Bába z ledu

Ice Mother

Baba z ľadu

Drama / Komedie / Romantický

Česko, 2017, 106 min

Prst ukazující na zdeformované mezilidské vztahy byl na můj vkus občas až příliš zdivžený a okatý, ale jinak se mi film moc líbil, včetně neotřelého prostředí otužilců. Všichni hráli dobře, ale Zuzana Kronerová je ve své roli naprosto jedinečná a přesvědčivá. Pro herečky jejího věku je to přímo role snů, ale určitě ne všechny by ji přijaly - vzhledem k tomu, co všechno vyžaduje :-)(24.2.2017)

Vyborne rodinne drama se skvelou Kronerovou v hlavni roli. Zajimave vykreslene vztahy, civilni herecke vykony a velmi dobre napsane dialogy, predevsim party z otuzileckeho klubu. Trochu necekany konec taky potesil. Kdyby tvurci z filmu vypustili vsechny slepice, myslim, ze by film fungoval jeste lepe a ja bych uvazoval o plnem hodnoceni. U me jednoznacne nejlepsi Slamuv film.(20.10.2017)

• kelto44

Sorry , mozno som nieco vynechal alebo pri sledovani filmu nedaval ziadny pozor , no mne sa to jednoducho vobec nepacilo. Ano herci su na poznanie lepsi , ako typicki ceski alebo slovenski , ale zase ziadny dobry humor som tam nepochytil. Ano par dobrych scien sa tam mozno naslo , ale bohuzial , mne to ani raz nevycarovalo ani kratky usmev na tvari. Dokonca ani mojej zene , ktora ma rada podobne filmy sa to velmi nepozdavalo , a to je uz *urva co povedat! No ako zas take hrozne to nebolo , ale aj tak som sklamany , cakal som naozaj nieco viac. /40%/(9.4.2017)

Filmársky vyzretý prístup Bohdana Slámu rozkrýva dusivú atmosféru v rodine. Mnohokrát si nemusí pomáhať dialógmi, stačia všerozprávajúce obrazy. Scenár so strihom je na vysokej úrovni, herecké obsadenie perfektné. Predovšetkým Zuzana Kronerová citlivým spôsobom vložila do filmu život a ľudskosť. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie.(9.10.2017)

Otužilce jsem vždycky respektovala a respektuju, ale zároveň je považuju za blázny. Tohle je obyčejný film o obyčejném životě. Vztahy v rodině nejsou pokaždé dokonale ideální a nejsou procházkou růžovým sadem. To víme všichni. Ta falešná iluze normálně fungující rodiny byla až bolestná. Ještě, že tu hraje Zuzana Krónerová a Pavel Nový. Oba dva si v ledové vodě skutečně zaplavali. To jsem koukala s otevřenou pusou. Právě Zuzana Krónerová celý film nese na svých bedrech. Mám z filmu velmi rozporuplné pocity a nejsem si jistá, že se na něj podívám ještě jednou.(25.10.2017)

• - Herca Pavla Nového si pre úlohu Broni vybrali producenti Oukropek a Strnad. Testom bola scéna vyznania lásky, akú vraj vyznal tak, ako by to žiadny chlap nedokázal. (classic)

• - Zuzana Kronerová trénovala otužilectví půl roku před natáčením. (M.B)

• - Natáčelo se v Hradci Králové. (San Miguel)