Bába z ledu

Baba z ľadu

Drama / Komedie / Romantický

Česko, 2017, 106 min

• janabel

Tvůrci se asi spletli. Tohle podle mě komedie nebyla. A to s tou slepicí, (která byla tak čistotná, že nikde nenechávala žádné slepičince), to už vůbec nebylo vtipné, ale spíše trapné. A ti nepovedení synové. To opravdu vtipné nebylo tím jak přehrávali. A chemie mezi hlavními hrdiny už vůbec nefungovala. Ty dvě hvězdy dávám ze soucitu.(11.10.2017)

Na snímku mě nejvíc lákalo spojení Bohdana Slámy a Pavla Nového, které bylo nakonec nejméně zajímavé, Nový nepředvádí nic zvláštního, je sám za sebe, prostě JE. No a dál? Sláma jako vždy sociální, tenhle jeho poslední film je na rozdíl od minulých excentrických Čtyř sluncí velice minimalistický, stačí gesto či věta a divák musí dávat pozor. Moje chyba, čekal jsem asi něco jiného, více dějového, méně formanovského a "novovlnného." Ve výsledku je film vlastně o charekterní ženě a její osamělosti. Vše, co na mě působilo méně, vynahrazovali Neužil a Daniel v rolích synů. Na Švejka se i přesto těším!!(27.2.2017)

Před lety, když jsem byl na CSFD bažant, bych si při sledování filmu říkal, kolik pak procent asi získal? Jelikož vím, že nelze brát na zdejší hodnocení zřetel, jsem si po skončení filmu tipl, že asi tak 30%. Těší mě, že jsem se mýlil, a že se zdejší celkové hodnocení alespoň částečně přiblížilo skutečnosti. Na to, že se jedná o českou produkci, jsem byl mile překvapen. No, vždyť on ten Ivánek z Prahy přesně vykresluje novodobé rodiny, kde rodiče umějí dát dětem drahé hračky a vše okolo, ale nedokážou dát lásku a pak se nejen oni diví, že jejich ratolesti jsou jako z divokých vaječníků. Děti vesměs nemohou za svou rozmazlenost. To je dílo rodičů. A tak i když jsem si nejednou říkal, že Ivánek zaslouží ohnout přes koleno a dostat pětadvacet na holou prdel, později jsem si posměšně notoval kyšky lišky dobře vám tak drazí rodičové!(9.10.2017)

Dříve by mě filmy Bohdana Slámy nebavily, ale poslední dobou zjišťuju, že se mi ten jeho pohled na člověka a na svět docela líbí. Zuzana Krónerová je zde zajímavá, ale celkově se herci starají o to, aby ztvárnili absurditu lidského chování a hlavně vztahů v rodině. Docela dobré zrcadlo toho, jací debilové někdy jsme.(28.9.2017)

• Johnny.ARN

Češkovia sa zjavne boja dávať do filmu hudbu a točiť niečo iné, ako sú drámy o rozvrátených rodinách a depresívnych sliepkach. Ale to ani zďaleka neni to najhoršie, čo diváka postretne pri tomto veľdiele. Prvý vrchol je, keď sa banda geriatrikov pokúša mať sex a druhý vrchol je, keď banda geriatrikov vtesnáva svoje amorfné telá do ľadovej vody, lebo sa hrajú na otužilcov a závodia medzi sebou. Pipíš s lálami sa vrátili naspäť do tela a poslali mi esemesku, že keď to prestanem pozerať, mám dať vedieť, oni znova vylezú. Dovtedy mám zakúriť. Jediný Vašek ma bavil a nvm prečo v každom filme robia z Tatiani mrchu. My na Oskarov vraj posielame Čiaru, pri čom sa človek aspoň uchechtne, aj keď hodnotne je to rovnaká píčovina. Aspoň svorne ruku v ruke vyletia už v prvom kole. Ani vlastne neviem začo 1 z 5(22.9.2017)

• - Česká filmová a televizní akademie doporučila film Bába z ledu na nominaci na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční cizojazyčný film. (VášaVF)

• - Když se Kateřina (Tatiana Vilhelmová) vrátí domů, zhruba v 15. minutě, tak si Ivánek (Daniel Vízek) hraje na tabletu. Podle zvuků lze poznat, že se jedná českou hru „Botanicula“. (Bediverecs)

• - Režisér Bohdan Sláma netušil, že Pavel Nový je otužilec, který se chodí koupat do studené vody již 30 let. (M.B)