Rozkaz zabíjet

• Česko Rozkaz zabít (více)

Akční sci-fi thriller se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je společnost příliš závislá na technologiích a staví člověka proti vražedným strojům. Za těchto okolností je elitní vojenská jednotka vrtulníkem dopravena do vzdáleného výcvikového střediska mimo veškerou civilizaci. Zpočátku jednoduchý výcvik se však pro kapitána Bukese a jeho semknutou jednotku brzy promění v děsivý boj na život a na smrt. Mariňáci totiž zjistí, že je ostrov osídlen nepřítelem, který přesahuje lidské pojetí zla. (Cinemax)

ARI50

Roboti efekty a herci prostě bomba tohle já můžu spokojenost je velká. Příběh je slušný nečekal jsem takovou spokojenost ale povedlo se hodně. ()

JASON_X

Vrátil jsem se z Arrivalu poněkud vědeckofantasticky neukojený, a tak jsem zapátral v pavučině po nějakém sci-fi dezertu. A natrefil jsem ne na pouhý malý moučník, ale na plnohodnotný vysokokalorický nášup! Jistě, žádný hlubokomyslný příběh, žádný vrstevnatý děj, žádný filosofický ocas... Ale zato báječný relax, prvotřídní výprava, skvělá hudba, sympatičtí herci a dokonalé robotické stvůry, hlavně oni "nadroboti" se zlověstnými "tvářemi" a jasně modrýma očima... totiž senzory. Po parádním úvodu jsem po zkušenostech s podobnými filmy očekával, že úroveň půjde postupně z kopce, ale nestalo se. A musím se přiznat, že Kill Command mě bavil ještě o chlup víc, než Arrival. Jestli si někdo na mou adresu pomyslí cosi o házení perel sviním, je mi naprosto buřt. A s chutí dávám téhle béčkové střílečce plný počet, ježto na ní neshledávám nic, kvůli čemu bych ho dát neměl - v rámci svého žánru špička a u mne nejmíň 90%. ()

matestlust

Tenhle film má veliký potenciál, parádní provedení, nápad, hudbu i triky, ale o to víc smutné je, že vše toto není využité na 100%. Film má pár opravdu super momentů, ale ty jsou pouze výplní nekonečna hluchých míst a nudy. Sci-fi stránka funguje, ale po, zhruba, 15 ti minutách je vidět, že film má směřovat spíše k té béčkové části a tak by to taky mělo být. Bohužel jsou scény kdy se nic neděje ve značné přesile s těmi akčními, které jsou sice fajn, ale je jich proklatě málo. Takže celkový looking filmu bohužel nepostačil k tomu, abych se dostatečně pobavil, jak se u dobrých sci-fi akčňáku sluší. Veliká škoda. ()

Morholt

Tak s hororem to má pramálo společného, ale jinak se jedná o celkem zábavnou jednohubku. Zápletka je prostá. Speciální komando mariňáků s biobotickou pozorovatelkou jede na tréninkový ostrov, kde si to má nanečisto rozdat s partou robotů, ale záhy se ukáže, že to bude načisto, protože strojům ruplo v programu. Cílem tak je přežít, v čemž má vojákům vedle zbraní pomoci i ona biobotka, která je na roboty napojená. Hodně se tu běhá a střílí, děj dává jakž takž smysl a navrch baví i fajn obsazení s Vanessou Kirby a Thure Lindhardtem. S vypnutým mozkem úplně v pohodě. 60% ()

Lacike

Na fanusikovsky nizkorozpoctovy projekt to ma kvalitnu technicku stranku a solidne triky. Akcia je tiez zrucne natocena. Ale nema to prakticky ziadny dej a postavy su nevyrazne. Akcia mi po par minutach zacala pripadat monotonna. Proste take nekonecne prestrelky v lese alebo polorozpadnutych budovach. Som celkom zvedavy na buduci snad uz plnohodnotny Gomezov film. Toto je ale len take nenarocne cvicenie pri ktorom dokazuje, ze technicku stranku ma zmaknutu. 4/10. ()

JohnCZ

Pro podobná sci-fi béčka se skupinkou mariňáků pobíhajících po lese mám slabost. A Kill Command vybočuje z řady především vymazlenými efekty. Na nízkorozpočtovku to má vskutku luxusní CGI a audiovizuál celkově. Super obraz, luxusní ozvučení, které při přestřelkách správně burácí. Scénář už je spíše taková znouzectnost, ale účel plní dobře. ()

corpsy

Lesné robotie porno, ale bez odvážnych scén. Myslím tým akciu. Čo urobiť, ak chcete natočiť akčnú sci-fi terminátorčinu, ale nemáte na to rozpočet. Tak proste len nechajte hercov medzi sebou kvákať, sem tam niekto vystrelí ( ale nie často, lebo je to drahé ) a zo zvyšku rozpočtu, ktorý sme ušetrili na cateringu a drahých hoteloch ( moteloch ), natočme záverečnú akčnú scénu ( to vážne? ) a potešme fanúšikov, ktorý si myslia, že vrcholom žánru je TRANSMORPHERS od štúdia The Asylum. ()

MartinezZ

A mě se to líbilo, tečka :) Ano, nápaditost s ohledem na tnu podobných příběhových námětů pramalá, ale jako již zde vyřčená "žánrová jednohubka" mi to přišlo dobré. Lacinost prostředí (les, co se nemusí renderovat ani stavět v ateliéru, a nenáročné zchátralé rozpadlé paneláky) jednoduše skryta co by tréninkové prostředí a efekty s CGi se také povedly. Příjemné, očekávaně nenáročné a na pokuk velmi slušné podívání. ~~~ PS: Horor ve filmu skutečně nehledejte, žádný tam není, jde jen o klasické "posral se nám experiment" ve sci-fi kabátku. ()

agentmiky

Budu si asi muset dávat pozor na nízkorozpočtové akční filmy, neboť některé z nich jsou velmi dobré. A do takové skupiny Kill Command patří. Hlavní nápad je velmi dobrý a celkově příběh nemá zas tak velké mezery, jak jsem předpokládal. Sekvencí samotné akce a přestřelek je zde hodně a pár z nich si zaslouží pochvalu. Spojení mariňáků a vraždících robotů zde funguje na jedničku. Jediná věc, která mému celkovému prožitku z filmu trochu vadí, je najmutí ne zas tak využívaných herců. Na jejich výkonu to je vidět. Jinak je to skvělá zábava pro fanoušky akčních filmů s prvky sci-fi. Za mě dávám 75 % ()

kaylin

Snímek „Kill Command“, kdyby to byla jen studie, kde by se prezentovaly triky, dám tomu 100 %, ale natočit něco s tak nádhernými triky a dát tomu tak obyčejný příběh, to mi přijde jako mrhání zdroji. Ale svému účelu to posloužilo, tady se prezentovali lidé, kteří umějí dělat skutečně skvělé roboty. Klidně bych se na takové díval více, ale chtělo by to prostě mnohem lepší scénář. ()

italka63

Viděla jsem velmi slušné scifi béčko, takhle pěkně v noci, sama doma, nikdo tam do ničeho nekecá a nehází moudra typu vržou mu klouby jako v Číslo pět žije, a tak dál, spolkla jsem pár nelogických armádních nedostatků, obdivovala vojenské speciální helikoptéry s překrásným úchytovým přistáváním, burácení motorů, a z velkýho, přeprogramovýho robotickýho mameluka šel docela respekt, o tom žádná. Napadla mě ihned myšlenka, spojená se starověkými Kentaury, do kterých se namočila cizí, vyspělá civilizace. Vanessa Kirby se skutečně dost dobře tvářila jako počítový implantát v mozkovně a nebylo by co závidět, pokud nejste vyškolené psycho. Co si budeme nalhávat, nepochybuji, že nějací jedinci ve vojenských laboratořích se nenajdou. Pokud to shrnu, za film hvězdy tři, a ta čtvrtá, ta je za naprosto úžasnou, atmosféru vyvolávající hudbu. ()

Rodriguez

Snímek Kill Command, který umí z ničeho vykřesat maximum! Zásahová jednotka se má zúčastnit výcviku v opuštěném komplexu. Jenže technologie je stejně nevyzpytatelná jako žena a tak se něco podělá. 80% ()

bourec

Dnes ještě jedna debilina,a oběsim se.Roboti,střílečka,průměrný provedení,žadná atmosfěra,nic.Zbytečnost.30%. ()

PROCESOR

Na tomto snímku se mi líbila především vybudovaná atmosféra. To, jak se rychle a neslyšně uměli velký roboti přemísťovat. Jinak prostředí v lese na nějakým ostrově daleko ode všeho je dobře zvoleno. Výcvikový sídliště mi trochu připomíná film Lovci myšlenek. Do akce jde i na půl člověk a blondatá fešanda, co vše skenuje a je chytrá, tedy pokud má signál. Jakou roli bude hrát a ke komu má blíž se teprve ukáže. Já jsem se celkem bavil…. ()

Martrix

Nízkorozpočtové sci-fi zpravidla nemůže dopadnout jinak, než jako béčko, které se do kin nikdy nepodívá. Pravda, občas se najdou autorské projekty, které disponují velmi dobrým scénářem a nakonec se jim povede díky talentu a dobrému výběru producentů, uplést tzv. "z hovna bič". To se tady ale rozhodně nestalo. I kdyby měl Gomez miliony na skvělé CGI, tak by z Příkazu zabíjet stejně nevzniklo nic jiného, než béčko. Nejde jen o to, že je scénář primitivní. Potíž je, že nedává smysl a přestože jde jen o dialogy party vojáků, je prostě pitomý. Takže tento výtvor splňuje téměř všechny atributy poctivého béčka, včetně nadšení a snahy tvůrců, kteří nepochybně věřili tomu, že udělají dobrý film. A toho si cením, protože tady nejde o to vycucat z lidí peníze, nějakou rutinérskou tutovkou. Nejspíš je za tím touha natočit co nejlépe vlastní film, za který se nebudou tvůrci stydět. A to se asi v rámci možností povedlo. ()

alchac

Když už měl jeden já neodbytnou chuť rvát si vlasy v zoufalství nad tím, že koulemi disponující military sci-fi definitivně juvenilizovalo, zteplalo a odebralo se pottratit Divergentně Hladového Endera, přece jen se objevil ve tmě plamínek naděje! Pravda, vykrádáním Vetřelců, Predátora, Terminátora a snad i Hvězdné pěchoty se to ani příliš netají, nicméně s ohledem na to, že od posledně zmíněného páně Verhoevenova počinu se daný subžánr víceméně intenzivně znásilňoval ve prospěch fakanské přítupnosti, mi to přijde spíše jako výhoda. A kulantně mariňácky nahláškovaná, metrobukvic prostá, solidně naefektovaná a zejména nenudící hodinka a půl zábavy alespoň mě rozhodně vždy potěší. Takže s ohledem na uvedené i mhouřím oko nad tím, že elitní mariňácká grupa se zejména v první polovině stopáže chovala jako parta záložníku Lidových milic na cvičení po dvaceti letech a zaokrouhluji nahoru na čtyři celé. ()

Deyw

Na to ze je to no name chcanka levna to vypadalo dost cool, ty roboti byly cool a vojaci vpohode..taktika, prestrelky super, dobry Becko vole! :) ()

SeanLSD

Začiatok mimoriadne sľubný. Má to hlavu a pätu, ten svet - náš svet čoskoro - a dobre napísané dialógy.  Je mi jedno, či to stálo milióny alebo desať korún, vyzerá to parádne. Odlet na ostrov v Čukotskom mori, úplnej riti sveta, testovať nejaké vojenské udělátka... - ešte väčšie nadšenie. Les, hovorím si, bude to ťažiť z mála, ale nevadí, ťaží to bohovsky! Zábery sú ťažko profi, atmosféra hustá - a roboty - roboty parádne, vyzerajú draho. Stále je mi jedno, koľko to stálo, rozhovory sú kvalitné, vychutnávam si každý obraz.... vlastne som už naplno nastavený na pecku, neznámy malý film, ktorý ma rozoberie podobne, ako kedysi dávno SCREAMERS. A potom útok... a nič. Nie že by sa nič nedialo, nie že by to už nebolo dobre natočené - ale nie je to už dobre napísané. Skoro to nie je napísané nijako. Došli nápady. Cítiť to na tempe aj spáde. Do konca sa už iba strieľa. A strieľanie je nuda. ()

Mrkvič

Od začátku do konce průser. Do chvíle, kdy se elitní vojáci představí v boji, to mělo ještě jakš takš nějakou atmosféru. Od toho okamžiku se ale odehrává převážně nějaká akce a ta je příšerně natočená. Že jsou triky laciné se dá odpustit. Ne ale tak nudné až tupé dialogy, které vyplňují scény mezi střety s roboty. A hlavně ne ty zhovadilosti a pitomosti v akci. ()