Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Deadly2810

Krásné animace, vypiplané potvory (překvapila mě dcera které se nejvíc líbila ta babička s velkou hlavou) a podivný příběh. "Co s tím mám dělat? Mám to tu nechat?" "Dokonči co jsi začala!" ()

burg

Jsem rád, že TOHLE byl můj první japonský animák, který jsem kdy viděl. Nad animacemi mi rozum zůstal stát. Pan Miyazaki má neuvěřitelný talent vyprávět příběhy tak poutavě, že byste nejraději zapnuli rychlopřetáčení, jen abyste se dozvěděli, jak to na konci dopadne. Nemůžu zapomenout na spoustu tak úžasných postav - od stařeny Yubaby, až po topiče Kamayiho a jeho pavoučky.. Nedivím se, že tenhle animák dostal oscara. ()

sarah_w.

Neznášam japonské filmy, anime, manga a iné tie veľké japonské oči, ktoré na vás odvšadiaľ čumia a ktoré je v posledných rokoch také vychytené obdivovať a zbožňovať. Po Ceste do fantázie som však doteraz platonicky zaľúbená do toho bieleho draka, na ktorého sa menil Haku. A bolo to úplne nádherne bláznivé na rozprávku. ()

ammina

nejužasnější pohadka co jsem kdy viděla, chtěla bych mít takovou imaginaci a stvořit svět jako je v zabavním parku! nakonec chlapeček proměněný v roztomilou krysu... ()

Jinrey-1

Hayao Miyazaki umí točit velmi krásné a procítěné pohádky. To se mi na něm vždy líbilo. Zde v tomto filmu nám představí nejen náš ,, svět ", ale také svět, ve kterém se mísí spousty a spousty duchů, bohové a čarodějnice Yubaba, která nemá ve svém srdci skoro žádný cit. Celkově mě film usadil natolik, že jsem od něj vůbec neodešel a vnímal krásný příběh s mistrně zvládnutou grafikou ( Chihiro je opravdu zvláštní dívka ). Tímto snímkem si mě mistr Hayao získal. Nemohu hodnotit jeho film jinak, nežli pět hvězd, i když by si zasloužil o jednu víc :). ()

5ars33r

Miyazaki je jeden z mnou nejblíbenějších lidí v celém filmovém průmyslu a Cesta do fantazie je jeden z důvodů. ()

Mansinthe

Prve moje anime.Neopisatelna krasa filmu sa zjednotila v jednej mojej slze na konci filmu.Moje prve zoznamenie s anime,odvtedy je to jeden z mojich najoblubenejsich zanrov.Vskutku som cestoval do inej dimenzie v tomto filme ()

ghandalf

Prvý Miyazakiho film, ktorý som videl. Človek, ktorý odrastá na americkej produkcii musí byť dielami japonskej školy "šokovaný". Fantázia, ktorú prežívate s hlavnou hrdinkou je jednoducho úchvatná. Príbeh je síce detský (no nie až tak priamočiari ako sme zvyknutý od Disneyho), ale človeka pohltí. Film je možné pozerať stále dookola, vždy si v ňom nájdem niečo nové, iný detail ktorý vám pred tým unikol. Zaslúžených 100%. Po tomto zážitku mi nedalo poobzerať sa po ostatnej produkcii Miyazakiho a musím uznať že jeho tvorba pod hlavičkou štúdia Ghibli stojí naozaj za videnie. Pri jeho príbehoch sa mi páči aj zachovávanie určitých detailov, ktoré sa v niektorých snímkach opakujú alebo dopĺňajú. Napr. v Ceste do fantázie sa stretneme s malými čiernymi "sadzami", ktoré ste mohli nájsť už v Myiazakiho podstatne rannejšom diele "Môj sused Totoro" (mimochodom taktiež odporúčam). ()

martydivis

Sice tyhle fantasy moc nemusím,ale tady musím upřímně napsat, že sem se příjemně bavil po celou dobu. Příběh sice postupně upadá, ale nahrazují ho nápaditě vytvořené postavičky či umělá krajina. Originalita se Japoncům určitě nedá upřít. ()

winstonsmith

Pokud přijmu předpoklad, že tohle je pro děti, tak bohužel, dvě hodiny jsou prostě moc. Není to špatný film, lepší než hollywoodský průměr, jistě, na druhou stranu to není až tak skvělé, jak jsem doufal. Čtyři hvězdičky jen kvůli hudbě, za příběh tři. ()

Gedrex

Možná je to pro zkušeného diváka žánru tak nějak dení chleba, ale pro mě to bylo hodně nové. Po Herushingu vlastně teprve druhé setkání s japonským anime. Je to tak strašně jiné, je to pohádka a stejně i mě jako "dospěláka" to naprosto vtáhlo do děje. Takových ujetých fantastických postav... a Yubaba je super :) ()

domchacha

Za normálních okolností bych se tak vysokého hodnocení u japonského "animáku" nejspíš zdržela (není to můj šálek kakaa). Pravdou ale je, že originalitu a zajímavou myšlenku této pohádce odpárat nelze a proto ho řadím o stupínek výš, než jeho animované bráchy. Bavil mě, překvapil a hlavně dokázal udržet mou pozornost po celé dvě hodiny. ()

Brain32

Moje premiéra s filmem tohoto typu. Nevěděl jsem vůbec co čekat a o to více mě celý ten koncept překvapil :-) miluji fantazii a tenhle film mě prostě uchvátil... Hned se vrhnu na další od Miyazakiho Zámek v oblacích ()

Reidi

Tento film je perla z Miyazakiho už tak fámózní sbírky.Sice není tak tokonale vykreslený jako třeba Karigurashi no Arrietty (samzdřejmě je od sebe dělí několik let) ale za to dokonale ozvučený příběhově silný a napínavý.Trošku mě ale sklamal konec který je až příliš rychle ukončený.90% ()

ruby28

Nádhera..oproti našim pohádkám kdy je děj takřka od samého počátku až do konce lehce předvídatelný. Název odpovídá ději. Moc se mi líbí různorodé postavy počínaje " bezpátěřníkem" přes "krapet větší batole" a spousty drobných postaviček , jako moucha, která nese batole převtělené do myši. ( krom toho se moucha snaží u okna ve vlaku nadzvednout myš ať skáče :-) ) Rozhodně nejde říct , že bych se nudil..ba naopak i ve volnějších scénách jsem nestíhal pojmout veškeré detaily... a děj sám o sobě je samé překvapení. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz