poster

Bába z ledu

 • anglický

  Ice Mother

 • Slovensko

  Baba z ľadu

Drama / Komedie / Romantický

Česko, 2017, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Praxis
  ****

  Nadprůměrná česká dramedie, která sází především na originální prostředí otužilců a především pak na skvělou Zuzanu Kronerovou, bez níž by byl tento snímek jen nudným pohledem na život stárnoucí matky dvou dospělých píčusů - ehm synů, kteří jsou až po krk v problémech a to nejen rodinných. Ano, není to dokonalé, má to spoustu chyb, ale v moři českých hrůz, které každým rokem obdařují českého diváka, je toto kapkou ve Vltavě o teplotě 3,7 stupňů. Doporučuji sledovat uprostřed tropických červencových dní, kdy máte chuť na něco studeného. 75%(11.3.2018)

 • tahit
  ***

  Pojetí lidského domova v mnoha jejích podobách. Je v tom samozřejmě dosti životních pravd. Tedy jakých se odehrává denně hodně. Dějová linie se nijak nepodbízí lacinou líbivostí. V každém případě se jedná o film, které psal život. Způsob, jakým je Bába z ledu natočená, jak už výše bylo řečeno, je přinejmenším podle mě to lepší ze současné české tvorby.(30.10.2017)

 • zette
  ****

  Vyborne rodinne drama se skvelou Kronerovou v hlavni roli. Zajimave vykreslene vztahy, civilni herecke vykony a velmi dobre napsane dialogy, predevsim party z otuzileckeho klubu. Trochu necekany konec taky potesil. Kdyby tvurci z filmu vypustili vsechny slepice, myslim, ze by film fungoval jeste lepe a ja bych uvazoval o plnem hodnoceni. U me jednoznacne nejlepsi Slamuv film.(20.10.2017)

 • KRYSIOPICE
  ***

  Herci dobří, mají me uznani ja bych do te spinave ledove vody nevlez. Jako sonda do nefunkcni rodiny, ktera mi prijde trochu prehnana dobre. Ale neni to film, ktery bych mel chut pusit si znovu. Zanr maleho televizniho dramatu to neprekroci jednou se to pusti na CT a pak uz si na to nikdo nevzpomene. Humor jsem nejak neposrehl. Kdybych to mel srovnat s filmy jako Pupendo, Pelisci nebo Kobry a uzovky tak proste nemuzu jit nad ***.(16.3.2018)

 • Lima
  ****

  Tak na tomhle dělal Sláma pět roků svého života? V porovnání s jeho předchozími filmy je sdělení Báby z ledu až příliš banální. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*, ale v porovnání s jinou českou produkcí i tohle Slámovo dílko září jako oáza na poušti, plná osvěžující vody. Což je vlastně dost nelichotivá zpráva o stavu dnešní české kinematografie. Sláma je dneska, v době kdy i ten Hřebejk pomalu upadá, jedna z mála jistot a jeho práce s herci je pořád, pořád obdivuhodná. A pořád mě ty jeho scenáře se sociálním ostnem o lidech, jejichž život je mírně řečeno v prdeli, nebo je v prdeli u jejich nejbližších, moc baví a ještě se neokoukaly.(30.1.2018)

 • - Když se Kateřina (Tatiana Vilhelmová) vrátí domů, zhruba v 15. minutě, tak si Ivánek (Daniel Vízek) hraje na tabletu. Podle zvuků lze poznat, že se jedná českou hru „Botanicula“. (Bediverecs)

 • - Natáčelo se také v Plzni, v komparzu byli závodní otužilci z celé republiky, použita jejich autentická křestní jména, teplota vody také autentická (3,5 st). Luboš Veselý, Pavel Nový i Zuzka Kronerova plavali v ledové vodě spolu s otužilci. (tomeek70)

 • - Scéna s hořícím autobusem byla natočená před barokní sýpkou Týnice mezi obcemi Vykání a Kounicemi na Nymbursku. (Mijagi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace