Bába z ledu

Ice Mother

Baba z ľadu

Drama / Komedie / Romantický

Česko, 2017, 106 min

Skromný film, který má co říct a říká to tak, že i kdyby člověk ne úplně se vším souhlasil, musí to respektovat. Těžko vydrží v kinech rok a půl jako křečovitá slátanina Všechno nebo nic, ale přál bych Slámě malý tuzemácký zázrak. Novýho Pavla jsem tuhle potkal v metru na eskalátorech a zdálo se mi, že má na sobě kraťasy z filmu. Tomu se říká vžití do role!(2.3.2017)

Za sebe říkám, že tohle je filmařsky nejvyspělejší Sláma. Civilní herecké pojetí, zbytečné dialogy zde nahrazujou vše říkající pohledy. Herecké výkony tandemu Kronerová - Nový přirozený a velmi kvalitní. Jediný co bych této sociálně laděné vztahovce vyčetl je nevyvážený prostor pro vedlejší hrdiny (např. Marek s Petrou bez scény na rozdíl od Václava s Tatianou ) , ovšem to nic nemění na faktu, že se jedná o další důkaz, že český film stále souptá, stále stoupá a česká filmová kritika stále klesá a stále klesá.(24.2.2017)

Na snímku mě nejvíc lákalo spojení Bohdana Slámy a Pavla Nového, které bylo nakonec nejméně zajímavé, Nový nepředvádí nic zvláštního, je sám za sebe, prostě JE. No a dál? Sláma jako vždy sociální, tenhle jeho poslední film je na rozdíl od minulých excentrických Čtyř sluncí velice minimalistický, stačí gesto či věta a divák musí dávat pozor. Moje chyba, čekal jsem asi něco jiného, více dějového, méně formanovského a "novovlnného." Ve výsledku je film vlastně o charekterní ženě a její osamělosti. Vše, co na mě působilo méně, vynahrazovali Neužil a Daniel v rolích synů. Na Švejka se i přesto těším!!(27.2.2017)

Naprosto fantastický film a jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Bohdan Sláma mě zatím nikdy nezklamal a musím říct, že tento film překonal i jeho trhák Štěstí. Alespoň pro mně. Bohdan Sláma napsal skvělý scénář plný vtipných hlášek, ale i velice charakterních a složitých scén. Zuzana Kronerová byla fantastická a Pavel Nový také. Daniel Vízek jako Ivánek byl vynikající. Marek Daniel, který je už dlouho něco jako dvorní herec Bohdana Slámy předvedl výkon za který bych se mu nebál dát českého lva za mužský vedlejší výkon. Václav Neužil, Petra Špalková i Tatiana Vilhelmová byli též skvělí. Pro mě byla nejlepší scéna u stolu a slepicí na stole. Unikátní kamerový pohled kameramana Diviše Marka na unikátní pohled Marka Daniela koukajícího na slepici byl fantastický. Dále výborná hláška Pavla Nového, "Pičusové jsou to, oba dva. A ten jejich fotr to musel bejt taky pěknej pičus." Vynikající hlášky. Obrat filmu byl ve chvíli kdy shořel autobus. Pak to začalo být velice složité a hlavně charakterní. Musím velice pochválit vymakaný zvuk a krásný střih. Kamera byla fantastická. Dal bych minimálně čtyři lvy a to za hlavní herecké výkony, scénář a zvuk. Klidně bych, ale dal i cenu pro nejlepší film, ale letos tam bude velká konkurence. Zdeněk a Jan Svěrákovi představí Po strništi bos a Jan Hřebejk uvede trilogii Zahradnictví. U mě to nejlepší hodnocení.(8.3.2017)

Prst ukazující na zdeformované mezilidské vztahy byl na můj vkus občas až příliš zdivžený a okatý, ale jinak se mi film moc líbil, včetně neotřelého prostředí otužilců. Všichni hráli dobře, ale Zuzana Kronerová je ve své roli naprosto jedinečná a přesvědčivá. Pro herečky jejího věku je to přímo role snů, ale určitě ne všechny by ji přijaly - vzhledem k tomu, co všechno vyžaduje :-)(24.2.2017)

• - Natáčelo se v Hradci Králové. (San Miguel)

• - Natáčelo se také v Plzni, v komparzu byli závodní otužilci z celé republiky, použita jejich autentická křestní jména, teplota vody také autentická (3,5 st). Luboš Veselý, Pavel Nový i Zuzka Kronerova plavali v ledové vodě spolu s otužilci. (tomeek70)

• - Režisér Bohdan Sláma netušil, že Pavel Nový je otužilec, který se chodí koupat do studené vody již 30 let. (M.B)