Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Kanibal

úchvatný film s přístupem, který z českých pohádek neznáme, je vlídný, je opravdu plný fantazie a drží diváka připoutaného do křesla a hltajícího stále nové a nové obrazy. Tento film změnil můj přístup k animovanému filmu vůbec, japonština v otitulkované verzi byla velice příjemná a člověk si to bez ní po chvíli už ani neumí představit. ()

BluT

Viděl jsem to v kině a jediný co jsem si pamatoval bylo "číró!", tedy jméno hlavní hrdinky, a moc mě to nezaujalo. Ale pak to běželo na dvojce někdy a já úplně: "Ty krávo! Vono je to vážně dobrý, zajímavý a vo něčem! OMFGDŽ!" Takže po přehodnocení 5* ()

Rudinsky

Kreatívny boh animovanej tvorby Hayao Miyazaki. Neverím, že toľko nápadov a invenčnosti dokáže obsiahnuť vo svojej hlave jeden tvorca. Kto nepozná, odporúčam. Kto pozná, chápe. Bravúrne!!! ()

Losik

Moc pěkná pohádka, ale mě se líbili víc Howl´s moving castle a Mononoke Hime. Krásný barevný svět. Super animace. Pěkné postavy. Příběh není tak dobrý,ale to všechno okolo to nahrazaje. Velice originální postavičky a námět lázní. Jedno z nejlepších anime vůbec, protože za tím vším je zase skvělý Miyazaki. ()

bari68

Ako animák je to jeden z najzaujímavejších.Má príbeh, ktorému rozumejú deti aj odrostlejší ,skvelú výtvarnú stránku ,temnejšiu atmosféru a nádhernú hudbu.Aj keď po tomto všetkom nemôžem povedať, že by som sa extra bavil.Miestami ma vážne ubíjala nuda...Ale...,kvalitu filmu uznávam. ()

Han22

Tak u tohohle filmu jsem si definitivně ověřil, že anime není pro mě. Nemůžu říct, že by mě Cesta do fantazie nebavila, ale stylem, příběhem, postavami a prakticky vším to šlo úplně mimo všechno, na co jsem zvyklý a co mám rád. A té originality bylo tolik, že jsem se ve filmu totálně ztrácel. Pro mě to chtělo aspoň trošku nějakého toho vysvětlení, popsání toho podivného světa, jeho fungování a pravidel. ()

Kredy

Dlouho jsem se rozhodoval, kdy si tento film pustím. Popravdě nevím co si o tom mám myslet, jedním slovem ZAJÍMAVÉ, ale nic pro mě. ()

noctambule

Animace super, ale jinak je to pro mě strašný pád po Princezně Mononoke. Ten příběh byl divný, vůbec mě nechytl, osud hrdinů mě byl ukradený. Nevím, čím to je, možná mě tak otrávily některé postavy, které místy zvracely či kdoví, většina mi byla nesympatická. Objevily se tam krásné momenty, ale ty nepřebijí můj celkový dojem, nudila jsem se. Celé mi to přišlo takové nedomyšlené, nedodělané, nelogické. Takhle bych si cestu do fantazie nepředstavovala. Navíc konec je useknutý, člověk i kdyby chtěl, tak se nestihne dojmout. Miyazakiho teprve poznávám, ale takové zklamání jsem nečekala, nevím, kde najdu odvahu na další jeho počin. ()

Lisabellla

Nemám nejmenší tušení, čím přesně si mě tento film získal. Nemám podobné pohádky moc ráda. Nejsem ani fanouškem fantasy, nemám ráda japonské příběhy hrané ani kreslené.... Od prvních okamžiků do posledních jsem si ale tuto pohádku užívala. Je v ní něco, co se těžko vysvětluje. Je v ní něco, co vás pohltí, zadusí, vtáhne, nepustí. Jsem naprosto spokojená. Jsem více než spokojená. Byla jsem unesena do světa snů, pohádek a fantazie a líbilo se mi to. Tu cestu si dozajista zopakuji a mým průvodcem bude i nadále Hayao Miyazaki. ()

Mistickzz

Veľmi pekné a hlavne odlišné od bežných amerických animákov. Nakreslené to bolo priam do detailov a aj hudba bola uchulahodiaca. 83% ()

cachina

Cesta do fantazie je jeden z nejvýznamějších filmů anime tvorby. Režisér Miyazaki je jedinečný tvůrce, který se už stal legendou v daném žánru. Do poslední kapky využívá svou bohatou fantazii a snímek prošpikoval přehršlem nápadů. Vytváří snové světy, nové reality plné nejpodivnějších postaviček, tvorů a dalších nejrůznějších bytostí, které se řídí zákonitostmi, kterým divák a ani hlavní hrdinka nerozumí. Ta se ocitá ve světě, kde je právě nejzvláštnější ona. Divák se společně se Chihiro nechává unášet pro nás neznámou realitou, kdy nevíme, co na nás na dalším rohu čeká. FIlm je určen nejen pro nejmenší, ale i pro nejstarší. A jako první film anime získal také Oscara a mnoho dalších cen. ()

Teree_

Kouzelný animák, který mě chytil za srdce. Chvílemi dojemný, chvílemi zase neuvěřitelně milý, plný barev a roztomilých postav. Byla to pro mě nejen cesta do fantazie, ale i návrat zpět do dětství. Nádherná grafika a skvělá hudba jen umocňují půvabnost celého snímku. ()

666Carnage

Japonci dokážou vymyslet tak něco absordního až je to skvělé. Fantazie, která nezná mezí a zaveda vás do světa netušených možností a obklopí váš snad vším co je možné. ()

HiddenDragon

Ne, ani napodruhe k tomuto filmu nenalezam "cestu". A stale nechapu, co vedlo akademiky k udeleni oscara. Mozna spis chteli konecne ocenit Miyazakiho, at uz da pokoj a jde do duchodu:-) Je to klasicky pripad filmu, z ktereho budou mozna deti nadseny. Protoze je opravdu prikladem nespoutane fantazie. Ale z pohledu dospelaka bych rekl spis ujete fantazie, a kdovi co kurak Miyazaki ve skutecnosti huli, protoze z cigaret tyhle halucinace mit nemuze:-) Kdyz to reknu polopate, "Spirited Away" je japonska kopie Carrollovych pribehu "Alenky" (V risi divu + Za zrcadlem). Je tu vsechno - "pad" dirou do snoveho sveta, dve sestry carodejnice, pomocnik hlavni hrdinky (akorat nema kloubouk ze) a spousta divnych kreatur. Ani knizni Alenka me svou fantasmagorii hranicici s intoxikaci halucinogeny nijak nenadchla - libi se mi jen hrana 3D verze s Deppem, ktera je vizualni chutovkou. Ale podobne to u me bohuzel nefunguje v pripade "Spirited Away". Animace prirody a pozadi jsou nadherne, ale postavy mi proste lezly krkem. Sestiruky deda, obri mimino, znecisteny ricni buh, zvracejici demon Bezpaternik, lide menici se v cuniky, sceny s drakem zase evokuji "Neverending Story"... Je to proste zmet vseho, co napadne ozralu po flamu v hospode, ktery chce vypravet detem pohadku na dobrounoc. Nema to pouceni, nema to emoce, jen slusnou hudbu. Jinak jsou to obrazy bez vnitrniho radu, ktere mi nedavaji sebemensi smysl. Mela to byt vyprava do detstvi, aby si dospeli uvedomili, jak je nutne snit a neztracet fantazii. To vsechno chtel Miyazaki sdelit, to naznacuje i hlavni pisen "Vzdy se mnou". Ale z meho pohledu se mu to nedari. Je to prilis carrollovsky ujete. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz