjisťují, že jsou loveni pokročilými vojenskými roboty a že Mills je nějak spojena s těmi robomonstry. Mariňáci bojují o přežití a zároveň musí zjistit, kdo a co je Mills vlastně zač a na jaké straně stojí. Akční sci-fi horor z kategorie béčkových, který nenadchne ani neurazí, avšak pro čistě hororového diváka je přece jen ztrátou času. ()

3 AM Code

Na nízkorozpočtový SF thriller to má až překvapivě dobré CGI. Zápletka sice není nijak originální, ale taky ne hloupá. Herci lehce prkení, ale v pohodě. Kdyby česká produkce dokázala na poli SF něco co se tomuhle alespoň blíží, asi bysme tu skákali do stropu. ()

iXtr3m3

Krásny príklad, ako sa z minima dá vyťažiť relatívne maximum. Triky na pomery rozpočtu super. Samozrejme predvídateľné v určitých momentoch, hlavne na konci, ale tá forma jednoducho obsah prebila. Mám rád takého sci-fi survival jednohubky. Kiež by niekto natočil dvojku... :) ()

divak84 odpad!

nesnaším v těchto případech sam sebe když vím že to bude totalní debilita (v tomto zmaru jich najdete na straně jednotky asi 651) a stejně to shlédnu... naštětsí po 30 minutach jsem doskákal do cíle díky šipkam... Steven Gomez má asi vyrazný fetiš v psaní a režírování nekoukatelných Cečkových filmů... ()

MatejNosal

Silnejšie dve vďaka pekne zvladnutym efektom, ktoré ako tak držia film v hladine pozeratelnosti, inak príbeh stal onicom a nálepku horor v tomto prípade moc nechápem... ()

Magika82

Když science fiction, tak kvalitní. Abych usnula u filmu, to se dlouho nestalo. Akce na úkor dějové linie a dialogů. Trikové efekty průměrné. Hororové prvky jsem se opravdu - až do spadnutí víček - snažila nalézt. Leč marně. Inu, co člověk, to názor. Jeden má rád macaté, jiný zase placaté. Pro mne, pokud jde o žánr sci-fi, a nebudu v duchu slintat nad několika málo Hollywoodskými gentlemany, má laťku nastavenou nejníže u snímku Propast, a její pomyslné nejvyšší háčky pro uchycení někde mezi Planetou opic, přes Avatara, X-Meny konče u čtvrtého dílu. Bohužel, tento snímek pro mne nezvládl flop ani na úroveň Propasti, a laťku vzal sebou už hlavou. Takže 30%, což na dvě hvězdy nestačí. ()

Jayem

Na béčko až prekvapivo dobre. Celkom fajn námet a slušne vyzerajúci roboti ale ostane efekty nič moc. Keby film dostal väčší rozpočet určite by to dopadlo ďaleko lepšie.50%. ()

Piri

Chobotinaaa. Pretlak Predátora a Votrelca, čo sa týka najmä charakteru jednotlivých postáv, vyústený cez kohútik ala Číslo 5 žije. Robot, ktorý nadobudne vodcovský zápal pre slobodu(?) svojich robotických bratov a naláka ľudí do svojej pasce. Buuu. Ešte scéna s boss robotom na schodoch ako vystrihnutá zo stop-motion sci-fi filmov ala Robocop, žeby uctenie starej klasiky alebo neschopnosť animátorov? ()

warrenur

Prijemny a zaujimavy namet. Vanessa Kirby na urovni ako high-tech human parada. Horsie uz bolo prevedenie akcnych pasazi. Vyzeralo to ako na strelnici kolotociarov. A nie, neocakaval som velkolepe Bay-ove orgie. Trochu na tom zapracovat a mohla to byt fajna oddychovka. Skoda toho. Konecne som chcel vidiet suce sci-fi. Ale namet je fajn. ()

TheSpearCZ

Ale jo, mně se to líbilo... Krásný příklad toho, jak můžete vytěžit z minima maximum. Akce šlape víc než by kdokoliv čekal a robůtci jsou taky parádní, ale pochopím lidi co tomu dají horší nebo lepší hodnocení, protože film je opravdu jen pro některé. Taky bych ještě podotknul, že to nemá nic společného s hororem a je to prostě jen klasické Sci-Fi. Čisté 3* ()