Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dětská radost, touha žít i cítit první lásku navzdory válečným hrůzám... S postupem II. světové války se útočištěm rodiny Frankových před pronásledování nacisty stává Amsterdam. Doufají, že zde najdou bezpečí a klidný život, což ovšem radikálně změní obsazení Holandska a stupňující se persekuce židovského obyvatelstva. Otto Frank se v roce 1942 rozhodne ukrýt s manželkou a dvěma dospívajícími dcerami v utajeném podkrovním bytě. Jeho mladší dcera Anne tíživé dny strávené v úkrytu zaznamenává do deníku, který pro ni představuje nejbližšího přítele a přináší naději. Ani nepředstavitelná krutost a hrůzy války nedokáží zničit mladou touhu žít, poznávat svět ve všech jeho krásách, poprvé se zamilovat nebo si hledat vlastní pravdu... Anne Franková se toužila stát spisovatelkou. Společně se svou rodinou byla v srpnu 1944 zatčena Gestapem a deportována do koncentračního tábora. Tím končí deníkové záznamy. Anne Franková zemřela na jaře 1945 v koncentračním táboře Bergen Belsen ve věku nedožitých šestnácti let a stala se jednou z přibližně šesti milionů židovských obětí vražedného nacistického režimu. Její deník byl vydán po skončení války pod názvem "Deník mladé dívky", přeložen do více než 70 jazyků a dodnes patří mezi nejsilnější literární výpovědi o holokaustu. (Česká televize)

(více)

Recenze (19)

pafka 

všechny recenze uživatele

Presnejsi sonda do Anniny duse, nez ve filmu s Benem Kingsleyem. Vic osobni a to bylo jadro deje. Coz bylo skvele. Jen uplne nevim, jestli to takhle Anna psala, nebo jestli to byla invence od tvurcu (napr.eroticka scena). Ulrych Noethen byl velmi dobry, presto Ben byl o neco lepsi. Musim stale porovnavat s filmem z roku 2001, nelze se toho zbavit. Ten byl casove daleko komplexnejsi a diky tomu taky silnejsi. Rozhodne ale, pokud jste zadny film o Anne nevideli, vrele doporucuju. ()

lineker 

všechny recenze uživatele

Po obsahové stránce mne nic jiného než "válka je kurva nenapadá". Po té technické a formální se jedná o další vyvedený Německý kousek, ve kterém se naši západní sousedé směle vyrovnávají se svojí minulosti. Až do závěrečných patnácti minut, jde jen u umně natočenou revoltu jedné ambiciozní, sebevědomé dívky, která se však díky oné zasrané době odehrává na 80 metrech čtverečních. Adolescent, měnící se v ženu musí všechny radosti i strasti dospívání vměstnat pouze do několika místnosti a sdílet s lidmi, které by v normálním životě nikdy nepotkala. A ta závěrečná patnáctiminutovka vás spolehlivě rozseká. ()

Reklama

hygienik 

všechny recenze uživatele

Pre mňa je Lea van Acken. v porovnaní s jej výkonom v Krížovej ceste, trochu sklamaním. Chcel by som ju vidieť hrať akčne, ale vybral som si nesprávny film. Tu dostatočne dynamická byť nemohla, už z povahy deja. Zato emocionálne bola presvedčivá až tak, že som mal pocit, že sledujem divadelnú hru, nie film. Dej som poznal dopredu, čiže ma nebavil natoľko, ako by mohol. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já jsem hlavně rád, že nám filmovejm ultras pořád rostou nový a nový herecký talenti jako třeba Lea Van Ackem, protože je třeba si uvědomit, že zahrát postavu jen na základě napsaných poznámek není až taková prdel. Samotný příběh je dostatečně znám a člověk prostě musí litovat osudu některých lidí . ()

st3f0o 

všechny recenze uživatele

Úplne prvé nemecké filmové spracovanie najznámejšieho denníka na svete a pre mňa takisto úplne prvé stretnutie s Anne Frank na filmovom plátne. A vôbec neľutujem, naopak. Lea van Acken je vynikajúca, rovnako ako sú trefné jej monológy k divákovi a rovnako ako verne je vystavaná atmosféra počas celého filmu, ktorý skrátka nemá chybu a jeho silný záver nenechá oko suché. Treba vidieť, samozrejme v pôvodnom znení (ako inak). Posledné slová prenechám Anne. „Premýšľajte o všetkej tej kráse, ktorá je stále okolo vás a buďte šťastní." ()

Galerie (18)

Související novinky

Egon Schiele, Anne Franková

Egon Schiele, Anne Franková

19.10.2016

Bezmála čtyři desítky filmů od historických dramat, přes thrillery, žánrové a artové filmy až po komedie nabídne již příští týden festival DAS FILMFEST. Přehlídka německojazyčných filmů odstartuje ve… (více)

Reklama

Reklama